امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات جدید و عوارض نادر
Rainbow 

دوستان همونطور که میدونید ام اس طیف بالایی از عوارض رو شامل میشه. بیشتر این عوارض و مشگلات بسیار

در میون ام اسی ها شایعست. و اکثرا اونا رو تجربه کردیم ولی بعضی از این عوارض نادرن. مثل حرکات غیر ارادی

عضلات همراه اسپاسم شدید که گاهی دربیشتر اعضا بدن اتفاق میافته و درد شدیدی که بعد این حملات در کل بدن پیش میاد

البته گفتم این عوارض نادره وبنظرم از استفاده مکرر و زیاد کرتون پیش میاد سال گذشته 10 گرم کرتون گرفتم ودر آخرین تزریق

این مسئله پیش اومد و تا دو ماه پیش از این حملات داشتم ولی خوبی عوارض ام اس اینه که با دارو مربوط به هر عارضه کنترل میشه

این مسئله رو گفتم نه اینکه نگرانتون کنم بلکه میخواستم بگم اگه خدای نکرده این مشگل پیش اومد خیلی مواظب باشید

چون گاهی این حرکات شدید و غیر معمول هستن مثل اسپاسم گردن وچرخش سرو یا حرکات ضربه ایی دست پس حتما دراین مواقع

دیگران رو در جریان بزارید تا مواظبتون باشن.

وعارضه جدیدی که چند هفته گرفتارش شدم اینه که وقتی میخوام از مثلا یک نیم پله که در بعضی مکانهای خونه وجود داره بالا و پائین برم

نمیتونم. نه اینکه مشگل بیحسی باشه بلکه انگار فرمان مغز به اعضا برای حرکات لازم دیر میرسه گاهی شاید 5 دقیقه باید بایستم

تا بتونم پامو بلند کنم یا اگه با عصا باشم دستمو بلند کنم و عصا رو جابجا کنم. خلاصه وای از این ام اس وعوارض رنگارنگش.....

« گوهر پاک بباید که شود قابل فیض »
« *پیوند قلبها مسافت نمی شناسد وقتی که خــدا عاقداست و مهرش حس قشنگ عشق و امید »
« Love is the medicine for any kind of pain »
 تشکر شده توسط : ghaside , arezooo82 , nahid , شفا یافته , رزمینا , ابراهیم , zenith , somaye_602000 , parisa2011 , najva , AVID2000 , rezami , farzaneh20 , hadisss , نازی ی , طلایه , barzegar , mari , zohrevand , یوسفی نازنین , برگ 7 , kaveh_plus , elhamtanha , free , sange sabor , glassheart
(2012/10/27, 11:23 AM)toktam* نوشته است: وعارضه جدیدی که چند هفته گرفتارش شدم اینه که وقتی میخوام از مثلا یک نیم پله که در بعضی مکانهای خونه وجود داره بالا و پائین برم

نمیتونم. نه اینکه مشگل بیحسی باشه بلکه انگار فرمان مغز به اعضا برای حرکات لازم دیر میرسه گاهی شاید 5 دقیقه باید بایستم

تا بتونم پامو بلند کنم یا اگه با عصا باشم دستمو بلند کنم و عصا رو جابجا کنم. خلاصه وای از این ام اس وعوارض رنگارنگش.....

یادش بخیـــــــــــــــــر
من هم اینها را تجربه کردم. یه دفعه انگار بنزین تموم میشد و باید کمی مکث میکردم تا دوباره حرکات را بتونم شروع کنم.laughing3

اما دوست عزیز نگران نباش. من خوب شدم. تو هم میتونی.love51

دیگران هم نگران نباشند چون قرار نیست همه این مشکلات را تجربه کنند. عوارض این بیماری به سادگی قابل پیشگیری هست. تغذیه تون را تغییر بدید.

agreement2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : toktam* , رزمینا , ابراهیم , somaye_602000 , najva , rezami , نسيم , mari , ostad2000 , sange sabor
برای من هم یه مدته زیاد پیش میاد انگار پاهام قفل میشه
بیشتر تو استرس اینجوری میشه مثلا تو یه سالنی برم که چند نفر نشستن و حالا بعضیها هم نگام کنن البته استرس عملا بهم وارد نمیشه و دست و پامو گم نمیکنم نمیدونم چرا یدفعه پاهام قفل میکنهconfused2
تازه به طرفین هم اسپاسم میدهangry2
البته کم پیش اومده در حالت ایستاده ثابت و بی حرکت تعادلم رو از دست بدم ضمن اینکه تغییر تغذیه دادم اثرش دیر خودشو نشون میده ولی استفاده از تغذیه مناسب اثر خوبی دارهagreement2
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : zenith , شفا یافته , parisa2011 , toktam* , rezami , نازی ی , نسيم , barzegar , دربند , ostad2000 , برگ 7 , sange sabor , محسن ایزدان

دقیقا همینطوره راجب استرس میگم

یعنی لازم نیست عملا استرسی وارد بشه همینکه ذهن درگیر یه موضوعی بشه کافیه

مثلا موقعی که افراد خانواده در حال استراحت هستن موقع تردد از این نیم پله های کذایی confusedچون میخوام سروصدا نکنم این عارضه بدتر میشه

یعنی بقول شما دیگه قفل قفل.حتما باید یکی بیاد دست رو پشتم بزاره بگه برو بالا تا بتونم برم

قبول این موضوع خیلی برام سخته که آدم اختیار دست و پای خودشو نداره وباید بفرمان دیگری حرکت کنه

حاضرم هر دردی رو تحمل کنم ولی عوارضی که منو وابسته دیگران میکنه خیلی رنجم میده...........angry3

« *پیوند قلبها مسافت نمی شناسد وقتی که خــدا عاقداست و مهرش حس قشنگ عشق و امید »
 تشکر شده توسط : rezami , نسيم , ostad2000 , عروس , sange sabor , محسن ایزدان

راجب عجایب این ام اس میخواستم بگم angry3

دوست عزیزی چند وقت پیش بمن پیشنهاد دادن از مرورگر اپرا استفاده کنم برای سهولت در خوندن agreement2

به عرض این دوستمون میرسونم من خیلی وقته از این نرم افزار استفاده میکنم ولی مشگل من فاصله ست نه درشتی و ریزی خطوط و اجسام

یعنی هر چقدرم درشت نمایی بشه اگه با مورد دید فاصله بگیرم خوب نمیبینم confused

مثلا برای تماشای تلویزیون 50 اینچ حتما فاصله 1/5 متر باید باشم تا یه چیزی ببینم confused2

و کلا از تماشاش منصرف میشم چون گرمای این تی وی پلاسما اذیتم میکنه angry2

تشکر شده توسط : rezami
زیادپیش میادکه عضلات تیک عصبی داشته باشندوحرکات غیرارادیsad2sad2sad2
تازه گاهی اوقات پیش میادکه هنگام بلندشدن میخواهی از پشت بیفتی.sad2sad2
گاهی اوقات هم پاهات مثل فنری که توی هم فرو میره یا ترمزی که زیر پاخالی میشه خالی میشهsad2sad2
یا مثل دوروز قبل من میدونی یکدفعه چی میشه واز پله میخوری زمینsad2sad2
ولی خوب مهم اینه که هستی وبه زندگی وآفریدگارمهربونت امیدداریwink2wink2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : toktam* , rezami , رامنا , mari , برگ 7 , parisa2011 , محسن ایزدان , sange sabor
آره بچه ها منم 2 سال پیش گردنم خیلی تکون میخورد . بیشتر وقتیکه سرما بهش میخورد تکوناش بیشتر میشد . دیگه تا حدی رسید که یه چسب گردن بند میبستم تا تکون نخوره . آخه خیلی شدید بود . یکدفعه پرت میشد سمت چپ یا هر طرف دوست داشته باشه . خلاصه بعدش با کورتون و دارو درست شد . ولی گاهی سرما بهش میخوره یه تکون خفیف میخوره البته یک تکون .

یه خوبی که تو بیماری ام.اس هست اینه که هر چی به سرمون بیاد با یه دوره پالس تراپی بر طرف میشه میره

اگه این اتفاق برای شما هم رخ داد نگران نشید داداشتون همه این عوارضو به طور شدید داشته و بعدش خوب شده agreement2

Heart
 تشکر شده توسط : رامنا , نسيم , barzegar , toktam* , محسن ایزدان
[size=small]

اسپاسم پا و به تبع اون مشکل راه رفتن و مشکل بالا و پایین رفتن از پله رو تجربه کردم. و خیلی برام سخت بود چون من عاشق پیاده روی بوده و هستم ولی از اون محروم شده بودم...

ote='شفا یافته' pid='265659' dateline='1351357562']
(2012/10/27, 11:23 AM)toktam* نوشته است: وعارضه جدیدی که چند هفته گرفتارش شدم اینه که وقتی میخوام از مثلا یک نیم پله که در بعضی مکانهای خونه وجود داره بالا و پائین برم

یادش بخیـــــــــــــــــر
من هم اینها را تجربه کردم. یه دفعه انگار بنزین تموم میشد و باید کمی مکث میکردم تا دوباره حرکات را بتونم شروع کنم.laughing3

اما دوست عزیز نگران نباش. من خوب شدم. تو هم میتونی.love51

دیگران هم نگران نباشند چون قرار نیست همه این مشکلات را تجربه کنند. عوارض این بیماری به سادگی قابل پیشگیری هست. تغذیه تون را تغییر بدید.

agreement2
[/quote]
 تشکر شده توسط : rezami , رامنا , mahdiye1989 , toktam* , محسن ایزدان
کاملا قبول دارم با روحیه شاد و تغذیه مناسب ام.اس رو ضربه فنی کنید جواب داده
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : محبوب64 , mari , toktam* , sange sabor , محسن ایزدان
من موقع راه رفتن وقتی زیاد راه میرم خودمو میکشم همیشه میترسم همه دارن نگام میکنند. احساس میکنم همین ترس مانع از راه رفتنم میشه یکبار امسال تو ماه آگست که آنتالیا بوودیم افتادم .سرم شکست همیشه میترسم باز بیافتم
الان فیزیوترابی میرم خوونه تردمیل هم می زنم شماره 1
 تشکر شده توسط : toktam* , sange sabor , محسن ایزدان

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  << مشکلات صحبت کردن >> naazanin 17 13,405 2019/01/17, 11:19 AM
آخرین ارسال: helli
  عوارض ناشي از درمان‌هاي دارويي در بیماری ام. اس نازلی 19 40,965 2018/06/20, 06:55 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
Star مشکلات تعادلی naazanin 33 26,981 2018/02/23, 01:56 PM
آخرین ارسال: faratarazboodan
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 4,398 2013/09/13, 05:15 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست