امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش سیمواستاتین در کند کردن پیشرفت ام اس
سلام دوستان خوبم.من یک مدت خیلی طولانی نبودم.و کلاً دیگه کاری به موارد تحقیقاتی ام اس نداشتم.چون خودم حس میکردم که این درمان ها تفاوتی در حالمون به وجود نمیاره. الان تایسبری شده ماهی 11 ملیون تومن که طبعاً تهیه این دارو برای ماها غیر ممکن هست.حداقل میتونم بگم برای اکثریتمون.ماهی 11 ملیون تومن هزینه خیلی بالایی هست.
من چند روز پیش بیمارستان سینا بودم.بحث روی طرح کریمزون بود.و در مورد داروها با چند تا از پزشکا صحبت کردم. حاصل تمامی صحبتهایی که شد حرف از یک دارو بود به نام Simvastatin
خونده میشه (سیم واس تاتین).مطمئن باشین اثر عملکردش خیلی بهتر از این اینتر فرون ها هست.شخصاً تو FDA در مورد این دارو خوندم.اما خود FDA با تمام اعتباری که داره به علت لابی شرکت های بزرگی که سایر داروهای ام اس رو میزنن و هزینه خیلی بالایی هم دارن هنوز موفق به دادن تاییدیه به این دارو نشده.
دوستان این دارو خیلی ارزون هست .نمونه ایرانیش 100تاش 5000 تومن میشه.نمونه خارجیش هم خیلی فرقی نمی کنه از نظر قیمت.
اما قبل از مصرفش حتماً با پزشکتون صحبت کنین که فاکتورهای چربی خون تو بدن چک بشه نباید زیاد پایین باشن.
این دارویی هست که برای کسانی که بیماریش SPMS هست (پیشرونده ثانویه) خیلی موثر واقع شده. و ام اس رو تو اونها خیلی خوب کنترل کرده. و پیشرفت بیماری رو کاملاً متوقف کرده.
تو ایران دکتر تقا اثر بخشی این دارو رو روی بیمارها مبتلا به RRMS وSPMS بررسی کردن. و نتایج تحقیقاتشون رو در مجله MULTIPEL SCLORESIS چاپ کردن. شخصاً دیدم و ترجمه اون رو در اولین فرصت براتون میزارم.خیلی دنبال این هستم که یه وقت از دکتر بگیرم و شخصاً باهاشون صحبت کنم.
فقط بهتون این رو بگم که دارویی هست که توانایی میلین سازی داره. و در خیلی از موارد بازگشت ناتوانی در بیمار دیده شده.
دُز مصرفش در بیماران مبتلا به ام اس پیشرونده ثانویه 80 میلی گرم در روز هست . ولی برای خودمون رو نمی دونم یعنی برای افرادی که پیشرونده عود کننده هستن(RRMS).
مال خودمون رو حتماً سوال میکنم و روی سایت میزارم.
فقط بدونید که خود شخص استاد هم در مورد اثر بخشی این دارو نطر خیلی مثبتی داشتن.
به هر حال چه اینتر فرون ها و چه تای سبری و چه فنگولیمد و هزار کوفت دیگه هیچ وقت دلیلی بر درمان ام اس نیستن و این جا که بشر عاجز از درمان هست داشتن ایمان و روحیه خوب مهمترین فاکتور در کنترل بیماریمون هست.
در ضمن مهمترین اثر دارو این هست که از آتروفی مغز جلو گیری میکنه و باعث جلوگیری از اختلالات شناختی در بیماری ام اس میشه.
شخصاً بعد از اومدن جواب آزمایشهام روزی 60 میلی گرم از این دارو رو مصرف خواهم کرد.
از دوستان ناظر خواهش میکنم که کاری کنن که این مطلب یه مدت بالا باشه.تا همه دوستان این رو ببینن . و سعی کنن دارو رو مصرف کنن.
به هر حال هر خبری از این دارو به دستم رسید رو توی همین تاپیک میزارم .ایشالا که مفید واقع بشه برای هممون.
من الله توفیقlove28love28love28love28love28
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : parisa2011 , sina gt , mysis , movahedi , naazanin , nazaninamiri70 , arezooo82 , عمومهربان , khatereh. , محمد علی , AVID2000 , ماه , همسر یک مشکوک به ام اس , ابراهیم , اميدوار , hania , behzad mkh , zenith , ساسان
آقا سروش ممنون از مطلبی که نوشتی
در مورد داروی سیمواستاتین 10-9 سالیه که صحبت میشه .اونم فقط برای کسانی میتونه مفید باشه که چربی خون بالایی دارن وگرنه عوارض این دارو هم میتونه زیاد باشه.
خوشحالم که این جمله را نوشتی:به هر حال چه اینتر فرون ها و چه تای سبری و چه فنگولیمد و هزار کوفت دیگه هیچ وقت دلیلی بر درمان ام اس نیستن و این جا که بشر عاجز از درمان هست داشتن ایمان و روحیه خوب مهمترین فاکتور در کنترل بیماریمون هست.

سه عامل ایمان ، روحیه خوب و تغذیه درست خیلی مهمتر از این بظاهر داروهاست.
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : mysis , movahedi , sooorooosh , ماه , همسر یک مشکوک به ام اس , اميدوار , hania , behzad mkh , zenith
سروش جان منم زیاد تحقیق کردم و اثرات استاتین ها شاید خیلی بهتر از اینترفرون ها باشه اما باید این نکته را در نظر داشته باشی که

10 میلی گرم استاتین تو چند ماه میتونه HDL خون را خیلی پایین بیاره حالا شما میخوایی روزی 60 میل مصرف کنی مطمئنا بعد از چند ماه با آزمایش خون مجبور به قطع کردن دارو میشی

دلیل تایید نشدن این دارو هم با وجود اثربخشی زیاد عدم امکان استفاده طولانی مدت هست
 تشکر شده توسط : movahedi , sooorooosh , parisa2011 , همسر یک مشکوک به ام اس , hania , behzad mkh , zenith
(2013/03/14, 01:54 PM)mysis نوشته است: سروش جان منم زیاد تحقیق کردم و اثرات استاتین ها شاید خیلی بهتر از اینترفرون ها باشه اما باید این نکته را در نظر داشته باشی که

10 میلی گرم استاتین تو چند ماه میتونه HDL خون را خیلی پایین بیاره حالا شما میخوایی روزی 60 میل مصرف کنی مطمئنا بعد از چند ماه با آزمایش خون مجبور به قطع کردن دارو میشی

دلیل تایید نشدن این دارو هم با وجود اثربخشی زیاد عدم امکان استفاده طولانی مدت هست
سلام دوست عزیزم.دقیقاً مطلبی که می فیمایید صحیح هست.من خودم وقت گرفتم که با دکتر تقا صحبت کنم و در مورد اینکه به چه صورت باید فاکتور HDL ازشون سوال کنم.چ.ن افت زیاد این فاکتور خیلی مضر خواهد بود.

تشکر شده توسط : mysis , MS KILLER , همسر یک مشکوک به ام اس , behzad mkh , zenith

به هر حال چه اینتر فرون ها و چه تای سبری و چه فنگولیمد و هزار کوفت دیگه هیچ وقت دلیلی بر درمان ام اس نیستن و این جا که بشر عاجز از درمان هست داشتن ایمان و روحیه خوب مهمترین فاکتور در کنترل بیماریمون هست.

این جملت رو خیلی دوس میدارم سروش جان

ممنون میشم که اطلاعات بیشتری رو در اختیارمون بذاری وقتی با دکتر مشورت کردیBlush
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : sooorooosh , همسر یک مشکوک به ام اس , behzad mkh , zenith
(2013/03/14, 01:32 PM)parisa2011 نوشته است: آقا سروش ممنون از مطلبی که نوشتی
در مورد داروی سیمواستاتین 10-9 سالیه که صحبت میشه .اونم فقط برای کسانی میتونه مفید باشه که چربی خون بالایی دارن وگرنه عوارض این دارو هم میتونه زیاد باشه.
خوشحالم که این جمله را نوشتی:به هر حال چه اینتر فرون ها و چه تای سبری و چه فنگولیمد و هزار کوفت دیگه هیچ وقت دلیلی بر درمان ام اس نیستن و این جا که بشر عاجز از درمان هست داشتن ایمان و روحیه خوب مهمترین فاکتور در کنترل بیماریمون هست.

سه عامل ایمان ، روحیه خوب و تغذیه درست خیلی مهمتر از این بظاهر داروهاست.
بله پریسا خانم.ایمان داشتن خیلی مهمه و داشتن رو حیه خوب. ولی باز هم موظف بودم این خبر رو نقل کنم. گفتم این گفته خود شخص دکتر صحراییان هست و من صداشون رو ضبط کردم. اگر امکان داشته باشه لینکش رو آپلود می کنم تا همه دوستانم بتونن استفاده کنن.
این موضوع برای شما هم که ام اس تون در مرحله ثانویه هست خیلی حائز اهمیت هست.چون این دارو رو این نوع ام اس اثر بخشیش خیلی مشهودتر هست .
به هر حال درمان فقط دست خدا هست.اما وقتی که دارو به این خوبی وجود داره و با هزینه خیلی کم ام اس رو خیلی خوب کنترل می کنه چرا ازش استفاده نکنیم.؟
هر وقت دوستان مدیر منظورم حمید جان و سینا هست وقت داشته باشن من صدای استاد رو میفرستم تا آپ لودش کنن و ببینین که درمان تقریباً در یک قدمی هست.
خیلی بهتر از اینتر فرون ها کار می کنه و مکانیسم عملکرد دارو کاملاً مشخصه.این همون بحث تئوری چربی ها هست که اثرش در ایجاد ام اس در کمبریج تایید شد. و به همین خاطر و بر مبنای اون تئوری این دارو رو تست کردن. و اثر بخشیش رو دیدن.
این ها رو همه مدیدن تلاش شخصی به نام والد من در کمبریج هستیمlove28

تشکر شده توسط : parisa2011 , ماه , همسر یک مشکوک به ام اس , ابراهیم , hania , behzad mkh , zenith
(2013/03/14, 03:27 PM)sooorooosh نوشته است: بله پریسا خانم.ایمان داشتن خیلی مهمه و داشتن رو حیه خوب. ولی باز هم موظف بودم این خبر رو نقل کنم. گفتم این گفته خود شخص دکتر صحراییان هست و من صداشون رو ضبط کردم. اگر امکان داشته باشه لینکش رو آپلود می کنم تا همه دوستانم بتونن استفاده کنن.
این موضوع برای شما هم که ام اس تون در مرحله ثانویه هست خیلی حائز اهمیت هست.چون این دارو رو این نوع ام اس اثر بخشیش خیلی مشهودتر هست .
به هر حال درمان فقط دست خدا هست.اما وقتی که دارو به این خوبی وجود داره و با هزینه خیلی کم ام اس رو خیلی خوب کنترل می کنه چرا ازش استفاده نکنیم.؟
هر وقت دوستان مدیر منظورم حمید جان و سینا هست وقت داشته باشن من صدای استاد رو میفرستم تا آپ لودش کنن و ببینین که درمان تقریباً در یک قدمی هست.
خیلی بهتر از اینتر فرون ها کار می کنه و مکانیسم عملکرد دارو کاملاً مشخصه.این همون بحث تئوری چربی ها هست که اثرش در ایجاد ام اس در کمبریج تایید شد. و به همین خاطر و بر مبنای اون تئوری این دارو رو تست کردن. و اثر بخشیش رو دیدن.
این ها رو همه مدیدن تلاش شخصی به نام والد من در کمبریج هستیمlove28
البته لازمه اینو بگم که ام اس من از نوع پیشرونده اولیه است.confused2confused2
من قبلاً دقت نمیکردم که نوع ام اسم چیه تا اینکه چند ماه پیش که به مدارکم نگاه میکردم دیدم نوشته پیشرونده اولیهangry3angry3angry3angry3
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , behzad mkh , zenith
یه دکتر دیگه دوسال پیش برای من سیموستاتین و بتاسرک نوشت. من تاثیرش رو دیدم (نمیدونم بهتر شدن بخاطر کدوم یک از اینا بود)
دکتری که دیروز رفتم پیشش (4 سال اول دکترم بود) لیست داروهامو که بهش گفتم گفت سیموستاتین و بتاهیستین(بتاسرک) نمیخواد بخوری
دلایل مخالفتم رو گفتم اما اون نظرش تغییر نکرد
گفتم یه سری تحقیقات در این زمینه انجام شده. دکتر بی سوادی نیست وگرنه به حرفش توجه نمیکردم
حالا نمیدونم قطع کنم یا نه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : omid , behzad mkh , zenith
داروی پایین آورنده کلسترول به نام “سیم واستاتین” برای کنترل ام.اس موثر است
پژوهشگران علوم پزشکی در بیمارستان ملی انگلیس می گویند نتایج یک مطالعه جدید آنان نشان می دهد که نوعی داروی ارزان که برای کنترل کلسترول خون به کار می رود قادر است روند بیماری ام.اس را کند کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، محققان متوجه شدند که داروی معروف سیم واستاتین که از خانواده داروهای استاتینی به شمار می رود به مقابله با بیماری ام.اس (مولیتپل اسکلروزیس) کمک می کند ولی باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
محققان گفتند: بررسی آنان نشان می دهد این دارو ، روند بیماری ام.اس را کند می کند.
ام.اس بیماری پیشرونده ای است که مغز و دستگاه عصبی مرکزی را درگیر می کند.
در این مطالعه محققان به ۱۴۰ بیمار مبتلا به ام. اس که بین ۱۸ تا ۶۵ سال سن داشتند روزانه ۸۰ میلی گرم از سیم واستاتین دادند.
سپس محققان با مقایسه افراد مورد مطالعه با افرادی که دارونما استفاده کرده بودند متوجه شدند روند بیماری آن دسته از مبتلایانی که از داروی سیم واستاتین استفاده کرده بودند ۴۳ درصد کندتر از دیگران بود.
دکتر جرمی چاتاوی در بخش نورولوژی بیمارستان ملی انگلیس گفت: نتایج این بررسی نشان می دهد که می توان به تاثیر داروی یاد شده در کنترل بیماری ام اس امیدوار بود.
سیمواستاتین یکی از داروهای معروف خانواده استاتین است که دارویی ارزان و با استاندارد بالا محسوب می شود و از تجمع چربی در عروق خونی جلوگیری می کند.
بیماری ام.اس (مولیتپل اسکلروزیس) یکی از شایع ترین بیماری های سیستم اعصاب مرکزی (مغز و نخاع) است و بر اثر تخریب غلاف میلین ایجاد می شود.میلین غلافی است که فیبرهای عصبی را احاطه می کند و در انتقال سریع امواج عصبی نقش بسیار مهمی دارد.
علایم بیماری ام.اس، بسته به این که چه منطقه ای از سیستم اعصاب مرکزی گرفتار شده باشد، بسیار متغیر است و الگوی بیماری ام.اس از هر فردی به فرد دیگری متفاوت است.
این علایم حتی در یک فرد خاص در طول سیر بیماری تغییر می کند.
اختلالات بینایی، تاری دید، دو بینی، حرکات غیر ارادی و سریع چشم و به ندرت از دست دادن کامل بینایی، اختلالات تعادل، لرزش، عدم تعادل در راه رفتن، سرگیجه، ضعف و کرختی اندام ها، اختلال در انجام حرکات موزون، سفتی عضلات، اختلالات حسی، اختلالات تکلم و تغییر حالت تکلم از جمله علایم بیماری ام.اس هستند.
نتایج این تحقیق در مجله Lancet منتشر شده است .

http://www.pezeshk.us/?p=30404

http://www.ariyan-news.com/getlink/103813
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , mahdie , اميدوار , mehdi.j , elhamtanha , محبوب64 , Ermia , zenith
(2013/03/14, 01:16 PM)sooorooosh نوشته است: سلام دوستان خوبم.من یک مدت خیلی طولانی نبودم.و کلاً دیگه کاری به موارد تحقیقاتی ام اس نداشتم.چون خودم حس میکردم که این درمان ها تفاوتی در حالمون به وجود نمیاره. الان تایسبری شده ماهی 11 ملیون تومن که طبعاً تهیه این دارو برای ماها غیر ممکن هست.حداقل میتونم بگم برای اکثریتمون.ماهی 11 ملیون تومن هزینه خیلی بالایی هست.
من چند روز پیش بیمارستان سینا بودم.بحث روی طرح کریمزون بود.و در مورد داروها با چند تا از پزشکا صحبت کردم. حاصل تمامی صحبتهایی که شد حرف از یک دارو بود به نام Simvastatin
خونده میشه (سیم واس تاتین).مطمئن باشین اثر عملکردش خیلی بهتر از این اینتر فرون ها هست.شخصاً تو FDA در مورد این دارو خوندم.اما خود FDA با تمام اعتباری که داره به علت لابی شرکت های بزرگی که سایر داروهای ام اس رو میزنن و هزینه خیلی بالایی هم دارن هنوز موفق به دادن تاییدیه به این دارو نشده.
دوستان این دارو خیلی ارزون هست .نمونه ایرانیش 100تاش 5000 تومن میشه.نمونه خارجیش هم خیلی فرقی نمی کنه از نظر قیمت.
اما قبل از مصرفش حتماً با پزشکتون صحبت کنین که فاکتورهای چربی خون تو بدن چک بشه نباید زیاد پایین باشن.
این دارویی هست که برای کسانی که بیماریش SPMS هست (پیشرونده ثانویه) خیلی موثر واقع شده. و ام اس رو تو اونها خیلی خوب کنترل کرده. و پیشرفت بیماری رو کاملاً متوقف کرده.
تو ایران دکتر تقا اثر بخشی این دارو رو روی بیمارها مبتلا به RRMS وSPMS بررسی کردن. و نتایج تحقیقاتشون رو در مجله MULTIPEL SCLORESIS چاپ کردن. شخصاً دیدم و ترجمه اون رو در اولین فرصت براتون میزارم.خیلی دنبال این هستم که یه وقت از دکتر بگیرم و شخصاً باهاشون صحبت کنم.
فقط بهتون این رو بگم که دارویی هست که توانایی میلین سازی داره. و در خیلی از موارد بازگشت ناتوانی در بیمار دیده شده.
دُز مصرفش در بیماران مبتلا به ام اس پیشرونده ثانویه 80 میلی گرم در روز هست . ولی برای خودمون رو نمی دونم یعنی برای افرادی که پیشرونده عود کننده هستن(RRMS).
مال خودمون رو حتماً سوال میکنم و روی سایت میزارم.
فقط بدونید که خود شخص استاد هم در مورد اثر بخشی این دارو نطر خیلی مثبتی داشتن.
در ضمن مهمترین اثر دارو این هست که از آتروفی مغز جلو گیری میکنه و باعث جلوگیری از اختلالات شناختی در بیماری ام اس میشه.
شخصاً بعد از اومدن جواب آزمایشهام روزی 60 میلی گرم از این دارو رو مصرف خواهم کرد.
از دوستان ناظر خواهش میکنم که کاری کنن که این مطلب یه مدت بالا باشه.تا همه دوستان این رو ببینن . و سعی کنن دارو رو مصرف کنن.
به هر حال هر خبری از این دارو به دستم رسید رو توی همین تاپیک میزارم .ایشالا که مفید واقع بشه برای هممون.
من الله توفیقlove28love28love28love28love28

حق با سروش هست.شرکتهای داروسازی دوست ندارن که یک دوای ارزان ودر دسترس برای بیماران ام اس استفاده بشه.

من حدود 2 ماه قبل خبرش رو به طور تصادفی تو سایت یونیورسیتی کالج لندن دیدم.بعدها مقاله اش رو تو لانست که معروفترین و قدیمیترین مجله پزشکی دنیا هست دیدم.1 ماه قبل من کل مطالب رو برای دکترم فرستادم که تا بحال بهم پاسخ نداده.بلاخره پیگیر شدم که حالا قرار هست بهم پاسخ بده.می بینم که که این جا خیلیها نوشتن که از مدتها قبل این دارو رو استفاده می کردن.دکترها خیلی علاقه دارن که داروهای تازه و گرون که هنوز اثرش معلوم نیست رو بیماران آزمایش کنن.

(2013/03/14, 01:54 PM)mysis نوشته است: سروش جان منم زیاد تحقیق کردم و اثرات استاتین ها شاید خیلی بهتر از اینترفرون ها باشه اما باید این نکته را در نظر داشته باشی که

به هر حال آدم تا حدی وضعش بهتر بشه هم خوبه.نهایتش این هست که آدم قطعش میکنه.مگه این همه دارو رو تا به حال قطع نکردم که برام موثر هم نبودن؟من تصمیم دارم حتی به عنوان داوطلب هم که باشه استفاده اش کنم ولو این که این زمان تنها6 ماه باشه.من الان کوپامر هم استفاده میکنم.تا حدی که رو اومدم با این دارو بقیه کار رو اگر هم بخوام قطعش کنم کوپامر انجام میده.حداقل فایدهاش این هست که رگهام پاک پاک میشه.
evilgrin0039.gifTongueTonguemen
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : hania , اميدوار , behzad mkh , zenith

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,833 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior
  کلون کردن سلولهای مغزعامل موثردردرمان ام اس ,پارکینسون وافسردگی sargol 0 1,958 2012/11/30, 08:37 PM
آخرین ارسال: sargol
  روش بالون آنژیوپلاستی روشی برای باز کردن عروق خونی قلب میباشد aztab 0 7,371 2010/08/24, 01:07 AM
آخرین ارسال: aztab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان