امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش سیمواستاتین در کند کردن پیشرفت ام اس
من از دکتر صحراییان پرسیدم و گفت که بشتر از 2 ماه بهت اجازه نمی دم که از استاتین استفاده کنی .این از این .در ضمن چون من 100 تا بزرگتر دارم چون وقتی آدم خیلی مریض می شه هر کسی که کارش رو می کنه به خودش جرات می ده که بهش بگه چی کار کنه چی کار نکنه پس حالا استفاده نمی کنم.البته من برنامه ام این هست که در صورتی که ضرورت اقتضا کند هر چه سریعتر استفاده اش کنم در لیست کارهایی که باید انجام بشه قرار ش دادم.منتها الان در حال تجهیز نیرو هستم برای جنگ.evilgrin0039.gifچون گمان نمی کنم به طور صلح آمیز و بدون جدل و منازعه قابل استفاده باشه برام.fighting0030.gifابتدا برا همون 2 ماه و بعد بینم که چه پیش خواهد آمد؟
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : zenith
بالاخره در 19 مارچ 2014 نتایج فاز دوم Clinical Trials مصرف سیمواستتین بر روی بیماران MS نوع پیشرونده ثانویه منتشر شد.

توی این مطالعات 70 بیمار سیمواستتین با دوز بالا (80 میلی گرم در روز) و 70 نفر هم دارو نما دریافت کردن.

نرخ سالیانه آتروپی مغز توی افرادی که سیمواستتین دریافت کردن 43 درصد کاهش پیدا کرد.

در انتهای مطالعات EDSS (معیار سنجش ناتوانایی مرتبط با بیماری) بیماران بهبود پیدا کرد.

اصل مقاله
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : sina gt
استاتین اصلا قرص کاهش کلسترول است

براساس تحقیقاتی که در نشریه لنست چاپ شده محققان بریتانیایی اخیرا نتیجه گیری کرده اند که استاتین ها ممکن است در معالجه مراحل پیشرفته بیماری ام اس (مالتیپل اسکلروسیس) موثر باشد.

نتایج اولیه آزمایش ها نشان داده که قرص کاهش کلسترول باعث کند شدن روند انقباض مغز در بیماران ام اس می شود.

دانشمندان در دانشگاه کالج لندن (یو سی ال) می گویند که اکنون می توان آزمایش ها در سطح وسیع را شروع کرد تا معلوم شود آیا داروهای کلسترول به کاهش علایم ام اس کمک می کند و باعث کاهش رشد بیماری می شود یا نه.

ام اس بر سیستم عصبی در مغز و نخاع اثر می گذارد و باعث مشکلات در حرکت عضلات، توازن و بینایی می شود.

این بیماری درحال حاضر درمانی ندارد هرچند معالجات در مراحل اولیه بیماری می تواند به بیمار کمک کند.

معمولا حدود ده سال بعد از شروع، بیماری وارد مراحل پیشرفته می شود.

همین مرحله است که دکتر جرمی چت اووی و همکارانش در یو سی ال امیدوارند آن را با داروهای ارزان استاتین تخفیف دهند.

تا به حال هیچ دارویی که تاثیر آن بر این مرحله از بیماری نشان داده شده باشد به بازار نیامده.

دکتر امیرهادی مغزی محقق ام اس در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سان فرانسیسکو می گوید: "بیماری ام اس جنبه ای به نام نورودژنریشن دارد که باعث مرگ سلول های مغزی می شود. داروهایی که درحال حاضر برای ام اس وجود دارد داروهای ضدایمنی است یعنی سیستم ایمنی را کنترل می کند، اما قرصی که به طور معمول برای کاهش چربی خون به کار می رود در این مطالعه به بیماران مبتلا به فرم پیش رونده این بیماری داده شد. در انتهای مطالعه مشاهده شد که حجم مغز بیمارانی که این دارو به آنها داده شد بیش از حجم مغزی بیمارانی است که دارو به آنها داده نشده بود."

تیم دکتر چت اووی در مرحله دوم آزمایش هایشان به ۱۴۰ نفر که در مرحله پیشرفته ام اس بودند روزانه ۸۰ میلی گرم سیمواستاتین یا یک داروی قلابی تجویز کردند.

این میزان سیمواستاتین که یک دوز بالا به حساب می آید، ظرف دو سال، به اندازه ۴۳ درصد از روند انقباض مغز بیماران کم کرد.

دکتر چت اووی می گوید در مورد نتایج محتاط است اما نتیجه آنقدر امیدوارکننده هست که انجام یک آزمایش وسیع تر در مورد تاثیر عملی استاتین ها را لازم می آورد.

محققان معتقدند که استاتین ها ممکن است خواص ضدالتهابی و محافظت از اعصاب داشته باشند.

در سرمقاله جداگانه ای که در لنست در این مورد چاپ شده آمده است که این یک شروع نویدبخش برای یافتن معالجه ای برای این مرحله از ام اس است.

دکتر سوزان کوهاس سرپرست تحقیقات بیومدیکال انجمن ام اس بریتانیا گفت درحال حاضر برای متوقف کردن ام اس پیشرفته درمانی وجود ندارد و حالا با توجه به کشف تازه بالاخره ممکن است معالجه ای پیدا شده باشد که بسیار هیجان انگیز است.
[/color]

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,889 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior
  کلون کردن سلولهای مغزعامل موثردردرمان ام اس ,پارکینسون وافسردگی sargol 0 1,974 2012/11/30, 08:37 PM
آخرین ارسال: sargol
  روش بالون آنژیوپلاستی روشی برای باز کردن عروق خونی قلب میباشد aztab 0 7,396 2010/08/24, 01:07 AM
آخرین ارسال: aztab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست