امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشکال در اجابت مزاج - یبوست و بی اختیاری
آخه یعنی چی ؟ کی گفته :
دو مشکل شایع در عزیزان مبتلا به ام اس ، یبوست و بی اختیاری مدفوع است ؟
شایع ؟؟؟؟

وقتی خود ما نسبت به این نوشته های بی اساس واکنش نشون ندیم ، میخواهید جامعه چی فکر کنه ؟ !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mysis , حکمت خدا , امير. , kohedard , رزمینا , leili-asmaneh , pinkrose , samiramiss
تکرر و احتباس ادرار وجود داره اما بی اختیاری مدفوع من تاحالا نشنیدم

تشکر شده توسط : nahid , kohedard , رزمینا , leili-asmaneh
نازنین جان ممنون که لینکش رو گذاشتی با این که از اولش منبعش رو نوشته بودی ، ولی برام مهم بود پیداش کنم . چون بعد از اینکه خوندم سرچ کردم ببینم کدوم دکتری اینو گفته که انجمن نوشته ولی باور کن نه از سرچ تو انجمن به نتیجه رسیدم نه گوگل ، فقط سایت خودمون میومد.
انجمن ام اس که باید آگاهی دهنده باشه خودش اینا رو مینویسه و دقت نمیکنه. معلومه که نقل قول از دکتر خاصی نیست.
ولی نازنین عزیزم خواهش میکنم از دست من دلخور نشی من به مطلبی که تو انجمن ام اس نوشته گله دارم نه شما که عین اون رو تو سایت زدی .قسمت اول ارسالم هم با لحن شوخی بود و قسمت دومش جدی.چون من بعد از نوشتنم به فکر افتادم که نکنه نازنین یه جور دیگه برداشت کنه ؟icon_questionicon_question

متاسفانه در سایت انجمن جایی برای نظر دادن نیست .حتی کسانی که به انجمن پیام دادن این جواب را بعد از شش ماه دریافت کرده اند :

پیامی برای تشکر و پوزش

با نهایت خوشنودی و افتخار ، از اواسط سال گذشته تا به امروز عزیزان زیادی از طریق بخش " تماس با ما " با "ما" انجمن ام اس ، تماس حاصل نموده اند. ماضمن اینکه دلمان میخواست از تک تک آنها با ذکر نام تشکر و قدردانی نمائیم، از اینکه به دلائلی نتوانستیم پاسخ آنها را بدهیم عذر خواهی می نمائیم. تلاش می کنیم و امیدواریم در آینده بتوانیم در کمترین زمان ممکن، پاسخ سوالات دوستان عزیزمان را بدهیم .

انجمن ام اس ایران

تشکر شده توسط : naazanin , kohedard , رزمینا
نه عزیز دلم ناراحت نشدمicon_question

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : nahid , kohedard , رزمینا
دلیل اینکه نشنیدید اینه که در فرهنگ ما بیماری و ناتوانی باعث شرم هست (متاسفانه) و کسانی که این مشکل براشون پیش میاد جایی بازگو نمی کنند.

بی اختیاری ادرار و یبوست خیلی شایع تره اما بی اختیاری مدفوع هم ممکنه پیش بیاد. البته این مشکل، میتونه یک عارضه جانبی باشه که در اثر بی تحرکی و مراجعات دیرتر جهت اجابت مزاج به دفعات پیش بیاد.

اما نگران نباشید. راه پیشگیری و درمانش در هر دو حالت همون هست که گفتم.agreement2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : kohedard , رزمینا , farda20032020 , niloofary
من نگفتم اصلا نشنیدم، به این که گفتن هر سه موردش شایع هست اعتراض داشتم ،به خاطر غیر واقعی بودنش نه شرم و ... چون فقط در مورد یبوست و تکرر ادرار تو همین سایت و خبرهای مختلف مربوط به ام اس خوندم که خیلی شایع هست ،
تا به حال پزشکان هم به شایع و رایج بودن بی اختیاری دفع اشاره نکردن ، ممکنه در درصد کمی از مبتلایان که ضایعات نخاعی بالایی دارن ،بی اختیاری باشه ولی این که نمیشه گفت شایع !
 تشکر شده توسط : kohedard , رزمینا
سلام دوستان
خواهش میکنم این سوال منو جواب بدید! دارم از نگرانی دیوونه میشم
من دو سال پیش در نخاعم پلاک داشتم ولی فروردین 93 که ام آر آی دادم همه پلاکهای نخاعم از بین رفته بود. تا یک سال پیش هم مشکل حبس ادرار داشتم ولی از اون موقع تا دو هفته پیش خبری از این مشکل نبود. ضمناً در این مدت همیشه یبوست داشتم ولی زمانی که نیاز به دفع داشتم باید خیلی سریع خودمو میرسوندم به دستشویی؛ در واقع یه حالت اورژانسی برام پیش میومد ولی هیچ وقت دچار بی اختیاری مدفوع نشدم
از چند روز پیش دوباره مشکل حبس ادرار من شروع شد و امروز هم دچار بی اختیاری مدفوع شدمsad به نظرتون پلاک جدید ایجاد شده؟ یعنی حمله ست؟ باید کورتون بزنم؟
فردا میرم دکتر ولی تا اون موقع از فکر و خیال می میرم!!!
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : kohedard , رزمینا , afsaneh
احتمال هم داره از اسیدی بودن معد به وصیله مصرف زیاد شیر باشه
(2014/06/20, 06:08 PM)كوه درد نوشته است: احتمال هم داره از اسیدی بودن معد به وصیله مصرف زیاد شیر باشه

آخه من شیر نمیخورم! چون معده درد می گیرم
فقط نگرانم که این یه حمله باشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
خوب حمله که میگن باید حداقل 24 ساعت یا بیشتر ادامه داشته باشه.
نگران نباش فردا میری دکتر هر چی باشه راه حل داره.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تكرر و احتباس ادرار- بی اختیاری sara 136 56,454 2018/04/19, 06:39 PM
آخرین ارسال: عسل راد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست