امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یبوست و ورزش
به دفع مدفوع سفت و دیر به دیر یبوست می گویند. یبوست علل متعددی از علل انسدادی تا اختلالات حرکتی روده دارد اما شایعترین فرم آن کندی و ضعف حرکات روده می باشد. بر طبق نظر متخصصان ورزش با تقویت عضلات و ریتم بدن نقش مهمی در کاهش یا رفع یبوست مزمن می تواند داشته باشد. نقش ورزش زمانی آشکارتر می شود که بدانیم کم تحرکی و یا بی حرکتی بخاطر مثلاً اختلال در راه رفتن از علل مهم یبوست به شمار می رود.

ورزش چگونه به رفع یبوست کمک می کند

فعالیت بدنی سبب کاهش مدت زمانی می شود که طی آن مواد غذایی طول روده بزرگ را طی می کند این امر سبب می شود که زمان کمتری برای جذب آب از مواد داخل روده وجود داشته باشد و در نتیجه در انتهای روده مدفوع نرمتر باشد.

از سوی دیگر ورزشهای هوازی سبب تقویت ضربان قلب و سرعت و عمق تنفس می شوند و این امر سبب تقویت قدرت انقباض عضلات روده می گردد که این امر به دفع مدفوع کمک شایانی می کند.

بهترین زمان برای ورزش چه زمانی است

لازم است حداقل یک ساعت بعد از صرف غذا به ورزش بپردازید. پس از صرف غذا جریان خونی که به معده و روده می رود افزایش می یابد تا هضم و جذب غذا بهتر انجام شود. به همین دلیل چنانچه پس از مصرف غذا بلافاصله به انجام ورزش بپردازید خون بجای معده و روده به سمت عضلات و قلب منحرف خواهد شد و جریان خون رسیده به معده و روده به سمت عضلات و قلب منحرف خواهد شد و جریان خون رسیده به معده و روده کاهش خواهد یافت و قدرت انقباض عضلات روده و قدرت ترشح آنزیمهای روده کاهش خواهد یافت و غذا مدت بیشتری را در روده باقی می ماند و نه تنها در این شرایط ورزش سبب بهبود یبوست در شما نمی شود بلکه آنرا تشدید هم خواهد نمود و منجر به عوارضی چون نفخ شکم و احساس ناراحتی و ترش کردن خواهد شد.

چه نوع ورزشهایی برای رفع یبوست مفیدند

یک برنامه پیاده روی منظم به مدت 15-10 دقیقه چند بار در روز به شما و سیستم گوارشی شما در رسیدن به حداکثر فعالیتش کمک بسیاری خواهد نمود. چنانچه از نظر بدنی آمادگی نسبی دارید انجام ورزشهای هوازی را به شما توصیه می کنیم. نمونه این ورزشها شامل: دویدن، پیاده روی سریع، شنا و ورزشهایی مثل بسکتبال و اسکیت می باشد. ورزشهای کششی مثل یوگا در درمان این بیماری بسیار موثر بوده اند.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : arezoo_azizi , برگ 7 , paeazan , golshid , ماه , ghaside , hamid t , mahsa , الهام ج , lili66
دوست خوب از اطلاعات مفیدی که دادید ممنون icon_biggrin
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : shokolat
من هر روز صبح قبل از صبحانه تقریبا 5 دقیقه شکمم را به آرامی ماساژ می دهم خیلی مفید است این را دوستم که فارغ التحصیل تغذیه است به من یاد داد.امتحانش کنید .Smile
درد تو از خود توست و درمان تو نیز در خود توست و تو گمان میکنی که موجود ضعیفی هستی حال آنکه راز جهانی بزرگ، در کتاب وجودت مندرج است.امام علی (ع)
 تشکر شده توسط : golshid , shokolat , ماه , g.someira , mahsa , برگ 7 , OMG!
به نظر من ورزش تاثیر داره اما نه خیلی
تغذیه برای ما خیلی مهمه و خوردن میوه وسبزیجات در طول روز.مهمتر از اون به اندازه ی کافی آب خوردن.
کم آب خوردن هم باعث یبوست میشه.

دوستانی که یبوست دارن میتونن از " برگ سنا " استفاده کنن.

عطاری ها دارن.
یه قاشق چایخوری از اونو خورد کنن بریزن روی ماست بخورن.فقط زیادتر از 1 قاشق چایخوری نریزن که اسهال میگیرن.
من برگ سنا رو امتحان کردم و جواب داده
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : shokolat , ماه , sargol , برگ 7 , OMG!
زهراجون این برگ سنارودرست گفتی من هم امتحانش کردم البته یک چیزدیگرهم من امتحان کردم 4قاشق روغن زیتون درآب جوش ریختم وخوردم این یکی جواب فوق العاده عالی داد
منظورمن از4قاشق ,4قاشق غذاخوری است البته بیشتراز4قاشق نشود.به قول زهراجون اسهال میگیرید
ناظرین عزیزمنبع موسخ این خبرخودمن هستم که امتحانش کردم جواب داده است.اینوبرای این گفت که نگوییدخبرمنبع نداره
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : برگ 7 , OMG!
من هم برگ سنا رو امتحان کردم البته من دم می کردم مثل چایی می خوردم ولی شنیدم می گم استفاده طولانی مدتش باعث می شه پرز روده از بین بره Huh من هم یه مدت ولش کردم دیگه پسیلیوم و موسیلیوم هم که جواب نمیدهconfused یه قرصی جدید گیاهی پیدا کردم به اسم رولاکس گیاهیه از داروخونه می خریagreement2
برین حاغلشو ببرین بچه ها
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : برگ 7 , OMG!
تشکر فراوان از دوستانagreement2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow ورزش و بیماری ام اس نازلی 58 30,678 2016/12/16, 01:55 AM
آخرین ارسال: lovely m
  ورزش برای شما ممنوع است اگر paeazan 23 16,410 2016/09/28, 02:56 AM
آخرین ارسال: i_sh
  ورزش های مخصوص پوکی استخوان shokolat 0 3,209 2012/10/08, 04:31 PM
آخرین ارسال: shokolat
  انجام ورزش‌هایی همچون بدن‌سازی و ایروبیک سبب حفظ بهتر قابلیت‌ها محمود 0 3,112 2010/07/25, 10:30 AM
آخرین ارسال: محمود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان