امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه آهن و ام اس
دکترم برام فرفولیک (آهن + اسید فولیک) نوشته چون خودم بهش گفتم نکنه حالت بی قراری پام مال کم خونی باشه؟ انگاری این موجود اصلا به آزمایش و تست اعتقادی نداره همینطور رو هوا نسخه می پیچهconfused
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : aztab
(2010/04/13, 10:07 PM)maya نوشته است: Dostan pishnahad mikonam ghorse Iron nakhorid , chon Iron khone MS iy ha already balast va doktorha elatesh ro nemidonan
این چه پیشنهادی هست دوست عزیز
ما هیچکدام پزشک نیستیم حق تبلیغ و توصیه های بی اساس
رو نداریم
هرکسی باید آهن کافی به بدنش برسه در درجه اول با غذا
خانم ها اکثرا کمبود آهن دارن و باید در کنار اون مکمل آهن و فولیک اسید
مصرف کنن
از یک طرف به ما می گن گوشت قرمز زیاد نخورید
حالا شما می گید مکمل رو هم کامل حذف کنید
من خودم تو آزمایش آخرم HBخونم پایین بود
دکتر گفت به جای 5 روز می تونی 10 روز در ماه آهن بخوری
دکتر معتمد هم می دونید که رئیس کمیته علمی انجمن ام اس ایران هستن...
 تشکر شده توسط : zohrevand , مرجان مولایی نژاد
افرین، دکترها میگن تعادل،، نه حذف کامل،،
 تشکر شده توسط : مرجان مولایی نژاد , برگ 7
نه آهن مشکلی نداره. چون کم خونی و کمبود آهن ضررش بیشتره. دکترم داره خودشو میکشه من قرص آهن مصرف کنم نمیخورم چون اشتهام زیاد میشه
تپل میشمangry
......
 تشکر شده توسط : برگ 7
به نظر من به شرایط بدن مانند ph خون بستگی داره و خوردن چای و مانند آن باعث رسوب آهن و ایجاد مشکلاتی که ازش صحبت می کنیم میشه.شاید به امواج الکترومغناطیسی محیط هم بستگی داشته باشه .مساله دیگه اینکه اگر آهن بصورت رادیکال آزاد یعنی بصورت یونی در بدن حضور داشته باشه می تونه باعث ایجاد مشکلاتی بشه درحالیکه در حالت عادی که خنثی هست مشکلی ایجاد نمیکنه.
ببار ای ابر می اندود من مستانه ام کن
بسوز اندیشه را از بیخ و بن دیوانه ام کن
چو رودی بر روانم شو روان ای دولت شعر
بکن تن را ز من ،من را زجان، جانانه ام کن
دانشگاه علوم پزشکی اهواز تحقیقی در مورد رابطه ام اس و آهن انجام داده
دوستان خبر از نتیجه این تحقیق دارن؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

آهن غنی‌شده در نان باعث بروز «ام اس» نمی‌شود
خبرگزاری تسنیم: عضو کمیته علمی انجمن ام اس ایران با تشریح جزئیات و روش‌های شیادی درمان ام اس در کشور هرگونه ابتلا به این بیماری بر اثر استفاده از آهن غنی شده در نان را تکذیب کرد.
خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم ، هژیر سیکارودی در نشست خبری برنامه‌های هفته جهانی ام‌اس، درباره ادعاهایی که مطرح شده بود مبنی بر اینکه آهن غنی شده در نان کشور باعث شیوع ام‌اس می‌شود اظهار داشت: علت بیماری ام‌اس به هیچ عنوان شناخته شده نیست و شیوع آن نیز در تمام دنیا در حال افزایش است. یعنی در کانادا، آمریکا و دیگر کشورهای دنیا نیز شیوع بیماری ام اس رو به فزونی است.
وی ادامه داد: البته برخی کمبودهای ویتامینی از جمله ویتامین D از جنبه علمی می‌تواند تداخلاتی را ایجاد کند ولی هیچ کدام از این نظریه‌ها مبنی بر شیوع بیماری ام اس در کشور نیست و آمار شیوع این بیماری در ایران همانند دیگر کشورها رو به افزایش است.
سیکارودی گفت: شاید آهن زیاد برای بدن مضر باشد ولی دلیلی بر شیوع افزایش ام اس در کشور نیست.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نخستین بیماری ام‌اس در ایران در چه سالی شناسایی شده است، افزود: این سوال را نمی‌توانم دقیق پاسخ دهم ولی در اوایل دهه 50 و قبل از انقلاب زمانی که دانشجو بودم استادی داشتیم که یک بیمار مبتلا به ام اس را آورده بود و به ما نشان می‌داد و این به معنای آن است که در آن دوران شیوع بیماری ام اس بسیار نادر بود. البته شاید برخی‌ها عنوان کنند ابزارهای تشخیصی در آن زمان محدود بود. در حالی که اگر این مسئله صدق داشته باشد باید بیماران دچار عوارض ام‌اس با سن بالا را امروز مشاهده می‌کردیم.
هیچ بیمار ام اس احتیاج به اعزام به خارج از کشور ندارد
عضو کمیته علمی انجمن ام اس ایران با اشاره به اینکه هنوز درمان قطعی برای بیماری ام اس در دنیا کشف نشده است، تصریح کرد: بر این اساس هیچ توجیهی برای اعزام بیماران به خارج از کشور وجود ندارد.
جزئیات شیادی برای درمان ام اس
سیکارودی در ادامه به تشریح جزئیات شیادانی که برای درمان بیماران ام اس اقدام می‌کنند اشاره کرد و افزود: این علائم بیماری ام‌اس به صورتی است که فرد در چند روز دچار آن می‌شود. مثلا دچار تاری دید چشم می‌شود ولی در نهایت بعد از یک هفته این علائم و شدت عوارض این بیماری برطرف می‌شود. بنابراین شیادانی از این زمان استفاده می‌کنند و درمان‌های کاذبی را برای برخی بیماران انجام می‌دهند و در نهایت بیمار تصور می‌کند که بهبود یافته است در حالیکه بعد از چند ماه دوباره عوارض بیماری ام اس به سراغش می‌آید.
وی تصریح کرد: متاسفانه این شیادی‌ها در درمان بیماری ام‌اس نه‌تنها در ایران بلکه در چین و اوکراین نیز دیده می‌شود. به طوریکه ما بیماری داشتیم که 500 میلیون ریال پرداخت کرده بود تا در کشور اوکراین تحت درمان قرار گیرد.
عضو کمیته علمی انجمن ام اس ایران خاطر نشان کرد: بنابراین چنین درمان‌هایی برای بیماران ام‌اس وجود ندارد و متاسفانه وقتی بیماران به سراغ چنین درمان‌های کاذب می‌روند دوره درمان کلاسیک را رها می‌کنند و باعث می‌شود سیر بهبودی و کاهش روند پیش‌رونده این بیماری دچار اختلال شود.
 تشکر شده توسط : alireza1111 , سمیرا67
اتفاقا خیلی هم بهم مربوطس.ببینید مبارکه اصفهان به چه دلیلی بیشترین آمار ام اس در ایران را داره؟بخاطر وجود کارخانه فولادسازی هست که آهن را بصورت بخار وارد هوای شهر کرده.
حسم میگه یک ارتباطی بین مواد مغناطیسی مثل آهن و سیستم محافظتی الکترومغناطیسی مغز وجود داره که باعث ایجاد ام اس میشه.
ببار ای ابر می اندود من مستانه ام کن
بسوز اندیشه را از بیخ و بن دیوانه ام کن
چو رودی بر روانم شو روان ای دولت شعر
بکن تن را ز من ،من را زجان، جانانه ام کن
 تشکر شده توسط : مستانه

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس mina_a 112 96,253 2022/10/22, 08:59 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,299 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
  رابطه گرما و مواد غذایی با ام اس امیدوار 1 3,039 2012/08/02, 09:14 AM
آخرین ارسال: samii
  رابطه رماتیسم مفصلی با ام اس mohammad.ali 17 25,091 2012/04/15, 12:25 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان