امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راز ازدواج موفق کشف شد!
تاريخ ارسال : 6شهريور1391 -

سلامت نیوز : تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد راز یك ازدواج موفق «عصبانیت صادقانه» است، نه همیشه «بخشیدن» و همواره «فراموش كردن». اغلب گفته می‌شود بخشیدن و فراموش كردن در زندگی مشترك شیوه‌‌ای مطلوب‌تراست؛ اما روانشناسان بر این باورند كه عصبانیت هم می‌تواند بهترین راه جهت حل مشكلات در مواقع لازم باشد. جیمز مك‌نالتی، استاد دانشگاه تنسی طی پژوهش‌های خود به این نتیجه دست یافت كه بخشیدن همیشگی در ازدواج در واقع می‌تواند دلخوری‌ها را افزایش دهد و این‌كه «نارضایتی كوتاه‌مدت از یك مكالمه حاوی عصبانیت، اما صادقانه» می‌تواند برای سلامت یك رابطه مشترك در درازمدت سودمند باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات ؛ پژوهش‌های این دانشمند حاكی از آن است كه بخشش دائمی در ازدواج می‌تواند تبعات ناخواسته منفی در پی داشته باشد. به گفته وی در زندگی مشترك لحظاتی رخ می‌دهند كه طرف مقابل به روشی علیه دیگری تخطی می‌كند. برای مثال، یك شریك می‌تواند از لحاظ مالی بی‌مسؤلیت، ناراست و یا فاقد نیروی حمایت‌كننده باشد. هنگامی كه این رویدادها به وقوع می‌پیوندند باید در خصوص عصبانی شدن یا بخشیدن تصمیم درست گرفت. پژوهش‌های این محقق نشان می‌دهد كه پارامترهای مختلفی می‌تواند كارایی بخشش را پیچیده كند. این مولفه‌ها شامل سطح توافق‌پذیری شریك یا شدت و تكرار تخطی است. یافته‌های وی نشان می‌دهد عصبانیت هم می‌تواند نقش مهمی در علامت دادن به شریك تخطی‌گر در خصوص این كه رفتار آزاردهنده وی قابل پذیرش نیست، باشد.

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : ساغر , شهرزاد , شفا یافته , toktam* , reihane , Ghost , elham 66 , mari , kiana , moon light , پروانه , رامنا
روانشناسی آدم ها هم دنیایی داره راز ازدواج موفق: داشتن تصویر ذهنی مناسب و لطف پروردگار هست که در صورت بروز مشکلات دوباره زندگی رو میسازن و این یعنی لطف خدا
کاملامخالفم دوست خوبم
عید من آن روزی است که زحمت یک سال دهقان، شام یک شب پادشاه نباشد!
 تشکر شده توسط : behzad mkh
ما اول راهش که همون پیدا کردن کیس هست چارچنگولی موندیم دیگه به موفق بودن یا نبودنش فکرنمیکنیمsmiling
شوخی کردم.مرسی از مطلبتlove51
 تشکر شده توسط : پروانه
زهراخانوم من موافقم چون شخصا تجربه كردمagreement2
خواستگاري داشتم كه وقتي باهم صحبت كرديم برخلاف انتظار من مشتاق من شد و من شاخ در اوردم چون جوابهايي و با عصبانيت ميدادم يا بانظرش مخالفت ميكردم و سر حرف خودم ميموندم Tongueاخرش گفت من هرجا خواستگاري رفتم هر چي گفتم طرف يا ساكت شده يا گفته موافقم موافقم اما شما نظر خودتون و ميگيد love28Smile (16)
البته برعكسش هم پيش اومده هااا يه خواستگاري داشتم گفت ازم ميترسه laughing3گفتم چرا؟گفت يه بار ديدم عصباني با يه راننده تاكسي بحث ميكرديد و من باز شاخ در اوردم كه اي بابا هر سخن جايي و هر نكته مكاني داردconfused
خلاصه نتيجه اينكه ما كارمون شده شاخ دراوردنlaughing3عاج فيل مدل پروانه اي خواستيد در خدمتمlaughing3
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : paeazan , حسن

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبل از ازدواج سالم شوید! Ghost 17 8,521 2014/03/24, 10:48 PM
آخرین ارسال: سالومه
  رازهای والدین موفق در برخورد با فرزندان maedeh 6 5,236 2012/05/26, 09:16 AM
آخرین ارسال: شهرزاد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: