•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری
من بعد از یک ماه قطع سرخود دارو چهارشنبه شب دوباره شروع کردم. دیروز با وجود قرص استامینوفن 500 و سرماخوردگی همه بدنم درد میکرد حتی پلکهام که واقعا دردناک بود..
دیروز گفتم فردا دیگه اوکی میشم و درد تموم !!ولی از صبح تا حالا همه بدنم کوفته هست و انگار یه کتک حسابی خوردم!! angry3angry3angry3
ینی خودمو هی لعنت میکنم!آخه دختر تو که بدنت عادت کرده بود چرا یه ماه نزدی که حالا دوباره اینجوری واکنش بدهangry2angry2angry2angry2angry2
خب ینی اونایی که میگن سینووکس توش آبه واقعاً رو چه حسابی میگن؟؟؟confused2confused2confused2
ینی آب آدمو اینطور داغون میکنه؟؟؟DodgyDodgyDodgyDodgy
این تجربه ای شد که دیگه تمام و کمال به دکترم اعتماد کنم و سر خود دارومو قطع نکنمwomanwomanwomanwoman
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : saeid , nahid
منکه مدتهاست دوهفته یه بار یه سه هفته یه بار یه امپول میزنم درد هم اگه داشته باشه همون صبح مثل خر بلند میشم بازم به زندگی ادامه میدم تازه اگه عوارضی هم داشته باشم و کسی بیخبر بیاد خونه باید ظرف بشورم پذیرایی کنم و...
بهرحال یادم میره از عوارض فقط حرصم زودی در میاد و گرمم میشه و بدالخلاق و عصبی میشم

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : saeid , khatereh.
من نمیدونم چرا بعضی ها فکر میکنن باید دارو پدر آدمو دربیاره تا معلوم بشه خیلی چیز توشه ! تا بشه گفت عجب دارویی !!
وقتی دارو عوارضی نداره میگن توش آبه وگرنه باید میمردیم و زنده میشدیم با زدنش !

من از اولین تزریق سینووکس که قاعدتا باید برای بار اول فقط نصفشو تزریق میکردن ، کامل برام تزریق کردن و من که دوماه از ترس ،تزریق نکرده بودم و منتظر همه جور عوارضی بودم حتی فکر میکردم کار به بستری شدن میکشه یعنی تا این حد !confusedlaughing3 ولی عوارضی نداشتم و وقتی به دکتر گفتم ، خوشحالی دکتر رو کاملا تو صورتش دیدم .
اما الان بعد از چند سال عوارضی مثل سردرد و استخوان درد رو دارم.البته کم و قابل تحمل .
خوب این نشون میده بعضیا مثل من برعکسن ،یعنی بدنشون دیر میفهمه !confused2
برای همین نمیشه در مورد سینووکس و یا هر آمپول دیگه ای یه نظر واحد داد ، چون به سازگاری بدن هرشخص برمیگرده.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : saeid
من از همون روز اول بخاطر بی تجربگی دکترم از اول امپول رو چع بتافرون چه اوونکی و چه سینووکس رو کلا تزریق میکردم نصف نیکم ربع در کار نبود بخاطر احمقی دکتر البته و حتی بهم نگفته بود باید داروها در یخچال باشن بهرحال خدا رو شکر تا حالا مشکلی پیش نیومده

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
(2013/06/27, 12:00 PM)paeazan نوشته است: اولا که این حرفها جاش در این تاپیک نیست
ثانیا شماها چرا هی حرف ویلچر رو میزنید؟!
بستگی به نوع ام اس داره و قرار نیست کسی بعد از ده یا 15 سال ویلچرنشین بشین
مه سا تو همین سایت 13 ساله که بیماره اما همچنان سینوکس که یه داروی خفیفه استفاده میکنه و خدا را شکر حالش خوبه

داروها از پیشرفت بیماری یا بقول خودتون از داشتن حمله جلوگیری میکنن
بله اضطراب هم خیلی نقش داره

پاییزان جان پس جاش کجاس؟مگه تو این تایپیک بازگو نکردن دکترا براین باورند که اگر دارو مصرف نشه احتمال ویلچرنشینی هست؟
من به این جمله اعتراض کردم.
همه ما انسانهای عاقل و بالغیم پس نباید نگران این بود که حرف کسی رومون تاثیر بزاره.فکرنکنم کیب تا بحال تبلیغ نزدن امپول و کرده باشه
دوستای خوبم من الان 17 ساله ام اس دارم از 14 سالگی همه سالای خوب جوونیم با مشکلات ام اس گذشته 8 سال بتافرون مصرف کردم ولی بعد از حاملگی و به دنیا اومدن دخترم چون حالم خوب بود سرخود دارومو قطع کردم نزدیک دو سال میشه و حالا حالم ی خرده بد شده دکترم گفت دوباره باید شروع کنم و اگه ی بار دیگه حتی واسه مدت کوتاهی قطع کنم کارم به شیمی درمانی میرسه اصلا نباید گول حال خوبو خورد نباید دارو قطع بشهRolleyes

تشکر شده توسط : yummy , saeid , nahid
من 5 ساله سینووکس میزنم حتی یه روزم جابجا نشده
چه حالم خوب باشه چه بد باشه خیلیم ازش راضیم
اگه توش اب بود که من باید تا حالا...
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : neda.n , visko , nahid
من که دیگه دخمل خوفی شدمwoman

همیشه حتی وقتی خوب خوبم استفاده میکنم...آخه دکترم ناجور دعوام کرد ترسیدمsad2fighting0030.gif
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : nahid
بچه ها یه سوال دارم.شما وقتی سرما می خوریدبازم از امپولاتون استفاده میکنید؟
(2013/07/01, 05:33 PM)n.gh نوشته است: بچه ها یه سوال دارم.شما وقتی سرما می خوریدبازم از امپولاتون استفاده میکنید؟

ببین اگر سزما خوردگیت شدید هست یک هفته استفاده نکنی مشکلی پیش نمی آد.اگر خفیف هست و بدنت تحمل می کنه بزن.اگرنه نزن.به هر حال یک هفته وقفه برات تاثیر ناگواری ایجاد نخواهد کرد.

این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : n.gh , zenith

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 13
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارض ناشي از درمان‌هاي دارويي در بیماری ام. اس نازلی 19 40,970 2018/06/20, 06:55 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
  علائم بیماری MS Prime 40 56,916 2018/03/05, 04:17 PM
آخرین ارسال: Nadertaghvai
Rainbow بیماری ms وراههای مقابله با آن Hasty 9 9,539 2015/07/28, 09:36 AM
آخرین ارسال: majid1
  سیاه شدن سر استخوان فمور در بیماری ام اس آیدا 16 16,589 2014/12/20, 11:36 PM
آخرین ارسال: somaye_602000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست