•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری
(2013/07/01, 05:33 PM)n.gh نوشته است: بچه ها یه سوال دارم.شما وقتی سرما می خوریدبازم از امپولاتون استفاده میکنید؟
بستگی داره. اگر عفونت شدید بود. یعنی سرما خوردگی عفونی بود.تب و لرز هم داشتی
فقط با نظر پزشک متخصص
میتونی دارو رو برای مدت یک تا دو هفته و بتا زمان حاصل شدن بهبودی قطع کنی
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : khatereh. , paeazan , یه غریبه , zenith
(2013/06/29, 06:59 PM)visko نوشته است:
پاییزان جان پس جاش کجاس؟مگه تو این تایپیک بازگو نکردن دکترا براین باورند که اگر دارو مصرف نشه احتمال ویلچرنشینی هست؟
من به این جمله اعتراض کردم.
همه ما انسانهای عاقل و بالغیم پس نباید نگران این بود که حرف کسی رومون تاثیر بزاره.فکرنکنم کیب تا بحال تبلیغ نزدن امپول و کرده باشه

:60:آقا من هرسری میخوام یه چیزایی رو نخونم اصن نمیشه

همون بهتر من برم تو تاپیک آخرین عکس!!!!!
دقیقا کسی که این جمله رو گفته لینک و اسم دکتر رو بگه من شخصا باهاش کار دارم!

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : sooorooosh

سلام
مرسی مطلب خوبی رو عنوان کردین آخه با هزینه های گزاف و یا کمبود دارو بعضی از دوستان این کار رو انجام دادن وبرخی به اون فکر کردن من برای اینکه دارو رو قطع نکنم داروی ایرانی تهیه کردم تا داروی خودم به دستم برسه.

(2012/08/27, 08:46 PM)sooorooosh نوشته است: صرف نظرازاین که برای یک بیمارمبتلابه ام اس ازچه داروی کندکننده روندبیماری استفاده میشود،انجمن ام اس ایالات متحده امریکاتوصیه میکندکه این درمان بایدهرچه سریع ترانجام شودونبایدبه شدت یامیزان عودبیماری توجهی نمود.این انجمن درمورداین توصیه به تمام پزشکان آموزشهایی راارائه داده است زیرابسیاری ازپزشکانی که درموردبیماری ام اس تخصص وآگاهی کافی ندارندازنیازاین بیماران به شروع درمان سریع خبرنداشته ودر نتیجه منتظرمیمانندتاعلایم بیماری بدتر شده وسپس درمان راآغازمیکنند.

به غیرازسریع ترآغازنمودن درمان برای کندکردن روندپیشرفت بیماری ام اس،متخصصین توصیه میکنندکه این درمان بایدبه طورنامحدودی ادامه یابدتااین که به روشنی مشخص گردد که بیمارازاین درمان بهره ای نمیبردویااین که عوارض جانبی غیرقابل تحمل آنها ظاهرشود.انجمن ملی ام اس امریکاچنین اظهارمیداردکه قطع کردن درمان ممکن است باعث سرگیری دوباره فعالیت بیماری شودکه درطولانی مدت میتواندبسیاروخیم باشد. بااین حال حتی بااین توصیه هم،بسیاری ازبیماران بخاطرپیداشدن اثرات نامطلوب ،ازمصرف این داروهاخودداری میکنند.

درتحقیقاتی که بااستفاده ازعکسبرداری ام آرآی انجام شده،نشان داده شده است که حتی دربیمارانی که به نظرمیرسد که درمرحله فروکش کردن بیماری هستند وهیچ مشکلی ندارند،ازبین رفتن میلین اعصاب همچنان ادامه دارد.به همین دلیل متخصصان درتلاش هستندکه به بیماران وسایرپزشکانی که اطلاع چندانی ازاین بیماری ندارنداهمیت ادامه استفاده ازداروهاراحتی درهنگام فروکش کردن بیماری،گوشزدنمایند.
 تشکر شده توسط : sooorooosh , mari
والا قرار نیست کسی با مصرف نکردن دارو ویلچر نشین بشه. اگر پزشک تایید کنه دارو نیازی نیست خوب کسی بیکار نیست خودشو الکی تو زحمت بندازه. اما فقط به شرط تایید پزشک
فقط صحبتم اینه که اگر کسی تشخیص مصرف دارو براش داده شده هیچ وقت تو مصرفش بی نظمی نکنه. ام اس دوبار زمان نمیده. تا اونجایی که میشه نباید اجازه داد بیماری وارد سیری که نباید بشه بشه.
از هر 100 نفر 15 نفر هستن که بیماریشون خوش خیمه و در آخر نیازی خاص به تزریق دارو ندارن.15 نفر هم روند بدی داره بیماری براشون. و هیچ دارویی باهاشون سازگاری نداره حتی میتوکسانترون.
میمونه 70 درصد بیمارها.
اینا عود کننده فروکش کننده هستن
و با مصرف منظم داروی مناسب میتونن زندگی عادی خودشون رو داشته باشن

تشکر شده توسط : paeeze , mari , مـه ســـا , رامنا
(2013/07/30, 10:21 PM)sooorooosh نوشته است: والا قرار نیست کسی با مصرف نکردن دارو ویلچر نشین بشه. اگر پزشک تایید کنه دارو نیازی نیست خوب کسی بیکار نیست خودشو الکی تو زحمت بندازه. اما فقط به شرط تایید پزشک
فقط صحبتم اینه که اگر کسی تشخیص مصرف دارو براش داده شده هیچ وقت تو مصرفش بی نظمی نکنه. ام اس دوبار زمان نمیده. تا اونجایی که میشه نباید اجازه داد بیماری وارد سیری که نباید بشه بشه.
از هر 100 نفر 15 نفر هستن که بیماریشون خوش خیمه و در آخر نیازی خاص به تزریق دارو ندارن.15 نفر هم روند بدی داره بیماری براشون. و هیچ دارویی باهاشون سازگاری نداره حتی میتوکسانترون.
میمونه 70 درصد بیمارها.
اینا عود کننده فروکش کننده هستن
و با مصرف منظم داروی مناسب میتونن زندگی عادی خودشون رو داشته باشن

این ارسال خیلی خوبهicon_question

چه خوبه تو عنوان تاپیک هم اسم پزشک متخصص آورده بشه! طولش 1 متر میشه ولی می ارزه!

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : sooorooosh
خلاصش میشه :
هرگز بدون نظر پزشک دارو را قطع نکنید حتی زمان خاموشی بیماری
یا :
قطع دارو بی نظر پزشک هرگز ، حتی زمان خاموشی بیماری
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sooorooosh , fireboud , paeazan
(2013/07/30, 10:43 PM)nahid نوشته است: خلاصش میشه :
هرگز بدون نظر پزشک دارو را قطع نکنید حتی زمان خاموشی بیماری
یا :
قطع دارو بی نظر پزشک هرگز ، حتی زمان خاموشی بیماری
احسنت. یاشاicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question

تشکر شده توسط : nahid
دوستان من از زدن میترسم!از خرداد باید میزدم....اولبن تزریقو...confused2confused2اما حقیقتن الکی به تعویق انداختمConfusedConfusedConfused
ودکترم هم گفته خفیف اما با تزریق..دارومو گرفتم گذاشتم یخچال هراز گاهی میرم نگاش میکنم...sad2sad2sad2
دعا کنید باهاش کناربیامsadsadsadsad
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
 تشکر شده توسط : رامنا , nahid
بهاران جون ،آمپو ل رو وارد زندگیت کن که یه عالمه از این عوارض خرده ریز که گاهی میاد سراغمون کم بشه . آخه کنار اومدن نداره . یه بار بپر یه جایی که بلدن این امپول رو بزنن تزریق کن و دیگه عادت می کنی بهش . فوقش اوایلش خودت رو مجبور کنی بعدش میشه جزوی از زندگیت . یه بار برا همیشه باهاش رو به رو شو .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : paeazan , nahid , baharan , sooorooosh
(2013/07/30, 11:43 PM)baharan نوشته است: دوستان من از زدن میترسم!از خرداد باید میزدم....اولبن تزریقو...confused2confused2اما حقیقتن الکی به تعویق انداختمConfusedConfusedConfused
ودکترم هم گفته خفیف اما با تزریق..دارومو گرفتم گذاشتم یخچال هراز گاهی میرم نگاش میکنم...sad2sad2sad2
دعا کنید باهاش کناربیامsadsadsadsad

بیخیال دختر خوب. برو بزن داروتو. پس اونایی که هر روز باید دارو بزنن چی؟ مثلا دیابتی ها... فکر کن یهو وسط خیابون میفهمه که حالش خوب نیست و باید انسولین تزریق کنه. بعد باید بگرده یه جایی رو پیدا کنه که مردم نبینن و فکر نکنن معتاده... تازه اونم بعد از یه مدت یاد گرفته چیکار کنه و براش اصلا مساله ای نیست. برو تزریقتو بکن بعدم بیا برامون تعریف کن که حالت خوبه و همه چی خوب پیش رفته تا بقیه هم روحیه بگیرن agreement2
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , omidaneh , nahid , baharan , برگ 7 , zohaa , FBF

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • 13
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارض ناشي از درمان‌هاي دارويي در بیماری ام. اس نازلی 19 41,166 2018/06/20, 06:55 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
  علائم بیماری MS Prime 40 57,342 2018/03/05, 04:17 PM
آخرین ارسال: Nadertaghvai
Rainbow بیماری ms وراههای مقابله با آن Hasty 9 9,626 2015/07/28, 09:36 AM
آخرین ارسال: majid1
  سیاه شدن سر استخوان فمور در بیماری ام اس آیدا 16 16,678 2014/12/20, 11:36 PM
آخرین ارسال: somaye_602000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست