ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی
 
رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FDA روش زامبونی در درمان ام اس را رد کرد
2009/11/24, 02:15 PM
ارسال: #1
 (Print Post)
درمان رهایی بخش
سلام دوستان عزیز بچه ها نمیدونم وبلاک همدم روح ماله کدام یکی از شما ها است ولی انصافا وبلاک خیلی خوب و باحالی است از وقتی که از بیمارستان مرخص شدم اومدمو با این وبلاک آشنا شدم خیلی این وبلاکو دوست دارم .......
خلاصه دوستان امروز مثل روزهای قبل به این وبلاک سر زدم که مطلب خیلی خوبی را دیدم که به نظرم خیلی خوب اومد از جمله

صبح روز شنبه� در حال رفتن سرکار بودم که یکهو� زنگ تلفن� منزل به صدا در آمد گوشی را که بر داشتم ،صدای دوست بسیار عزیزی بود از کانادا که حامل خبر خوشی بود و مهربانانه در صدد رساندن� این خبر خوب در مورد ام اس� که دقایقی پیش از خبرگزاری کانادا شنیده بود و هدیه ی محبت و شادی .خبر مهم بود و گوارا اما گواراتر از خبر برای من مهربانی آمیخته با خبر بود و اشتیاقی که برای رساندن این خبر و هدیه ی خوشحالی در این صدا موج می زد و اموجش برایم قابل وصول بود.

همیشه گفتم، یک دوست خوب در زندگی سرمایه ی ماندگاری است و شکر خدا دنیای دوستی ما� همیشه مملو دوستانی بوده که برایم بسیار عزیز بوده اند و از این نظر در غنا بسر برده ایم� وبرای این غنا� همیشه� خدای منان� را شاکر بوده ام .

دکتر محمدی و همسر بزرگوارشون از دوستان خانوادگی بسیار گرانقدر ما هستند که در کانادا بسر می برند و همواره پی گیر اخبار ام .اس در آنجا هستند و هر خبر جدیدی باشد به اطلاع من می رسانند .ایشان گفتند اگر در کاناد هم این عمل بطور علنی انجام پذیرد باید آماده شوی و بیای اینجا.....سپاسگزار مهر دکتر محمدی و همسر بزرگوارشون هستم.

خبر آن دوست بزرگوارم را که لینک خبر� را هم برایم ایمیل کردند ،ترجمه کردم که من هم هدیه ای از� امید نثار دل مهربانتون گردانم ، باشد که شادی را میهمان قلبهای پاک و صمیمی اتان کرده باشم� اگر ترجمه ام خوب نبود ببخشید و به حساب چشمان تار و دوبین و انگشتهای بی رمقم بگذارید:


W5 به بررسی تئوری جدید بحث انگیزی در مورد ام اس پرداخت.

گروه خبری CTV.ca:

گروهی از پزشکان ایتالیایی در تحقیق روی درمانهای جدید ام.اس به نتایجی رسیدند که اگر بطور کامل اثبات� گردد تحول بسیار بزرگی در زندگی این بیماران بوجود خواهد آورد.

تحقیقات W5 CTV نشان میدهد این نوع� درمان پیشرفت بیماری را متوقف می سازد.طبق� مستندات� بعمل آمده ی� این تحقیق ،بیماران� پس از طی� مراحل ساده ، علائم بیماری اشان� به طور ناگهانی متوقف� می شود ، و اغلب� موارد ، آنها قادر به ادامه� زندگی عادی اشان می گردند.

این پژوهش ایتالیایی پرده از راز این بیماری ناتوان کننده که مدتهای مدیدی است پشت پرده مانده آشکار می سازد.

تاکنون� گفته شده است که� بیماری ام اس،یک نوع بیماری� خود ایمنی است که در آن بدن با حمله به سلولهای خودی ،سیستم عصبی مرکزی را درگیر می سازد و منجر به ضعف ، خستگی ، درد های مزمن و مشکلات بینایی می گرد.. اما تحقیق حاضر این واقعیت را برملا می سازد که این بیماری ،یک بیماری عروقی است به صورت یک نقص بنیادی� دررگهایی از گردن� که اگر تشخیص داده شود می تواند� قبل از ایجاد هرگونه ناتوانی درمان گردد/

این نظریه توسط دکتر پائولو زامبونی، جراح عروق و استاد سابق دانشگاه در Ferrara ارائه شده است. ; Zamboni� در انجام پژوهش خود� دربیماران ام.اس متوجه شدکه تقریبا تمام آنها� یک نوع پیچیدگی و انسداد در رگ گردن بالایی خود و قفسه سبنه اشان دارند که باعث اختلال جریان خون در مغز می گردد.

او براین باور است که همین عامل موجب بیماری ام اس می گرددد.

; Zamboni دستیابی به این� موفقیت را� فرصت جدیدی برای تحقیقات� بیشتر دراین زمینه� می داند.

او با استفاده از سونوگرافی ، دریافت� که تقریبا تمام بیماران ام.اس� انسداد در� رگ بالای� گردن خود و قفسه سینه دارند� در حالی که افراد سالم اینطور نبودند.

Zamboni اشاره می کند که این� وضعیت ، موجب� نارسایی وریدی مزمن مغزی- نخاعی می گزدد و معتقد است که در افراد با این شرایط ، خون نمی تواند به درستی از مغز تخلیه شود و این جریان واژگونه می گردد (موجب برگشت دوباره به مغز)که موجب ذخیره شدن آهن و تبدیل آن به ماده ای سمی در ماده ی خاکستری مغز می گردد و همین آهن اضافی موجب از بین رفتن میلین مغز و ایجاد اختلال در واکنش های دفاعی بدن و نهایتا ام.اس می گردد.

Zamboni امیدوار است که پزشکان دیگر با نگاه به این روند و پی گیری درمان به این شیوه بتوانند تحول آفرین باشند.

کار دکتر Zamboni� هم اکنون پزشکان و محققین زیادی را در کشورهای آمریکا و کانادا برانگیخنه است ،ازجمله دکتر رابرت zivadinovدردانشگاه بوفالو در حال تلاش برای� تحقیق� بیشتر روی این نوع درمان است و نمونه ای بالغ بر 1600 نفر داوطلب� این طرح شده اند .

گامهای اول این تخقیق موفقیت آمیز بوده است و اکنون بیماران ام.اس در انتظار بهره گیری از این شیوه بسر می برند.

دکتر Zamboni رویه درمانی که بکار گرفته است تحت عنوان" درمان رهایی بخش "نام برده است .او می گوید می توان تحت عمل جراحی و با استفاده از بالونها ( بادکنکهایی) رگهای مسدود شده را باز کرد و عروق کرونر را آنژیو پلاستی و ترمیم کرد.

اگر این امر در تحقیقات بیشتری به اثیات رسد انقلاب بزرگی در درمان ام.اس خواهد بود زیرا بطور کامل روند درمان این بیماری هلاک کننده را تغییر خواهد داد.

مطالعات انجام یافته در ایتالیا چشمگیر است و در گروهی از بیماران مبتلا به عود و بازگشت(رایج ترین شکل ام.اس) که تحت این نوع درمان قرار گرفتند ضایعات فعال مغز یشدت کاهش یافت.

همسر خود دکتر Zamboni که مبتلای ام.اس است و� به این شیوه جراحی شده است از سه سال پیش تاکنون هیچ حمله ای نداشته است و سلامتی خود را باز یافته است.

Zeppi بیمار 40 ساله نیز یکی دیگر از بیماران درمان شده به این شیوه است.و از نه سال پیش دچار حملات سخت و آزار دهنده ی ام اس بوده و از آن رنج می برده است.و هر چهارماه یک بار دچار حملات سنگین میشده .او می گوید:

تغییرات حاصل انگاز زندگی دوباره به من بخشیده است.

او یکی از اولین کسانی است که تحت� عمل جراحی قرار گرفته است و دوتا از� رگهای مسدود شده زیر گلویی اش� که یکی 60 و دیگری 70 درصد انسداد داشت باز شد./او می گوید این زندگی دوم من است و من بار دگر متولد شده ام.

آقای� lipp بیمار دیگری است که یه این طریق تحت عمل جراحی قرار گرفته و آزمایشهای پزشکان انسداد رگ زیر گلویی او را نشان داد و درماه ژانویه سال جاری به ایتالیا سفر کرد و تحت درمان قرار گرفت و انسداد رگهایش باز شد.

او ده سال بود از حملات فزاینده ام.اس رنج می برد و علایم بیماری آنچنان شدید شده بود که دیگر قادر به کارکردن و انجام امور ساده ی زندگی خود هم نبود او می گوید:

از یک سال پیش دیگر هیچ حمله ای نداشته ام و علایم بیماری ام زایل شده،احساس بسیار خوبی دارم ،احساسی رو یه سوی زندگی و ......................

****************

منبع ترجمه:

http://toronto.ctv.ca/servlet/an/local/C...ntoNewHome

اینم برا اطلاعات بیشتر:

http://www.theglobeandmail.com/news/nati...le1372414/در یه لینک دیگه عنوان چنین بود:عشق پژوهشگر منجر به یافتن علت� و درمان بیماری ام.اس شد� آخه دکتر Zamboni� محقق این نوع درمان همسرش درگیر این بیماری است.

South Azerbaijan Is Not......... 100%
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : roshanak.z , hamdam , FBF
2010/01/27, 09:39 PM
ارسال: #2
 (Print Post)
پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی1
توصیه : لطفن این مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید .

برای بیمارانی که مدت مدیدی است با این بیماری دست به گریبان هستند، این خبر به سان معجزه می ماند: یک توضیح ساده نسبی از دلیل بروز این بیماری و یک راه درمان فوری.


در حقیقت جنجالی که رسانه های خوش بین کانادایی در خصوص تحقیق اخیر دکتر پائولو زامبونی پزشک ایتالیایی _ که معتقد است بیماری ام اس می تواند از طریق رگهای مغزی درمان شود _ به راه انداخته اند، جان تازه ای به دنیای ام اس داده است.


از طرف دیگر درخصوص اینکه چگونه روزنامه نگاران و دانشمندان، تحقیقات خود را مطرح کنند نیز سوالات جدیدی ایجاد شده است.


پزشکان می گویند کلینیک های سراسر کانادا و آمریکا با سیل عظیم تلفن ها و ایمیل هایی رو به رو شده اند که از طریق آنها، بیماران خواستار دریافت اطلاعات بیشتر و یا درمان فوری از طریق روش جدید بوده اند. این تلفن ها و ایمیل ها در اغلب موارد، کار کلینیک ها را با وقفه مواجه کرده اند.


بعضی از پزشکان گزارش داده اند که تعدادی از بیماران، درمانشان را رها کرده اند؛ که مطمئناً اینکار تاثیرات بسیار منفی در روند درمانی شان خواهد داشت. بعضی ها اذعان داشته اند که برای سرمایه گذاری روی روش جدید درمان آزمایشگاهی اقدام به دریافت وام کرده و حتی خانه هایشان را نیز فروخته اند. تقریبا در عرض بیست و چهار ساعت، انجمن بیماران ام اس هزاران دلار کمک بلاعوض جهت سرمایه گذاری روی این روش جدید دریافت کرده است.


در این ضمن پزشکان اعصابی که سعی داشته اند محدودیتهای درمانی یافته های دکتر زامبونی را به بیماران توضیح دهند، گاها با عصبانیت ها و توهین هایی بیمارانی که از درمان فعلی شان ناامید هستند، رو به رو شده اند.


دکتر لوآن متز، رئیس کلینیک ام اس بیمارستان فوت هیلز کلگری می گوید: بسیاری از تماس ها از همان ابتدا حاوی ناسزا و دشنام بوده و با لحن بسیار تندی با پرستاران صحبت می شده. ماها از طرف این تماس گیرندگان به خودداری از درمان و ایفای رل برادر بزرگتری که اجازه نمی دهد آنها به خواسته هایشان برسند، متهم شده ایم. و همین طور مجادله و مجادله و مجادله های فراوان...


متخصصان ام اس به طور گسترده اقدام به سرزنش برنامه های مستند CTV و همین طور گزارشهای روزنامه هایی کرده اند که داستانهای یک طرفه از تحقیقات اولیه و ثابت نشده، از جمله تحقیق دکتر زامبونی _ بنام پروسه نجات _ را به نمایش می گذارند.

متخصصان می گویند: در بهترین حالت، اینکار دکتر زامبونی، یک راه جدید و امیدوار کننده به دنیای ام اس معرفی خواهد کرد؛ که البته برای مورد استفاده قرار گرفتن، نیاز به اثبات و همینطور انجام آزمایشات بیشتر خواهد داشت. در بدترین حالت هم، تحقیقاتی که اکنون در این خصوص در حال انجام است ثابت خواهد کرد که این روش از لحاظ عملی منجر به مرگ بیمار می شود.


بیشتر متخصصان ام اس که اخیراً با آنها مصاحبه شده است، اعلام کرده اند که اگر در خصوص فرضیه دکتر زامبونی تحقیقات بسط داده شده ای ارائه شود، در صورت بحث و تبادل نظر، مطمئناً از آن استقبال خواهند کرد. بقیه هم اظهار تاسف کرده اند نسبت به آنچه که آن را جنجال رسانه ای نامیده اند. دکتر مارک فریدمن، متخصص اعصاب بیمارستان اتاوا و محقق ارشد بیماری ام اس گفت: این جنجالهای رسانه ای پیامدهای خوبی در دنیا نداشته اند. فکر میکنم میلیونها دلار می تواند صرف این پروژه گردد و البته اگر این فرضیه درست باشد ، من هم حمایت خواهم کرد ؛ ولی استدلالات بسیار ضعیف و مبهمی پشت این فرضیه است.
http://www.ms-links.org.com
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : salman121 , سحــــــــر , shahryar_eng , mahmood61 , عمومهربان
2010/01/27, 09:44 PM
ارسال: #3
 (Print Post)
پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی2
در این ضمن دکتر پل اُکانر، مشاور پزشکی انجمن ام اس کانادا، به پانل تحقیقاتی بین المللی که ایتالیا برای بررسی یافته های دکتر زامبونی ایجاد کرده، ملحق شده است. کانادا با دارا بودن 75000 بیمار ام اس، یکی از بالاترین ارقام این بیماری را در دنیا دارد و از اینرو اهمیت بسیاری به این مسئله قائل است. بیماری ام اس با آسیب پوشش ملین شروع می شود و باعث ایجاد علائمی است که محدوده آن از تاری دید تا فلج شدن است. علم امروزی دلیل آنرا حمله سیستم ایمنی بدن به خود بدن می داند.

داروهایی در دسترس هستند که می توانند مانع التهابی شوند که به پوشش ملین آسیب می زند. این داروها می توانند شدت و زمان عود بیماری را کمتر کرده و بعضی از علائم خاص آن مانند تشنج و درد را درمان کنند؛ اگر چه اثربخشی آنها محدود است و ممکن است اثرات جانبی هم داشته باشند. دکتر زامبونی جراح عروق که طبیعتاً تخصص اش ارتباطی با این بیماری ندارد، بعد از مبتلا شدن همسرش به ام اس، به تحقیق در خصوص این بیماری می پردازد. او می گوید: اسکن فراصوتی از سر همسرش و دیگر بیماران، فرضیه جدیدی در خصوص پیدایش این بیماری ارائه می کند. فرضیه این جراح می گوید: رگهایی که خون را از مغز می گیرند در بیماران ام اس تنگ شده و این امر موجب کندی جریان خون و برگشت آن به مغز می شود و این امر باعث ایجاد التهاب فوری و نهایتا آسیب پوشش ملین می شود.


تیم او روی همسرش و دیگر بیماران مبتلا به ام اس، جراحی انجام داده و تلاش کرده که انسدادها را _ که او آن را نارسائی ورید نخاعی مزمن می نامد _ باز کند. در این جراحی از آنژوپلاستی استفاده شده یعنی گذاشتن بالونی کوچک درورن رگهای آسیب دیده و متورم. دکتر زامبونی می گوید همسرش سه سال است که هیچ کدام از علائم ام اس را ندارد. او ادعا میکند که با این روش، بیماران زیادی را با موفقیت درمان کرده است.


گزارش شبکه CTV در برنامه W5 داستان جذابی از زندگی شخصی دکتر زامبونی و نحوه کشف این روش درمان بیان کرده است. این شبکه مصاحبه هایی با بیمارانی که مراحل درمان را انجام داده و اکنون بهبود یافته اند پخش کرده و همینطور کلیپهایی از پزشکانی که با این پزشک ایتالیایی در حال همکاری هستند، ارائه کرده است.


همان شنبه، روزنامه "گلوب اند میل" سرمقاله ای در این خصوص چاپ کرد آنهم بدون اینکه هیچ نقل قولی از پزشکانی که در مورد تحقیق دکتر زامبونی تردید دارند بیان کند. این در حالی است که گزارشگر CTV قبلا عقیده دکتر فریدمن را در مورد این فرضیه جویا شده بود. پزشکان می گویند صبح دوشنبه کلینیکهای محلی با موج عظیم تلفنهای صدها بیمار مبتلا به ام اس روبه رو شده اند.


در مطب کلگری دکتر متز، کارکنان زیر فشار تلفن ها و مراجعه بیماران و وابستگانشان قرار داشتند. این مسئله مشکل بسیار حادی را بوجود آورده بود. دکتر متز گفت: بعضی از بیماران مصرف داروهایشان را قطع کرده و متقاعد شده بودند که مشکل اصلی، تنگی عروق است؛ البته باید توجه کرد که قطع مصرف بعضی از داروها مثل Tysabri می تواند نتایج ناخوشایند مادام العمری را سبب شود به طوریکه بوده اند بیمارانی که مصرف این دارو را قطع و مجدد شروع کرده اند اما نسبت به آن دچار آلرژی شده اند. این پزشک اعصاب ادامه داد: بیماران دیگر که بارها خبر چنین موفقیت هایی را شنیده و بعد نادرستی آن را متوجه شده بودند، محتاطانه به اخبار عکس العمل نشان داده اند ولی آنها هم در معرض حرفهای دوستان، آشنایان و اعضای خانواده بوده اند که به آنها استفاده از مزایای این روش درمانی جدید را الزام می کردند.


او می گوید من بارها بیمارانی داشتم که با چشمان اشک آلود مراجعه کرده بودند؛ زیرا آنها می دانستند که این فرضیه جدید، یک روش درمانی و یا روش شفابخش نیست، اما اعضای خانواده، آنان را تحت فشار گذاشته بودند که برای درمان به کشورهای دیگر بروند.

کلینیک ام اس وینی پگ، مجبور بود دو یا سه ساعت بیشتر از روزهای عادی باز باشد زیرا بیماران اصرار به انجام بحثهای طولانی در خصوص این خبر داشتند. دکتر روت آن ماری، پزشک اعصاب و رئیس این کلینیک گفت: این تحقیق به صورت یک روش جدید، جالب و آماده انجام معرفی شده است. همواره داستانهایی از این قبیل، امیدهای جدید و زیادی را در دل بیماران ایجاد می کنند.


بعضی از بیمارانی که تحت معالجه دکتر فریدمن بوده اند به او گفته اند که عازم ایتالیا هستند تا بلکه شانس جراحی شدن توسط تیم دکتر زامبونی را داشته باشند؛ در میان آنها حتی بیماری بود که برای قرار گرفتن در پروژه درمان آزمایشگاهی کلینیک اتاوا تلاش بسیار کرده بود اما بعد از شنیدن این خبر، بلافاصله آنرا رها کرده بود.

دکتر جک بورکس، متخصص اعصاب در نیوجرسی و مشاور پزشکی انجمن بیماران ام اس آمریکا گفت: بسیاری از بیماران آمریکایی وام گرفته و یا خانه هایشان را فروخته اند تا مبلغ 000/80 هزار دلار پرداخت کنند بلکه تحت این عمل جراحی در بیمارستان کالیفرنیا قرار گیرند. او در مصاحبه ای گفت: بعد از اتمام تحقیقات، اگر این روش جواب ندهد، بیماران نه تنها هنوز با این بیماری دست به گریبان هستند بلکه خانه هایشان را نیز از دست داده اند و این اصلاً خوب نیست.

انجمن ام اس کانادا که روز دوشنبه با طوفانی از تلفن های بیماران روبه رو شده است، اعلام کرد که حاضر است مبلغ 000/200 دلار کمک بلاعوض برای تحقیق روی یافته های دکتر زامبونی اختصاص دهد. مدیر عامل این انجمن، دکتر ایوس ساویه، این شایعه را که اهدا کنندگان عمده این مبلغ، تهدید کرده اند که اگر این پول به CCSVI داده نشود آنرا اعاده خواهند کرد، رد کرده است. او همچنین اعلام کرد که چنین تصمیم سریع در تاریخ این گروه بی سابقه بوده است؛ و این یعنی پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی.

دکتر ساویه همچنین اضافه کرد: ما با محققی روبه رو هستیم که فرضیه ای را اعلام کرده و به جرات نام آنرا "پروسه نجات" گذاشته است. در واقع این فرضیه قبل از اینکه ثابت شود، به صورت درمان معرفی شده است.


در حقیقت به نظر میرسد جامعه پزشکی تحت فشار زیادی برای پذیرفتن تحقیق این پزشک ایتالیایی قرار دارد. یک مدافع حقوق بیمار در ادمونتون، بنام اشتون امبری، در پست اخیر وبلاگش نوشته است که متخصصین اعصاب مخالف این روش درمان هستند زیرا آنها فکر می کنند در این صورت، هیچ نقشی در درمان بیماری ام اس نخواهند داشت.

ترزا وو، چهل و یک ساله اهل مک لنای آلتا، شروع به جمع آوری آنلاین امضاء مبنی بر اختصاص بودجه ای توسط دولت برای روش درمانی جدید کرده است. او تاکنون 9000 امضا جمع کرده و معتقد است دکتر زامبونی روشی یافته که به درمان نزدیکتر است. او که دو ماه پیش با تماشای گزارش تلویزیونی تحت تاثیر قرار گرفته می گوید من شروع به گریه کردم و در تمام طول مدت گزارش، اشک از چشمانم جاری می شد.

ترزا وو در مصاحبه ای اعلام کرد: اینان ( متخصصین اعصاب کانادایی ) فکر می کنند همه چیز را می دانند ، اما نمی دانند. آنها در واقع به خواسته های کمپانی های دارو پاسخ مثبت می دهند. آنها حق ندارند به ما بگویند که نمی توانیم از این روش درمان استفاده کنیم. به عنوان یک انسان، این حق ماست که روش جدید دکتر زامبونی را امتحان کنیم.

با این وجود متخصصین اعصاب، رسانه ها را بخاطر داشتن نگاهی بدون شک به تحقیقات و ایجاد امید واهی در بیمارانی چون خانم وو، به بی مسئولیتی متهم کرده اند.

دکتر یان میچل، زیست شناس اخلاق گرا در دانشگاه کلگری گفت: این کار، عدم مسئولیت روزنامه نگاران را می رساند که بدون بررسی های کافی، در مورد علم پزشکی مطلب ارائه کرده اند؛ خصوصاً در زمانی که متخصصین برای اخذ بودجه برای تحقیقاتشان رقابت تنگاتنگی باهمدیگر دارند.

دکتر میچل که یک پزشک اطفال هم هست ادامه میدهد: دکتر زامبونی که طرفدار سرسخت تحقیقش است، بخاطر نقش همسرش به طور عاطفی وارد این پروژه شده است و البته نام مستعاری هم به آن داده است. هیچ کس نباید به خودش اجازه دهد که نامی مثل "نجات دهنده" را روی دارویی بگذارد. این نام برانگیزاننده احساسات است و باعث تحریک هیجانات عمومی میشود. متاسفانه این تحقیق بدون در نظر گرفتن انتقادات و تردیدات وارده، به عنوان معجزه جدید معرفی شده است.

همانطور که انتظار میرفت سوالات زیادی در خصوص نتایج تحقیق دکتر زامبونی مطرح شده است و او خطاب به روزنامه "شهروند اتاوا" در نامه ای به نویسنده ستون" لازم است جواب آشکار داده شود" اعلام کرده که نیاز مبرمی احساس میکند که به ایده او در خارج از کشور هم پرداخته شود. او ادامه داد این تئوری عروقی بر اساس مطالعه ای مطرح شده است که طی آن 65 بیمار مبتلا به ام اس را با 235 غیر ام اس مقایسه کرده است. تنگی یا انقباض عروق در اسکن فراصوت افراد بیمار قابل تشخیص بوده در حالیکه این مسئله در غیر بیماران مشاهده نشده است.

متخصصان کانادایی نسبت به هیجانی و نادرست بودن این یافته ها متفق القول هستند. مارک هک فیزیکدان برجسته پزشکی و متخصص MRI در دانشگاه مک مستر هامیلتون، اعلام کرده است که فرضیه زامبونی فقط یک "توضیح منطقی" بوده بر اینکه ام اس چگونه کار می کند. متخصصین دیگر هم گفته اند که تفسیر اسکن های چنین عروقی بسیار مشکل است و هیچ مدرک مستدلی وجود ندارد تا اثبات کند که تنگی عروق _ اگر وجود دارد _ علت بروز بیماری ام اس بوده است. آنها می گویند تنگی عروق فقط شکلی عادی از این بیماری است نه علت بروز آن.


بحث برانگیزترین مدارک، مقاله ای بوده است که دکتر زامبونی ماه گذشته در خصوص این روش بر اساس یافته های حاصل از بررسی 65 بیمار چاپ کرده است. این نتایج درهم هستند. دکتر زامبونی اعلام کرده که پیشرفت قابل توجهی در علائم ام اس مانند عملکرد پا در بیماران گروه عود کننده / بهبود یابنده دیده شده است. یعنی آنهایی که حالت خفیف این بیماری را دارند؛ آنهایی که می توانند ماهها یا سالها در حالت بهبود زندگی کنند. در بیماران ام اس پیشرونده نوع اول و دوم این بهبودی محدود و در حد شش ماه بوده است و نمونه ای که حاکی از بهبودی برای 18 ماه باشد هنوز دیده نشده است.

نسبت بالایی از بیماران ام اس عودکننده/ بهبود یابنده بعد از عمل جراحی حدود 18 ماه در مرحله بهبود بوده اند یعنی نسبت به سال قبل بهتر شده اند، اما میزان عود بیماری در آنها تغییر نکرده است. رگها تقریبا در نصف بیماران، مجدد تنگ شده اند. دکتر بورکس این نتایج را در صورت آزمایشی بودن این روش درمان، "دلگرم کننده" می نامند.

متخصصین اعصاب محدودیتهای این بررسی را فهرست بندی کرده اند. در واقع هیچ گروهی نبوده است تا بیمارانی را که تحت عمل جراحی نبوده اند، کنترل کند و نتایج آنرا با بیمارانی که تحت عمل جراحی "نجات" قرار گرفته اند، مقایسه کند. این یک دوره آزمایشی کور نبوده است به این معنی که بیماران و پزشکانشان خوب می دانسته اند که در حال طی چه پروسه ای هستند و ممکن است با عوارض جانبی خاصی هم روبه رو شوند. بنابراین این بیماران به مصرف داروهای قبلی خود نیز ادامه داده اند چون نمی خواستند در صورت عدم موفقیت این پروژه، در درمانشان با دروهای قبلی وقفه ای ایجاد شود.

دکتر پیر دوکوت متخصص اعصاب دانشگاه مونترال در خصوص تحقیق این پزشک ایتالیایی گفت: ما زمان، انرژی و وقت زیادی را صرف کرده ایم آن هم روی تحقیقی که در اصل یک جنجال رسانه ای بوده است. در حقیقت این بررسی، منفی بوده است.

دکتر ماری گفت: مسئله غیر معمول اینست که عمل درمان همسر دکتر زامبونی توسط خود ایشان انجام گرفته است، در حالی که حتی در صورت بروز نتایج مثبت، این درمان باید توسط پزشک دیگری انجام میشد. به عنوان یک پزشک کانادایی شما در صورت درمان نزدیکانتان مثل افراد خانواده در مواقعی به غیر از حالت اورژانس، پروانه پزشکی خود را از دست می دهید.

تاریخ پزشکی موارد بسیاری را ثبت کرده است که باعث تغییر روش درمان شده اند. برای مثال تصور میشد که زخم گوارشی در نتیجه تجمع اسید در روده ایجاد می شود. تا اینکه یک دانشمند استرالیایی در سال 1980 کشف کرد که این بیماری توسط باکتری ها ایجاد می شود. او بعدها برنده جایزه نوبل شد.

علم بهداشت و درمان پر است از موفقیت های آشکاری که بعدها بعد از بررسی بیشتر، غیر قابل استفاده و یا حتی خطرناک معرفی شده اند. متخصصین اعصاب اشاره می کنند به زمانی که جراحی "بای پس" متداول بود یعنی اوایل 1980. روش جراحی اینگونه بود که پزشکان یک شریان از زیر جمجمه برداشته و آنرا به مغز پیوند می زدند تا در صورت مسدود شدن رگها در بیمارانی که در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند، یک قدم جلوتر باشند.

یک دوره آزمایشی که به سرپرستی گروهی کانادایی انجام شد این نوع عمل جراحی را به دقت بررسی و مطالعه کرده و نهایتا به این نتیجه رسید که اینکار در واقع خطر سکته را افزایش می دهد. تقریبا در عرض 24 ساعت کلیه این کلینکها در سراسر آمریکای شمالی، بسته شدند.

دکتر تونی ترابولسه در کلینیک ام اس بیمارستان UBC، بررسی فرضیه زامبونی را جزو تحقیقات انگشت شماری که در دست دارد، قرار داده است. او می خواهد به این نتیجه برسد که فرضیه زامبونی در مقوله ای که ذکر شد قرار می گیرد یا یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

تیم او ابتدا مدارک مربوط به تنگی عروق و سپس روش درمان را بررسی خواهد کرد. انتظار میرود ظرف یکی دو سال آینده نتیجه نهایی این تیم اعلام شود.

دکتر ترابولسه گفت: ادعای دکتر زامبونی، دل ما را بیهوده خوش کرد. فرضیه اعلام شده، فرضیه جالبی است ولی متاسفانه هنوز سندیت نداشته و اثبات نشده است.

http://www.ms-links.org
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : nazaninn , Sina , fereshteh , محمود , vernal , سحــــــــر , shahryar_eng , mahmood61
2010/02/12, 10:59 PM
ارسال: #4
 (Print Post)
RE: پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی1
اگر مقاله های انگلیسی را بخوانید می بینید که این روش در تمام دنیا سر و صدای زیادی کرده و تنها یک روش تبلیغاتی نیست .
در ضمن یکی از دلایل این مقاله در رسانه های خارجی سود زیاد شرکت های دارویی است .

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : shahryar_eng
2010/02/12, 11:35 PM
ارسال: #5
 (Print Post)
RE: پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی1
(2010/02/12 10:59 PM)farda20032020 نوشته شده توسط:  اگر مقاله های انگلیسی را بخوانید می بینید که این روش در تمام دنیا سر و صدای زیادی کرده و تنها یک روش تبلیغاتی نیست .
در ضمن یکی از دلایل این مقاله در رسانه های خارجی سود زیاد شرکت های دارویی است .

آره ولي من از دكتر صحراييان هم كه پرسيدم گفت خودش با دكتر زامبوني در ازتباط بوده و ظاهرا همونجور كه تويه اين مقاله گفته شده در حده يك آزمايشه و هنوز از نظر علمي اثبات نشده

آنارام باشید
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : shahryar_eng
2010/02/14, 07:41 PM
ارسال: #6
 (Print Post)
RE: پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی1
اولن نتایج منتشر شده درباره درمان رهایی بخش امیدوار کننده است
http://www.sciencedaily.com/releases/201...110744.htm

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : anaram , shahryar_eng
2010/03/25, 08:54 PM
ارسال: #7
 (Print Post)
RE: پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی1
دکتر زامبونی از سراسر جهان تقاضای تست کرده . چطور دکتر صحراییان خبر نداره؟!!
اگر به متن صحبت های دکتر زامبونی در کانادا دسترسی دارید می توانید بخوانید که ایشان از سراسر جهان خواسته به این روش کمک برسانند

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : shahryar_eng
2010/03/28, 07:47 AM
ارسال: #8
 (Print Post)
RE: پاسخ جهانی به روش درمانی دکتر زامبونی1
به گزارش خبرگزاری CBC : دو برادر یکی از وینیپگ و دیگری از اتاوای کانادا ، که در لهستان تحت عمل جراحی برای درمان بیماری ام.اس قرار گرفته اند از عمل خویش ابراز خوشنودی کرده و امید بیشتری برای کاهش علائم این بیماری دارند .

دانکن تورنتون ، 47 ساله با برادرش ایوان ، 49 ساله برای انجام یک پروسه درمانی که فعلا در کانادا میسر نیست این کشور را به مقصد کشور لهستان ترک کرده اند .
جراحی ، برپایه افزایش جریان خون در مغز بیماران ام.اس هنوز هم در بسیاری از جوامع تخصصی پزشکی در حد آزمایش مطرح است و این درحالی است که در موارد زیادی ، بیماران نتایج امیدوار کننده ای را در همین زمینه گزارش کرده اند.
خبرگزاری CBC در روز چهارشنبه اعلام کرده است : بر روی هر دو برادر عمل جراحی انجام گرفته و حال هردوی آنها خوب گزارش شده و آنها احساس بهتر شدن دارند.
دانکن اظهار میدارد : خون در دست و پاهایم به گردش در آمده و من به طرز محسوسی بهبود یافته ام .
همچنین ایوان تورنتون بعد از عمل گفت : "همه خواسته ی من این بود که از اینی که هستم بدتر نشوم ،" و الان متوجه تغییرات قابل توجه و مهمی در خود شده ام .
دانکن اضافه میکند : "من بی وققه گرم شدن دست ها و پاهایم را احساس می کنم و آن شبیه نوعی جایزه بسیار بزرگ در عظیم ترین بخت آزمایی زندگی ام می باشد و الان دستها و پاهایم بسیارگرمتر از آنچه بود می باشند.و این اثربسیار شگفت انگیز بعد از این عمل است . راستش ، امیدی که ما الان بدست آورده ایم بیشتر ازآنی است که انتظار داشتیم. "
این دو برادر هنوز در بیمارستانی در کاتووایثسه لهستان هستند و تا اوایل جمعه آینده ترخیص خواهند شد.
باتوجه به این که اثرات اولیه این عمل مثبت و سودمند بوده است شاید تا چند ماه آینده روند درمان بیماری ام.اس را تحت تاثیر خود قرار دهد .
هزینه عمل این جراحی برای هرمورد حدود10،000 دلار است. این روش تحت پوشش هیج بیمه ای نیست، زیرا هنوز هم در شمال امریکا در حال تحقیق است.
درمان بر این فرض گرفته شده است که ام.اس با نارسایی مزمن وریدی، مغزی ، نخاعی پیوند خورده است که در آن شرایط به رگ گردن یا قفسه سینه خللی وارد می آید که از تخلیه ی مناسب خون از مغز جلو گیری می شود.

http://www.cbc.ca/health/story/2010/03/2...ml?ref=rss

شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : shahryar_eng
2010/05/14, 01:29 PM
ارسال: #9
 (Print Post)
آخرین گزارشات از درمان CCSVI
دوستان اونجایی که مطلب رو برداشتم تا بزارم تو سایت نوشته بود حتما بخونین
منم پیشنهاد میکنم حتما حوصله کنید و تا آخرش بخونید

تازه ترین مطالعات مقدماتی حاکی از این بوده که پدیده ای بنام نارسایی مزمن وریدی نخاعی (CCSVI) _ اختلال در جریان خون از مغز به طناب نخاعی _ ممکن است منجر به آسیب سیستم عصبی در بیماران ام اس گردد. این فرضیه توسط دکتر پائولو زامبونی از دانشگاه فرارای ایتالیا مطرح شده است. بر اساس نتایج حاصل از یافته های اولیه در خصوص تعداد شصت و پنج بیمار که در ژوئن سال 2009 منتشر شد، دکتر زامبونی و همکارانش اعلام نمودند که این مطالعه اولیه در واقع آغازگر مطالعات کنترل شده و کاملتر بعدی ست که از طریق آنها می توان به طور قطع تاثیر احتمالی CCSVI را در روند بیماری ام اس ارزیابی نمود. البته مطالعات بیشتری نیز در سایر مراکز، از جمله دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو، و مرکز عروقی شهر آلبانی _ مرکز ایالت نیویورک _ در جریان است.
دکتر زامبونی و همینطور سایرین، خواستار انجام مطالعاتی در مقیاس وسیعتر شده اند _ در پائین توضیح داده شده است _ تا بدینوسیله بتوانند نتیجه گیری نمایند که آیا امکان درمان CCSVI از طریق پروسه جراحی اندوواسکولار _ وارد کردن یک بالنون کوچک یا استنت درون رگ مسدود شده جهت بهبود بخشیدن به جریان خون از مغز به طناب نخاعی _ وجود دارد یا نه.
انجمن ملی ام اس، بخاطر حساسیت جامعه نسبت به درمان این بیماری، تلاش دارد روند پیشرفت هر تحقیقی را که پتانسیل توقف، درمان و پیشگیری ام اس را دارد تسریع بخشد. بر این اساس تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا بتواند بودجه لازم برای انجام این تحقیق جدید و امیدبخش را تامین کند. در دسامبر 2009 هم از پژوهشگران سراسر جهان دعوت کرد تا در این خصوص با آنها همکاری نمایند. در پاسخ، از هفت کشور جهان پیشنهاد انجام تحقیق دریافت کرد. برنامه زمانبندی شده سرمایه گذاری روی این تحقیق ذیلاً آمده است.

چند تن از محققان ارشد انجمن ملی ام اس، با دکتر زامبونی قبل از انجام سخنرانی اش در دانشگاه نیویورک _ که به همت مرکز دولتی ام اس ترتیب داده شده بود _ ملاقاتی داشتند. دکتر زامبونی در طول جلساتش و همینطور در سخنرانی اش اعلام کرد که اگر نتایج و مدارک آتی بتواند ارتباط ام اس با CCSVI را ثابت کند در اینصورت این روش درمانی به لیست درمانهای موجود ام اس افزوده خواهد شد.

او تاکید کرد برای اثبات این فرضیه نیاز به تحقیقات بیشتر است و خاطر نشان نمود که هنوز ثابت نشده است که این بیماری باعث بروز ام اس میشود و یا با آن ارتباط مستقیم دارد. دکتر زامبونی متذکر شد بیماران بعد از انجام اعمال جراحی باید همچنان به درمان های قبلی سیستم ایمنی خود ادامه بدهند همچنان که همسرش نیز بعد از جراحی آندوواسکولار هنوز به درمانش ادامه میدهد.

گاهشمار سرمایه گذاری تحقیقات CCSVI

_ شانزدهم دسامبر 2009 : درخواست همکاری از محققان سراسر جهان

_ نهم فوریه 2010 : دریافت پیشنهادهای بین المللی برای انجام تحقیق

_ می 2010: بررسی سریع پیشنهادهای دریافت شده، توسط پانل بین المللی ام اس و همینطور متخصصان عروقی.

_ ژوئن 2010 : اعلام عمومی میزان کمکهای تخصیص داده شده برای انجام تحقیقات

_ اول جولای 2010: پیش بینی تاریخ شروع هر کدام از برنامه های پزوهشی پیشنهاد شده

البته کمک گرفتن از سازمان های بین الملی، روند بررسی برنامه های پیشنهادی پژوهشی را تسریع خواهد بخشید. این بررسی توسط پانل بین المللی _که قانع شده است برای رسیدن به جوابی سریع، مطمئن و هماهنگ، با انجمن های دیگر ام اس همکاری نمایند _ انجام میگیرد.

اثبات این فرضیه، راههای تحقیقاتی زیادی برای تشخیص علت بیماری ام اس و همینطور روشهای درمانی جدید پیش رویمان می گذارد.

گذشته :

در مطالعه اخیری که توسط دکتر زامبونی و همکارانش انجام گرفت، آنها شصت و پنج بیمار مبتلا به انواع مختلف ام اس را تحت بررسی قرار داده و اختلالات جریان خون را در رگهایی که خون را از مغز به طناب نخاعی انتقال میدهند ارزیابی نمودند. سپس به مقایسه آنها با 235 نفر که یا سالم بوده یا مبتلا به سایر اختلالات عصبی بودند پرداختند. لازم به توضیح است که این گروه برای تشخیص اختلالات وریدی از تکنیک ها اولتراساند پیشرفته استفاده کرده اند. این پژوهشگران اختلالاتی را مبنی بر انسداد وریدی و کندی حرکت خون از مغز به طناب نخاعی در بیماران مبتلا به ام اس گزارش دادند. آنها همچنین مدارکی دال بر وجود چرخه جایگزین ارائه کردند، بدین معنی که جریان خون برای دور زدن موانع، به رگهای کوچکتر تغییر مسیر داده و این عمل در اغلب موارد باعث جریان معکوس و برگشت خون به طرف مغز میگردد.

محققان این انسدادی وریدی را " نارسایی وریدی نخاغی مزمن " یا همان CCSVI نامیده اند. به نظر میرسد که درمانهای شناخته شده فعلی ام اس هیچ تاثیری در رفع این نارسایی وریدی ندارد. محققان بر این باورند که جریان معکوس خون به طرف مغز می تواند باعث التهاب و آسیب سیستم ایمنی یا همان ام اس گردد. این تحقیق در ژوئن 2009 در روزنامه عصب شناسی، جراحی اعصاب چاپ شده است.

گفته میشود که CCSVI میتواند از طریق جراحی آندوواسکولار درمان شود. تحقیقی در همین زمینه در سپتامبر گذشته در کنفرانس بین المللی تحقیقات ام اس ارائه گردید. این تحقیق نتایج حاصل از همکاری محققان در ایتالیا، بوفالو و بیرمنگام بوده است. آنها در این تحقیق از طریق بکار بردن بالون یعنی روشی که سالهاست برای درمان انسداد سرخرگی مورد استفاده قرار میگیرد به درمان شانزده بیمار ام اس پرداخته اند.

در مقاله تحقیقی که دکتر زامبونی و همکارانش در دسامبر 2009 چاپ کردند، تیم مذکور به توضیح ایمنی و نتایج مقدماتی جراحی عروق ( آنژیوپلاستی ) در سی و پنج بیمار مبتلا به ام اس عود کننده- بهبود یابنده، بیست بیمار ام اس پیشرونده ثانویه و ده بیمار ام اس پیشرونده ابتدایی پرداخت.

در این تحقیق که در روزنامه جراحی عروق نیز چاپ شده است آنها اثرات مثبتی را، عمدتا هم در کسانی که ام اس عود کننده-بهبودیابنده داشته اند، گزارش داده اند و پیشنهاد کردند که آزمایشان کنترل شده، مطمئنا بهتر می تواند میزان ایمنی و مزایای این روش را تعیین کند.

در تحقیقات کنترل شده بخاطر اینکه بیماران "بلایند" هستند یعنی نمی دانند تحت درمان قرار گرفته اند و یا فقط دارو نما دریافت کرده اند، و همینطور به علت رقابتی بودن تحقیقی که توسط گروههای مختلف انجام میشود، امیدها و انتظارات شرکت کنندگان و بیماران نمی توانند بر نتایج یا تفسیر آنها تاثیری بگذارد. قابل ذکر است که روش درمانی CCSVI تا کنون در حالت کنترل شده انجام نگرفته است.

به دنبال انتشار تحقیق دکتر زامبونی، انجمن ملی ام اس تصمیم گرفت تا با تاسیس فدراسیون ام اس (http://www.msif.org) ارتباط انجمن های ام اس دنیا را باهم بیشتر کرده و بدین ترتیب از تبادل منابع و اطلاعات بین آنها مطمئن شده و اجرا و ارزیابی تحقیقات بعدی درخصوص CCSVI را سرعت بخشد.

سپس این انجمن با انجام یک فراخوان جهانی تلاش کرد تا پیشنهادهایی را از جوامع علمی دنیا برای تحقیق روی CCSVI دریافت نماید. و بعد با همکاری انجمن ام اس کانادا و دیگر انجمن ها سعی کرد که هیئت بین المللی متخصصین را قانع نماید تا با سرعت بیشتری، پیشنهادات دریافتی را بررسی نمایند.

با توجه به همکاری خوب جهانی و همینطور سرعت متخصصین در بررسی پروژه های دریافتی، انتظار میرود آغاز کار پروژه های تحقیقی جدید بر روی CCSVI از تاریخ اول جولای 2010 باشد. ( برای اطلاعات بیشتر به گاهشمار سرمایه گذاری تحقیقات CCSVI که در بالا آمده است مراجعه کنید.)

در دهم فوریه 2010، دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو، مقاله ای حاوی نتایج اولیه تحقیقی که در آن از [1] تست داپلر استفاده شده بود منتشر کرد. استفاده از تست داپلر توسط دکتر زامبونی پیشنهاد شده است. آنها برای ارزیابی شیوع انسداد وریدی، از تعداد 1700 نفر ثبت نام نمودند. افراد مختلفی در این گروه بودند از جمله: کسانی که به طور قطع بیماری ام اس شان تشخیص داده شده، کسانی که احتمال داده میشد که مبتلا به ام اس هستند، افرادی که به سایر بیماری های عصبی مبتلا بودند، و افراد سالم.

آنها همچنین از مغز بیماران تست ام آر آی گرفتند و در بعضی زیرگروهها حتی از رگهای گردن هم تست ام آر آی گرفتند تا به تشخیص تست داپلر کمکی شده باشد.

نتایج اعلام شده، بر اساس اولین 500 نفر ثبت نام شده بود. از میان آنها 499 نفر واجد شرایط تجزیه و تحلیلهای آماری بودند:

289 نفر ام اس داشتند که بیشترشان از نوع عود کننده- بهبود یابنده بودند.

163 نفر سالم بودند.

21 نفر مبتلا به [2](سی آی اس، CIS) بودند.

و 26 نفر هم به دیگر بیماری های عصبی دچار بودند.

نتایج تست داپلر بر اساس پنج معیار اصلی که جریان خون را تحت تاثیر قرار میدهند ارائه میشود. بیمارانی هم که دو معیار از پنج معیار را داشته باشند به CCSVI مبتلا هستند.

نتایج اولیه در نشستی که در اوایل آوریل 2010 در آکادمی آمریکائی مغز و اعصاب تشکیل شد، ارائه گردید. این نتایج، جالب اما درهم بود. حداقل 56.1 درصد از بیماران مبتلا به ام اس، دارای این معیارها بودند. البته قابل ذکر است که 22.7 از افراد سالم شرکت کننده در این آزمایش هم چند نمونه از این معیارها را داشتند. در 42.5 از کسانی که به سایر بیماری های عصبی مبتلا بودند نیز این معیارها دیده شد. و در نهایت نتیجه گیری شد که برای تعیین شیوع CCSVI در ام اس بایستی مطالعات دیگری به صورت بلایند انجام شود.

این تحقیق یکی از چندین تحقیق مربوط به CCSVI است که در نشست سالانه آکادمی آمریکائی مغز و اعصاب که از تاریخ دهم تا هفدهم آوریل در تورونتو تشکیل شده بود ارائه گردید. بعضی از این اطلاعات در فروم مشترک این آکادمی و انجمن ملی ام اس، به اشتراک گذاشته شده است. برای دیدن نسخه این اشتراکات میتوانید به این فروم مراجعه کنید:

http://hosted.mediasite.com/mediasite/Vi...ebb41a8ba6

به منظور درک منافع دراز مدت و خطرات احتمالی روش درمانی CCSVI ، بایستی اجرا کنندگان این تحقیقات، بین نیاز به حرکت رو به جلو با سرعت زیاد و نیاز به تحقیقات کنترل شده با ارائه اطلاعات کافی به شرکت کنندگان تعادل برقرار کنند. مبتلایان به ام اس بایستی تمام ابزارها و اطلاعات مربوط به این نوع تحقیقات را در دسترس داشته باشند تا بتوانند با آگاهی تمام، بهترین انتخاب را انجام دهند.

کسانی که برای شرکت در این تحقیقات دواطلب میشوند بایستی بدانند که قبلا در خصوص فرآیند درمانی CCSVI گزارشهایی مبنی بر بروز عواض جانبی از جمله یک فقره مرگ ارائه شده است. بر اساس گزارش سالنامه مغز و اعصاب، و همینطور روزنامه وال استریت، شخص مذکور به علت خونریزی مغزی فوت شده است. البته لازم به ذکر است که بیمار در این زمان، داروی ضد انعقاد مصرف میکرد. این دارو معمولا بعد از وارد کردن استنت به رگهای خونی، به بیمار داده میشود. در یک نفر دیگر هم استنت، جدا شده و به طرف قلب حرکت کرده بود که برای خارج کردن آن یک عمل جراحی باز قلب انجام گردید.

سوالهای زیادی در خصوص اینکه این پدیده چطور و در چه زمانی باعث آسیب سیستم عصبی در ام اس میشود وجود دارد. که البته پاسخگویی به آنها با پشتکار مدام، ارتباطات و تستهای دوباره و دوباره امکان پذیر است.

سوالهای متدوال در خصوص ام اس و CCSVI

_ نظر انجمن ملی ام اس در خصوص CCSVI چیست؟

این انجمن متعهد شده است که تمام تحقیقات امیدبخشی را که می توانند تبدیل به درمانهای بهبود یابنده بیماری ام اس گردند، پیگیری کند. اینکه محققان افق دید بالایی داشته و مطالعه و تحقیقات فراتری انجام دهند برای ما حائز اهمیت است و ما معتقدیم دکتر زامبونی هم جزو همین محققان است. فرضیه او در خصوص CCSVI یک درمان اصلاحی ست و بایستی مورد کاوش و بررسی بیشتری قرار گیرد. این انجمن در صدد است که بودجه مورد نیاز این تحقیق را فراهم نماید.

_آیا انجمن ملی ام اس بر روی این تحقیق سرمایه گذاری می کند؟

بله. انجمن ملی ام اس، انجمن ام اس کانادا و انجمن ام اس ایتالیا تحقیقات مبنی بر ارتباط CCSVI و ام اس را دنبال میکنند. محققان سراسر دنیا برای جامعه عمل پوشاندن به این تحقیق، درخواست کمک مالی فرستاده اند. این درخواستها توسط پانل متخصصین بین المللی ام اس و همینطور پانل متخصصین بین المللی بیماری های عروقی در حال بررسی سریع است و بودجه های اختصاص یافته در اواخر بهار امسال اعلام خواهند شد.

_ پیشنهاداتی که توسط این انجمن دریافت شده است چگونه بررسی خواهند شد؟

در دسامبر 2009، انجمن ملی ام اس از محققان سراسر دنیا دعوت کرد که درخواست های خود را برای گرفتن بودجه جهت انجام این تحقیق ارسال نمایند. در پاسخ، از هفت کشور مختلف نامه هایی دریافت شد که در آن محققان به طور خلاصه طرحها و نظراتشان را توضیح داده بودند. از محققانی که پیشنهادهایشان با دستورالعمل مشخص شده مطابقت داشت خواسته شد تا نهم فوریه 2010 طرح کامل خود را ارسال نمایند. لازم به توضیح است که پانل بین المللی ام اس و متخصصان عروقی با همکاری انجمن ام اس کانادا، طرحهای نهایی ارسال شده را بررسی خواهند کرد.

درخواستهای رسیده، از نقطه نظر ارزش علمی و مرتبط بودن با موضوع درخواستی، مورد بررسی قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است که درخواستهای ارسال شده بایستی طرح های تجربی دقیقی بوده و احتمال موفقیت زیادی نیز داشته باشند. تجربه و بازدهی متقاضیان، میزان همکاری و شرایط سازمانی نیز از جمله فاکتورهایی هستند که در این ارزیابی در نظر گرفته خواهد شد.

کمک های مالی، با در نظر گرفتن اولویت تعیین شده، به درخواست کنندگان تعلق خواهد گرفت. انجمن ملی ام اس با همکاری دیگر شرکای بین المللی تمام تلاشش را خواهد نمود تا به تمام طرح های توصیه شده، بودجه تحقیقاتی اختصاص داده شود.

تاریخ شروع اختصاص بودجه به طرحهای پژوهشی پذیرفته شده، اول ژوئیه 2010 خواهد بود.

_ آیا این امر که احتمال دارد بین ام اس و نارسایی وریدی ارتباطی وجود داشته باشد به این معنی است که ام اس بخاطر نارسائی وریدی ایجاد میشود؟

بر اساس یافته های منتشر شده تا به امروز، هنوز مدارک کافی برای نتیجه گیری بر اینکه نارسائی وریدی باعث بیماری ام اس می گردد، یا در چه دوره ای از بیماری خود را نشان میدهد وجود ندارد.

_ من مبتلا به بیماری ام اس هستم. آیا بایستی تستی مبنی بر اینکه آیا نارسائی وریدی دارم یا نه، انجام دهم؟

این یک تصمیم شخصی است و برای انجام آن میتوانید با پزشک معالج خود مشورت نمائید. در حال حاضر هنوز ارتباط بین CCSVI و ام اس ثابت نشده است. لازم به ذکر است که این نارسائی می تواند در خیلی از افراد دیگر که مبتلا به ام اس نیستند نیز دیده شود.

و اما سوالهایی که هنگام مشورت با پزشک خود ممکن است از او بپرسید به شرح ذیل است:

_ این تست چگونه انجام میگیرد؟

_ آیا انجام این تست ممکن است خطراتی برای من داشته باشد؟

_ هزینه انجام تست چقدر خواهد بود؟

_ با انجام دادن این تست چه چیزی مشخص خواهد شد؟

_ آیا پزشکانی که این تست را انجام میدهند بایستی مهارتهای خاصی داشته باشند؟

_ نتایج این تست تا چه حد موثق و دقیق هست؟

_ اگر تست مشخص کند که من مبتلا به CCSVI هستم آیا به این معنی است که بایستی جراحی عروقی انجام دهم؟

آیا برای درمان CCSVI نیاز به جراحی عروقی دارم؟

مثل همه تصمیم گیری های مهم پزشکی، این سوال که افراد بایستی تحت این عمل جراحی قرار گیرند یا نه، یک تصمیم شخصی است و بایستی با پزشک معالج خود در این خصوص مشورت نمایند. فوریت انجام این عمل، برای درمان موثر ام اس، خصوصاً ام اس های پیشرونده، بیشتر احساس میشود.

میزان ریسک پذیری افراد متفاوت است. مداخله کردن در تصمیم گیری کسی که با درمان های فعلی، وضعیت سلامتی نسبتا مناسبی دارد و نیاز به انجام ریسک نمی بیند، بسیار مخاطره آمیز تر از مداخله در تصمیم گیری کسی است که به رغم تلاش همگان، هنوز ام اس پیشرونده دارد. به هر حال هر کس باید این تصمیم را شخصاً و البته با مشورت پزشک معالج خود بگیرد.

جراحی آندوواسکولار مثل هر عمل جراحی دیگر دارای خطرات احتمالی ست. البته این حرف به این معنی نیست که اگر تحقیقات آتی ثابت کنند که این عمل، موثر و مفید است، نتوان از آن به عنوان درمان استفاده کرد. دانستن اینکه درمان نارسائی وریدی منجر به بهبود علائم ام اس و یا تغییر جهت بیماری خواهد شد یا نه، بسیار مهم است. به همین دلیل انجمن ملی ام اس تمام تلاش خود را میکند تا تشخیص دهد که چگونه CCSVI می تواند در روند بیماری ام اس نقش داشته باشد.

محتاطانه ترین کار، برای دریافت سریع ترین پاسخ و قابل اطمینان ترین نتایج درخصوص مزایا و خطرات هر گونه عمل جراحی که ممکن است روی جریان خونی که به مغز داخل و یا از آن خارج میشود تاثیر بگذارد، اینست که این عمل به عنوان بخشی از آزمایشات کنترل شده و با در نظر گرفتن تمام عوارض جانبی اعلام شده انجام شود.

کسانی که برای شرکت در این تحقیقات داوطلب میشوند بایستی بدانند که قبلا در خصوص فرآیند درمانی CCSVI گزارشهایی مبنی بر بروز عواض جانبی از جمله یک فقره مرگ ارائه شده است. بر اساس گزارش سالنامه مغز و اعصاب، و همینطور روزنامه وال استریت، شخص مذکور به علت خونریزی مغزی فوت شده است. البته لازم به ذکر است که بیمار در این زمان داروی ضد انعقاد مصرف میکرد. این دارو معمولا بعد از وارد کردن استنت به رگهای خونی، به بیمار داده میشود. در یک نفر دیگر هم استنت جدا شده و به طرف قلب حرکت کرده بود که برای خارج کردن آن یک عمل جراحی باز قلب انجام گردید.
بعد از رخ دادن این دو عارضه جانبی، جراحی آندوواسکولار ام اس در دانشگاه استنفورد متوقف گردید. سایر خطرات احتمالی عبارتند از: عفونت در محل سوراخ، صدمه به عروق خونی که ممکن است باعث تشکیل لخته خون گردد، خونریزی داخلی و خارجی در صورت استفاده از ماده ضد انعقاد.

عملا تمام درمانهایی تائید شده برای بیماری ام اس، خطرات و مزایای خاص خود را دارند. تنها تفاوت در این است که این درمانها در مقیاس بزرگ و تحت آزمایشات بالینی کنترل شده، ثابت کرده اند که می توانند به طور قابل توجهی فعالیت بیماری را در افراد خاص کمتر کنند.

دکتر زامبونی که فرضیه CCSVI را مطرح کرده ، تاکید نموده است که تحقیقات کنترل شده ی دقیقتر و بیشتری جهت اثبات این فرضیه بایستی انجام گیرد. او خاطر نشان کرده است که مبتلایان به ام اس بایستی حتما درمانهای قبلی خود را ادامه دهند همچنان که همسرش نیز بعد از انجام عمل جراحی هنوز درمان قبلی اش را ادامه میدهد.

_ چگونه می توانم در تحقیقات CCSVI مربوط به ام اس مشارکت داشته باشم؟

در حال حاضر یک مطالعه بالینی در مقیاس بزرگتر در بوفالوی نیویورک در حال انجام است. آنها در حال جذب شرکت کنندگان از سراسر کشور با هدف ارزیابی میزان شیوع نارسائی وریدی در افراد مبتلا به ام اس هستند. لازم به ذکر است که این مطالعه، شامل درمان نمیشود و فقط جهت ارزیابی ست.

_ اگر مشخص شود که CCSVI در بیماری ام اس نقش مهمی دارد، آیا در این صورت این بیماری قابل درمان خواهد بود؟

انجام عمل جراحی برای درمان CCSVI در بیماری ام اس هنوز در حال تجربی و آزمایشی است. شرط احتیاط این است که چنین جراحی هایی ابتدا در قالب آزمایشات بالینی رسمی انجام گردند تا اطمینان حاصل شود که تمام تدابیر ایمنی سختگیرانه و استانداردهای نظارت طولانی مدت روی آنها اعمال شده است.

_ آیا فرضیه CCSVI ، درمان های استاندارد ام اس را بی معنی میکند؟

خیر. شواهد کافی و مستدلی در دست داریم که ثابت میکند درمانهای فعلی تائید شده برای ام اس، برای درصد قابل توجهی از بیماران که به نوع رایج آن مبتلا هستند، موثر و مفید است.

_ انجمن ملی ام اس چگونه از کار دکتر زامبونی و دیگرانی چون ایشان در خصوص CCSVI حمایت میکند؟

از دکتر زامبونی دعوت شده تا برای تکمیل و اثبات فرضیه خود، تحقیقات بیشتری انجام دهد و انجمن نیز تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف بکار میگیرد. ما پانل تخصصی ویژه برای CCSVI تشکیل داده ایم _ هم در خصوص عروق و هم در خصوص ام اس _ تا بتوانیم تمام تحقیقات مربوطه را از سراسر جهان پوشش دهیم. متخصصان بین المللی را گرد هم آورده ایم و با سازمان های بین المللی همکاری میکنیم تا با اشتراک سریع اطلاعات و منابع، روند پروژه را سرعت ببخشیم.

مثل تمام تحقیقاتی که در مراحل اولیه هستند، کار دکتر زامبونی نیز باعث مطرح شدن سوالهایی زیادی شده است که بالقوه پاسخ داده شده اند. نقش انجمن اینست که اطمینان حاصل کند به اینکه چه شخصی که امروز به ام اس مبتلا می شود و چه ده سال بعد، انتخابهای موثر و بی خطر متفاوتی در دسترس داشته باشد.

_کدامیک از سوالاتی که در خصوص تحقیق دکتر زامبونی و یا دیگران مطرح شده است نیازمند بررسی و تحقیق بیشتر است؟

_ چرا انسداد وریدی در درصد قابل توجهی از بیمارانی که تحت عمل جراحی آندوواسکولار بوده اند دوباره اتفاق می افتد و معنی آن برای بیمار چیست؟

_ آیا انسداد غیر طبیعی وریدی در همه مبتلایان به ام اس وجود دارد؟

_ چگونه می توان تعیین کرد که چه کسی بیشترین فایده را از جراحی آندوواسکولار می برد؟

_ آیا این مزایا، طولانی مدت هستند یا موقت؟

_ آیا ممکن است نتایج به دست آمده توسط دکتر زامبونی، در تحقیقات کنترل شده و بلایند هم حاصل شود؟

_ اگر چنین است، CCSVI در چه مرحله ای از بیماری رخ میدهد؟

_ آیا CCSVI باعث بیماری ام اس میشود یا خود در نتیجه بیماری ام اس ایجاد میشود؟

_ چگونه می توانیم از خطرات شناخته شده جراحی آندوواسکولاری مطلع شویم؟

سوالهایی هم که در ذهن خود دکتر زامبونی مطرح می شوند مطمئنا می توانند به طراحی تحقیقاتی که در مقابل این سوالها ایمن بوده و پاسخی برایشان داشته باشد، کمک نماید.

_ طبق آنچه که بعضی ها می گویند آیا واقعیت دارد که انجمن ملی ام اس بخاطر وابستگی مالی اش به شرکت های داروسازی، از تحقیق دکتر زامبونی حمایت نمیکند؟

خیر. سال گذشته 95 درصد بودجه انجمن از مشارکت فردی تامین شده است. اکثر کمکهایی که به ما می شود معمولا کمتر از صد دلار هستند. با این حال ما مشارکت تمام کسانی را که می خواهند کاری برای بیماری ام اس انجام دهند می پذیریم از جمله: شرکتهای داروسازی (4%) وتشکل های مستقل خیّرین (1%+).

_ چگونه می توانم به تحقیقات CCSVI کمک مالی کنم؟

کمک کنندگان شخصی، می توانند مشخص کنند که از پول اهدائی آنها در تحقیقات CCSVI استفاده شود. آنها بایستی همراه مبلغی که اهدا میکنند نامه ای نوشته و این درخواست را متذکر گردند. لازم به توضیح است که دست اندرکاران این تحقیق نمی توانند چنین درخواستی را از طرف اهدا کنندگان مطرح کنند.

_ چگونه می توانم از آخرین اخبار مربوط به CCSVI و ام اس مطلع شوم؟

اطلاعات جدید در خصوص CCSVI در وب سایت انجمن ملی ام اس در آدرس ذیل در دسترس خواهد بود:

http://www.nationalMSsociety.org/CCSVI

توضیحات داخل متن :
[1] تست داپلر با استفاده از امواج اولترا ساند (مافوق صوت) برای ارزیابی حرکت خون در رگهای خونی انجام میگیرد. این تست معمولا در خصوص رگهای اصلی مثل پاها، بازوها و گردن بکار برده میشود.

[2] بیمارانی که تنها یک حمله داشته باشند تحت عنوان سندرم بالینی مجزا (سی آی اس، CIS) نامیده می ‌شود. مبتلایان به CIS ممکن است به سمت ام اس پیشرفت نمایند یا خیر.

منبع : ام اس لینک
اینم منبع اصلی از سایت ملی ام اس

... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : kami , voodoo , Matilat , hamed , earth , kimiya , nahid , aztab , محمود
2010/05/15, 06:29 PM
ارسال: #10
 (Print Post)
RE: آخرین گزارشات از درمان CCSVI
با سلام
بچه ها خیلی خوشحالم که دوباره برگشتم البته بدون موضوع واقعا خسته نباشید بابا گل کاشتی love51
بچه ها راستشو بخوای من فراموش کرده بودم که بابا من هم یه همسفر به نام ام اس دارم البته این هم قضیه دارد ... خلاصه خیلی کار داشتم سرم خیلی شلوغ بود البته جایی که بود آنجا هم یه نفر از بچه های سایت هم بود شمارشو هم داشتم ولی نخواستم با هاش تماس بگیرم درسته دوست داشتم کمکش کنم... (باکو) ولی بچه ها جایتان را خالی کردم wink2
خلاصه بلاخره آخرش وقت پیدا کردم و 1ساعت به سایت سر زدم خیلی مطالب جالبی بچه ها گذاشته بودند که دست همه درد نکند که در این میان CCSVI جالب بود اطلا این قضیه بود که بی خیال ام اس شوم البته... درسته اولین بار که 3و4 ماه پیش این موضوع را دیدم خیلی حشری شدم که برم ایتالیا شاید سینا در جریان باشد ولی خانم دکترم منصرفم کرد ولی بچه ها خسته نباشید واقعا خیلی خوب بود داداش سینا تو هم همین طور خسته نباشید درسته برام ضرر زدید اون هم 2 میلیارد که باعث شدید از دستم بپردrolleyes
الان کاردارم میرم ولی برمیگردم بازم خسته نباشیدlove51

South Azerbaijan Is Not......... 100%
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 914 2018/03/20 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  شناسایی پروتئینی به عنوان کلید درمان ام اس nahid 1 711 2017/04/30 03:55 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS warrior 121 70,692 2016/11/16 01:25 AM
آخرین ارسال: nanaz
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 27,792 2016/07/18 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  تحولی بزرگ در درمان نابینایی nahid 1 1,520 2016/05/09 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  پيوند موفقيت آميز مغز استخوان براي درمان ام اس maya 21 8,982 2015/07/13 09:32 AM
آخرین ارسال: gor911
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 2,005 2015/05/11 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  دستیابی به یک روش جدید برای درمان ام اس الیاس 4 3,241 2015/04/16 10:42 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  درمان معجزه‌گر بیماری ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی aztab 5 5,521 2015/03/19 06:09 PM
آخرین ارسال: مینا میلانی
  درمان ام اس در آستانه انقلاب warrior 6 4,064 2014/09/16 04:39 PM
آخرین ارسال: سیامک 8کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان