•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر شما در مورد اکتوفرون
نه من میدونم دادو بیداد فایدهای نداره...اما باید به دوستامون اینو بگیم که بدونن...
بحث اینه که نمیخوان پول واردات برند اصلی دارو یعنی همون بتا فرون بایرن المان رو بدن...
اصلاً خود شخص دکتر قره گزلی که همچین حرفی زدن Sadمواد اولیش از آمریکا میاد آرژانتین)
اصلاً اینترفرونهای گروه b رو آمریکا تولید نمیکنه که بخواد مواد اولیشو داشته باشه...بتا فرون رو فقط بایرن آلمان میزنه و نوارتیس سوئیس با نام اکستاویا...
ایشون بدون منبع گفتن ...
دارو خیلی ها میگن از کوبا حمایت منبعی میشه...ولی هیچ وقت حرفی از آمریکایی بودن محصولات اولیه نبوده...
آمریکا تو داروهای ام -اس فقط آونکس رو تولید میکنه و تای سبری
وظیفه من هست که اینا رو بگم....اگر فقط یک نفر با خوندن این متن ها از مصرف این دارو منصرف بشه من راضی هستم
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : zenith , paeeze , ehsan 10054 , ghaside , Ghost
آقا سروش منم ممنونم که اطلاعاتتو در اختیار همه ی دوستان قرار میدی
بگید منم موافقم باهاتون که اگه یه نفرم بخاطر حرفهاتون داروی بهتری رو انتخاب کنه آدم خوشحال میشه و راضی
منم میگم بگید اما خواهش کردم آقا سروش آروم بگید نه با لحنی که بچه ها بترسن
این لحن علاوه بر اینکه کمکی نمیکنه باعث میشه بچه ها دچار استرس بشن و خدایی نکرده چیزی پیش میاد که هیچ کدوممون دوست نداریم اتفاق بیفته

سروش خواهشا آروووووووووووم icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : Ghost , paeazan , امین
(2012/12/19, 08:58 PM)sooorooosh نوشته است: نه من میدونم دادو بیداد فایدهای نداره...اما باید به دوستامون اینو بگیم که بدونن...
بحث اینه که نمیخوان پول واردات برند اصلی دارو یعنی همون بتا فرون بایرن المان رو بدن...
اصلاً خود شخص دکتر قره گزلی که همچین حرفی زدن Sadمواد اولیش از آمریکا میاد آرژانتین)
اصلاً اینترفرونهای گروه b رو آمریکا تولید نمیکنه که بخواد مواد اولیشو داشته باشه...بتا فرون رو فقط بایرن آلمان میزنه و نوارتیس سوئیس با نام اکستاویا...
ایشون بدون منبع گفتن ...
دارو خیلی ها میگن از کوبا حمایت منبعی میشه...ولی هیچ وقت حرفی از آمریکایی بودن محصولات اولیه نبوده...
آمریکا تو داروهای ام -اس فقط آونکس رو تولید میکنه و تای سبری
وظیفه من هست که اینا رو بگم....اگر فقط یک نفر با خوندن این متن ها از مصرف این دارو منصرف بشه من راضی هستم

یعنی من درست خاطرم نمونده؟؟؟؟؟confused2angry2angry2angry2
گفتن بخاطر تحریم بودنمون

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : Ghost
بچه ها یه چیزی بگم ؟ داد نزنیدا آفرین

تو اون ماهی ک داروها کمیاب شد بجای اکتووکس, سینووکس برام نوشت ولی حس بدی داشتم روی پاهامم کبود میشد که از قضا زد و دارو اومد دکتر آزمایش نوشت خداروشکر خونم موردی نداشت ولی باز عوض کرد میدونم اگه بهش بگم عوض کنه دارومو میخنده . بیشخصیت نمیدونم چرا هرچی میگم بهم میخنده مردک (البته ببخشیدا )انگار چرت میگم .توکلم ب خداست فعلا میسازم ببینم چی میشه
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
(2012/12/20, 12:35 PM)ghaside نوشته است: بچه ها یه چیزی بگم ؟ داد نزنیدا آفرین

تو اون ماهی ک داروها کمیاب شد بجای اکتووکس, سینووکس برام نوشت ولی حس بدی داشتم روی پاهامم کبود میشد که از قضا زد و دارو اومد دکتر آزمایش نوشت خداروشکر خونم موردی نداشت ولی باز عوض کرد میدونم اگه بهش بگم عوض کنه دارومو میخنده . بیشخصیت نمیدونم چرا هرچی میگم بهم میخنده مردک (البته ببخشیدا )انگار چرت میگم .توکلم ب خداست فعلا میسازم ببینم چی میشه
خب اگه از دکترت راضی نیستی عوض کن دکترتو

یا حداقل از یه دکتر دیگه هم مشاوره بگیر

تشکر شده توسط : ghaside
این خبر مربوط به چند ماه پیشه اتفاقی دیدمش و چون نظر دکتر نبوی رو دیدم بنظرم اومد بذارمش اینجا
خیلی دارن بد این داروهای اصطلاحا آرژانتینی رو میگن و تعدادی از بچه های سایت از اونا استفاده میکنن و با اون حرفها دچار دلهره شدن confused که داروشون بده

زمان انتشار: ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۲/۲۳

تولید سه قلم داروی جدید ایرانی برای بیماران ام اس

مهر نوشت:
افتتاح خط تولید سه قلم داروی جدید ام اس در کشور، امکان دسترسی بیماران به داروهایی با بالاترین کیفیت و قیمتی به مراتب پایین تر از نمونه های وارداتی فراهم می شود.
نهاله نراقی مدیرعامل داروسازی اکتوورکو با اعلام این مطلب در سمپوزیوم گزارش مطالعات بالینی داروهای جدید ایرانی ام اس در نوزدهمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران در سالن همایشهای بین‌المللی صدا و سیما، افزود: با عرضه داروهای جدید ام‌اس تولید ایران و شکست انحصار این داروها در کشور قیمتها بیش از پیش به نفع بیماران و سیستم بهداشت و درمان کشور کاهش یافته و بیماران ایرانی از دارویی که طبق بررسیهای گسترده آزمایشگاهی و مطالعات بالینی از ایمنی و اثربخشی فوق العاده بالایی برخوردار است بهره مند می شوند.
وی با اشاره به اینکه تولید این سه قلم داروی بتااینترفرون شامل «اکتوریف»، «اکتوفرون» و «اکتووکس» که معادل ژنریک داروهای وارداتی «ربیف»، «بتافرون» و« اوونکس» محسوب می‌شود با مجوز وزارت بهداشت و به صورت ساخت قراردادی در کشور آرژانتین آغاز شده و داروهای تولیدی تحت برند این شرکت ایرانی به بیماران عرضه شده‌اند اظهارداشت: با فراهم شدن تجهیزات لازم و راه‌اندازی بخش در حال احداث بیوتکنولوژی کارخانه، تمام پروسه ساخت این داروها به طور کامل در داخل کشور انجام می‌شود.

نراقی گفت: این شرکت به پشتوانه سابقه فعالیت 40 ساله خود و داروسازی شفا که پایه ورود این شرکت به عرصه تولید داروهای بیوتکنولوژیک است به عرصه تولید داروهای ام اس وارد شده و طی پروسه طولانی کسب مجوز از وزارت بهداشت و پس از بازرسی‌های مستمر کارشناسان این وزارتخانه از امکانات کارخانه، مجوز ساخت قراردادی به شرط انتقال تکنولوژی به مدت یک سال به شرکت داده شده که با اتمام سایت بیوتکنولوژی در حال احداث کارخانه داروسازی اکتوور تا بهمن ماه امسال خط تولید این داروها به طور کامل به داخل کشور منتقل می شود.

مدیرعامل کارخانجات داروسازی اکتوور با اشاره به اینکه داروهای ام اس مثل اغلب داروهای بیماران خاص از گرانترین اقلام دارویی هستند اظهارداشت: حجم بازار داروهای اینترفرون ام اس در ایران بالغ بر 183 میلیارد و 100 میلیون ریال است. پیش از ورود کارخانه اکتوورکو به عرصه تولید داروهای ام اس برای هر یک از این داروها تنها یک یا دو تامین کننده وجود داشت که با ورود این داروها که کیفیت خوب و قیمت پایینی دارند فضای رقابتی ایجاد شد که در نتیجه آن دیگر تامین کنندگان این دارو مجبور شدند مجموعا حدود 30 میلیارد تومان قیمتهای خود را کاهش دهند که این امر به نفع وزارت بهداشت و سازمانهای بیمه گر بوده است.

وی، انتقال دانش فنی پیشرفته تولید این داروها در کارخانه‌ای صد درصد ایرانی در شرایط تحریم را موفقیتی برای صنعت دارویی کشور و گام بزرگی در راستای تبدیل ایران به قطب تولید و تأمین داروهای زیست‌فناوری منطقه عنوان کرد.

نراقی افزود: در حال حاضر مواد اولیه از شرکت داروسازی خارجی وارد کشور می‌شود، اما از سال آینده تمام مراحل
تولید و هم‌چنین مواد اولیه داروها به طور کامل و از اول تا انتها در کشور تولید می‌شود و این به خاطر این است که حجم تولید باید به حدی برسد که ارزش داشته باشد مواد اولیه را که از سلول زنده تشکیل می‌شود در ایران تولید کنیم.

وی با تأکید بر این مطلب که داروهای شرکت داروسازی اکتوور به 19 کشور دنیا صادر می‌شود، اظهار امیدواری کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی با حمایت وزارت بهداشت بتوان زمینه تولید داروهای بیوتکنولوژیک دیگر و صادرات داروهای ایرانی به سایر کشورها را فراهم کرد.

دکتر سید مسعود نبوی دبیر انجمن مغز و اعصاب ایران و سرپرست مطالعات بالینی داروهای «اکتوریف»، «اکتوفرون» و «اکتووکس» نیز اعلام کرد: براساس مطالعات انجام گرفته هیچ اختلاف معنی‌داری میان داروهای تولید داخل بیماری ام‌اس و داروهای مشابه خارجی وجود ندارد.

رئیس گروه نورولوژی دانشگاه شاهد با بیان اینکه اگر داروهای ام اس تولیدی کمترین عوارض یا مشکلی داشت خود اولین نفری بود که این مسئله را اعلام می‌کرد، گفت: مطالعات بالینی با موضوع بررسی ایمنی و اثربخشی داروهای ام اس شرکت اکتوور از 6 ماه قبل با حجم نمونه 422 بیمار آغاز شده و تا به حال حدود 170 بیمار وارد این مطالعه شده اند. گزارش و نتایج به دست آمده از عوارض جانبی ایجاد شده در طول بازه آزمایش نشان از ایمنی کامل و برابری آنها با داروهای وارداتی دارد.

این متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ ام اس گفت: سایت تحقیقاتی مطالعات بالینی این دارو زیرنظر وزارت بهداشت راه اندازی شده و به واسطه کیفیت بالا از مراکز نمونه و الگوی تحقیقاتی از طرف وزارتخانه معرفی شده است.

لینک خبر

تشکر شده توسط : امین , محبوب64 , i_sh
سلام دوستان.
کسی آمپول اکتوفرون میزنه؟
لطفا" اگه اطلاعاتی راجع به اکتوفرون دارید بمن بگید
آیا جایگزین مناسبی برای بتافرون هست؟
بدلیل نبود بتافرون و گرونیش ............من اکتوفرون میزنم . ازش راضی ام البته یک هفته اول حالم خراب بود .الان خوبم سوزنش بسیار ریز است و در تزریق درد هم نداشتم. خدا به همه بیماران ام اس کمک کنه...........
 تشکر شده توسط : امین , محبوب64 , venus
من هم به دلیل نبود گاه و بیگاه بتافرون و گرونیش اکتوفرون میزنم.گرچه الان حدود 3 هفته هست همینم گیرم نیومده.حتی با 1490 هم تماس گرفتم،گفتن اگه پخش شد بهتون اطلاع میدیم!!confused2confused2
من که استفاده کردم فقط قبل تزریق یه ژلوفن میخوردم.بعدش نیازی نداشتم.از همون اول.خودم تعجب کردم!!!Huh چون هرچی که قبلا استفاده کردم هم قبل تزریق و هم بعدش (یعنی 2-3 تا) ژلوفن میخوردم.با دکتر هم این موضوع رو مطرح کردم که نکنه آب دارم به خورد خودم میدمconfusedconfused گفت نه.این بهت ساخته...منکه نمیدونمconfused2confused2 پس نتیجه میگیرم اطمینان خوب چیزیهTongueTongue
 تشکر شده توسط : FBF , venus
(2013/08/13, 06:04 PM)امین نوشته است: من هم به دلیل نبود گاه و بیگاه بتافرون و گرونیش اکتوفرون میزنم.گرچه الان حدود 3 هفته هست همینم گیرم نیومده.حتی با 1490 هم تماس گرفتم،گفتن اگه پخش شد بهتون اطلاع میدیم!!confused2confused2
من که استفاده کردم فقط قبل تزریق یه ژلوفن میخوردم.بعدش نیازی نداشتم.از همون اول.خودم تعجب کردم!!!Huh چون هرچی که قبلا استفاده کردم هم قبل تزریق و هم بعدش (یعنی 2-3 تا) ژلوفن میخوردم.با دکتر هم این موضوع رو مطرح کردم که نکنه آب دارم به خورد خودم میدمconfusedconfused گفت نه.این بهت ساخته...منکه نمیدونمconfused2confused2 پس نتیجه میگیرم اطمینان خوب چیزیهTongueTongue
منم به جای اکستاویا به علت گرونیش باید اکتوفرون بزنم البته هنوز گیرم نیومده ولی از حالا استرس گرفتم که بهم نسازه rolleyesولی وقتی دوستای عزیز میگن بهشون ساخته یه جورایی امیدوار میشم ممنونicon_question
السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
وعلی اولاد الحسین
و علی اصحاب الحسین
 تشکر شده توسط : امین , venus

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...