امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درد کلیه و پهلو
سلام دوستان ایا کسی هست که درد کلیه داشته باشد؟ من الان ماهه از درد کلیه دارم میمیرم نمی تونم بخوابم تکیه بدم اینگار یه چیزی به استخوانهام فشار میاره مشکل کنترل ادرار هم دارم اگه خودم بزور نگر دارم کلیه هام درد می گیره اگر هم زود برم بازم درد دارم دیگه خسته شدم زجر می کشمسونو و ازمایشام هم سالم بودهrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes
رفتم دارو بگیرم داروخانه بهم پیشنهاد اکتوریف را داد نمی دونم خوبه یا نه ؟HuhHuhHuh
 تشکر شده توسط : okhtapus , # پریسا #
دیگه گریم گرفت حیچ کس جوابم را نداد sadsadsadsadsadsadsadsadsadsad

ConfusedConfusedConfusedConfusedConfused
 تشکر شده توسط : okhtapus , # پریسا #
شاید از ام اس نباشه میتونی بری سونوگرافی کلیه بگیری یا بری پیش دکتر متخصص confused2
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : # پریسا #
(2012/06/09, 03:18 PM)شبانی نوشته است: سلام دوستان ایا کسی هست که درد کلیه داشته باشد؟ من الان ماهه از درد کلیه دارم میمیرم نمی تونم بخوابم تکیه بدم اینگار یه چیزی به استخوانهام فشار میاره مشکل کنترل ادرار هم دارم اگه خودم بزور نگر دارم کلیه هام درد می گیره اگر هم زود برم بازم درد دارم دیگه خسته شدم زجر می کشمسونو و ازمایشام هم سالم بودهrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes
رفتم دارو بگیرم داروخانه بهم پیشنهاد اکتوریف را داد نمی دونم خوبه یا نه ؟HuhHuhHuh

دوست عزیز یعنی شما تو این همه مدت دکتر متخصص نرفتیHuh
تا به حال نشنیدم ام اس ربطی به درد کلیه داشته باشه
حتما به متخصص مراجعه کنید و مطمئن باشید اینجا اگر کسی اطلاعاتی داشت حتما جوابتون رو میداد
دوست عزيز اميدوارم زودتر حالتون خوب بشه. كليه درد ممكنه بخاطر ام اس باشه (البته احتمالش ضعيفه) اما امكان داره كليه دردتون از داروهاي مصرفي باشه.
بهتره پيش متخصص بريد و سونوگرافي و آزمايشات رو بديد. دليل عمده دردهاي كليه وجود سنگ و شن هستش كه با آزمايش و سونو كاملا مشخص ميشه. حتي عفونت هاي ادراري و سوزش مجاري ادراري ميتونه دليلي براي كليه درد باشه.
 تشکر شده توسط : # پریسا #
چرا از ام اس است با يد بري متخصص دارو بهت ميده چون ام اس من از وقتي ام اس گرفتم زير نظر متخصص كليه هم هستم ام اس باعث ميشه ادرار توي مثانه بمونه كامل تخليه نشه و بمونه وبعد از مدتي باعث سنگ وعفونت ميشه اگه بري دكتر يه نوع قرص بهت ميده كه هميشه ميخوري و مشكلي هم پيدا نميكني
انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نمي شود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد(((اندوخته اي با ارزش تر از تندرستي نميشناسم)))
 تشکر شده توسط : neda.t , # پریسا #
سلام

من چهار ساله که به ام اس مبتلا هستم. مشکل تحرکی جدی ندارم ولی حدود یک ساله که درد عجیبی و مداومی در پهلوهام دارم. هر چی در وب گشتم چیزی در این مورد پیدا نکردم. میخوام ببینم کسی با مشکل مشابهی روبرو شده و یا اصلاعاتی در این زمینه داره.

بسیار ممنونم
 تشکر شده توسط : ارزو , مهدی نصیری
عزیزم منکه فکر نکنم مربوط به ام اس باشه چون ام اس ضعف سیستم ایمنی بدنه و اشکالی به بقیه موارده بدن نمیزنه...

علت ايجاد درد
اتيولوژي ايجاد درد در بيماراني كه داراي سنگ سيستم ادراري هستند از نظر فيزيوپاتولوژيك كمي پيچيده است ولي تئوريهايي كه بيشتر در اين زمينه قابل قبو لند عبارتند از التهاب، هايپرپريستالتیسم و يا اتساع حالب و سيستم پيلو كاليس و افزایش فشار داخل لومن كه محصول انسداد ناشي از حركت سنگ مي باشند .

خصوصيات درد و علائم همراه
درد ناشي از سنگ سيستم ادراري ( Renal colic ( معمولا شديدترين دردي است كه فرد در طول زندگي تجربه كرده است و معمولا به صورت حاد و acute onset آغاز مي شود محل درد ارتباط مستقيمي با محل سنگ ندارد و ممكن است درد در محل زاويه costovertebral يا كوادرانهاي تحتاني شكم، كشاله ران و ناحيه اينگوينال و يا بيضه ها يا لابياها حس شود يا انتشار يابد.
علائم همراه بصورت حالت تهوع واستفراغ، هماچوري( ميكروسكوپيك يا گروس)، سوزش ادرار، تكرر ادرارو... ممكن است وجود داشته باشند كه در شرح حال بايد مد نظر قرار گيرند.
در سابقه پزشكي بيمار بايد در مورد سابقه دردهاي مشابه يا سنگهاي ادراري، بيماريهاي زمينه اي( مانند بيماريهاي استخواني، روده اي، متابوليك، نقرس و... ) ، سابقه اعمال جراحي، سابقه مصرف داروها وسابقه فاميلي سنگ هاي ادراري از بيمار سوال نمود.

معاينه باليني
درنگاه اول بيمار دچار رنال كوليك بيقرار است واز درد به خود مي پيچيد. تمايل بيمار به بيحركت بودن بايد شك به مشكلات اسكلتي عضلاني ويا پريتونيت را برانگيزد. از نظر علائم حياتي نكته بسيار حائز اهميت گرفتن درجه حرارت بدن بيمار است كه در صورت وجود تب به همراه سنگ وانسداد يك اورژانس اورولوژي مطرح است. پس از معاينه قلـب وريه ها، معاينه شكم داراي اهميت فوق العاده زيادي مي باشد.
در معاينه شكم بايستي در مشاهده وجود هرگونه اسكار جراحي، برجستگي يا غير قرينه بودن شكم مورد توجه قرار گيرد. سمع اپيگاستر از نظر وجود بروئي ناشي از مشكلات عروق كليـــوي و وجود صداهــاي روده اي بايد مد نظر باشد. در لمس، نرم بودن شكم، وجود تندرنس وريباند تندرينس، لمس توده به ويژه در نقطه مك بورني و ساير معاينات مربوط به بررسي پريتوان مي بايست انجام گردند. در صورت وجود هرگونه تندرنس يا ساير علائم تحريك پريتوان جهت رد مسائل مهمي نظر آپانديست يا پاتولوژيهاي تخمدان ( كه در قسمت تشخيص افتراقي ذكر شده اند ) مشاوره جراحي عمومي بايد مد نظر باشد.

تشخيص هاي افتراقي
بيماريهايي نظير آپانديسيت، آبسه آپانديكولار، ‌كيست هاي بزرگ تخمدان، پارگي كيست تخمدان، تورشن كيست تخمدان، حاملگي خارج رحمي، تورشن بيضه، پريتونيت، آمبولي مزانتر ، ديورتيكوليت، ولولوس، سنگها ومشكلات كيسه صفرا و كبد ، دردهاي گوارشي با منشا معده و دئودنوم، پانكراتيت ، انسداد روده، هرني اينگوينال، اپيديديم اركيت، بيماريهاي ايسكميك قلب نظير MI ، پريكارديت، آمبولي ريه وساير پاتولوژيهاي مربوط به ديافراگم و پلور، مشكلات عروقي كليه وآئورت نظير دايسكشن، آمبولی، آنوريسم و... مي بايست در تشخيص اقتراقي مد نظر قرار گيرند.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : نازلی , melody
خیلی ممنون از جوابهاتون این مدت حالم خیلی بد بود توان تای÷ کردن هم نداشتم rolleyesrolleyesrolleyes
سونو رفتم اما به دکتر خودم نشون دادم گفت کلیه هات خوبه برو اخلاقت را خوب کن می گم چشم درد اذیتم میکنه اخلاقت را خوب کن خلاصه باید اول یاد بگیرم چجور اخلاقم خوب میشهangryangryangry
چرا کلیه ها درد می گیرند؟

درد کلیه در اثر عفونت کلیه یا آسیب رسیدن به آن ایجاد می شود. اگر پشت یا پهلوی شما آسیب ببیند، مثل برخورد ضربه، ممکن است فکر کنید که کلیه هایتان درد می کنند. اما اغلب اوقات اینطور نیست و کلیه هایتان مشکلی ندارند.

[تصویر:  85926634095760902766.jpg]

کلیه ها در قسمت پشت بدن و بالای کمر (درست پایین دنده ها) واقع شده اند. حال چگونه بفهمیم که درد این قسمت واقعاً مربوط به کلیه هاست یا خیر؟

راه قطعی برای این کار وجود ندارد، اما با شناخت برخی علائم و انجام برخی آزمایش ها می توان فهمید که این درد مربوط به کلیه هاست یا نه.

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یک طرفه خصوصاً اگر همراه با تب و مشکلات ادراری باشد، می تواند نشان دهنده درد واقعی کلیه ها باشد.

این درد می تواند در اثر عفونت کلیه ها (پیلونفریت) ایجاد گردد.

وجود سنگ در کلیه نیز باعث بروز درد کلیه می شود. حرکت سنگ در کلیه باعث ایجاد درد می گردد.

وقتی سنگ کلیه شروع به حرکت می کند و از قسمت میزنای (حالب) عبور می کند و به سمت مثانه می رود، دردهای شدید و متناوبی را ایجاد می نماید که پزشکان آن را قولنج کلیوی یا قولنج میزنای می گویند.

علل ایجاد درد کلیه

1- آترواسلکروز یا تصلب شرایین سرخرگ های کلیوی در اثر تشکیل لخته خونی یا ایسکمی (کم خونی موضعی در اثر انسداد رگ) : هر نوع قطع جریان خون در کلیه ها نیاز به درمان فوری دارد و باید سریعاً به پزشک مراجعه کرد.

2- خونریزی کلیه (هموراژی)

3- کلیه نعل اسبی : یک بیماری مادرزادی است که در آن دو کلیه از قسمت پایین به هم چسبیده اند.

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یک طرفه خصوصاً اگر همراه با تب و مشکلات ادراری باشد، می تواند نشان دهنده درد واقعی کلیه ها باشد

4- هیدرونفروز : ورم کلیه ها در اثر برگشت و تجمع ادرار است.

5- سرطان کلیه (یا تومور کلیه) : تومور یا سرطان کلیه می تواند رشد کند و باعث کشیدگی کلیه شود یا اعصاب کلیه را تحت تأثیر قرار دهد و باعث بروز درد شود.

6- عفونت کلیه (پیلونفریت)

7- بیماری کلیه پلی کیستیک (تشکیل کیست در کلیه): بیماری کلیه پلی کیستیک یک بیماری ارثی است که باعث بزرگ شدن کلیه ها و بروز درد شدید می شود که معمولاً در قسمت جلوی شکم احساس می شود تا در قسمت کمر.

8- ترومبوز سیاهرگ های کلیه (تشکیل لخته خونی در سیاهرگ های کلیه)

9- عفونت مجاری ادراری

10- انسداد جریان ادراری: برخی مشکلات باعث انسداد تدریجی جریان ادرار می شود (انسداد ناگهانی جریان ادرار در سنگ کلیه دیده می شود). در این حالت کلیه ها کش می آیند و درد شدیدی بروز می کند.

11- گرفتگی عضلات مثانه و میزنای: وقتی مثانه کاملا پر از ادرار است، قبل و در طی ادرار کردن، باعث بروز درد و ناراحتی در قسمت پایین شکم یا ناحیه خروج ادرار می شود. این درد مستقیما به کلیه ها مربوط نیست، ولی مربوط به انقباض عضلات غیر ارادی میزنای و مثانه است. مدت این درد کوتاه است و بایستی فورا بعد از تخلیه مثانه، برطرف شود.

عللی که در اینجا ذکر شدند، باعث ایجاد درد کلیه می شوند. ولی برای تشخیص صحیح علت، باید به پزشک متخصص کلیه مراجعه کنید.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : chipchip , yummy

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست