نظرسنجی: آیا شما بیماریتان(ام اس) را از دیگران پنهان می کنید؟چرا؟
خیر.دلیلی برای پنهان کردن ندارم.
16.26%
47 16.26%
خیر.دوست دارم همه دنیا بدونند.
3.81%
11 3.81%
تا جایی که لازم نباشه نمیگویم.
35.64%
103 35.64%
بله.از دید نادرست دیگران و ترحم متنفرم.
30.45%
88 30.45%
بله.به دلایل شخصی.
13.84%
40 13.84%
در کل 289 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 25
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا شما بیماریتان را از دیگران(دوستان و فامیل) پنهان می کنید؟علت آ
بله.از دید نادرست دیگران و ترحم متنفرم.

دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : chipchip , najva , # پریسا # , rana
بچه ها ببخشید هر کاری کردم نشد نظر ندمDodgy

به نظر من باید تمام تلاشتون رو بکنید که شرایط جوری فراهم بشه که بقیه بفهمن، ولی ترحمشون برانگیخته نشه بلکه تعجب کنن، مثلا تیم آوای امید همه عکساشونو به این یکی و اون یکی نشون میدن فیلمش و میخوان پخش کنن چرا؟ چون مردم عادی بفهمن ام اس اونجوری که اونا فکر می کنن نیست، مثلا اگه شما می تونید یه فعالیت اجتماعی مثبت داشته باشید حالا می خواد هر کاری باشه چه دوچرخه سواری چه نمایشگاه نقاشی ، کوهنوردی یا حتی مدیریت چنتا آدم دیگه ، چه اشکالی داره که اونا بفهمن و ذهنشون باز بشه، اگه شما خودتون این کارو نکنین چه انتظاری از جامعه دارین، جامعه ای که ام اس رو از طلا و مس میشناسه، خود من یک ماه پیش فکر میکردم ام اس یه بیماریه که اگه دچارش بشی طی چند ماه تا آخر عمر رو ویلچر میشینی (دور از جون تمام بچه های سایت و تمام ام اسی های دنیا)، می دونین این طرز فکر از کجا ناشی شده؟ چون اکثر کسایی که ام اس دارن و خیلی سرحال و عادی هستن (که بیشتر ام اسی ها اینجورین و مثل بقیه آدمها و فقط باید به خودشون بیشتر توجه کنن نسبت به بقیه) این بیماری رو از دیگران مخفی میکنن از اون طرف کسایی هستند که وضعیتشون بسیار شدیده و مردم چه اونا بگن چه نگن متوجه بیماری ام اس در اونا میشن، حالا مردم میمونن و اونچیزی که از ام اس دیدن و فقط وضعیت شدیده این بیماری رو دیدن چون از بیماری بقیه که سرحال و بانشاط هستن بی خبرن.

اینهمه گفتم ولی آخرش میگم من هرچی بگم باز مشکلات و وضعیت شما ها رو نمیتونم درک کنم (چرا دروغ بگم) ولی نظرم به عنوان یه غیر ام اسی اینه icon_question
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : # پریسا # , gilane , leili-asmaneh , بنده خدا , ابراهیم , kiana , عمومهربان , پویش , parisa2011 , ساسان , hilda , samin12
فامیل های درجه یک من ففط میدونندwink2
تومحیط کارم هم فقط یک نفر میدونه که خودم محض احتیاط گفتم !گاهی وقتها هم توی مطب دکتر اگر ببینم کسی خیلی از ام اس ناراحت است میگم که دارم و باهاش صحبت میکنم .....ولی کلا از اینکه خیلی دید منفی هستش وهمه موردهای بد رو به یاد میارن ناراحتم!!!!!!!!!!!
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : chipchip , # پریسا # , ساغر
برام مهم نیست که کسی بدونه
اگر کسی هم بفهمه بد نیست میفهمه که ام اس ها چیزیشون نیست
تمام تلاشم رو میکنم که نظر دیگران نسبت به ام اس خوب باشه
چون دوسش دارم ( ام اس )
وقتی دوسش داری راحت میتونی نظر دیگران رو هم یه جورایی+ کنی
 تشکر شده توسط : chipchip , ابراهیم , mahsaa , عمومهربان , parisa2011
از همه دوستان متشکرم.نظراتتون برام جالب بود.
به نظر من برای کسانی که یه جورایی دوست ندارند بقیه ام اسشون را بدونند،مهمترین دلیلشون دید اشتباه مردمه.و صد البته اینکه نمیتونند ناراحتی دوستان و شاد شدن نارفیقان را ببینند.
اما به قول دوستمون با پنهان کردن هم چیزی درست نمیشه.هرچی بیشتر پنهان کنیم،مردم بیشتر فکر میکنند که ام اس=ویلچر، با پنهان کاری ما، کسی نمیفهمه که با ام اس میشه سالهای زیادی مثل یه آدم معمولی و حتی پرنشاط تر و با روحیه تر زندگی کرد. آخه چطوریه مثلا طرف دیابت داره ولی هرکی هم که بدونه مشکلی پیش نمیاد؟!!!
یکی از دوستام میگفت بالاخره یه تعداد باید قربانی بشن تا دید جامعه عوض بشه.البته قربانی نه به این معنی که خدای ناکرده جونشون را فدا کنند.باید یه جوری خودمون را به جامعه ثابت کنیم که "ای مردم! ام اس بیماری نیست،ام اس امتحان استقامته.و قطعا همه ما می تونیم از این امتحان سربلند بیرون بیاییم."
راستی برنامه ماه عسل خیلی عالی کار کرد در این زمینه
أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک
 تشکر شده توسط : meherafarin , chipchip , sooorooosh , mehdisalimi , leili-asmaneh , shahrzad.s , zohrevand , ابراهیم , # پریسا # , عمومهربان , شفا یافته , parisa2011
(2012/06/09, 02:11 AM)chipchip نوشته است: بچه ها ببخشید هر کاری کردم نشد نظر ندمDodgy

به نظر من باید تمام تلاشتون رو بکنید که شرایط جوری فراهم بشه که بقیه بفهمن، ولی ترحمشون برانگیخته نشه بلکه تعجب کنن، مثلا تیم آوای امید همه عکساشونو به این یکی و اون یکی نشون میدن فیلمش و میخوان پخش کنن چرا؟ چون مردم عادی بفهمن ام اس اونجوری که اونا فکر می کنن نیست، مثلا اگه شما می تونید یه فعالیت اجتماعی مثبت داشته باشید حالا می خواد هر کاری باشه چه دوچرخه سواری چه نمایشگاه نقاشی ، کوهنوردی یا حتی مدیریت چنتا آدم دیگه ، چه اشکالی داره که اونا بفهمن و ذهنشون باز بشه، اگه شما خودتون این کارو نکنین چه انتظاری از جامعه دارین، جامعه ای که ام اس رو از طلا و مس میشناسه، خود من یک ماه پیش فکر میکردم ام اس یه بیماریه که اگه دچارش بشی طی چند ماه تا آخر عمر رو ویلچر میشینی (دور از جون تمام بچه های سایت و تمام ام اسی های دنیا)، می دونین این طرز فکر از کجا ناشی شده؟ چون اکثر کسایی که ام اس دارن و خیلی سرحال و عادی هستن (که بیشتر ام اسی ها اینجورین و مثل بقیه آدمها و فقط باید به خودشون بیشتر توجه کنن نسبت به بقیه) این بیماری رو از دیگران مخفی میکنن از اون طرف کسایی هستند که وضعیتشون بسیار شدیده و مردم چه اونا بگن چه نگن متوجه بیماری ام اس در اونا میشن، حالا مردم میمونن و اونچیزی که از ام اس دیدن و فقط وضعیت شدیده این بیماری رو دیدن چون از بیماری بقیه که سرحال و بانشاط هستن بی خبرن.

اینهمه گفتم ولی آخرش میگم من هرچی بگم باز مشکلات و وضعیت شما ها رو نمیتونم درک کنم (چرا دروغ بگم) ولی نظرم به عنوان یه غیر ام اسی اینه icon_question

دقیقا دوست عزیز حرف درستی زدی. این بیماری ایشتر زنونست و خانمها هم که همشون در واقع بیشترشون مشکل اعتماد به نفس دارن حالا چه مریض باشن چه سالم.برای همبن باید رو اعتماد به نفسشون کار کنن نه اینکه زور بزنن از همه مخفی کنن انگار که چه خبره؟!!!!!
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : ابراهیم , chipchip
(2012/06/09, 02:11 AM)chipchip نوشته است: بچه ها ببخشید هر کاری کردم نشد نظر ندمDodgy

مرسی سجاد حداقل راهی میذاشتی یه جمله هم بنویسیم کامل نوشتش دستت درد نکنه.

!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : chipchip , شفا یافته , parisa2011
باوجود دید نادرست مردم شهرم نسبت به این بیماری به همه میگم ام اس دارم.چون معتقدم اینم یه مریضیه مث همه مریضیای دیگه.هرچقدر من خودم ومریضیم رو ازمردم ودوست وآشنا مخفی کنم اونا بیشترکنجکاو میشن که بدونن مشکل من چیه که یه وقتا راه رفتنم مشکل داره .حتی تا دوسال پیش که سعی میکردم ام اس رو مخفی کنم یه تعداد فکر میکردن من سرطان دارم یا مشکلم مسری وواگیرداره
پروردگارا: به من كمك كن قبل ازينكه درمورد راه رفتن كسي قضاوت كنم كمي با كفش هاي او راه بروم. دكترشريعتي
 تشکر شده توسط : chipchip , شفا یافته , parisa2011
من به کسی نگفتم فقط خانوادم میدوننagreement2
البته من دوتا نظر دارم
یکی اینکه دلیلی نداره کسی بفهمه
مگه قراره ما همه چیو تو بوق و کرنا بکنیم
وقتی از دست کسی کاری بر نمیاد خوب ندونن که یه وقت عمدی یا سهوی موجبات ناراحتیمونو فراهم نکنن
یکیم اینکه وقتی بگیم و بقیه ببینن ما هیچ مشکلی نداریم دیدشون نسبت به ام اس شااااااااااااااااااید تغییر کنه
حالا تو برزخمconfused2
چه کنیم بهتره؟icon_cry
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : مینا ح , chipchip , rana
من میگم ای کاش همون یکی دو نفری هم که در زمان تشخیص بیماریم فهمیدن نمی گذاشتم بفهمند . هر وقت نگاهشون می کنم خودم احساس بدی بهم دست می ده Huh
 تشکر شده توسط : مینا ح , chipchip , kiana

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 25
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان