امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سلول های بنیادی + ام اس
کاربرد سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های ناشی از التهاب سیستم عصبی اثبات شد
رئیس گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کاربرد سلول های بنیادی در درمان بیماری های ناشی از التهاب سیستم عصبی توسط گروه علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اثبات رسید.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پروفسور علی گرجی افزود: تحقیقات مربوط به انجام کشت سلول‌های بنیادی مغز انسان و کاربرد آن در بیماری‌های سیستم عصبی یکی از اقدامات منحصر به فرد گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سطح کشور و جهان است.
وی بیان کرد: استفاده از سلول‌های بنیادی در اندام‌های مختلف مانند قلب و پوست تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته است، اما استفاده از سلول‌های بنیادی در بیماری‌های مغزی با توجه به ممنوعیت کشت سلول‌های بنیادی مغزی در سایر کشورها، تاکنون موفقیت چندانی نداشته است.
به گفته وی، استفاده از سلول‌های بنیادی در مغز انسان در درمان بیماری‌های ناشی از التهاب سیستم عصبی مانند صرع، ام.اس، آلزایمر و سردردها کاربرد دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد قطب علمی توسعه علوم اعصاب در سطح کشور معرفی شده است، افزود: این اقدام به دنبال تاسیس گروه علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مهر ماه سال گذشته انجام شده است.
پروفسور گرجی بیان کرد: علوم اعصاب یکی از رشته‌های علمی و استراتژیک جهان است و به جست‌و‌جوی روش‌های جدید درمانی بیماری‌های عصبی می‌پردازد و نقش مهمی در ارتقاء سلامت جامعه دارد.

http://www.ghatreh.com/news/nn36941804/%...8%AA%D9%85
شنبه 26 فروردین 1396 - 09:12
تبلیــغات و دروغ هست
باورنداشته باشید

اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
بچه ها تاحالا کسی تجربه ای در مورد تزریق سلول بنیادی برای دوباره میلین سازی داشته
توی ایران مثلا بریم رویان و همچین کاری انجام بدن
من خیلی فکرم درگیر درمان یا متوقف کردن بیماری ام اس همین الان ک ۲۶ سالمه 
واقعا داره سخت میشه من تا دوسال پیش اصلا نمیفهمیدم ام اس اینجوری
الان توی دوسال اخیر ک اذیتم میکنه فقط توی فکر درمان کاملم
ان شا الله خدا همه بیمارا رو شفای عاجل بده
بحق محمدوال طاهرین
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , helli , ارزو ش , عسل راد , alireza1111
(2020/01/27, 12:38 PM)مامان امیرحسین نوشته است: بچه ها تاحالا کسی تجربه ای در مورد تزریق سلول بنیادی برای دوباره میلین سازی داشته
توی ایران مثلا بریم رویان و همچین کاری انجام بدن
من خیلی فکرم درگیر درمان یا متوقف کردن بیماری ام اس همین الان ک ۲۶ سالمه 
واقعا داره سخت میشه من تا دوسال پیش اصلا نمیفهمیدم ام اس اینجوری
الان توی دوسال اخیر ک اذیتم میکنه فقط توی فکر درمان کاملم
ان شا الله خدا همه بیمارا رو شفای عاجل بده
بحق محمدوال طاهرین

پستی که میذارم ربطی به موضوع تاپیک نداره 
اما بنظرم هرچقدر بیشتر فکرتون را درگیر بیماری و درمان و ... بکنید، ام اس بیشتر خودنمایی میکنه و اذیت 
اما جواب سوالتون هم: تا حالا چنین کاری انجام نشده(یعنی درمان نشده که انجام بشه)
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , ارزو ش , حسین 444
مرسی عزیزم از صحبت مفیدت
 تشکر شده توسط : glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست