امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفر به دور دنيا
George Pepper
بیماری ام اس باعث نشد مجبور باشم سفر به دور دنیا را ازدست بدهم.
سفر جورج به دور دنیا متفاوت از بقیه بود به ان علت که او زمانی که 22 ساله بود مبتلا به ام اس تشخیص داده شد.
پذیرفتن این که او به ام اس مبتلاست سخت بود و او نمی دانست در آینده چه انفاقی خواهد افتاد و این بیماری چگونه پیشرفت خواهد کرد بنابراین بسیار ترسیده بود.
در 2 سال اول بیماری او 7 حمله را پشت سر گذاشت. او تاری دید، مشکل در راه رفتن، استفراغ، خستگی شدید و بی حس شدن سمت چپ بدنش را تجربه کرد.
این حمله ها هر کدام چند هفته به طول انجامید ولی برگرداندن این شرایط به حالت عادی چند ماه طول می کشید.
جورج می گوید من همشه مسافرت را دوست داشتم، هر چه بیشتر در مورد آن می شنیدم بیشتر راغب به انجام این کار می شدم.
من ماه ها و سال ها برای آن برنامه ریزی کردم و برای این هدف پول پس انداز کردم.
سفر من باور کردنی نیست. من احساس خوشبختی می کنم ، به گذشته می نگرم و از این تجربه ی باورنکردنی و شگفت انگیز لذت می برم.
او وب سایت shift.ms را برای افراد مبتلا به این بیماری و بیماری های مشابه ساخت زیرا در آن روزها که بیماری او تازه تشخیص داده شده بود بسیار احساس تنهایی می کرد.
مکانی که ارتباط بین افراد مبتلا به ام اس و محققانی که در مورد ام اس تحقیق می کنند را برقرار می کند.
این وب سایت به یک جامعه واقعی از دوستان تبدیل شده است و یک حامی ارزشمند برای مبتلایان به این بیماری است.
قبل از آمادگی جورج برای تور جهانی او شنوایی خود را برای 8 هفته از دست داد. همچنین مشکلاتی در مورد حفظ تعادل داشت و احساس خستگی شدیدی را تجربه می کرد.
در آن زمان دکتر به او گفت که درمان خود را از تزریق روزانه به تزریق ماهانه وريدي تغییر دهد و این عمل وضعیت سلامتی او را بهبود بخشید.
برای حفظ این درمان پزشکان به او پیشنهاد کردند که در طول سفر در بیمارستان های شهرهایی که از آن ها عبور می کند توقف کند و ميزان مورد نیاز داروی خود را دریافت کند.
اما در طول سفر موارد دیگری نیز وجود داشت.
گرما و رطبت او را بسیار اذیت می کرد. مسئله ای که تقریبا بین مردم مبتلا به ام اس متداول است.
او مي گويد:ما فعالیت هایمان را برای صبح زود یا بعد از ظهر برنامه ریزی می کردیم و بسیار مایعات مصرف می کردم و روزهای را هم برای استراحت در نظر می گرفتیم و همیشه پول بیشتری برای صندلی های راحت تر اتوبوس در نظر می گرفتیم.
پس از بازگشت از سفر 6 ماهه خود به مکان هایی مانند هند، ژاپن، اندونزی ، امریکای جنوبی ، او به خاطر این سفر احساس غرور می کند.
جورج تنها یکی از 100000مردی است که در بریتانیا مبتلا به ام اس هستند. بسیاری از آنها بین سنین 20 تا 40 سال هستند.
بیش از 1400 فرد مبتلا به ام اس و 2000 فرد بدون ام اس مورد مطالعه قرار گرفته اند . تقریبا از هر 3 نفر، فقط یک نفر می داند که مشکلات مربوط به حفظ تعادل، بینایی خستگی، گفتار، اسپاسم عضلات و مشکلات مربوط به اندام تناسلی و مشکلات روده ای ممکن است یکی از علائم ام اس باشند.
Simon Gillespie مدیر اجرایی انجمن ام اس می گوید مردم درک ضعیفی از ام اس دارند. حتی آن های که افراد مبتلا به ام اس را می شناسند.
قبل از اين سفر جورج در يك آژ‍انس بازاريابي مشغول به كار بود ولي او هم اكنون تمام وقت خود را صرف وب سايت خود مي كند و تصميم دارد به مبتلايان ام اس براي دستيابي به اهدافشان كمك كند.
حال خيلي از مردم ممكن است هم اكنون بد باشد.
من هم اكنون احساس خوبي دارم.عوارض جانبي داروها حداقل است و من تا بهار سال آينده ازدواج خواهم كرد و همه اين ها خوشبختي است.
او مي گويد روزهاي آرام و خسته كننده هم داشتيم. در نيوزيلند لوزه هايم ملتهب شدند ولي با همه اين ها مهم اين بود كه سرگرم هستم.
ام اس در پايين ترين سطح اولويت بندي هاي اوست و در نتيجه عاملي نشد كه از سفر هيجان انگيز خود لذت نبرد.
ام اس به اين معني نيست كه آرزوهاي خود را فراموش كنيد. فقط به اين معني است كه بازنگري كنيد در مورد اين كه چگونه مي توان به آن ها دست يافت.
منبع:
http://www.msrc.co.uk/index.cfm/fuseacti...ageid/2479
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : سـاناز , شهرزاد , fireboud , neda.n , arezoo_azizi , MFhealth , amirfarhag , toktam* , ghaside , shokolat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان