•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درد یا بی حسی نیمی از صورت
سلام عذرخواهی می کنم اگر تو کار مترجمین سایت دخالت کردم اما این مطلب رو دیدم حس کردم به درد اینجا می خوره!!
درد عصب سه قلو:
این درد یک اختلال اعصاب است که سبب تیرکشیدن یا چیزی شبیه شوک الکتریکی و درد در قسمت هایی از صورت می شود.
دلایل و عوامل خطر:
درد عصب سه قلو از عصب سه قلو ناشی می شود ، این عصب حامل درد، حس و باقی پیام ها از مغز به پوست صورت است. این درد می تواند قسمتی یا همه صورت و یا سطح چشم را درگیر کند.
این حالت معمولاّ افراد مسن را شامل می شود ، اما ممکن است هرکسی در هر سنی را نیز درگیر کند. هم چنین این درد می تواند قسمتی از فرآیند مسن شدن نیز باشد.
درد عصب سه قلو ممکن است به یکی از دلایل زیر نیز مرتبط باشد:
• مولتیپل اسکلروزیس
• فشار در عصب سه قلو که ناشی از عروق متورم خونی یا تومور است.
معمولاّ هیچ علت خاصی پیدا نمی شود.
علائم:
• اسپاسم های دردناک و مانند شوک الکتریکی که معمولاّ چند ثانیه یا دقیقه طول می کشد.
• درد معمولاّ در یک سمت صورت ، گاهی دور چشم،گونه و قسمت های پایین صورت را درگیر می کند.
• درد ممکن است با صدا و یا لمس کردن بیشتر شود.
• حمله های دردناک عصب سه قلو ممکن است با فعالیت های معمول روزانه نیز تشدید شوند مانند:
 مسواک زدن
 جویدن
 نوشیدن
 خوردن
 لمس کردن صورت
 اصلاح صورت
علائم و آزمایش ها:
آزمایشاتی که برای پیدا کردن علت این درد انجام می شود عبارتند از:
• آزمایش خون
• MRI سر
• آزمایش کردن واکنش عصب سه قلو
درمان:
• در ابتدا باید تحت نظر یک متخصص داخلی مغز و اعصاب و یا یک پزشک باشید
داروهایی که ممکن است باعث کاهش درد شوند:
• داروهای ضدتشنج (کاربامازپین، گاباپنتین،پرگابالین،lamotrigine, phenytoin, valproate)
• شل کننده عضلات(باکلوفن، کلونازپام)
• داروهای آرام بخش وضد افسردگی(آمی تریپتیلین، نورتریپتیلین، و یا کاربامازپین)
بعضی بیماران نیز برای کاهش فشار از روی عصب سه قلو نیاز به جراحی دارند
• بریدن یا تخریب قسمتی از عصب سه قلو
• پرتوجراحی Stereotactic
• جراحی و درآوردن رگ خونی متورم یا تومور که باعث فشار بر روی عصب سه قلو می شود
انتظارات و بهبودی:
بعضی افراد درمان های مذکور را تا حدی تسکین دهنده می دانند با این حال درد ممکن است در بعضی بیماران دائمی و شدید باشد.

Reference: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001751/

عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : parastoo joon , somaye_602000 , parisa2011 , ماه , رامنا , آنا
درد اطراف چشم منه اما خیلی شدید نیست و حالت تیر کشیدن هم نداره یعنی دائمیه و کمی هم اطراف چشمم تیره و متورم شده به نظرتون همین درد عصب سه قلو است؟ لطفا کمکsad2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
سلام دوستان
چند روزی هست که وقتی دهنمو باز میکنم یا چیزی میجوم یا خمیازه میکشم فک چپم درد میگیره ، دندانپزشک و متخصص فک و صورت هم رفتم اما گفتن همه چی سالمه عکس فک و دندونام هم چیزی نشون نمیداد ،یعنی ممکنه از عصب سه قلو و ام اس باشه ؟ باید برم پیش دکتر خودم (مغز و اعصاب) برم؟ لطفا اگه تجربه ی مشابه دارید راهنماییم کنید . دیگه داره کلافم میکنه Sad
 تشکر شده توسط : somaye_602000
(2012/10/13, 07:30 PM)sina25 نوشته است: سلام دوستان
چند روزی هست که وقتی دهنمو باز میکنم یا چیزی میجوم یا خمیازه میکشم فک چپم درد میگیره ، دندانپزشک و متخصص فک و صورت هم رفتم اما گفتن همه چی سالمه عکس فک و دندونام هم چیزی نشون نمیداد ،یعنی ممکنه از عصب سه قلو و ام اس باشه ؟ باید برم پیش دکتر خودم (مغز و اعصاب) برم؟ لطفا اگه تجربه ی مشابه دارید راهنماییم کنید . دیگه داره کلافم میکنه Sad

در صفحه قبل نوشته ام . دفعه اولی که درد گرفت به دندانپزشک رفتیم از دندانم عکس گرفت هر طور ی دندانم را معاینه کرد دندان دردی نداشت جلسه بعد کتابی داد خواندم که نوشته بود در بیماران ام اس این حالت دیده میشود و ممکن است با قرص ایمی پرامین خوب شود منم ایمی پرامین خوردم خوب شد ولی چند ماه بعد دوباره درد گرفت و این بارایمی پرامین اثر نکردو دکتر خودم کاربامازپین تجویز کرد تاثیری نداشت بعد گاباپنتین تجویز کرد اثری نداشت خودبخود بعد از یه مدت خوب میشه چند ماه بعد دوباره شروع میشه و ...
امیدوارم درد تو مثل درد من نباشه
 تشکر شده توسط : sina25 , somaye_602000
درود دوستان.
چند روزی هست که فک سمت چپم بدجور درد میکنه ، انگار قفل میشه.دردشم دایمیه
یعنی مداوم درد میکنه و تیر نمیکشه و حتی چند دقیقه هم خوب نمیشه.
ممکنه ار عوارض ام اس و عصب سه قلو باشه؟
بنظرتون قرصایی که گفتین رو بخورم؟ البته چند ماهیه گاباپنتین مدام میخورم ولی این
چند روز درد فکم روانیم کرده.
دوست عزیز می تونه به ام اس ربط داشته باشه و البته به خیلی چیزای دیگه که به نظرم یکی از مهم ترینهاش دندونه . ولی هر کدوم از اینا که باشه مهم ترین کار مراجعه به پزشکه هم دندان پزشک و هم پزشک مربوط به بیماری . خواهشا سر خود دارو نخورید اگه بچه ها اینجا می نویسن صرفا تبادل تجربیاتشونه نه روش درمان . خوردن داروی سر خود برای همه کار اشتباهیه برای بیمار ام اس چند برابر اشتباه .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : رامنا , m_s , FBF
سلام ;
توضیحات دوستان کامل بود ولی من تجربه شخصی خودم رو عرض میکنم,تقریبا 2 سال پیش همین مشکل برای من بوجود اومد که پزشکم کاربامازپین تجویز کردن,ولی این دردها گاه و بی گاه در این 2 سال من رو اذیت میکرد تا اینکه ماه گذشته منجر به سردردهای غیر قابل تحملی شده بود و دکتر واسم تجویز بلوک عصب پس سری کردن , که تو همین سایت درمورد بلوک توضیحاتی اجمالی داده شده است.
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=10478
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : m_s
سلام
من هفته پیش سرما خوردم از همین ویروس جدیدا بعد از 4 روز احساس کردم لبم بی حس شده رفتم دکتر 6 تا آمپول داد 3تا roxicam و 3تا آمپول triamhexal اینارو زدم ولی الان نصف صورتم سمت چپم بی حسه انگار رفتم دندان پزشکی
این اتفاق تا حالا برا شما نیوفتاده تورو خدا راهنمایی کنید من خوب میشم؟!!confused2
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
سلام نازنین جان نگران نباش ام اس بعضی وقتها خیلی ابراز وجود میکنه.باید بهش کم محلی کنی. خوب میشی این علایم نمیتونه دایمی برات بمونه

اما یادمه دکترممیگفت باید سعی کنی تا میتونی سرما نخوری.سعی از شر عواقب این ویروی رها بشی بعدش کم کم علایمت خوب میشه
 تشکر شده توسط : nazanin
عزیزم نگران نباش
دخترخاله من شبه ام اس داره
یه مدت همین وضعیت شما براش
پیش اومد پردنیزولون مصرف کرد
بتدریج خوب شد باید روحیتو شاداب نگه داریicon_question
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : nazanin

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا بخور دادن صورت برای ام اس مشکل ساز است ؟ nahid 12 8,617 2013/09/15, 10:13 PM
آخرین ارسال: محسا60

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست