امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عوارض آنتي هيستامين ها
کسی جواب سوال استاد حسینی را نمی دونه؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : رزمینا
میشه لطفا یک راهنمایی کوچیک بکنید؟
 تشکر شده توسط : somaye_602000
سلام به همه Rolleyes چون بیماری ام اس تا حدود زیادی ناشناخته مونده دستاویز خوبی برای جماعت عطار و به اصطلاح متخصصان طب سنتی میشه ولی دوست عزیز باید بدونی اینا هیچکدوم علت قطعی بیماری نیست قبول دارم خیلی از این تجویزها میتونه برای این بیماری مفید باشه ولی هیچ کدوم صددرصد نیست.
خدایا ، چنان کن که روزهای عمرم در انجام دادن کاری سپری

شود که مرا برای آن آفریده ای!!!

تشکر شده توسط : zohrevand , DavidBili
(2012/05/23, 07:38 PM)مهدی4 نوشته است: سلام به همه Rolleyes چون بیماری ام اس تا حدود زیادی ناشناخته مونده دستاویز خوبی برای جماعت عطار و به اصطلاح متخصصان طب سنتی میشه ولی دوست عزیز باید بدونی اینا هیچکدوم علت قطعی بیماری نیست قبول دارم خیلی از این تجویزها میتونه برای این بیماری مفید باشه ولی هیچ کدوم صددرصد نیست.

دوست عزیز از تذکرت ممنون اما عطار با متخصص طب سنتی خیلی خیلی فرق دارن مثل کسی که تو دارو خونه کار میکنه و پزشک متخصص. بعدش هم مگه داروهای رایج درمان قطعی ام اس هست که شما میگید این ها (دارو های گیاهی)هیچ کدوم 100درصد نیست ؟
 تشکر شده توسط : ostad2000 , somaye_602000 , DavidBili , فاطمه_2 , احسيني
(2012/05/23, 09:43 AM)رزمینا نوشته است: میشه لطفا یک راهنمایی کوچیک بکنید؟
---------
راهنمايي احتياج نيست. تمام ارسالهاي قبلي اشاره به يك موضوع دارند و آن بحث گوش و حلق و بيني است. بنابر اين بدنبال اين مسئله باشيد.
ميتوانيد از پزشكان اعزامي سازمان حج و زيارت سوال كنيد.
يا از روحانيون كاروانها بپرسيد. و دنبال اختلاف رفتار ما با خارجيها باشيد.
همانطور كه در سال 1982، 4 تن از محققين امريكايي كشف كردند كه مردم جزيره گرينلند و اسكيموها كمتر در اثر بيماريهاي قلب و عروق مي ميرند در حاليكه ميبايست از همه جاي دنيا آمار بالاتري مرگ و مير قلبي داشته باشند(به جهت نبودن غلات و فيبر و سبزيجات در قطب شمال و بالا بودن كلسترول بد در غذاهاي حيواني مصرفي).
كه دليل آن مصرف ماهيان حاوي اسيد چرب امگا 3 در فصل زمستان بود كه مانع از گرفتگي عروق كرونر قلب ميشد. در اثر همين يافته موفق به دريافت جايزه نوبل شدند./
منتظر نظرات همه دوستان هستيم. از نظر دادن نهراسيد.
از درد مناليـد كه مردان ره عشـق ........ با درد بسـازند و نخـواهند دوا را
حديث:" من اراد البقاء و لا بقاء له ..."
" هر كس طالب بقاء است در حاليكه بقاءي نيست 4 كار انجام دهد: خوردن سيب در سحرگاهان ..."
 تشکر شده توسط : رزمینا , ostad2000 , فاطمه_2
خیلی دلم می خواد بدونم چرا حجاج ایرانی بیشتر مریض میشن؟ چرا ما نسبت به کشورهای منطقه امار ابتلا به ام اسمون 20 برابر و چرا اصفهان بالاترین امار رودر کشور داره مگه تفاوت اصفهانیها با سایرین چیه؟و چرا به جای اینکه 2000نفر به جمعیت ام اس کشور در سال گذشته اضافه شود فقط همین حدود در تهران مبتلا شدن؟واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : احسيني , فاطمه_2
من خودم اصفهانی هستم میدونی رزمینا جان یه چیز جالب ما اصفهانی ها داریم و اون اینه که ماست سر سفره ما حتما هست و اینجا مردم زیاد ماست و خیار میخورن به نظر من این یه نکته است و دیگه اینکه هوای اصفهان آلودگی صنعتی زیاد داره و کلا اصفهانی ها زیاد مسائل را سخت می گیرن angry
(2012/05/26, 07:23 PM)احسيني نوشته است: ---------
راهنمايي احتياج نيست. تمام ارسالهاي قبلي اشاره به يك موضوع دارند و آن بحث گوش و حلق و بيني است. بنابر اين بدنبال اين مسئله باشيد.
ميتوانيد از پزشكان اعزامي سازمان حج و زيارت سوال كنيد.
يا از روحانيون كاروانها بپرسيد. و دنبال اختلاف رفتار ما با خارجيها باشيد.
همانطور كه در سال 1982، 4 تن از محققين امريكايي كشف كردند كه مردم جزيره گرينلند و اسكيموها كمتر در اثر بيماريهاي قلب و عروق مي ميرند در حاليكه ميبايست از همه جاي دنيا آمار بالاتري مرگ و مير قلبي داشته باشند(به جهت نبودن غلات و فيبر و سبزيجات در قطب شمال و بالا بودن كلسترول بد در غذاهاي حيواني مصرفي).
كه دليل آن مصرف ماهيان حاوي اسيد چرب امگا 3 در فصل زمستان بود كه مانع از گرفتگي عروق كرونر قلب ميشد. در اثر همين يافته موفق به دريافت جايزه نوبل شدند./
منتظر نظرات همه دوستان هستيم. از نظر دادن نهراسيد.
من یه نظر دارم اما بهم نخندید شاید ایرانی ها انفیه بینی را کار زشتی میدونن و از این انجام این کار پرهیز میکنن. با عرض معذرتconfused
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , رزمینا , احسيني , فاطمه_2
اقای حسینی اگه امکان داره میشه خودتون جواب سوال بدید. یک موضوع هم که به سوال قبلی شما مربوط میشه درست شده بود اما اونجا هم کسی جوابی نداشت.
http://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8...8%B6%D8%A7
 تشکر شده توسط : شيدا رها
(2012/05/05, 01:08 PM)somaye_602000 نوشته است: چرا از دست هم ناراحت میشید دوستان؟ یه چیز جالب بگم من مطلبی را در مورد انفیه مرزنجوش توی یک سایت دیدم که نباید اسمش را بگم که تبلیغ نشه. یه مدت بود از درد چشم اذیت میشدم و کورتون هم زدم اما یه مدت کوتاه کارساز بود و دوباره چشمم درد میگرفت تا اینکه انفیه مرزنجوش را شروع کردم و بعد دو روز حالت زکام بهم دست داد و از روزی که زکام شدم و .... درد چشمم بهتر و بهتر شد واقعا عالی بود انفیه مرزنجوش من الان حتما روزی یک بار این عمل را انجام میدم مطمئنم خیلی واسه ام اس خوبه ضرر هم نداره

تو کتاب طب النبی هم نوشته شده:
پیامبر خدا(ص): چه نیکو گیاهی است مرزنگوش. در زیر پایه های عرش می روید و آبش شفای چشم است.

فقط دقت کنید هر چیز مفیدی هم بیش از حدش ضرر داره. این ها رو فقط برای مدتی باید استفاده کنید که مدتش رو هم متخصصان طب سنتی می دونند. استفاده ی بیش از حد خیلی ضرر خواهد داشت.
و این که بدن هر کس به روشی جواب می ده.

(2012/05/18, 07:28 PM)احسيني نوشته است: هنوز موفق به پيدا كردن جواب سوال :
چرا حاجي هاي ايراني در ايام حج تمتع همگي مريض ميشوند ولي كشورهاي ديگر بيمار نميشوند نشده ايد؟!
سوال به اين راحتي كه هزينه اش يك تلفن به افراد فاميل است اينقدر سخت بود؟
اينطور كه پيش ميرود مثل اينكه بقيه مبحث كه 9 دهم آن باقي مانده است را آمادگي دنبال كردنش را نداريد.
بهرحال تاكنون كسي جواب صحيح نداده اما شما ميتوانيد بارها نظرتان را اعلام كنيد و دليل بياوريد.
منتظر نظرات شما ميمانيم.

من پرسیدم ولی اون ها پزشک نیستند که بدونند چرا مریض شدند!

گفتید:

من ارسال هاتون رو خوندم ولی راه حل چی هست؟بهتره اگر مایل هستید بحث رو ادامه بدید. ما همه به دنبال راه حل هستیم نه اطلاعات پزشکی.
بازم ممنون.

من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : رزمینا
يك راهنمايي براي پيدا كردن جواب سوال:
در اعمالي كه در ايام حج توسط خارجيها انجام ميشوند بايد توجه كرد. يعني يك عملي را (مرتبط با گوش وحلق و بيني) آنها انجام ميدهند كه مردم كشور ما و نيز كشورهاي همسو با ما(عليرغم تاكيدات ديني) از آن غفلت ميكنند.
اين عمل آنها در ملأ عام كاملا قابل مشاهده است كه هر كسي در آنجا حضور داشته باشد ميتواند آنرا مشاهده كند.
---------------
از يك سمت ديگر به موضوع بحث"عوارض منفي آنتي هيستامينها بر بيماري ام اس" ميپردازيم:
اگر فكر ميكنيد فقط آنتي هيستامينها مختص به داروهاي گوش وحلق و بيني است اشتباه است و بيشتر داروهاي ديگر را نيز شامل ميشود.

يك مثال: رانيتيدين
اسم دارو :Ranitidine HCI
اسم تجاری: Zantac
گروه دارویی: آنتاگونیست رسپتور H2
يكي از آنتي هيستامينهاي نوع 2 ،رانیتیدین است كه طبق اعلام شركتهاي سازنده از سد خونی- مغزی عبور می کنند.
موارد مصرف داروي رانيتيدين:
زخم اثني عشر و معده(درمان کوتاه مدت)، ترشح بیش از حد اسید معده مثل سندرم زولینگر-الیسون:
بالغین : 150mg دوبار در روز خوراکی یا 300mg hs دوزهای تا 6g/d ممکن است در سندرم زولینگر- الیسون تجویز گردد. تزریق وریدی یا عضلانی 50mg هر 6-8ساعت
درمان نگهدارنده در زخم دوازده:
بالغین :150mg خوراکی hs
پیشگیری زخم معده استرسی:
بالغین :وریدی مداوم 150mg در 250ml محلول سازگار با سرعت 6025mg/h با پمپ انفوزیون
بیماری بازگشت اسید به داخل مری(رفلاکس معده به مری - GERD):
بالغین :150mg -دوبار در روز خوراکی
التهاب زخمی مری (ازوفاژیت اروزیو):
بالغین :150mg خوراکی- چهاربار در روز
عوارض‌جانبي:
عادي: اسهال يا یبوست، سرگیجه- سردرد و نفخ شکم
خطرناک : اختلالات خونی (لکوپنی گذرا ، پان سیتوپنی ، گرانولوسیتوپنی ، ترومبوسیتوپنی) ، واکنش حساسیتی نوع آنافیلاکسی

بیمارانی که به سایمتیدین عدم تحمل نشان می‌دهند، ممکن است این دارو را نیز تحمل نکنند.
رانیتیدین در مقایسه با سایمتیدین یک مهار کننده ضعیف کننده تر آنزیمهای کبدی است.

حال به كتاب مرجع نيز نگاهي مي اندازيم:
منبع: The British Medical Association
بخش: New guide to medicines and drugs
از عوارض خطرناك اين دارو و سايمتيدين پنهان كردن نشانه هاي سرطان معده است.//

يعني به جاي درمان بيماري معده، نشانه بيماري را از بين ميبرد حتي علائم زخم و سرطان را پنهان ميكند تا زمانيكه كار از كار بگذرد. در حقيقت بجاي ترميم التهاب جدار و مخاط معده فقط رفع علامت مينمايد.
علاوه بر ضررهاي آنتي هيستامين بر بدن ضرر ديگري نيز در انتظار مصرف كننده اين داروها است.
در اينجا نگاهي مي اندازيم به كتاب:
prescription for nutritional healing : A - to - Z guide to supplements
james f. balch & phyllis a. balch نوشته:
صفحه 72:" ويتامين ب 12(سيانو كوبالامين) براي جلوگيري از كم خوني ضروري ميباشد. در تشكيل گلبولهاي قرمز به اسيد فوليك نيز كمك ميكند. از آسيبهاي عصبي جلوگيري ميكند. و با نگهداري غلافهاي چربي(ليپيد‌ فسفر دار) كه پايانه هاي عصبي(ميلين) را پوشانده، از آن محافظت ميكند.
ناتواني در جذب مواد غذايي در افراديكه بيماريهاي گوارشي دارند موجب كمبود ويتامين ب 12 ميشود.
كمبود اين ويتامين باعث مشكلات زير نيز ميشود:
راه رفتن غير طبيعي- خستگي مفرط- يبوست- افسردگي- سرگيجه- بيماريهاي چشمي- توهم- انواع سردرد- التهاب زبان- تحريك پذيري- تند خويي- اضطراب- تپش قلب- كم خوني خطرناك- صداي زنگ در گوشها و استحاله نخاع."

پس با سلامت سيستم گوارش و جذب ويتامين ب 12 ،غلاف سلولهاي عصبي نيز محافظت ميشوند.
در چه غذاهايي اين ويتامين وجود دارد؟
فقط در منابع حيواني مثل گوشت، جگر و تخم مرغ ، شير و لبنيات و غذاهاي دريايي يافت ميشود.
نكته:
اگر به ناراحتي معده دچار هستيد بايد از عسل، روغن زيتون بابو، سيرابي، خرفه، سنجد و شيرين بيان ... استفاده كنيد تا مشكلات فوق پيش نيايند و اگر پيش آمده مرحله ترميم التهاب ميلين صورت بگيرد.
از درد مناليـد كه مردان ره عشـق ........ با درد بسـازند و نخـواهند دوا را
حديث:" من اراد البقاء و لا بقاء له ..."
" هر كس طالب بقاء است در حاليكه بقاءي نيست 4 كار انجام دهد: خوردن سيب در سحرگاهان ..."
 تشکر شده توسط : رزمینا , فاطمه_2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی عوارض و مسائل اجتماعی بیماری ms parvaneh 30 20,763 2011/12/25, 03:15 AM
آخرین ارسال: فریده آذرکیش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست