امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تقویت سیستم ایمنی یا تضعیف آن ؟
سلام دوستان
همانطور که همه می دانیم سیستم ام اس درواقع حمله گلبولهای سفید خون به مغز است که با تزریق داروهایی مانند اوونکس و سیوونکس تعداد گلبولهای سفید خون را در بدن کاهش می دهیم و سیستم ایمنی را مهار می کنیم تا حمله کمتری اتفاق بیافتد و اگر اتفاق افتاد به دلیل تعداد پائین گلبولهای سفید خون اثرات منفی و صدمات کمتری ایجاد بشود. حالا سوال این است که ما باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم و از موادی استفاده کنیم که گلبولهای سفید خون را افزایش می دهند مانند مواد پروبیوتیک و قارچ‌ها که تولید و فعالیت گلبول‌های سفیدخون را افزایش می‌دهند و خاصیت تهاجمی آنها را چند برابر می‌کنند یا برعکس سعی در سرکوب آن داشته باشیم؟
 تشکر شده توسط : عمومهربان , najva , ساغر , مـه ســـا , AVID2000 , zohrevand , رزمینا , سالومه , kohedard , جلال علایی موسوی , narsis2
سئوال منطقی است
لطفآ پزشک ها /علی رضا جان /سمانه خانوم / وبقیه که اسمشون تو ذهنم نمیاد بیان جواب بدن
 تشکر شده توسط : Prime , ارزو , رزمینا , سالومه , kohedard
(2012/04/09, 10:15 AM)همسر یک مشکوک به ام اس نوشته است: سلام دوستان
همانطور که همه می دانیم سیستم ام اس درواقع حمله گلبولهای سفید خون به مغز است که با تزریق داروهایی مانند اوونکس و سیوونکس تعداد گلبولهای سفید خون را در بدن کاهش می دهیم و سیستم ایمنی را مهار می کنیم تا حمله کمتری اتفاق بیافتد و اگر اتفاق افتاد به دلیل تعداد پائین گلبولهای سفید خون اثرات منفی و صدمات کمتری ایجاد بشود. حالا سوال این است که ما باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم و از موادی استفاده کنیم که گلبولهای سفید خون را افزایش می دهند مانند مواد پروبیوتیک و قارچ‌ها که تولید و فعالیت گلبول‌های سفیدخون را افزایش می‌دهند و خاصیت تهاجمی آنها را چند برابر می‌کنند یا برعکس سعی در سرکوب آن داشته باشیم؟

در گذشته (که خیلی هم نگذشته) بیم این می رفت که تقویت سیستم ایمنی در بیماران ام اس، حملات سنگین تری رو ببار بیاره.
از این رو توصیه به ورزش نکردن جمله ای بود که زیاد می نشنیدیم.
همین منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن؛ اضافه وزن؛ پوکی استخوان و... میشد که کیفیت زندگی بیمار رو کاهش میداد.

الان کافیه کلید واژه ی "Exercise + Multiple Sclerosis" رو در گوگل سرچ کنید ببینید چندین مقاله در مورد فواید ورزش در بیماران ام اس دیده میشه.

روزی یک ساعت ورزش (تحت شرایط)* برای بیماران ام اس توصیه شده و امری واجب تلقی میشه.

اونچه که در بیماری ام اس تهدید کننده است؛ قدرت سیستم ایمنی بدن نیست. بلکه عملکرد اشتباه این سیستم در برخورد با سلول های عصبی است. که در نتیجه مصرف ویتامین D در بهبود عملکرد صحیح CNS (سیستم ایمنی بدن) تاثیر به سزایی دارد.

توصیه می شود بدون تکیه بر مصرف مواد غذایی یا رژیم خاصی به تغییر روش زندگی خود اقدام کنید و سالم بخورید ورزش کنید و در محیطی سرشار از آرامش زندگی کنید.

(تحت شرایط)*:
ورزش کنترل شده تحت نظر پزشک در شرایطی که خنک باشید و به مرور و آهسته فشار تمرینات را افزایش دهید برای شما بسیار مفید است.

برای اطلاعات بیشتر:
ورزش و بیماری ام اس (انگلیسی)
زندگی با وجود ام اس (انگلیسی)

-------
در مواردی کاهش تعداد گلبولهای سفید و تضعیف سیستم ایمنی بدن با دارو یا تعویض پلاسمای خون انجام می شود که بنا به نظر پزشک و عموما در دوره ی عود انجام میشود که نمی تواند توصیه ای برای همه باشد.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : بهــار , nazii , نازلی , مـه ســـا , ehlam , earth , ارزو , shahrzad.s , عمومهربان , zohrevand , سالومه , somaye_602000 , kohedard
بله تقویت سیستم ایمنی بدن میتونه در صورتی که حمله ای رخ بده شدتش رو بیشتر کنه
بعضی وقتا ما هم شبیه همیم

یه سری چیزامون

ولی نه همه چیمون...
 تشکر شده توسط : سالومه , kohedard
سلام. دوستان یه سوال برای من پیش اومده اونم اینه که : مگه آمپولایی که مصرف میکنیم سیستم ایمنی رو تضعیف نمیکنن که جلوی تخریب میلین ها رو بگیرن ؟ پس چرا ازونور داروهایی به آدم میدن یا میگن چه مواد غذایی رو بخوریم که سیستم ایمنیمون تقویت بشه HuhHuhHuhHuh
 تشکر شده توسط : glassheart , اميدوار , kohedard , paeazan , سالومه
به نظر من رژیم غذایی که دکتر میده،بیشتر واسه تقویت بدنه که در مقابل ویروسا ضعیف نباشه.چون سیستم ایمنی بدنمون بخاطر این داروها ضعیف میشن،در کنارش باید ویتامین و رژیم مناسب داشته باشیم تا بدنمون قوی باشه ...
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : مریم۷۲ , glassheart , helli , kohedard , سالومه
دیدن سیستم ایمنی ما هر چی کمتر فعالیت کنه به نفعمونه ! icon_cry
احتمالا با دارو میخوان از بیش فعالیش جلوگیری کنن و فعالیتشو متعادل کنن نه این که ضعیفش کنن .
و از اون طرف با خوردنیهای تقویت کننده سیستم ایمنی ، از ضعفش در مقابل بیماریها کم کنن ، همین که کارش رو مثل دیو کلاه قرمزی برعکس انجام میده یعنی نقص و ضعف توش هست !confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : glassheart , arezooo82 , malike , kohedard , سالومه , afsaneh
HuhHuhHuh کلا من در مقابله با این بیماری همیشه این شکلیم HuhHuhHuh
 تشکر شده توسط : kohedard , سالومه
(2014/07/21, 03:33 PM)malike نوشته است: سلام. دوستان یه سوال برای من پیش اومده اونم اینه که : مگه آمپولایی که مصرف میکنیم سیستم ایمنی رو تضعیف نمیکنن که جلوی تخریب میلین ها رو بگیرن ؟ پس چرا ازونور داروهایی به آدم میدن یا میگن چه مواد غذایی رو بخوریم که سیستم ایمنیمون تقویت بشه HuhHuhHuhHuh
سلام
میشه بگین چه داروهایی بهتون میدن و میگن چه غذاهایی بخورن که سیستم ایمنیتون تقویت بشه؟
دکتر من به این اسم چیزی بمن نداده confused2
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : سالومه , kohedard
(2014/07/24, 11:54 AM)paeazan نوشته است:
(2014/07/21, 03:33 PM)malike نوشته است: سلام. دوستان یه سوال برای من پیش اومده اونم اینه که : مگه آمپولایی که مصرف میکنیم سیستم ایمنی رو تضعیف نمیکنن که جلوی تخریب میلین ها رو بگیرن ؟ پس چرا ازونور داروهایی به آدم میدن یا میگن چه مواد غذایی رو بخوریم که سیستم ایمنیمون تقویت بشه HuhHuhHuhHuh
سلام
میشه بگین چه داروهایی بهتون میدن و میگن چه غذاهایی بخورن که سیستم ایمنیتون تقویت بشه؟
دکتر من به این اسم چیزی بمن نداده confused2

سلام
من دکترم بهم Q10 داده که از اثراتش تقویت سیستم ایمنی هست، همینطور قرصای امگا سه و امگا شش هم سیستم ایمنی رو تقویت میکنن.. دکترم که به من میگه همه چی بخور ولی تو اینترنت سرچ میکنم هرچی مثال زده بعدش گفته که سیستم ایمنی رو تقویت میکنن Huh
 تشکر شده توسط : glassheart , paeazan , سالومه , kohedard , narsis2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش هورمون ها در بیماری های خود ایمنی warrior 7 10,371 2016/07/23, 02:04 AM
آخرین ارسال: سها

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست