•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داشتن فرزند در بيماران ام‌اس
من قبل از اینکه ام اس بگیرم همیشه میگفتم همین یه دونه بچه کافیه
ولی حالا یکم دودل شدم
گاهی فکرشو میکنم اگه خدایی نکرده روزی من ناتوان بشم دخترم خیلی تنهاس هیچکس نداره
شاید الان یکم با بچه های خواهر برادرام مشغول باشه
ولی بزرگ که شدن همه دنبال زندگی خودشونن
یه بار پارسال نظر دکترمو پرسیدم
گفت چون یه بار حمله شدید داشتی ممکنه دوباره تکرار بشه
ودیگه نتونی سرکوبش کنیsad2
میگفت اگه اصلا بچه نداشتی یه کاریش میکردم ولی همین یه دونه کافیه
البته من همسرم دیگه بچه نمیخواد یعنی از اول هم همین یکی را هم نمیخواست
نمیدونم وقتی اطرافیان هم میگن چرا دیگه بچه دار نمیشید خیلی اعصابم بهم میریزهDash2
 تشکر شده توسط : (reihane(raz , glassheart , پریا حقیقت پور
قربونت برم همه زندگي ما شده اطرافيان ول كن اين حرفها رو همين يكي بسه به اين فكر كن كه با اومدن دومي مي دوني اولي چه آسيبي مي بينه حالا احتمال خمله خودتو بذاريم كنار
لذت لحظه هاي زندگيتو ببر و براي خودت يه مشغوليت ديگه پيدا كن
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : Parla , طاهره. , الهام ج , (reihane(raz , پریا حقیقت پور
من کسی رو میشناسم ک هر دو ام اس داشتن باهم ازدواج کردن
الان یک بچ دوماه هم دارن!و مشکلی هم ندارن
Hich vaght donbal ziba tarin star nabashim
Donbal on star bashim k kenaresh zibatarin va roshan tarin bashim
Blush
 تشکر شده توسط : طاهره. , niloofary , (reihane(raz , پریا حقیقت پور
دوستان این بیماری شاید بقول دکترها تو دوران بارداری حمله ای نداشته باشه ومشکلی پیش نیاد ولی
از دید من که خودم مادرم یدونه دختر کلاس اول دارم وحتی موقعی که دخترم کوچیک بود کاملا سرحال بودم ولی بحدی ازار اذیت داشت
حالاتصورکنیدمن خودمو میگم یه بچه کوچیکددیگه داشته باشم که خیلی احتیاج به مراقبت داره وخودم هم که باید خسته نشم خواب ارامی داشته باشم نصف شب بلندشم شیر براش درست کنن مریض بشه چه دردسرهایی داره..ومشکلات دیگه که هربچه کوچیکه داره تازه بزرگترکه میشن دردسرهاشون هم بیشتره
پس فقط کسی که بخواد بچه دار بشه باید حامی زیادی داشته باشن که این هم جزمحالاته
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : Parla , leili-asmaneh , niloofary , طاهره. , پریا حقیقت پور
(2016/01/14, 11:03 PM)1361hr87 نوشته است: دوستان این بیماری شاید بقول دکترها تو دوران بارداری حمله ای نداشته باشه ومشکلی پیش نیاد ولی
از دید من که خودم مادرم یدونه دختر کلاس اول دارم وحتی موقعی که دخترم کوچیک بود کاملا سرحال بودم ولی بحدی ازار اذیت داشت
حالاتصورکنیدمن خودمو میگم یه بچه کوچیکددیگه داشته باشم که خیلی احتیاج به مراقبت داره وخودم هم که باید خسته نشم خواب ارامی داشته باشم نصف شب بلندشم شیر براش درست کنن مریض بشه چه دردسرهایی داره..ومشکلات دیگه که هربچه کوچیکه داره تازه بزرگترکه میشن دردسرهاشون هم بیشتره
پس فقط کسی که بخواد بچه دار بشه باید حامی زیادی داشته باشن که این هم جزمحالاته

ببخشيد من يه سوال از شما داشتم
شما سال تشخيص بيماريتون رو زدين ٩٣ بعد مي گين كه يه دختر كلاس اولي دارين كه دوران بارداري هم حمله نداشتين درسته؟ اين اطلاعات يه مقدار متناقضه به نظر من دقيق چند ساله مبتلا هستين؟ بعد از زايمان حمله داشتين!؟
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : niloofary , (reihane(raz , پریا حقیقت پور
عزیزم من حمله ای نداشتم من کهذگفتم کاملا سالم بودم من یکسال مریضم اون موقه هم هیچ مشکلی نداشتم
بحث من تو این تایپیک ازارواذیت بچه هاست من میگم خودشون خیلی اذیت میکنن اذیت اونها سبب میشه که به مادرفشار بیاد حتی کلا بیماری من ربطی به زمان حاملگی نداره من شش سال بعد زایمان ام اس گرفتم
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : niloofary , helli , طاهره. , پریا حقیقت پور
(2012/04/08, 09:06 PM)شهرزاد نوشته است: میدونستم بالاخره این موضوع ثابت میشه
البته الان صد در صد ثابت نشده
ولی 3 ساله دارم به دکترام هم میگم اونا هم میگن این بیماری ارثی نیستconfused2

من ولی میدونم بیماری من از ارثه,چون تو فامیلای دور پدریم ۲مورد دیدم,البته یک موردش۲۰سال پیش بود یکیشم ب تازگی فهمیدم یکیشم ک منم ولی تو نزدیکان نداشتیم,فکر کنم ممکنه از ما ب چند نسل بعدمون برسه,این حاصل تحقیقاته منه گشتم تو خاندان پیدا کردم
 تشکر شده توسط : (reihane(raz , پریا حقیقت پور
پزشکها وقتی میگن ارثی نیست منظورشون این نیست که صد در صد این اتفاق نمیافته
خودشون هم میگن حدود 4 درصد احتمال داره به فرزند منتقل بشه(شاید درضد احتمال رو دقیق نگم ولی همین حدود بود)
درحالت عادی هیچ کسی هم ام اس نداشته باشه تو فامیل این امکان وجود داره که فرد ام اس بگیرهBlush
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : yas8866 , پریا حقیقت پور
(2016/10/27, 08:43 PM)glassheart نوشته است: پزشکها وقتی میگن ارثی نیست منظورشون این نیست که صد در صد این اتفاق نمیافته
خودشون هم میگن حدود 4 درصد احتمال داره به فرزند منتقل بشه(شاید درضد احتمال رو دقیق نگم ولی همین حدود بود)
درحالت عادی هیچ کسی هم ام اس نداشته باشه تو فامیل این امکان وجود داره که فرد ام اس بگیرهBlush

چون عامل این بیماری ۱۰۰شناسایی نشده و این مساله هم ب ژنتیک بستگی داره اگر واقعا همچین علتی وجود داشته باشه.ممکنه این ژن مغلوب بشه نهفته بشه تو نسلای بعدی خودشو نشون بده شایدم غالب بشه ک همون ۳/۴درصده میشه,هیچکس نمیدونه.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام دوستان
اگر ما فرض را بر ژنتیک بگذاریم این ژن از ابتدا تولد در بدن ما بوده و در حال حاضر مادرانی وجود دارند که بچه دارند و بعد از سالها پس از بچه دار شدن تازه بیماریشان مشخص شده .
من خودم دو مادر را میشناسم که دو وسه فرزند داشتد بعد مبتلا شدند .
پس همه چیز بستگی به خواست حضرت حق دارد .
پس پیشنهاد میکنم ذهن خودتون را درگیر نکنید .
ان شاالله هر چه خیر باشد پیش می اید.icon_question
همین استرس اینکه بچمون ام اس نگیره براتون مضرره icon_biggrin
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : siamak.m.h , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟ HAMIDOF 200 131,511 2018/05/05, 11:44 AM
آخرین ارسال: bahareh.beh
  تماس کمتر بارداران با آفتاب = افزایش احتمال ام اس در فرزند محمود 1 3,217 2010/05/02, 05:05 PM
آخرین ارسال: Atefeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان