•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داشتن فرزند در بيماران ام‌اس
همین الان در برنامه ی پاتوق فردی در مورد بچه دار شدن و ازدواج بیماران ام اس پرسیده بود و دکتر قره گوزلو اگر اسمشون رو درست نوشته باشم
جواب داده بودند می توانند ازدواج بکنند و بچه دار بشوند icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
به شرطی که قبل از ازدواج بیماری خود را به طرف مقابل بگویند چون اگر پنهان بکنند استرسی که از این موضوع به آنها دست می دهد موجب شعله ور شدن بیماری می شود
ایشان اظهار داشتند که احتمال اینکه کودکشان ام اس بگیرد هست ولی این یک احتمال است و ممکن است ژن این بیماری در بدن یک فرد باشد ولی تا آخر عمر خاموش بماند angry2angry2angry2angry2
 تشکر شده توسط : TITI , # پریسا # , najva , ساغر , nazii , somaye_602000 , پریا حقیقت پور
(2012/04/09, 11:19 PM)# پریسا # نوشته است: یعنی منم باید نگران دخترم باشم confused
11 سالشه چند وقته که سردرد میگیره میترسم ببرمش دکتر با استامینافن هم خوب نمیشه .
منو خیلی ترسوندید حالا چی کار کنمconfused2
کم مصیبت تو زندگیم دارم باید غصه ی اینم بخورمangry3

پریسا جان بهت حق میدم بترسی
من هنوز بچه ندارم ولی از همین الان نگرانشم
ولی توروخدا دختر نازتو زودتر ببرش دکتر
البته ظاهراً زیر 15 سال مشخص نمیشه
ولی هر چی زودتر هر چیزیو بدونیم بهتره،نه؟
امشب سر نماز دعای ویژه میکنم واسه دختر نازت ایشالا همیشه سلامت باشه
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : gilane , # پریسا # , نازلی , booshveg , mehdernet2 , somaye_602000 , roya-n , پریا حقیقت پور
(2012/04/10, 05:26 PM)زهراجون نوشته است: پریسا جان بهت حق میدم بترسی
من هنوز بچه ندارم ولی از همین الان نگرانشم
ولی توروخدا دختر نازتو زودتر ببرش دکتر
البته ظاهراً زیر 15 سال مشخص نمیشه
ولی هر چی زودتر هر چیزیو بدونیم بهتره،نه؟
امشب سر نماز دعای ویژه میکنم واسه دختر نازت ایشالا همیشه سلامت باشه

من هم با نظر زهرا كاملا موافقم دير يا زود بايد با حقيقت روبرو شد ولي اگه زودتر باشه پيشگيريش خيلي بهتره لااقل اگر،تكرار ميكنم اگر خداي نكرده زبونم لال با اين دوست ما آشنا شده باشه بيشتر مراعاتش رو ميكنيد تا زياد اعصابش اذيت نشه.
منم براش دعا ميكنيم.Angel
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
دوستان عزیز
سلام
من دوتا بچه دارم و بعد از ام اس ام خدا اونها رو داد و از آیندهاشون اصلا نمی ترسم، چون ترس من باعث عدم ابتلاشون به ام اس نمی شه

اولا من و خیلی از دوستانم که می شناسم، جد و ابادمون کسی ام اس نداشت ولی ما گرفتیم. دوما نگفتن کسی که ام اس داره بچه شم ام اس می گیره گفتن اگر درصد ابتلا بین غیر ام اسی در بین صدهزار نفر، یک باشد در بین ام اسی ها پنج است.

ولی اینکه باید به همسر گفت، من کاملا موافقم. من نه به همسر بلکه می گم باید به تمام کسانی باهاشون ارتباط داریم باید گفت و من همه کسانی رو که می شناسم می دونند.
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : شهرزاد , نازلی , ارزو , najva , nazii , ساغر , naz.gigili , somaye_602000 , parisa2011 , پریا حقیقت پور
خدا نکنه کیان مادر ام اس بگیره .اونوقت من دق میکنمsad2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : naz.gigili , نازلی , زهراجون , ارزو , najva , mehdernet2 , farzad-s , sohaa , somaye_602000 , پریا حقیقت پور
بچه ها به نظرم نگیم ارثی و بگیم زنتیک بهترهSmileدخملم تازه 6ماهه شده و من اصلا نمیترسم براش.من کار غیرعقلانی نکردم.احتمال اینکه دخملم ام اس بگیره با بقیه مردم دیگه تقریبا یکسانه.تازه همه چیز به نظر پزشک بسته است.اگه اجازه بارداری بده ترس بیمورده.ایشالا که بچه های ما سالم و سلامت روزگار بگذرونن.
 تشکر شده توسط : fireboud , Hegan , # پریسا # , marmar , najva , yummy , sohaa , N00shin , somaye_602000 , فرناز , ساغر , Prime , شهرزاد , pariya , پریا حقیقت پور
23اردیبهشت وقت دکتر دارمsad2 کاش بهم بگه خوبــــــــــی برو بچه دارشوinnocent0001.gif بعد به کمک همه ی شما نیازمندمevilgrin0039.gifچون خیلی میترسمsad2
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : sohaa , somaye_602000 , فرناز , ساغر , پریا حقیقت پور
ماها كه بچه داريم مخصوصا دختر بهتره زياد سرديجات بهشون نديم يا اگه ميديم با گرمي باشه. البته دختر كوچولوهاي من عاشق ماست هستنangry2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : فرناز , ساغر , yummy , parisa2011 , پریا حقیقت پور
من شوهرم ام اس داره.
یعنی بچه من خدایی نکرده ام اس میگیره؟
من که سالمم یکی لطفا جواب بده
 تشکر شده توسط : فرناز , gilane , پریا حقیقت پور
نه خیر سارا خانم ام اس به صورت قطعی ارثی نیست
طبق نظر پزشکان فقط 5 درصد احتمال اینکه بچه یک شخص ام اسی هم ، دچار ام اس بشه هست (که اغلب برای مادران ام اس در نظر میگیرند)
که این هم فقط احتمال هست
اصلا نگران این موضوع نباشید ولی حتما با پزشک همسرتون هم مشورت کنید
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : yummy , فرناز , gilane , نازلی , parisa2011 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟ HAMIDOF 200 131,497 2018/05/05, 11:44 AM
آخرین ارسال: bahareh.beh
  تماس کمتر بارداران با آفتاب = افزایش احتمال ام اس در فرزند محمود 1 3,216 2010/05/02, 05:05 PM
آخرین ارسال: Atefeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان