•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داشتن فرزند در بيماران ام‌اس
سلام دوستای خوبم.مدتی است دارم به این موضوع فکر میکنم شاید همسر آیندم بتونه با بیماری من کنار بیاد ولی آیا مادرش نمیگه من نوه سالم میخواهم و از این حرفها..
آیا راهی هست که بچه مبتلا نشه یا اینکه کاملا شانسی و تصادفی است؟؟یعنی به بچه مان دیگه آلوچه و غذاهای سرد ندیم و..کافیست که مبتلا نشه..خواهش میکنم راهنمایی ام کنید دکترم اصلا وقت جواب دادن نداره!!
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , pariya1361
سلام من 6ماهه که مادر شدم ،یه هفته پیش از دکترم پرسیدم ممکنه پسرم هم مبتلا بشه گفت که شانسش مثل بقیه است، ولی باید کمبود ویتامین دی از بچگی نداشته باشه والبته استرس وتغذیه هم به نظر من مهمه.
 تشکر شده توسط : hadisss , yas8866 , پریا حقیقت پور , pariya1361
دکتر من فرمودن در بیماران ام اس یک ژن وجود دارد که با ازمایشات فراوان و هزینه بر قابل تخصیص است .
این ژن از ابتدا با ما بوده است و عوامل محیطی و استرس و .... باعث بروز ام اس شده است .
من دو مادر ام اسی را میشناسم که هر دو قبل از مشخص شدن بیماری صاحب فرزند بوده اند و فرزندانشان سالم هستند .
دوست خوبم خیالت راحت احتمال ابتلا فرزند بسیار کم است .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
من در دوره تزریق کوپامر۴۰ بارداری عالی داشتم الان پسرم۴ سالشه نمیخام تک و تنها بمونه 
دکتر میگه سه سال باید منظم ریتوکسی بزنی بعد یکسال قطع میکنم بعد یکسال تازه اقدام کن
با توجه ب اینکه منو همسرم نمیخایم بازندگیمون بازی کنیم
بنظرتون با توکل ب خدا بارداری دوم عاقلانس
اصلا کسی تجربش داره
خیلی فکرم درگیره ای موضوعه
سلام بچه ها.
من قبل از اینکه به دنیا بیام مامانم ام اس گرفتن و وقتی من چند ماهه بودم توانایی حرکتشو از دست داد.من الان در استانه سن بیست و یک سالگی هستم و مشکل خاصی ندارم فعلا
مامان من متاسفانه دربرابر دارو خیلی مقاومت میکرد و استفاده نمیکرد و نمیکنه.هیچ وقت داروهاتونو بدون مشورت با پزشک متخصصتون قطع نکنین و اگه هم خدا بهتون بچه داد حتما از لحاظ تغذیه و ویتامین Dو امگا3حواستون به بچه هاتون باشه که کمبود این چیزارو نداشته باشن و اصلا استرس نداشته باشن 
ایشالا که درمان قطعی ام اس ساخته بشه دعای هر روز و شبمه???
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , زهراخانم , nahid , آرزو , طلوع.. , pariya1361
سلام دوستان روز بخیر. من بعد از 15 سال ابتلا به ام اس قصد دارم باردار بشم. اکتووکس استفاده میکنم که گویا باید قطعش کنم. برای همسرم و بچه خیلی نگرانم. اصلا نمیتونم بی خیال بچه دار شدن بشم. ولی میترسم الان دو روزه اکتووکس رو دیرتر تزریق کردم که قطعش کنم حس میکنم انگشتای دستم گز گز میکنن در صورتیکه پلاک فعال هم ندارم خداروشکر. چند نفری میشناسم که با وجود ام اس دو تا بچه هم به دنیا آوردن بچه هاشونم خداروشکر سالمه. خودمم هیچ مشکل جسمی و حرکتی ندارم فقط نمیدونم الان که امپولمو دیر تزریق کردم چرا انگشتام گزگز میکنن. اگه همچنان پلاک فعال نداشته باشم بازم باید کوپامر مصرف کنم؟
میشه عزیزانی که تجربه بارداری دارن راهنماییم کنن؟
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
 تشکر شده توسط : pariya1361
(2022/11/02, 12:57 PM)غفاري نوشته است: سلام دوستان روز بخیر. من بعد از 15 سال ابتلا به ام اس قصد دارم باردار بشم. اکتووکس استفاده میکنم که گویا باید قطعش کنم. برای همسرم و بچه خیلی نگرانم. اصلا نمیتونم بی خیال بچه دار شدن بشم. ولی میترسم الان دو روزه اکتووکس رو دیرتر تزریق کردم که قطعش کنم حس میکنم انگشتای دستم گز گز میکنن در صورتیکه پلاک فعال هم ندارم خداروشکر. چند نفری میشناسم که با وجود ام اس دو تا بچه هم به دنیا آوردن بچه هاشونم خداروشکر سالمه. خودمم هیچ مشکل جسمی و حرکتی ندارم فقط نمیدونم الان که امپولمو دیر تزریق کردم چرا انگشتام گزگز میکنن. اگه همچنان پلاک فعال نداشته باشم بازم باید کوپامر مصرف کنم؟

سلام دوست عزیز. 
من بعد از 10 سال تزریق سینووکس یه بارداری داشتم که الان دوسال و هشت ماه ازش میگذره.
اول اینکه من چون کلا فقط یه حمله تشخیص بیماری رو تو سال 90 داشتم وقتی تصمیم به بارداری گرفتم یه MRI با تزریق دادم و با مشورت با پزشکم داروم رو کلا قطع کردم و زیر نظر متخصص زنان و زایمان که پزشکم معرفی کردن سه ماه بعد از قطع دارو اقدام به بارداری کردم. کل نه ماه بارداری و یک سال و ده ماه شیردهی رو دارو استفاده نکردم و خداروشکر مشکلی نداشتم. 
بعد اون مدت هم چون کرونا امیکرون شدید گرفتم و... به حمله خفیف داشتم که داروی جدیدم رو شروع کردم و تو شیش ماه همه چی به حالت عادی برگشت. نگران نباشین و فکرتون رو کنترل کنین. وقتی تحت نظر پزشک هستین و... انشاالله به امید خدا همه چی خوب پیش میرم.
موفق باشین ?
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : غفاري , pariya1361
(2022/11/03, 05:04 PM)سمیرا67 نوشته است:
(2022/11/02, 12:57 PM)غفاري نوشته است: سلام دوستان روز بخیر. من بعد از 15 سال ابتلا به ام اس قصد دارم باردار بشم. اکتووکس استفاده میکنم که گویا باید قطعش کنم. برای همسرم و بچه خیلی نگرانم. اصلا نمیتونم بی خیال بچه دار شدن بشم. ولی میترسم الان دو روزه اکتووکس رو دیرتر تزریق کردم که قطعش کنم حس میکنم انگشتای دستم گز گز میکنن در صورتیکه پلاک فعال هم ندارم خداروشکر. چند نفری میشناسم که با وجود ام اس دو تا بچه هم به دنیا آوردن بچه هاشونم خداروشکر سالمه. خودمم هیچ مشکل جسمی و حرکتی ندارم فقط نمیدونم الان که امپولمو دیر تزریق کردم چرا انگشتام گزگز میکنن. اگه همچنان پلاک فعال نداشته باشم بازم باید کوپامر مصرف کنم؟

سلام دوست عزیز. 
من بعد از 10 سال تزریق سینووکس یه بارداری داشتم که الان دوسال و هشت ماه ازش میگذره.
اول اینکه من چون کلا فقط یه حمله تشخیص بیماری رو تو سال 90 داشتم وقتی تصمیم به بارداری گرفتم یه MRI با تزریق دادم و با مشورت با پزشکم داروم رو کلا قطع کردم و زیر نظر متخصص زنان و زایمان که پزشکم معرفی کردن سه ماه بعد از قطع دارو اقدام به بارداری کردم. کل نه ماه بارداری و یک سال و ده ماه شیردهی رو دارو استفاده نکردم و خداروشکر مشکلی نداشتم. 
بعد اون مدت هم چون کرونا امیکرون شدید گرفتم و... به حمله خفیف داشتم که داروی جدیدم رو شروع کردم و تو شیش ماه همه چی به حالت عادی برگشت. نگران نباشین و فکرتون رو کنترل کنین. وقتی تحت نظر پزشک هستین و... انشاالله به امید خدا همه چی خوب پیش میرم.
موفق باشین ?
سپاسگزارم عزیز. توکل به خدا
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
 تشکر شده توسط : pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟ HAMIDOF 200 131,485 2018/05/05, 11:44 AM
آخرین ارسال: bahareh.beh
  تماس کمتر بارداران با آفتاب = افزایش احتمال ام اس در فرزند محمود 1 3,216 2010/05/02, 05:05 PM
آخرین ارسال: Atefeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان