•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس خفیف و قوی
دوستان من تو این چند سال یه چیز را متوجه شدم البته با اون چیزهائی که در خودم دیدم
چند سال اول همه حمله ها تقریبا کامل خوب میشد (بعد از یه پالس) ولی کم کم دیگه کامل خوب نمیشه و اکثرا یه جورائی جای پای حمله باقی میمونه
تو مطالبی هم که تا حالا خوندم میگن بیش از 90% بیمارها به مرور زمان از حالت عود کننده بهبود یابنده به حالت پیشرونده تغییر مسیر میدن البته از نظر زمانی میتونه این تغییر خیلی طول بکشه (چند دهه) و صد البته مصرف دارو هم در این مدت زمان تاثیر داره icon_question
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : paeazan , ahya , maryam.N , nahal , sooorooosh , یوسفی نازنین , liliyam , mohammadreza1369
(2012/04/21, 09:10 PM)ghazallll نوشته است: دوستان سلام، من امروز پیش دکترم بودم و ام آر آی( که از کمر بود) رو که دید گفت 2 تا پلاک تو مهره 3 و 7 شما دیده میشه و یک ام آر آی جدید نوشت از مغز که قراره روز سه شنبه برم؛ معمولا تشخیص ام اس از طریق ام آر آی مغزه یا کمر؟؟؟؟؟؟confused2

سلام تشخیص ام ار ای ار مغز وگردن بدون تزریق و با تزریق هست
 تشکر شده توسط : maryam.N , یوسفی نازنین
ام.آر.آی با تزریقش خیلی اذیت میشم تا نیم ساعت سر گیجه میگیرم که نمیشه سر پا وایسم

منم ام.اسم یک سال یه بار عود میکنه و بعدش فروکش میابه
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : maryam.N , DavidBili , ارکیده
(2012/06/25, 11:03 AM)kaveh_plus نوشته است: دوستان من تو این چند سال یه چیز را متوجه شدم البته با اون چیزهائی که در خودم دیدم
چند سال اول همه حمله ها تقریبا کامل خوب میشد (بعد از یه پالس) ولی کم کم دیگه کامل خوب نمیشه و اکثرا یه جورائی جای پای حمله باقی میمونه
تو مطالبی هم که تا حالا خوندم میگن بیش از 90% بیمارها به مرور زمان از حالت عود کننده بهبود یابنده به حالت پیشرونده تغییر مسیر میدن البته از نظر زمانی میتونه این تغییر خیلی طول بکشه (چند دهه) و صد البته مصرف دارو هم در این مدت زمان تاثیر داره icon_question

فکر کنم من جز اون 10% باشم (بزنیم به تخته) آخه بعد از اولین حمله سال 89 دیگه هیچ حمله ای نداشتم و خدارو شکر هم مشکلی ندارم
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
 تشکر شده توسط : maryam.N , hessam , sooorooosh , DavidBili , یوسفی نازنین , ارکیده
من هم حدود 2 سال و 8 ماه از اولین حمله ام میگذره
و حمله ای نداشتم تا الان

اولین حمله هم 3 روز دوبینی داشتم

علائم خستگی دارم بعضی وقتا ولی نمیشد اسمشو گذاشت حمله

جدیدا هم از تزریق آمپول به شدت خسته شدم و عشقی میزنم smilingsmilingsmiling
 تشکر شده توسط : simin , maryam.N , rezami , sooorooosh , DavidBili , ارکیده , mohammadreza1369 , sange sabor
مرتضی جان همین که خوبی بدلیل داروهاست . اشتباه نکن داروهاتو مداوم مصرف کن
انشالله که هیچ موقع حمله نداشته باشیRolleyes
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : DavidBili , یوسفی نازنین
در راستای چیزی که کاوه جان گفتن :
تو تقسیم بندیهای پزشکی به این صورت هست
فرض کنید صد نفر به ام اس مبتلا بشن.
تو این تعداد پانزده نفر روند خوش خیمی خواهند داشت. بیماری چند مرتبه در اویل اون عود میکنه. و بعداز چند حمله برای همیشه خاموش میشه. این حالتی هست که میگن ام اس سیر خوش خیمی داره .معمولا تو بچه ها اتفاق میوفته
از صد نفرمون میمونن ۸۵ نفر دیگه. تو این ۸۵ نفر ده نفر ام اس پیشرونده اولیه میگیرن و پنج نفر هم نوع عود کننده پیشرونده میگیرن .یعنی ۱۵ نفر هم به نوع های خیلی قوی و ناتوان کننده این بیماری مبتلا میشن.
خوب حالا هفتاد نفر باقی میمونن.
اینا که اکثریت رو تشکیل میدن. نوع عود کننده و فرو کش کننده بیماری رو دارن. از این هفتاد نفر ۳۵ نفر بعد از پانزده سال بیماریشون وارد مرحله ثانویه میشه. و ۲۰ نفر هم بعد از بیست و پنج سال بیماریشون وارد این مرحله میشه.
۵ نفر هم باقی میمونن که تا اخر عمر همین جور عود میکنن و فروکش میکنند
خوب پس تقریبا مشخص شد جمعیت اماری سیر بیماری چجوریه
اگر بیماری رو به حاله خودش ول کنید و برید تخمه بشکنید در نوع عود کننده فروکش کننده دارم صحبت میکنم .
روند به صورتی خواهد بود که بیمار بعد از ده سال برای حرکت به عصا احتیاج خواهد داشت و بعد از پانزده سال ویلچر رو تجربه میکنه.
با مصرف داروی مناسب این زمان خیلی تغییر میکنه. طولانی میشه یا اصلا ممکنه اتفاق نیوفته.
پس برید داروی مناسبتون رو مصرف کنید رفقا
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : FBF , DavidBili , hadisss , hessam , kaveh_plus , همسر یک قهرمان , maryam.N , paeazan , liliyam , baharan , visko , آنا , mari , موناامیدوار , Exhautless , hyd69hyd , mohammadreza1369 , sange sabor , montazer
این که خیلی بده، یعنی جمع کثیری بعد از 15 تا 25 سال دچار ناتوانی میشن؟
یعنی همسر من که 27 سالشه و دوساله که این بیماری رو داره در خوشبینانه ترین حالت تو دهه 40 ممکن ناتوانی هاش بیشتر بشه!
خیلی حالم بد شد rolleyes
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , یوسفی نازنین , mohammadreza1369 , sange sabor
(2013/10/05, 12:36 PM)همسر یک قهرمان نوشته است: این که خیلی بده، یعنی جمع کثیری بعد از 15 تا 25 سال دچار ناتوانی میشن؟
یعنی همسر من که 27 سالشه و دوساله که این بیماری رو داره در خوشبینانه ترین حالت تو دهه 40 ممکن ناتوانی هاش بیشتر بشه!
خیلی حالم بد شد rolleyes
خانم محترم
چه فرمایشه میکنید ؟
اول که وارد مرحله ثانویه شدن به معنای ناتوانی نیست.
ال
الان با وجود این اینتر فرون ها که ساده ترین خط دفاع در ام اس هستن بیماری خیلی خوب کنترل میشه. و در پایان زندگی از هر چهار بیمار فقط یک نفر توانایی راه رفتن رو از دست میده.
خانمه محترم این فقط در مورده اینتر فرون بود.
الان درمانهای خیلی قوی تر اومده.
ناتالی زوماب هست. المتوزوماب. فنگولیمود. ویتامین D-3 و محرک فعالش ه اخرین تحقیق ام اس هست .فنگولیمد. تکفیدرا
اینا داروهای بینهایت قوی و خوبی هستن
خانم ام اس دیگه هیچ وقت ناتوانی نمیزاره. باور داشته باشید و امید. میشه باهاش زندگی کرد. خیلی راحت
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , همسر یک قهرمان , hessam , yummy , FBF , kaveh_plus , liliyam , baharan , یوسفی نازنین , آنا , mohammadreza1369 , sange sabor , علیرضا 2
امیدوارم همینطور که میگید باشه sad2
آخه این آمپولها و داروها هم خالی از عوارض نیست
چرا پس هیچ دارویی کشف نمیشه، این آقای احمد رجبی یه اکتشافاتی کرده بود چی شد پس؟
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : mohammadreza1369 , sange sabor

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی