امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود
منم از چند سال پیش عفونت معده داشتم، هر چند وقت یه بارم عود می کنه.
 تشکر شده توسط : movahedi
من بچگیام لوزه داشتمو از اول پاییز تا آخر زمستون همش مریض بودم، از نوع شدیدش.
بعد یهو خوب شدم و وقتایی که مطمئن بودم باید سرما بخورم هیچیم نمیشد، کلی خوشحال بودمConfused
تقریبا 2سال پیش بعد حمله اولم که گفتن اسپاسمه و با یه استراحت مطلق چند روزه خوب شدم یه سرماخوردگی و عفونت شدید گرفتم تا جایی که پرده گوشم خونی شد و نزدیک بود پاره بشه! تازگی هم با تاری دید فهمیدم ام اس دارم.
وااا....
من نه تو بچگی مریض میشدم نه خیلی تبخال میزنم. الانم بیشتر از ده ساله که اصلا سرما نخوردم smiling
از 4 سال پیش که علائم ام اس رو داشتم تازه امسال که یکم علایم جدی شد رفتم دکتر که فهمیدم چه سعادتی نصیبم شدهangry3
با تو این تن شکسته داره کم کم جون میگیره..
من تپخال زیاد میزنم
یعنی این به بیماریم مربوط می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟confused2Huh
 تشکر شده توسط : movahedi , maryamgoli
من تو بچگی همش سینوسام عفونت می کرد. انقدر زیاد بود و عوارضش بد شد که دکترا احتمال رماتیسم قلبی دادند. بزرگتر که شدم عفونت مجاری ادراری هم اضافه شد. دیگه این دو تا شدند مهمون همیشگی من . حالام که تشخیص ام اس دادند. خدا تشخیص بعدی رو بخیر کنه.party0048.gif
(2011/05/11, 05:54 PM)نازلی نوشته است: من هم قبل از اینکه در سال 82 برام تشخیص ام اس بدهند
یک سال قبلش 2 بار انفولانزای شدیدی پشت سر هم گرفتم
فکر می کنم همان موقع به ملینم حمله کردند
البته من زود به زود سرما می خوردم من هم سابقه یک بیماری دیگر از زیر مجموعه روماتولوژی را هم دارم
یعنی سرماخوردگی وعفونت مقصره icon_cryicon_cry Huh
سلام تا الان کسی بهتون گفته سیستم ایمنی بدنت ضعیفه
من تا دلتون بخواد گلودرد و سرما خوردگی داشتم . تقریبا هر یکی دو ماهی یه بار به شدت مریض میشدم . سابقه بستری توی بیمارستانم دارم بخاطر آنفولانزا . عفونت ادراری هم 3 بار داشتم و هر با خیلی شدید . یه بار توی بچگی آبله مرغون گرفتم یه بار هم 2 سال قبل از اولین حملم !
فکر کنم کلکسیون عفونت ها بودم نه ؟!!!
نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی
تا در میکده شادان و غزل خوان بروم
منم تقریبا پارسال بود که مقاله انگلیسی در مورد رابطه تبخال با ام اس خوندم.ولی من شخصا تا حال تبخال نزدم.زیاد هم سرما نمیخورد.بچه بودم تمام واکسن ها را زدم.ولی 8ساله بودم که سرخچه گرفتم.اما فکر کنم عفونت که داشته باشم.ولی فکرکنم با کم شدن وزنم وضعیت عفونتم بهتر شده.آخه من همیشه اضافه وزن داشتم و البته حالا هم یه کم دارم
أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک
 تشکر شده توسط : movahedi , محمود
91/05/02 - 18:03
عضو مرکز تحقیقات مغز و اعصاب اصفهان:
احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با یک عفونت ویروسی می‌رود

.jpg   13901125000144_PhotoA.jpg (اندازه: 28.71 KB / تعداد دفعات دریافت: 3)
خبرگزاری فارس: مدیر گروه مغز و اعصاب استان اصفهان گفت: بیشتر متخصصان مغز و اعصاب احتمال دادند که ام‌اس با یک عفونت ویروسی ارتباط دارد یا کمبود ویتامین D در بروز این بیماری موثر است.
خبرگزاری فارس: احتمال ارتباط بیماری ام‌اس با یک عفونت ویروسی می‌رود

فریبرز خوروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: بر اساس تقسیم‌بندی WHO در گذشته ایران جزو کشورها با شیوع کم ام‌اس بوده است که با روند بالای این بیماری در سطح جهان امروز نیز شاهد شیوع بالای آن در ایران هستیم.

وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که اگر شیوع ام‌اس زیر 5 در صد هزار باشد، کم، بین 5 تا 30 درصد هزار، متوسط و بالای 30 درصد هزار بالا است.

مدیر گروه مغز و اعصاب اصفهان تصریح کرد: روند بیماری ام‌‌اس در ایران هم مثل کویت و حوزه خلیج فارس شیوع بالایی دارد.

وی در ارتباط با اینکه چون هنوز دلیل بروز بیماری ام‌اس در جهان شناخته شده نیست بنابراین داروهای ساخته شده در سطح جهان تنها کنترل‌کننده علائم بیماری است و و حملات آن را به تأخیر می‌اندازد، افزود: این در حالی است که این داروها تأثیری در درمان ام‌اس ندارد.

خوروش تاکید کرد: بیماری ام‌اس اگر چه یک بیماری کشنده‌ای نیست اما درمان قطعی هم ندارد.

خوروش با اشاره به اینکه بیماری ام‌اس یک بیماری ایمنی است، اضافه کرد: این بیماری یک بیماری عصبی نیست که بتوان گفت افسردگی سبب بروز آن می‌شود، اما می‌توان گفت که استرس با حملات ام‌اس ارتباط دارد.

عضو مرکز تحقیقات مغز و اعصاب اصفهان در ارتباط با اینکه آیا موادی که در کارگاه‌های طلاسازی به کار می‌‌‌‌‌رود سبب بروز بیماری ام‌اس می‌شود، گفت: از نظر علمی چنین ارتباطی تاکنون اثبات شده نیست.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : movahedi , mysis , maryamgoli
من حداقل دو سال بود قبل از ام اس گرفتنم هیچ مریضی نداشتم.به خودم می بالیدم که چه سیستم ایمنی قوی دارمwink2ولی تو بچگی و نوجونی سرخک و سرخچه و ابله مرغون و اوریون گرفتم !confused
icon_questionگر نگهبان من آن است که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می داردicon_question

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پيشرفت بيماري ام اس با مصرف الكل، شراب، قهوه و ماهي mohghoco 40 58,563 2022/05/02, 04:08 AM
آخرین ارسال: مختاری
  ژن موثر در کاهش ویتامین دی عامل بروز ام اس است zenith 6 6,070 2015/12/23, 10:14 AM
آخرین ارسال: niloofary
  یافته های جدید: آکسون آسیب دیده در ام اس می تواند زنده بماند همسر یک مشکوک به ام اس 7 4,942 2013/02/10, 11:25 AM
آخرین ارسال: sargol
  کولوتو پروتئینی که می تواند ام اس را درمان کند. همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,184 2013/02/02, 09:59 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  شناسايي سلول‌هاي دخيل در بيماري ام اس(سلول محرک بافت لنفاوی) paeazan 3 3,160 2012/08/11, 07:25 AM
آخرین ارسال: atefeh.l
  مطالعه اثر اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به MS در مقیاس بزرگ همسر یک مشکوک به ام اس 3 3,753 2012/08/08, 03:51 PM
آخرین ارسال: simin
  ” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام hamdam 2 4,773 2012/07/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: ورپریده
  یافته ای جدید : اسیدهای چرب طبیعی مغز می تواند ام اس را درمان کند همسر یک مشکوک به ام اس 2 3,169 2012/06/07, 11:51 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  کشف راه حل جديد در درمان بيماري ام.اس - فعال کردن شيوه ‌«RXR» يک مسير mehdi.abdn 1 3,073 2011/05/06, 09:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  يك فاكتور مهم عصبي در بروز «ام اس» شناسايي شد محمود 0 2,417 2011/02/15, 01:54 PM
آخرین ارسال: محمود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان