امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود
(2011/07/10, 02:07 PM)mehrnoosh نوشته است: من هم ازچند سال قبل از اولین بی حسی ام ناراحتی معده داشتم آیاهلیکوباکتر هم می تونه msبده؟

بعید می دونم. عفونت ویروسی جهش یافته به نظرم منظورشونه!
درصد شیوع ام اس با این جور بیماری ها خیلی متفاوته.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
من که آلرژی شدید دارم.اما زیاد سرما نمیخورم.واکسن سرخک و سرخچه یک سال قبل ام اس گرفتن زدم که فکر کنم تاثیر داشتهrolleyes
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
شش سال بیشتر نداشتم که به دلیل عفونت، لوزه هام رو بریدن انداختن دور!
چهارده سالم بود که عفونت ریه گرفتموالبته بطور معجزه آسایی خوب شد.
و همیشه عفونت سینوزیت داشتم .اولین حمله ام کمی بعد از عفونت شدید سینوزیت (که با سفیکسیم کنترلش می کردم )بهم دست داد.
حمله دوم هم اردیبهشت امسال بعد از یک سرماخوردگی شدید(بدلیل خیس شدن زیر باران) اتفاق افتاد.

تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
من زیاد مریض نمی شدم اما میشدم خیلی دیر خوب میشدم اونم بیشتر واس خاطر این بود که دارو مصرف نمی کردم

چند وقت پیشم دکتر گفت سینوزیت قدیمی دارم

همون اوایلمکه تازه دو بینی پیدا کرده بودم دکتر گفت عفونت که من فکر می کردم به خاطر استخر که میرم

چه جالب Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)wink2agreement2
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

منم 3 ماه قبل از تشخیص بیماریم به شدت مریض شدم یه آنفولانزای شدید گرفتم که 2 هفته نمی تونستم از درد و بدی حالم حرکت کنم 3 بار هم رفتم دکتر تا خوب شدم از نوجوونی هم همیشه سینوزیتم عفونت می کرد من تنها دلیل بیماری رو این آنفولانزا می دونمSad
بگذار سرنوشت هر راهی می خواهد برود راه من جداست....
بگذار این ابرها تا می توانند ببارند چتر من خداست.....
منم تو 15 سالگی عفونت شدید ریه گرفتم تازه سینوزیتم داشتم اما الان که خوبمagreement2

من در پنج سالگی سرخک گرفتم که خیلی هم وضعم وخیم بوده و همچنین در نوجوانی هم زمانی که یکی از دندانهام

آپسه کرده بود و عفونت زیادی داشت ، دکتر حواسش پرت بود angry و دندان را کشید ( در صورتی که باید اول عفونت را

درمان میکرد و بعد میکشید ) که فکر کنم عفونت وارد خونم شده و یکی دوسال بعد ام اس گرفتم .
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : سپیده قاصدک
منم فقط يه انفولانزا گرفتم كه باعث شد استخون درد بگيرم و يك ماه بدن درد شدم بعدم متوجه بيماريم شدم منم معتقدم از انفولانزا اونجوري شدمsad2
خدا گوید :تو ای زیباتر از خورشید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
بدان ! اغوش من باز است شروع کن !
یک قدم با تو تمام گام های مانده اش با من...
عجب چیزیه آنفولانزا!!!!!!!!!!!!!
یه جا خونده بودم تو بعضی کشورها واسه پیشگیری از ام اس به مردمشون واکس آنفولانزا میزنن هر سال.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من زمانی که سه سالم بود به حدی عفونت های مکرر گوشی داشتم که پرده گوشم آسیب دید اما دکترها(ی نادون اون زمان) تشخیص دادند که اون پارگی به خودی خود بهبود پیدا کرده !
بعد از اون درسن19 سالگی(سال79) با تشخیص پارگی پرده گوش و به دلیل عفونت های مکرر و خطرناکی که داشتم زیر تیغ جراحی رفتم . اما در سن21سالگی(سال81) مجدداً عفونت شدید گوشم رو درگیر کرد به نحوی که تا مرز منژیت پیش رفت!!! و من رو مجبور به جراحی دوم کرد . بعد از جراحی دوم (سال83)دوبینی و سرگیجه های شدیدی به مدت 4ماه داشتم که دکتر رو مشکوک به تومورمغزی کرد ولی خودبخود خوب شد و دکترم هم هرگز دلیلش رو نفهمید ! الان می فهمم که اونها اولین حمله ها ی ms بودن!
سال86 هم بعداز یک آنفولانزای شدید ، پا و دست راستم ضعیف و ناتوان شد تا اینکه سال89 تشخیص قطعی ms داده شد....
[تصویر:  gifs-butterfly-6.gif]
[تصویر:  be-my-valentine01-source_fxf.gif]

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پيشرفت بيماري ام اس با مصرف الكل، شراب، قهوه و ماهي mohghoco 40 58,536 2022/05/02, 04:08 AM
آخرین ارسال: مختاری
  ژن موثر در کاهش ویتامین دی عامل بروز ام اس است zenith 6 6,066 2015/12/23, 10:14 AM
آخرین ارسال: niloofary
  یافته های جدید: آکسون آسیب دیده در ام اس می تواند زنده بماند همسر یک مشکوک به ام اس 7 4,941 2013/02/10, 11:25 AM
آخرین ارسال: sargol
  کولوتو پروتئینی که می تواند ام اس را درمان کند. همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,183 2013/02/02, 09:59 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  شناسايي سلول‌هاي دخيل در بيماري ام اس(سلول محرک بافت لنفاوی) paeazan 3 3,160 2012/08/11, 07:25 AM
آخرین ارسال: atefeh.l
  مطالعه اثر اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به MS در مقیاس بزرگ همسر یک مشکوک به ام اس 3 3,750 2012/08/08, 03:51 PM
آخرین ارسال: simin
  ” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام hamdam 2 4,770 2012/07/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: ورپریده
  یافته ای جدید : اسیدهای چرب طبیعی مغز می تواند ام اس را درمان کند همسر یک مشکوک به ام اس 2 3,162 2012/06/07, 11:51 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  کشف راه حل جديد در درمان بيماري ام.اس - فعال کردن شيوه ‌«RXR» يک مسير mehdi.abdn 1 3,070 2011/05/06, 09:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  يك فاكتور مهم عصبي در بروز «ام اس» شناسايي شد محمود 0 2,416 2011/02/15, 01:54 PM
آخرین ارسال: محمود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست