•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس
سلام دوستان
الان با دیدن نوشته مهساجون تو یکی از تاپیکها که گفته بود در دوره فروكش كردن حمله اگه MRI بديم پلاك ها كمرنگ هستند و فعاليتشون متوقف شده سوالی برام پیش اومد.
چون اخیرا پالس تراپی کردم و چند روز بعد از دوره 5 روزه اش که تمام شد ام آر آی گرفته شد ، این سوال برام پیش اومد که آیا ام آر آی بعد از پالس تراپی با قبل از اون تفاوت داره ؟
اگه کسی اطلاع یا تجربه ای داره لطفا بگه . با تشکر.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : pariya1361
salam bacheha omidvaram ke hale hamaton khob bashe va hichi vagt be hich kodomemon hameleye jadidi nayad inshalah ...
bacheha man manzoretono az inke migid pelak kamel nemifahmam mishe kami be man tozih bedid...??mer30 az hamaton
پلاکها در اثر تخریب غلاف میلین بوجود میایند. دقیقا مثل وقتی که یک سیم برق روکشش از بین میبره، سیم لخت هم خطرناکه و ممکنه آسیبهای غیرقابل پیش بینی بوجود بیاره مثل مغز ماicon_cry
ما باید علت را از بین ببریم که این اتفاق نیفته.
وقتی دارید مثل گذشته رفتار میکنید، غذا میخورید و .. نباید توقع داشته باشید این اتفاق تکرار نشهangry3
من علت را از بین بردم و هیچ نگرانی از بابت پلاک ندارم. وقتی بوجود بیاد ترمیمش خیلی سخته. هرچند که بعضی ها اعتقاد دارند امکان نداره ترمیم بشه اما امکان داره ولی خیلی خیلی خیلی سخت تر از پیشگیری از بوجود آمدنش هست.
کمترین کاری که میتونید بکنید اینه که روش تغذیتون را تغییر بدید. چون من اطمینان دارم که بیماریم بخاطر تغذیه اشتباه پیشرفت کرد و یکی از دلایل بهبودیم هم باز تغذیه بود.

موفق باشیدicon_biggrin
 تشکر شده توسط : omidvar , ostad2000 , sadaf , sattar , HannahZ , somaye_602000 , javad6788 , pariya1361
(2010/06/22, 11:36 PM)kia نوشته است: salam bacheha omidvaram ke hale hamaton khob bashe va hichi vagt be hich kodomemon hameleye jadidi nayad inshalah ...
bacheha man manzoretono az inke migid pelak kamel nemifahmam mishe kami be man tozih bedid...??mer30 az hamaton

كيا جان همونطوري كه خودت هم حتما ميدوني در بدن ما وقتي که به دلايلي ( که هنوز کاملا مشخص نشده) گلبو لهاي سفيد اشتباها به ميلين (پوشش محافظ روي رشته هاي عصبي) بجاي يک عامل بيگانه حمله كنند, و هر بار که اين گلبولها به رشته هاي اعصاب مربوط به يکي از اندامهاي بدنمان حمله مي کنند, آن اندام دچار مشکل خواهد شد. مثلا زماني ممکن است در راه رفتن , ديدن يا حفظ تعادل دچار مشکل شويم . و ميلين آسيب ديده در اون قسمت رو اصطلاحا پلاك ميگن
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
salam nazanin jan mer30 az rahnemayit..
alan ye soal digee daram onam ine ke bazi az dostan neveshtan ke to mri mokhtalefeshon jahaye pelakashon avaz mishe yani maslan to mri gablishon pelakayi ke dide shode to mri jadideshon shayad on pelak gabliya nabashe ve pelakhaye digee bashe ina yani inke in pelakaye gabli az beyin rafte va tarmim shode ke to mri jadideshon nistesh ...??
(2010/06/23, 02:31 PM)شفا یافته نوشته است: پلاکها در اثر تخریب غلاف میلین بوجود میایند. دقیقا مثل وقتی که یک سیم برق روکشش از بین میبره، سیم لخت هم خطرناکه و ممکنه آسیبهای غیرقابل پیش بینی بوجود بیاره مثل مغز ماicon_cry
ما باید علت را از بین ببریم که این اتفاق نیفته.
وقتی دارید مثل گذشته رفتار میکنید، غذا میخورید و .. نباید توقع داشته باشید این اتفاق تکرار نشهangry3
من علت را از بین بردم و هیچ نگرانی از بابت پلاک ندارم. وقتی بوجود بیاد ترمیمش خیلی سخته. هرچند که بعضی ها اعتقاد دارند امکان نداره ترمیم بشه اما امکان داره ولی خیلی خیلی خیلی سخت تر از پیشگیری از بوجود آمدنش هست.
کمترین کاری که میتونید بکنید اینه که روش تغذیتون را تغییر بدید. چون من اطمینان دارم که بیماریم بخاطر تغذیه اشتباه پیشرفت کرد و یکی از دلایل بهبودیم هم باز تغذیه بود.

موفق باشیدicon_biggrin
salam mer30 az rahnemayit
maryam jan mishe dar morede tagziye salemi ke vase maha khobe kami behem etelat bedi maslan khodet tagziyat chiye ke alan natije gerefti age mishe be manam begoo... mer300
salam be hameye azizaaan
dostan ye soal dashtam bazi az dostan neveshtan ke raftan mri pelakeshon nesbat be mri gabli kochiktar shode mikham ino bedonam ke in manish ine ke yani on bafte milini ke khorde shode va asib did shoro be tarmim karde ke pelak to mri kochiktar dide shode ..mer30
aya tedade pelekha neshaneye tajvize darohaye mokhtalef ast?

lotfan marjae khod ra moarefy konidicon_biggrin
 تشکر شده توسط : ms13 , pariya1361
سلام پرواز عزیزتر از جانم وقت بخیر
جسارت و بی ادبی مرا ببخش به من مربوط نیست ولی اگه نسبت به زبان فارسی ارزش
بدیم بهتر نیست ؟
آیا بهتر نیست مطالب را فارسی تایپ کنیم بازم فرمانده خودتی هر طوررا حتی با راحتی پرواز جون ما هم راحتیم
 تشکر شده توسط : TootFarangi , hamid , shams_taban2000@yahoo.com , mehdis , pariya1361
من 4 تا ام آر آي گرفتم تو اين مدت ولي تو هيچ كدومش پلاكي ديده نميشه ،ولي تمام عوارض رو دارم
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com , pariya1361
(2010/09/15, 05:51 AM)ostad2000 نوشته است: من 4 تا ام آر آي گرفتم تو اين مدت ولي تو هيچ كدومش پلاكي ديده نميشه ،ولي تمام عوارض رو دارم

[تصویر:  icon_smile_shock.gif] [تصویر:  icon_smile_shock.gif] [تصویر:  icon_smile_shock.gif]

پس روي چه ملاكي ميگن شما ام اس دارين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Huh

چون تا اونجايي كه من شنيدم فقط از روي پلاكها ام اس رو تشخيص ميدن Confused
[تصویر:  icon_smile_thinking.gif]
[تصویر:  icon_smile_dontknow.gif]
.
غروب شد خورشيد رفت.
آفتابگردان دنبال خورشيد مي گشت. ناگهان ستاره اي چشمك زد آفتابگردان سرش را پايين انداخت.

آري.... گلها هيچوقت خيانت نمي كنند...
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com , pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فعال شدن پلاک های فعال قبلی ارزو ش 1 1,557 2019/12/23, 11:34 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 62,832 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,733 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک mina_a 71 74,142 2017/05/28, 03:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,245 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,295 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
Rainbow ام اس و تعداد حمله ها ! نگین م 11 7,844 2016/06/05, 09:41 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  وجود پلاک گردن yavarahmad 3 17,246 2016/05/31, 07:23 PM
آخرین ارسال: 71shahab
  رابطه آهن و ام اس nahid 27 19,488 2015/05/17, 05:55 PM
آخرین ارسال: mohammad mehdi
  رابطه گرما و مواد غذایی با ام اس امیدوار 1 3,039 2012/08/02, 09:14 AM
آخرین ارسال: samii

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان