امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رعایت نکات ذیل می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند.
Rainbow 
- خوردن غذاهای با کالری کافی و متناسب ( نه زیاده از حد و نه کم ) برای شخص.که با رساندن و نگه داشتن وزن نرمال، می توان به چگونگی تغذیه پی برد.

- پروتئین که مقدار مصرف روزانه آن ۵۰ تا ۸۰ گرم توصیه می شود.قسمت بزرگی از

آن می بایستی با خوردن سفیده تخم مرغ و یا ترکیبات حاوی سفیده تخم مرغ به بدن رسانده شود.

- مواد غذایی با چربی بالا و مخصوصن چربی های حیوانی بایست در رژیم غذایی به وضوح کم شود. همچنین توصیه می شود ، بدقت به چربی های موجود در محصولاتی همانند انواع شکلات،شیر برنج و.... توجه شود.

- ۴ تا ۱۰ قاشق غذاخوری ( ۲۰ تا ۵۰ گرم ) روغن مفید ، همانند روغن سویا یا روغن بذر کتان و یا روغن جوانه گندم روزانه توصیه می شود.

- تأثیر مثبت روغن ماهی و مصرف تازه ماهی در غذای روزمره را فراموش نکنید.

می توانید مواد معدنی موجود در بدن را با خوردن میوه و سبزیجات) سالاد (بالا ببرید.

- در مصرف کربوهیدراتها ، بهتر است به مقدار شکر موجود در آن توجه کنید . ازخوردن نان سفید یا برنج سفید تا حد امکان پرهیز کرده و بجای آن نان های تیره رنگ که از غلات باپوسته و یا برنج طبیعی که همان برنج قهوه ای است ، استفاده کنید.

- غذاهای حیوانی بهتر است کمتر مصرف شوند و در صورت خوردن آنهاکم چربی یا
بدون چربی مصرف گردند. می توانید شیر را جایگزین غذاهای حیوانی پر چربی سازید .

از خوردن سوسیس و کالباس که مقادیر زیادی چربی دارند، خودداری کنید.

- تا حد امکان مواد غذایی بصورت کنسرو را از برنامه غذایی خود حذف کنیدو غذا را
بصورت تازه بخورید.

- در بیمارانی که، معالجه آنها با کورتیزون می باشد، توصیه می شود خوردن
مقادیرکافی ویتامین د D و کلسیم( با خوردن شیر) در رژیم غذایی خود رافراموش نکنند.

- به افرادی که کمتر فعالیت بدنی دارند، توصیه می شود با ورزش و انجام فعالیتهای بدنی مناسب مقاومت سیستم ایمنی بدنشان را بالا ببرند.

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   ernahrung_pyramid.jpg (اندازه: 108.36 KB / تعداد دفعات دریافت: 2)
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : رنگین کمان , زهرا59 , yummy , نسترنى , najva , ساغر , مرضیه :) , niloufar , blue sky , arezoo_azizi , ابراهیم , neda.t , parisa2011
در واقع اینطور که شما میفرمایید حتما باید مایه دار باشی که اونم برای یه سری از افراد مقدوره و تنها اونها از این فرضیه سود میبرن.
همیشه اونهایی که ندارن باید بمیرن، با اینهمه دستور غذایی گرون قیمت و رعایت این نکات، قشر ضعیف در نظر گرفته نمیشن
البته بماند که قشر مرفه کمتر دچار این بیماریها میشن و اگرم بشن مشکلی بابت هزینش ندارن.angry
همینطوریشم اکثر بچه ها از هزینه های داریی معترض هستن وای به حال اینکه بخوان این تغذیه هارو در دستور داشته باشنHuhHuhHuhHuhHuh
 تشکر شده توسط : نسترنى , Hasty , sooorooosh , blue sky , somaye_602000
منكه ميگم هرچى دوست داريد بخوريد غير از غصه icon_question
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : ارزو , Hasty , مرضیه :) , blue sky , yummy , عروس
(2012/03/05, 10:10 PM)kambiz.z نوشته است: در واقع اینطور که شما میفرمایید حتما باید مایه دار باشی که اونم برای یه سری از افراد مقدوره و تنها اونها از این فرضیه سود میبرن.
همیشه اونهایی که ندارن باید بمیرن، با اینهمه دستور غذایی گرون قیمت و رعایت این نکات، قشر ضعیف در نظر گرفته نمیشن
البته بماند که قشر مرفه کمتر دچار این بیماریها میشن و اگرم بشن مشکلی بابت هزینش ندارن.angry
همینطوریشم اکثر بچه ها از هزینه های داریی معترض هستن وای به حال اینکه بخوان این تغذیه هارو در دستور داشته باشنHuhHuhHuhHuhHuh

آقای کامبیز من هر دو ارسال رو خوندم هم مال شما و هم ارسال بالا رو . راستش من نفهمیدم کجای اون ارسال پولداری بود . اینکه کنسرو کمتر بخورید یا روغن کمتر استفاده کنید یا سفیده تخم مرغ بخورید کجاش به قشر مرفه یا غیر مرفه ربط داره یا از همه اینا مهم تر ورزش کردن HuhHuhHuh عملا بیشتر اون دستورالعمل ها مراعاته . در نهایت من فکر می کنم اگه من و شما برا این چیزا انقدر حرص نخوریم شاید زودتر از رعایت تغذیه و چیزای مشابه خوب بشیم . پس خودتون رو ناراحت نکنید .
ps : راستی منم مرفه بی درد نیستم و مثه شما برای تامین هزینه های درمانیم باید تلاش کنم . اینو گفتم که فکر نکنید این نظر رو دادم چون متوجه سختی های هزینه های بیماری نیستم

Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : fireboud , Prime , ارزو , Hasty , najva , shahrzad.s , somaye_602000 , neda.t
ماهی میخورید این مطلب را هم بدانید:wink2wink2
خیلی ها خوردن ماهی را دوست دارند اما ازگیر کردن تیغ ماهی
درگلو میترسند اگر خدایی ناکرده تیغ گیر کرد چند حبه زیتون در
ظرفی بریزیدوبا یک لیوان اب چند دقیقه بجوشانید بعد اب راصاف کرده
وکم کم اب رابخورید قاشق قاشق چند دقیقه بعد احساس راحتی
خواهید کرد
یک ازمایش کوچک بکنید چند حبه زیتون بجوشانید و در ابش چندتا تیغ
ماهی بگذارید چند دقیقه بعد تیغها نرم خواهد شد مثل ماکارونی
أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک
 تشکر شده توسط : AVID2000 , blue sky , yummy , ابراهیم , neda.t , TootFarangi
(2012/05/20, 08:01 AM)مهندس نوشته است: ماهی میخورید این مطلب را هم بدانید:wink2wink2
خیلی ها خوردن ماهی را دوست دارند اما ازگیر کردن تیغ ماهی
درگلو میترسند اگر خدایی ناکرده تیغ گیر کرد چند حبه زیتون در
ظرفی بریزیدوبا یک لیوان اب چند دقیقه بجوشانید بعد اب راصاف کرده
وکم کم اب رابخورید قاشق قاشق چند دقیقه بعد احساس راحتی
خواهید کرد
یک ازمایش کوچک بکنید چند حبه زیتون بجوشانید و در ابش چندتا تیغ
ماهی بگذارید چند دقیقه بعد تیغها نرم خواهد شد مثل ماکارونی

مهندس جان این پستت کلی ذهنمو مشغول کردconfused2

منظورت اینه که سر میز استخون رفت تو گلوم در حال خفه شدن با آرامش پاشم برم زیتون و از تو یخچال بردارم یه ظرف از تو کابینت بیارم توش آب بریزم زیتونو بجوشونم بعد...
بنظر من بعدش میشه الفاتحهlaughing3laughing3laughing3
خدا همه ی رفتگانو بیامرزه
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
(2012/03/05, 10:21 PM)نسترنى نوشته است: منكه ميگم هرچى دوست داريد بخوريد غير از غصه icon_question

من از طعم ماهی خوشم نمیاد بینیمو میگیرم میخورم
منم موافقم فقط غصه نخورید
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : TootFarangi
Smile 
(2012/05/20, 04:19 PM)زهراجون نوشته است: مهندس جان این پستت کلی ذهنمو مشغول کردconfused2

منظورت اینه که سر میز استخون رفت تو گلوم در حال خفه شدن با آرامش پاشم برم زیتون و از تو یخچال بردارم یه ظرف از تو کابینت بیارم توش آب بریزم زیتونو بجوشونم بعد...
بنظر من بعدش میشه الفاتحهlaughing3laughing3laughing3
خدا همه ی رفتگانو بیامرزه

فکر نمیکنم آدم با یه تیغ ماهی به این زودی خفه بشه.پس اونی که تیغ ماهی کترش را به بیمارستان کشونده ،بین راه مرده؟؟ نمرده بوده
ممکنه آدم را اذیت کنه ولی نمیکشه
أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک
منم یه کمشو رعایت کردم هم نخورده هاشو هم خوردنیهاشو . هرم غذایی خیلی خوبه....
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
من همه چیز میخورم و به اینکه میگن اینو بخور اینو نخور کاری ندارم و بنظرم بیشتر حرفه در صورتیکه منم مثل بقیه غذا میخورم حتی بیشتر و هیچوقت بهش فکر نکردم مثلا اینو بخورم اتفاقی برام میفته

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکات مربوط به فصل گرما nazaninn 23 15,451 2017/07/29, 09:22 AM
آخرین ارسال: yas8866
  بیماری زونا چیست؟ شهرزاد 4 6,682 2015/09/12, 01:05 PM
آخرین ارسال: Omidoops
  بیماری های شایع اینترنتی yaro 4 3,682 2015/08/10, 08:42 AM
آخرین ارسال: niloofary
  نکاتی که قبل از رفتن به آزمایشگاه باید رعایت کنید نازلی 1 5,817 2015/05/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: nahid
  نکات قابل توجه درباره عرق کردن بدن nazaninn 11 24,569 2014/09/08, 06:14 PM
آخرین ارسال: 0MID
  ویروس HIV و بیماری ایدز nazaninn 5 6,717 2014/01/23, 09:14 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  بیماری مارفان را بشناسیم نازلی 1 3,332 2013/10/14, 08:42 PM
آخرین ارسال: نازلی
  حفظ سلامت ناخن‌ها - تشخیص بیماری ازروی ناخن ها مـه ســـا 24 19,889 2013/07/31, 12:32 AM
آخرین ارسال: رامنا
  چرا بیماری‌ها گسترش یافته‌اند؟ حرفهای جالب دکتر قارون را بخوانی paeazan 0 2,415 2012/12/31, 11:53 PM
آخرین ارسال: paeazan
  شایع ترین بیماری مسری جنسی sargol 0 2,198 2012/12/06, 04:27 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست