ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟

تابلو اعلانات

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
2012/03/01, 04:44 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2012/03/01 04:51 PM، توسط havaars.)
ارسال: #1
 (Print Post)
اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
نام ژنریک:
(Dalfampridine (dal FAM pri deen
نام تجاری: Ampyra

آمپیرا چیست؟
آمپیرا (dalfampridine) یک بلوکر کانال پتاسیم است. که برای بهبود راه رفتن در بیماران ام.اس استفاده می‌شود. dalfampridine در کارآزمایی‌های بالینی یک افزایش سرعت در راه رفتن نشان داده است. هرچند نحوه عملکردش مشخص نیست، به نظر می‌رسد عملکرد اعصاب را افزایش می‌دهد.
آمپیرا همچنین ممکن است برای مقاصد دیگری که در راهنمای دارو ذکر نشده است مصرف شود.

اطلاعات مهم در مورد آمپیرا
چنانچه به dalfampridine حساسیت دارید، نباید آمپیرا مصرف کنید، و یا اگر به طور معمول ناراحتی شدید کلیوی دارید، یا تا کنون سابقه تشنج داشته‌اید و یا اگر از گروه داروهای ام.اس موسوم به Fampridine مصرف می‌کنید.
اگر شما مبتلا به بیماری کلیوی خفیف بودید، به تنظیم دوز و یا تست‌های ویژه نیاز پیدا کنید.
در یک دوره‌ی 24 ساعته، هرگز بیش از دو قرص آمپیرا نگیرید. قرصی را که شکسته است یا خرد شده است را هرگز مصرف نکنید. قرص شکسته می‌تواند در یک آن، بیشترین حد دارو را آزاد کند. که می‌تواند خطر بروز تشنج را افزایش دهد. اگر تشنج داشتید یا درد یا سوزش هنگام ادرار کردن حس کردید یا مشکلات تعادلی داشتید، بی‌حسی یا سوزن‌سوزن شدن یا عود علایم ام.اس داشتید مصرف آمپیرا متوقف کنید و با پزشکتان تماس بگیرید.

پیش از گرفتن آمپیرا

شما نباید از آمپیرا استفاده کنید اگر به dalfampridine حساسیت دارید یا:
• بیماری شدید کلیوی معمولی دارید.
• اگر تاکنون تشنجی داشته‌اید، یا
• اگر شما همچنین از دیگر داروهای ام.اس موسوم به Fampridine (4-aminopyridine) مصرف می‌کنید.

اگر شما بیماری کلیوی خفیف دارید، ممکن است به تنظیم دوز آمپیرا یا انجام تست‌هایی خاص نیاز پیدا کنید.
مقوله‌ی حاملگی FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا): C اینکه آمپیر موجب آسیب یا سقط جنین می‌شود ناشناخته است. اگر حامله‌اید یا تصمیم به حاملگی دارید برای مصرف آمپیرا به پزشک خود اطلاع دهید. اینکه dalfampridine به شیر مادر وارد می‌شود یا به نوزاد شیرخوار آسیب برساند نیز ناشناخته است. نباید زمانی که آمپیرا مصرف می‌کنید به نوزادتان شیر بدهید. هرگز به افراد زیر 18 سال بدون تجویز پزشک توصیه نکنید.

چگونه آمپیرا مصرف کنم؟
آمپیرا را دقیقاً همانطور که پزشکتان تجویز می‌کند بگیرید. هرگز به مقادیر زیاد یا کمتر یا برای زمانی طولانی‌تر از توصیه پزشک مصرف نکنید. دستورالعمل روی نسخه‌تان را تعقیب کنید.
آمپیرا معمولاً هر 12 ساعت یکبار مصرف می‌شود. (به دستورالعمل پزشک توجه کنید)
هرگز بیش از دو قرص در دوره‌ی 24 ساعته مصرف نکنید.
آمپیرا را می‌توان همراه یا بدون غذا مصرف کرد.
هرگز خُردش نکنید، نجوید و یا قرصی که با افزایش سطح آزادسازی‌اش افزایش می‌یابد را نشکنید. به طور کامل ببلعید. هرگز در مایع حل نکنید. شکستن یا حل کردن قرص ممکن است موجب آزاد شدن بیش از حد دارو در آنِ واحد گردد. قرص آمپیرایی را که تصادفاً خرد شده یا شکسته است را مصرف نکنید. می‌تواند خطر بروز تشنج را افزایش دهد.
آمپیرا را در دمای اتاق و دور از رطوبت و حرارت نگاهدارید.
هر دارویی که بر اساس تاریخ انقضای روی برچسب دارو، تاریخ گذشته شده است را دور بریزید.

اگر دوزی را فراموش کنم چه اتفاقی می‌افتد؟
به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. اگر به زمانِ مصرف دوز بعدی چیزی نمانده است، از دوز فراموش شده بگذرید. برای درست کردن دوز فراموش شده، آمپیرای اضافی مصرف نکنید.

اگر دوز اضافی مصرف کنم، چه روی می‌دهد؟
در پی مراقبت‌های اورژانس پزشکی بروید یا با خط کمک سموم تماس بگیرید.
مصرف بیش از حد آمپیرا می‌تواند موجب گیجی، مشکلات تفکری یا حافظه، رعشه، تعرق، یا تشنج گردد.

در حالی‌که آمپیرا مصرف می‌کنم از چه باید اجتناب کنم؟
دستورالعمل پزشک خود را در مورد هرگونه محدودیت اعمال شده بر روی موادغذایی، نوشیدنی و یا فعالیت اجرا کنید.

عوارض جانبی آمپیرا
اگر هر یک از این علایم واکنش حساسیتی را دیدید از فوریت‌های پزشکی کمک بگیرید: کهیر، اشکالات تنفسی، ورم صورت، لب‌ها، زبان، یا گلو.
به محض اینکه متوجه شدید یکی از علایم زیر را دارید مصرف دارو را قطع کرده با پزشک خود تماس بگیرید:

• تشنج
• درد یا سوزش موقع ادرار کردن
• مشکلات تعادلی
• بی‌حسی، درد سوزنده، یا احساس سوزن‌سوزن
• عود یا بدتر شدن علایم ام.اس

سایر عوارش جانبی آمپیرا می‌تواند شامل
• سردرد، سرگیجه
• مشکلات خواب (بی‌خوابی)
• تهوع، یبوست، ناراحتی معده
• خستگی
• درد پشت
• گرفتگی بینی، درد سینوس، گلودرد، یا
• خارش خفیف پوست باشد.

این لیست عوارض جانبی کامل نیست، و عوارض دیگری نیز ممکن است رخ دهد. در خصوص گرفتن دستورات پزشکی برای عوارض جانبی خود به پزشکِ خود تلفن کنید. و عوارض جانبی خود را به FDA گزارش دهید.

تداخلات دارویی آمپیرا؟
ممکن است میان آمپیرا و داروهای دیگر تعاملی بوجود آید. در خصوص داروهایی که مصرف می‌کنید به پزشکتان بگویید. که می‌تواند داروهای تجویزی، داروهای پیشخوان [داروهایی که بدون نسخه پزشک فروخته می‌شوند.]، ویتامین و یا محصولات گیاهی را در بر بگیرد. بدون اطلاع پزشک‌تان داروی جدیدی را شروع نکنید.

منبع: اینجا

مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : MFhealth , سـاناز , earth , hamdam , najva , Prime , sama , مولتی ام اس , fireboud , صدف , behzad100 , ehsan 10054 , # پریسا # , mehdi488 , ساغر , آنا , zohrevand , paeazan , golshid , afsaneh , farzaneh20 , omid , آسو , moon light , fati ma
2012/06/09, 12:16 PM
ارسال: #2
 (Print Post)
Ampyra بررسی عملکرد
در ژانویه 2010 سازمان غذا و داروی امریکا fda داروی امپیراAmpyra را برای بهبود راه رفتن بیماران ام اس تائید کرد...داروی امپیرا در دور نوبت روزانه در دو فرص 10 میلی گرم همراه با سایر داروهای ام اس مصرف میشود...دارو جلوگیری از پیشرفت بیماری نمیکند و در حقیقت یک کانال پتاسیمی ایجاد می کند و سرعت انتقال پالس های مغزی را 3 تا 4 برابر زیاد میکند...در تحقیقات انجام شده توسط دکترAndrew D. Goodman از دانشگاه رو چستر نتایج زیر بدست امد....تعدادی از بیماران ام اسی بعد از گذشت بیماری دارای مشکلات در راه رفتن خود میشوند....و مصرف امپیرا در دوره 1 ساله باعش افزایش 42 درصدی سرعت حرکت بیماران مبتلا شده است...بیمارانی که امپیرا را مصرف کردهاند بیان کردهاند که مصافتی بیشتر را با سرعتی بیشتر طی کردهاند....و براحتی با کمک ان پله ها را بالا و پائین میروند....امپیرا شدت ام اس را کاهش نمیدهد اما سرعت عملکرد اعصاب را بالا میبرد...منبعhttp://www.webmd.com/multiple-sclerosis/news/20100122/ms-drug-ampyra-gets-fda-nod
این دارو در دورهای 5 ساله استفلده میشود و باعث بهبود نسبی در وضعیت راه رفتن بیماران ام اس میشود....دارو در ایران به هیچ وجه زیر پوشش هیچ بیمه قرار ندارد.....و هزینهی بالای ان باعث میشود که بیماران ام اس از این دارو محروم باشند....

[تصویر: 43679430772591471299.gif]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : بنده خدا , zohrevand , شهرزاد , ابراهیم , ارزو , yummy , arezooo82 , neda.t , غزل , شیرین , kaveh_plus , احمدرضا , paeeze , paeazan , golshid , آسو , fati ma
2012/09/19, 10:48 PM
ارسال: #3
 (Print Post)
RE: Ampyra بررسی عملکرد
داروی fampyra ( نام تجارتی داروی Fampridine) ، در کشور آلمان از سال 2011 برای افراد مبتلا به ام اس ( بالغین ) که درجه ناتوانی نسبتاً بالایی دارند ( درجه ناتوانی 7-4 ) موفق به اخذ تأئیدیه شده است.

اما علیرغم اخذ این تأئیدیه ،برخی مراجع بهداشتی این کشور (Iqwig) ، معتقدند که مطالعات انجام شده به گونه ای نبوده است که بتوان نتیجه گرفت این دارو تأثیری بیشتر از سایر روش های درمانی ( مانند فیزیوتراپی ) داشته است .با توجه به هزینه بالائی که مصرف این دارو ،به عزیزان مبتلا به ام اس تحمیل میکند ، صلاح است فعلاً تا قطعی شدن میزان اثربخشی در مطالعات بهتر ،از جایگزین های دیگر مانند فیزیوتراپی استفاده شود.

در ضمن دوستان این دارو نمونه آلمانی داروی امپیرا هست...من با یکی از دوستانی که این دارو رو مصرف میکنه صحبت کردم....می گفتن راه رفتنشوم بعد از یک هفته مصرف دارو خیلی خوب شده اما فقط تازمانی که دارو مصرف بشه...اگر مصرف دارو رو قطع کنن دوباره به همون شرایط اول بر می گردن....تا زمان مصرف دارو خیلی خوبن...میگفت حتی عصا را گذاشته زمین و راحت راه میره....البته من تلفنی باهاش صحبت کردم....دلیلی هم نداره بخواد دروغ بگه...حتما راه میره راحت دیگهconfused2

[تصویر: 43679430772591471299.gif]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : paeeze , paeazan , golshid , MFhealth , ERMES , fati ma
2012/11/21, 11:37 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2012/11/21 11:39 AM، توسط paeazan.)
ارسال: #4
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
داروی جدید ام اس در مرحله آزمایش بالینی شکست خورد

سه شنبه,۲۴ مرداد , ۱۳۹۱
محققان علوم پزشکی اعلام کردند بررسی های بالینی بر روی داروی جدید آزمایشی ام اس حاکی از ناکارآمد بودن آن است.

به گزارش خبرنگار علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، این دارو که آمپیرا نام دارد در دوزهای پنج میلی گرم و به صورت دو بار در روز ، اثری نداشته است.

با اینکه دوز ده میلی گرمی مصرف این دارو در سال دو هزار و ده مورد تایید اف دی ای ، سازمان غذا و داروی آمریکا ، قرار گرفته است ولی آزمایش های جدید بالینی بر روی آن ،‌ناموفق بوده است.

براساس این گزارش، بیماری ام.اس ( مولیتپل اسکلروزیس ) یکی از شایع ترین بیماری های سیستم اعصاب مرکزی ( مغز و نخاع ) است و بر اثر تخریب غلاف میلین ایجاد می شود.

در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما شیوه های درمان موجود در تغییر سرعت روند بیماری مؤثر هستند.

اختلالات بینایی ، تاری دید ، حرکات غیر ارادی چشم و به ندرت از دست دادن کامل بینایی ،‌ اختلالات تعادل ،‌ لرزش ، عدم تعادل در راه رفتن ، سرگیجه ، ضعف و کرختی اندامها ، اختلالات حسی ، اختلال بلع، خستگی برخی از علائم این بیماری محسوب می شوند./عط

باشگاه خبرنگاران

منبع:ممتاز نیوز

لینک خبر

confused2

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : عمومهربان , fati ma
2013/01/19, 11:47 AM
ارسال: #5
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
درباره داروی Ampyra

داروی آمپیرا ، در ژانویه سال ۲۰۱۰، به عنوان دارویی که می تواند سبب بهبودی راه رفتن در بیماری ام اس شود، از طرف سازمان غذا و داروی امریکا تأئیدیه گرفت.

-مکانیسم اثر دارو : این دارو سبب بلوک شدن کانالهای پتاسیمی در سلولهای عصبی می شود و از این طریق هدایت پیام ها را در آن تسهیل و تسریع می نماید.

-شکل دارویی : دارو به شکل قرص های ۱۰ میلی گرمی است و لازم است دوبار در روز (هر ۱۲ساعت یک عدد) مصرف شود. از مصرف بیشتر از این مقدار جداً باید پرهیز کرد.

-توصیه های لازم جهت مصرف دارو: دارو را میتوان همراه و یا بدون غذا میل کرد. آن را نشکنید،له نکنید،نجوید یا حل نکنید. اینگونه مصرف کردن ممکن است سبب بروز تشنج گردد.

-عوارض دارو : ممکن است سبب ایجاد عوارض در سیستم عصبی ، گوارشی یا پوستی شود و یا سبب عفونت های ادراری گردد.
انجمن ام اس ایران
تاريخ انتشار : دى 1391

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : ابراهیم , fati ma
2013/01/19, 01:13 PM
ارسال: #6
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
سلام سارگل عزیزicon_question
از قیمت و نحوه تهیه آمپیرا اطلاعاتی داری؟icon_cry

نعره هیچ شیری خانه های چوبی را خراب نمیکند..... من از سکوت موریانه میترسم.......!!!!!!!!..
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : sargol
2013/01/19, 02:10 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/01/19 02:14 PM، توسط sargol.)
ارسال: #7
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
(2013/01/19 01:13 PM)ابراهیم نوشته شده توسط:  سلام سارگل عزیزicon_question
از قیمت و نحوه تهیه آمپیرا اطلاعاتی داری؟icon_cry
آقاابراهیم من ازدکترم می پرسم بعدبه شمامیگم.من ازیکی شنیدم که داروی مشابه آمپیرا,بنام فامپیراساخت کشورآلمان درایران وقیمتشو اینطورکه گفتن 58000تومان است.حالابازم خبراصلی روازدکترمی پرسم
رابطه بین ایجاد تشنج و مصرف Dalfampridine در بیماران مبتلا به M.S
-بیماری Multiple sclerosis یا به اختصار M.S که به آنsclerosis Disseminated یا Encephalomyelitis disseminata نیز می گویند یک بیماری مزمن همراه با التهاب و دمیلیناسیون سلول های CNS است.
MS می تواند منجر به علایم مختلفی شامل تغییر حواس، مشکلات بینایی، ضعف عضلانی،دپرسیون و سخت شدن هماهنگی های بین اعضای بدن و همچنین اختلالات گفتاری شود، همچنین ضعف شدید، اختلالات ادراکی، اشکال در حفظ تعادل و همچنین درد را نیز همراه خود دارد.
MS در نهایت منجر به ناتوانی هایی در حرکت خواهد شد.
اگر چه بیشتر علل ایجاد صدمات نورولوژیک MS هنوز به طور کامل شناخته شده نیست اما امروزه نظریه های مختلفی در زمینه دلایل ایجاد MS وجود دارد، بنا به یکی از این نظریه ها MS یک بیماری اتوایمیون می باشد که این نظریه یک نظریه قوی در زمینه شناخت علت این بیماری است و نظریه های دیگری با احتمال کمتر این بیماری را یک بیماری متابولیکی وابسته به دژنراسیون سلول های عصبی می داند.
داروی Dalfampridine با نام تجاری Ampyra یک ترکیب آمینوپیریدینی است، Dalfampridine یک ترکیب ارگانیک با فرمول شیمیایی بسته C5H6N-NH2 می باشد. ترکیب این دارو در ابتدا در کارهای تحقیقاتی به عنوان یک ماده بلوکه کننده موثر بروی کانال های پتاسیمی کاربرد داشت، بعدها متوجه شدند که در کنترل علایم MS نیزموثر است. این دارو در ابتدا تنها در ایالات متحده با نام تجاری Neurelan تجویز می شد و پس از طی کردن فاز سوم تحقیقات بالینی در سال 2008 با نام تجاری Ampyra وارد بازار جهانی شد.
Dalfampridine به صورت بالینی در درمان سندرم میاستنیک Lambert-Eaton و Multiple sclerosis بکار رفته است.
- عملکرد این دارو از طریق بلوکه کردن کانال های پتاسیمی است که در نتیجه باعث افزایش طول مدت پتاسیل عمل و افزایش رلیز نوروترانسمیتر در محل اتصال عصب به عضله (NMJ) می شود.
- سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است که مصرف این دارو در بیماران MS ریسک ایجاد تشنج را در این بیماران افزایش می دهد. این اطلاعات از گزارشات ADR بدست آمده است. این ارزیابی ها نشان می دهد که تشنج در این بیماران پس از چند روز تا چند هفته با دوزهای نرمال تجویزی رخ می دهد در حالیکه این بیماران هیچکدام تابحال سابقه تشنجی نداشته اند.
- ارزیابی های فارماکولوژیک FDA نشان داده که افزایش ریسک تشنج به سن افراد و به تبع آن با عملکرد کلیه ها ارتباط مستقیم دارد. حتی این افزایش ریسک در افراد با سن بالای 50 سال با سطح نرمال کراتینین سرمی نیز مشاهده شده است.
-عملکرد کلیوی از طریق محاسبه کلیرانس کراتینین صورت می گیرد. Dalfampridine نباید برای بیماران با سابقه اختلالات تشنجی یا اختلالات متوسط تا شدید کلیوی (با کلیرانس کراتینین کمتر یا برابر50 میلی لیتر در دقیقه) تجویز شود.
تهیه و تنظیم: دکتر نوید عطار
آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 08 شهریور 1391 ساعت 11:24


تمامي حقوق متعلق به دانشگاه علوم پزشكي گناباد مي باشد

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : ابراهیم , paeazan , fati ma
2013/01/19, 02:18 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/01/19 02:19 PM، توسط ابراهیم.)
ارسال: #8
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
سارگل جانicon_question شک دارم داروئی مورد تائید fdaقرار بگیره بعد بگن خوب نبوده و شکست خورده چون مسدودهای FDA بسیار اصولی و قابل اعتماده
قیمت آمپیرای اصلی رو خیلی بیشتر از اینها شنیدم مثلا حدود 1200 دلار در ماه اگه بتونی اطلاعات دقیق بدست بیاری ممنون میشمicon_question
یه مطلب دیگه اینکه آیا آمپیرا یا فامپیرا رو تو ایران دارن؟

نعره هیچ شیری خانه های چوبی را خراب نمیکند..... من از سکوت موریانه میترسم.......!!!!!!!!..
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013/01/19, 02:59 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/01/19 03:55 PM، توسط sargol.)
ارسال: #9
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
(2013/01/19 02:18 PM)ابراهیم نوشته شده توسط:  سارگل جانicon_question شک دارم داروئی مورد تائید fdaقرار بگیره بعد بگن خوب نبوده و شکست خورده چون مسدودهای FDA بسیار اصولی و قابل اعتماده
قیمت آمپیرای اصلی رو خیلی بیشتر از اینها شنیدم مثلا حدود 1200 دلار در ماه اگه بتونی اطلاعات دقیق بدست بیاری ممنون میشمicon_question
یه مطلب دیگه اینکه آیا آمپیرا یا فامپیرا رو تو ایران دارن؟
من گفتم که قیمت دقیقش روازدکترم می پرسم.من ازمردم که فامپیرا,مشابه آمپیرا,است وقیمت مشابه اش روهم همون مردم گفتن.من هیچ اطلاعی ندارم
من به دکترم ایمیل دادم به محضی که جواب داد,به شمامیگم
آقاابراهیم دکترگفتندخیلی گرون است.قیمت دقیقش روازبقیه ی بچه هابپرسین

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : zohrevand
2013/01/19, 07:59 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/01/19 08:04 PM، توسط morad.)
ارسال: #10
 (Print Post)
RE: اطلاعات دارویی آمپیرا Ampyra
laughing3محض رضای خدا یه نفر بگه قیمت دارو چنده و از کجا میشه تهیه اش کرد.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آمپیرا- Ampyra zaynab 13 2,365 2013/02/05 01:38 AM
آخرین ارسال: mahmah
  گذری بر تاریخچه دارویی ام اس ! negar 24 6,683 2011/02/24 03:08 PM
آخرین ارسال: fireboud

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان