امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیشتر بیماران ام اس نوع عود کننده و بهبود یابنده هستند
سلام به همه دوستان عزیزم. راستش با خودم قرار گذاشته بودم سراغ سایت نرم ولی باور کنید دلم می گیره از این همه حساسیت و مرتب سراغ یه مشت به اصطلاح دکتر مشهور رفتن. آماری که عالمان از نوع و روند ام اس بیان کردن این طور میگه که در 85% موارد به طور متوسط بعد از 10 سال نوع RRMS به نوع SPMS یا پیشرونده ثانویه شیفت پیدا میکنه. با تفکر به علائمی که شدید میشه و گاهی اوقات غیبش میزنه و یه جایی بازهم پیداش میشه از لحظات تکرار نشدنی زندگی لذت نمی بریم. مثلا خوردن لواشک! من در حال حاظر احساس خفگی می کنم اکثر اوقات در طول شبانه روز این حالت رو دارم نه تا به حال با کسی در موردش حرف زدم و نه به پزشک مراجعه کردم. امروز صبح سردی بود جهت کار بستری پدرم به بیمارستان مراجعه کردم نزدیک به نیم ساعت طول کشید تا یه مسافت صد متری رو راه رفتم و بازهم مثل همیشه وانمود کردم که با احتیاط قدم بر میدارم مطمئن هستم در روزهای آتی کم رنگتر میشه و حتی شاید برای یه شب هم شده دست از سرم برداره. پنج شنبه شب جشن عروسی خواهر عزیزم برگزار میشه به عنوان خواهر بزرگترش باید خوب باشم حتی اگر مزه غذاها رو تشخیص نمی دم باید لذت ببرم. در حال حاظر موضوعات مهمتر و تاسف بارتری در زندگی خانوادگی دارم.هر وقت بشر بیکار میشه به بیماری فکر میکنه همیشه موارد مهمتری برای تفکر پیدا کنید تا دچار تفکرات موهومی مثل علائم بیماری نشید. برای پدرم دعا کنید.
برای اولین بار تولد را درک کنید فرصتهای ناب تکرار نمی شوند. من امشب هفت شهر آرزوهایم را گم کرده ام. اینجا ستاره ها پنهان شده اند. تا به خویش آمدم تمامم تباه شد........

تشکر شده توسط : yummy , najva , ehsan 10054 , nahid , hanie , بنده خدا , المیرا
این طور که معلومه اون کسی که خبر رو تنظیم کرده گیج بوده ،نه تیتر رو درست نوشته نه نشانه های دستوری در جاهای لازم گذاشته .
دکتر آیرملو نگفته 50 درصد پیشرونده اند ، گفته :
نقل قول: نوع پیش رونده ثانویه در 50 درصد موارد بعد از 15 سال اتفاق می افتد.

این عبارت بی معنی رو هم من نمی تونستم بخونم :
نقل قول: آیرملو یادآور شد: از فاکتورهای دیگر خطر پیشرفت بیماری سیر پیشرونده زمان پائین اولین و دومین حمله شروع با درگیری های متعدد زمان کوتاه شروع بیماری و EDSS افزاینده و همچنین کنترل حملات در فاز پیشرونده بیماری در پیشرفت بیماری است.
بعد فهمیدم که به خاطر اینه که اون فاکتورها رو پشت سرهم بدون ویرگول نوشته ، منم با کسره میخوندم !laughing3
امیدوارم ما خیلی خیلی بهتر از آمار اونا باشیم.

غزل عزیزم از صمیم قلب دعا می کنم و امیدوارم هر روز بهتر از قبل بشی و پدر محترمتون هم بهبود پیدا کنن.انشاءالله که تا پنجشنبه از همه نظر بهتر شده باشی.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : غزل
می دونید اطلاع رسانی خیلی خوبه ها!!! اصلا تو این موضوع شکی نیست اما والا به خدا این خبرا فقط استرس می ده! هرکی می یاد تو این سایت یا خودش درگیره ام اسه یا یکی از افراد خانوادش با دیدن این خبر طرف می پکه!!! خداییش این خبر چه نفعی داره غیر از اینکه آدما شروع کنن به شمارش معکوس برای درجه ناتوانی 6!! حالا بر فرض من بدونم 7 سال دیگه قراره ناتوانیم بیشتر شه چی کار می تونم بکنم؟؟
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : غزل , المیرا
من یک حقیقت وبگم؟من فقط عنوان تاپیک وخوندم واصلاتوضیحات ونوشته های دوستان و رو اگر رو حساب بی ادبی نمیزارید نخوندمconfused2چون همون عنوانش تنم و ولرزوندangry2من نمیخوام موج منفی بگیرمBlushخواهشم این هست که خبرهای خوب بدیمicon_question
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : غزل
دوستان عزیز
هر بیماری خق داره که همه چیزو در مورد بیماریش بدونه و هیچ دکتری هم حق نداره در مورد بیماری اغراق کنه .
وقتی یه بیماری بخاطر مثلا بیماری سرظان پیشرفته چند ماه بیشتر زنده نیست ، دکتر نباید این موضوع رو پنهان کنه و بیمار حق داره همه چیزو در مورد بیماریش بدونه ، نمیدونم شما چرا اینقدر حساسیت نشون میدین!
این اطلاعات به ما این هشدارو میده که بیشتر به سلامتی خودمون فکر کنیم و راههای پیشگیری رو در پیش بگیریم .
اینجا سایت اطلاع رسانیه و اگر ما با خوندن خبر ها نگران و ناراحت میشیم ، اصلا چرا عضو این سایت شدیم ،ما که بچه نیستیم خودمونو گول بزنیم ، ما باید همه جوانب بیماریمونو بدونیم .
در تمام دنیا افراد در مورد بیماری خود یا دوستان و آشنایان خودشون میرن یه سایتهای مختلف و تحقیق میکنند، اونوقت شما میخواید خبرها رو سانسور کنید !!!
من در مورد این خبر حساسیتی ندارم ولی این دکتر با آمار و ارقام صحبت کرده و فکر نمیکنم که اغراق کرده باشه . ما میتونیم شرایط حودمونوتغییر بدیم ، اگر خودمون بخوایم .
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : دیبا , maya , غزل , المیرا
ممنون از najva
با ارزوی سلامتی برای او.
دوستان ممکن است در ترجمه متن که ان هم مربوط به منبع خبر است ایراداتی باشد اما بهتر است بعد از مطالعه یک مطلب در مورد پیغام خبر فکر کنیم که چی میخواست بگه و معمولا نوع نتیجه گیری ما با خصوصیات شخصیتی ما ارتباط دارد و به اینکه چقدر به دنبال حل مساله هستیم و چقدر به دنبال افسردگی و نا امیدی.
این مطلب برای من پیغام داشت که بیشتر مواظب خودت باش . مسلما خود ما میتونیم تغییراتی در سیر بیماری بدیم.agreement2
 تشکر شده توسط : najva , غزل

کد خبر : 62652 تاريخ ارسال : 24آذر1391 - 16:55
85 درصد موارد ام اس از نوع عود کننده و بهبود یابنده است

سلامت نیوز: بر طبق آمارهای موجود ، حدود 85 درصد موارد بیماری ام اس از نوع عود کننده و بهبود یابنده است و در این نوع ام اس، پیشرفت خاصی در بین حملات رخ نمی دهد.
سعید ترابیان زاده متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ام اس انواع مختلفی دارد که در یک تقسیم بندی کلی می توان این بیماری را به انواع خوش خیم، عود کننده و بهبود یابنده، پیشرونده ثانویه و پیشرونده اولیه تقسیم بندی کرد.

وی با بیان این که اغلب موارد ام اس مربوط به نوع عود کننده و بهبود یابنده است، اظهار داشت: بقیه موارد ام اس شیوع کمتری دارند و در مجموع این چهار نوع در چگونگی شروع و ادامه بیماری با هم متفاوت هستند.

ترابیان زاده تاکید کرد: بر طبق آمارهای موجود، حدود 85 درصد موارد بیماری ام اس از نوع عود کننده و بهبود یابنده است و 15 درصد بقیه مربوط به نوع پیشرونده اولیه و ثانویه و خوش خیم است.

وی گفت: در نوع عود کننده یا فروکش یابنده ام اس، پیشرفت خاصی در بین حملات بیماری رخ نمی دهد.

ترابیان زاده با اشاره به این که حملات در نوع عود کننده و فروکش یابنده ام اس معمولاً غیر قابل پیش بینی است، یادآور شد: در این نوع بیماری، پس از هر حمله ای ، یک دوره آرام وجود دارد که در این مدت بیماران مشکل خاصی ندارند.

وی افزود: اگر چه درمان کامل بیماری ام اس به دلیل نبود علت اصلی بیماری امکان پذیر نیست، اما در صورت تشخیص به موقع و درمان مناسب و زودرس بیماری ام اس، احتمال تشدید بیماری و عوارض و علایم آن کاهش می یابد.
ترابیان زاده خاطر نشان کرد: اختلالات حسی و حرکتی، ضعف یا ناهماهنگی اندام های فوقانی و تحتانی و اختلالات بینایی مانند افت بینایی و دوبینی از جمله مهم ترین علائم بیماری ام اس است.

[بیمارستان فوق تخصصی بیکن مالزی]
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : paeazan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیصهای افتراقی (بیماریهای تقلید کننده ی ام اس) fereshteh 60 56,595 2018/07/09, 06:29 PM
آخرین ارسال: آرزو
  ارتباط ام اس و حافظه - راه های بهبود حافظه fereshteh 9 3,284 2017/09/19, 10:46 PM
آخرین ارسال: yas8866
  توصیه های ایمنی برای بیماران مبتلا به ام.اس maya 25 28,622 2016/09/10, 10:00 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اطلاعاتی در مورد مشکلات بینایی در بیماران ام.اس aztab 14 11,655 2016/02/23, 10:29 PM
آخرین ارسال: sweetbasil
  اثر شکلات تیره در بهبود جریان خون در پاها و راه رفتن nahid 0 2,235 2014/07/08, 11:22 AM
آخرین ارسال: nahid
  ارتباط سیگار کشیدن با ام اس و تولید آنتی بادی خنثی کننده اینترفرون saffari_mo 2 3,504 2013/11/19, 01:18 AM
آخرین ارسال: ahya
  فعاليت بیماری ام اس در فصل های بهار و تابستان بیشتر است. aztab 11 8,216 2013/05/07, 06:37 PM
آخرین ارسال: roja
  شرط و شروط سفرهای نوروزی بیماران خاص hamdam 1 2,456 2013/03/19, 10:48 AM
آخرین ارسال: sargol
  تصویرسلولهای عصبی بیماران ام اس sargol 4 3,687 2013/01/01, 12:17 PM
آخرین ارسال: sargol
  حرفهایی با بیماران تازه تشخیص nahid 0 2,562 2012/11/28, 04:21 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست