امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درد
دوستان میخواستم بدونم میشه حمله ام اس فقط شامل درد باشه؟یعنی خبری از بی حسی یا گزگز نباشه ولی یه قسمت بدن درد بگیره؟
آخه من نیمه راست سرم پشتش یه تیکه پوست سرم جای رویش مو درد میکنه یعنی از صب که پاشدم اینطوری شده میخواستم بدونم حمله هست یا نه؟اگه کسی چیزی میدونه راهنمایی کنهHeart
 تشکر شده توسط : zaynab
چرا هیچکی جواب نمیده؟!sad2
مینا جون آره درد هم یکی از علائم ام اس هستش...
ظاهرا درد هم به خاطر مدار کوتاه راههای عصبی هستش که پیام های مغز و نخاع رو منتقل میکنن...
به این میگن نورولوژی عصب تری ژمینال (عصب زوج V)

معمولا با کاربامازپین درمان میکنن .... کاربامازپین باعث میشه بعضی از مدار های کوتاه از بین برن
فقط عوارضش خواب آلودگی و گیجیه که اگه دکترت بفهمه از دوز های پایین شروع میکنن تا بدنت عادت کنه
البته از دارو های دیگه ای هم نسبت به تشخیص استفاده میکنن
مثلا : فنی توئین, باکلوفن, گاباپنتین
فنی توئین عین کاربامازپینه فقط شدتش کمه
باکلوفن هم اکثرا واسه اسپاستیسیتی استفاده میشه
گاباپنتین هم تقریبا شبیه ایناست
.........................
من هم این علامت و قبلا داشتم که الان کارمابازپین استفاده میکنم .... اون اولا خوابم میبرد ولی الان بدنم عادت کرده
..........................
حتما به دوکی جونت سر بزن
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : narsis2
(2010/02/24, 08:30 PM)سینا نوشته است: مینا جون آره درد هم یکی از علائم ام اس هستش...
ظاهرا درد هم به خاطر مدار کوتاه راههای عصبی هستش که پیام های مغز و نخاع رو منتقل میکنن...
به این میگن نورولوژی عصب تری ژمینال (عصب زوج V)

معمولا با کاربامازپین درمان میکنن .... کاربامازپین باعث میشه بعضی از مدار های کوتاه از بین برن
فقط عوارضش خواب آلودگی و گیجیه که اگه دکترت بفهمه از دوز های پایین شروع میکنن تا بدنت عادت کنه
البته از دارو های دیگه ای هم نسبت به تشخیص استفاده میکنن
مثلا : فنی توئین, باکلوفن, گاباپنتین
فنی توئین عین کاربامازپینه فقط شدتش کمه
باکلوفن هم اکثرا واسه اسپاستیسیتی استفاده میشه
گاباپنتین هم تقریبا شبیه ایناست
.........................
من هم این علامت و قبلا داشتم که الان کارمابازپین استفاده میکنم .... اون اولا خوابم میبرد ولی الان بدنم عادت کرده
..........................
حتما به دوکی جونت سر بزن

یعنی حمله هست؟
نه مینا جان حمله نیست
اینا همش علامته
علامت با حمله فرق میکنه
مثلا من اکثرا پای چپم مثل اکثر بچه ها گرم و سرد میشه
نمیشه گفت که هر روز یه دونه حمله دارم
شایدم ماله تو اصلا ربطی به ام اس دنداره
گفتم بهتره با دکترت صحبت کنی
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

ميناي عزيزم فكر نمي كنم به اينا بشه حمله گفت
چون من حتي اونموقع كه صورتم بي حس شده بود بازم از نظر دكترم حمله جديد نبود
نگران نباش عزيزم.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
مرسی بچه هاHeart
من اصلا سمت راست بدنم تا حالا حمله نداشتم smiling
مشکلم حل شد فک کنم لباس کم پوشیده بودم یه کم سرم باد خورده بود شب خوابیدم صب پاشدم خوب شده بود agreement2
 تشکر شده توسط : mehdernet2
(2010/02/25, 08:58 PM)mina_a نوشته است: مرسی بچه هاHeart
من اصلا سمت راست بدنم تا حالا حمله نداشتم smiling
مشکلم حل شد فک کنم لباس کم پوشیده بودم یه کم سرم باد خورده بود شب خوابیدم صب پاشدم خوب شده بود agreement2
خوشحال شدم. ديدي چيزي نبود. حالا انقده ترسو نباش
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
@ مینا:منم این مشکلو دارم بعضی وقتا پشت سرم درد میکنه
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
وقتی پای سردرد و درد بدن پیش میاد فکر می کنم هیچ کس توی ایران به پای سردردهای من نرسه . با اینکه دکترم روزی 4 تا قرص گاباپنتین فایزر 300 + روزی 2 تا قرص اکسدرین + روزی 2 تا قرص متادون 20 که از معاونت غذا و داروی نظام پزشکی می گیرم تجویز کرده ولی بازهم هفته ای دو سه بار دچار چنان سردردهائی می شم که با هیچ داروئی ساکت نمی شه و باید به بیمارستان برم و آمپول (ms = مورفین سولفات) بزنم تازه با کلی داروهای دیگه تا ساکت بشه و اگه دیر به بیمارستان برسم بیشتر نواحی پوستی بدنم شروع به زخم شدن می کنه به صورتی که اگر کسی ببینه فکر می کنه با تیغ یا چاقو پوست خودم رو تیغ زدم laughing3و البته برای این موضوع دکترها هیچ پاسخی پیدا نکردند ولی دکتر مغز و اعصابم گفت علت این سردردهای شدید اینه که یکی از پلاکها روی قسمت تحریک درد مغزم زده و به هر حال داریم باهاش می سازیم . امیدوارم هیچ کسی این جوری نشه چون نمی دونید چه بلائی سر آدم می اره angry3
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : narsis2

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست