امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درد و تير كشيدن پاها
(2012/04/08, 09:46 AM)sohaa نوشته است: اگر سردردت شديد و مدت دار بوده ممكنه مغزت ملتهب شده باشه و در آستانه حمله خفيف قرار گرفته بشي! (متاسفانه اين تجربه رو خودم داشتم، پام هم كمي سنگيني مي كرد و درد بدي در ناحيه ساق و زانو داشتم، انگار با پتك كوبيده باشن روي پاهام. دردش وحشتناك بود!)
حتما با پزشكت مشورت كن! با چهار تا قرص و آمپول مشكلت حل ميشه عزيزم. نگران نباش
مرسی بابت راهنماییت دوست عزیزم.دکترم شیرازه و دسترسیم بهش مشکله .یکشنبه ها هم نیستش.سرخود یه دگزا واسه خودم تجویز کردم تا فردا که بهش بزنگم ببینم چی میگه.شایدم همینجا رفتم پیش یه دکتر دیگه.اخه امروز هم سردرد بدی دارمsad2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : sohaa
(2012/04/08, 11:21 AM)ساغر نوشته است: مرسی بابت راهنماییت دوست عزیزم.دکترم شیرازه و دسترسیم بهش مشکله .یکشنبه ها هم نیستش.سرخود یه دگزا واسه خودم تجویز کردم تا فردا که بهش بزنگم ببینم چی میگه.شایدم همینجا رفتم پیش یه دکتر دیگه.اخه امروز هم سردرد بدی دارمsad2

ساغر جون، اگر دكترت جواب نداد به موبايلش، ميخواي شماره دكترم رو بدم كه زنگ بزني؟ البته شماره موبايل 3 تا دكتر قبليم رو هم دارما!
دگزا عوارض داره دختر جون، سرخود مصرف نكن!
 تشکر شده توسط : ساغر
(2012/04/08, 01:03 PM)sohaa نوشته است: ساغر جون، اگر دكترت جواب نداد به موبايلش، ميخواي شماره دكترم رو بدم كه زنگ بزني؟ البته شماره موبايل 3 تا دكتر قبليم رو هم دارما!
دگزا عوارض داره دختر جون، سرخود مصرف نكن!
دکتره بدیش همینه که موبایلشو نمیده.confused2دکترت جواب مریضای غيره رو هم میده?
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
(2012/04/08, 01:06 PM)ساغر نوشته است: دکتره بدیش همینه که موبایلشو نمیده.confused2دکترت جواب مریضای غيره رو هم میده?

نه! اما ميتونم بهشون اس ام اس بدم كه دوست نزديكم سوالي داره. كي ميتونه زنگ بزنه؟
و وقتي زنگ زدي، بگي دوست نزديك سها هستم!
(2012/04/08, 01:21 PM)sohaa نوشته است: نه! اما ميتونم بهشون اس ام اس بدم كه دوست نزديكم سوالي داره. كي ميتونه زنگ بزنه؟
و وقتي زنگ زدي، بگي دوست نزديك سها هستم!

مرسی عزیزم.ممنون.اگه نتیجه رو از طریق پ خ بهم اطلاع بدی ممنون میشم
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
درد پاها در همه هست . من برادرم دکتر طب فیزیکی و توانبخشی است. این طب جدیده انصافا دردمو کمتر کرده. میتونی بری پیش 1 متخصص طب فیزیکی و توانبخشی . اگه مشهد بودی بهت کمک میکردم به عنوان وظیفم البته.
یك راه ساده برای رفع زق زق و درد پا

راه دیگر رفع زق‌زق پا این است كه كفش‌های خود را درآورید؛ یك گلوله كوچك كاموایی یا توپ مانند یا حتی بطری شیشه‌ای كوچك را زیر پایتان قرار دهید

اگر از جمله كسانی هستید كه اغلب مواقع بویژه شب‌ها هنگامی كه كار و فعالیت‌ روزانه‌تان تمام شده و در حال استراحتید، حس می‌كنید پاهایتان درد می‌كند یا به حالتی دچار شده‌اید كه اصطلاحا به «زق‌زق كردن» معروف شده، خوب است بدانید با چند نرمش ساده می‌توانید بدون صرف هزینه، درد یا زق‌زق پای خود را تسكین دهید یا حتی از ابتلا به آن جلوگیری كنید.

چنانچه معمولا دچار چنین حالتی می‌شوید، احتمالا در طول روز زیاد سر پا می ایستید. اگر چنین است، سعی كنید در طول روز گهگاه ولو مدتی اندك در جایی بنشینید، كفشتان را درآورید (خوب است جایی در هوای آزاد باشید تا سبب رنجش دیگران هم نشوید!) و لحظاتی به پاهای خود استراحت دهید: ابتدا انگشت‌های پایتان را در محوری افقی، آرام و باطمأنینه، از یكدیگر دور و سپس نزدیك كنید.

همین كار را در محور عمودی نیز انجام دهید. اگر در منزل به سر می‌برید، می‌توانید مدتی كوتاه كف پا را بالا گرفته، حالت باز و بسته كردن به آن بدهید تا شبانگاه به زُق‌زُق پا دچار نشوید.

راه دیگر رفع زق‌زق پا این است كه كفش‌های خود را درآورید؛ یك گلوله كوچك كاموایی یا توپ مانند یا حتی بطری شیشه‌ای كوچك را زیر پایتان قرار دهید و آن را نرم و آرام با كف پا بغلتانید (البته اگر از بطری محتوی آب یخزده به این منظور استفاده كنید، بهتر و زودتر به نتیجه می‌رسید).

بطری را پنج تا هفت دقیقه در محلی كه نشسته‌اید با حركات رفت و برگشت به جلو و عقب و در سراسر كف پا، از انگشت تا پاشنه، بغلتانید تا زق‌زق پایتان تسكین یابد.

مصرف مخلوطی از اندكی عسل به اضافه یك لیوان آب همراه با دو قاشق سركه سیب و تكرار آن طی چند شب پیاپی نیز بویژه اگر با نرمش‌های پیش‌گفته همراه باشد، درد پایتان را آرام می‌كند. مالش یا ماساژ محل درد نیز باعث بهبود سریع‌تر درد و زق‌زق می‌شود.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : aghaghi , rana , فریبا , ساغر
آخه فقط مشکل گزگز نیست. من یه وقتا که خوابم یهو با درد شدید پا از خواب می پرم.
انگاری یه چیز خیلی تیز تو پام فرو میکنن.
ارزش ماورایی هرکس، به اندازه حرفهاییست که برای نگفتن دارد...
(2012/06/09, 09:48 PM)مینا ح نوشته است: آخه فقط مشکل گزگز نیست. من یه وقتا که خوابم یهو با درد شدید پا از خواب می پرم.
انگاری یه چیز خیلی تیز تو پام فرو میکنن.

اتفاقن من هم این مشکل رو از دکترم پرسیدم؛ مخصوصن وقتی دراز می کشی دردش بیشتر می شه وگرنه وقتی راه می رفتم اون درد وحشتناک رو نداشت؛ گفت گاماپنتین 100 بخور شبی یه دونه!! اما شما از دکترت بپرس شاید مثلن با ماساژ یا راه رفتن تو آب دردش کمتر شه!! دکتر نبوی دکتر خوبیه؛ خیلی خوب راهنماییت می کنه مطمینم
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : مینا ح
سلام
بچه ها منم دقیقا همین مشکلو پیدا کردم من هم با پای چپم شروع شد ولی الان پای راستم خیلی درد میکنه. از کف پام درد شروع میشه تا ساق پام. دوبار رفتم پیش دکتر اولین بار بم گفتند که حتما کاری کردی یا پیاده روی کردی، در صورتی که اینطوری نبود، دکتر اعتمادی فر به من گفتند که درد ربطی به بیماریت نداره، به من فقط از ضعف پاهات بگو که بهشون گفتم پاهام ضعف ندارن فقط درد دارن. ولی این دفعه رفتم یه دکتر دیگه گفت شاید از کمرت باشه و برام فیزیو تراپی نوشتند، کمرم هم خیلی درد میکنه، میخواستم بدونم که کمر درد هم از علایم این بیماری هست؟

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کرخت و شل بودن و یا سست شدن پاها و کمر khashayar 26 30,971 2017/10/04, 10:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست