•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 38
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهبود ام اس
من نمیگم خوبه یا بده
فقط این چیزایی بود که در موردش خواستم بگم
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : ثریا , sargol
سلام دوستان
من اطلاعاتی ندارم ونمیدونم بالاخره آقای خدادادی یا دیگرانی که به گیاه درمانی و تغذیه درمانی برای این بیماری می پردازند حرفشون معتبره یا نه . فقط این برام سواله که آیا علت موثر بودن این درمانها رو هم ذکر کردن یا نه . مثلا اگه سردی رو منع میکنن و میگن به طرف خوراکیهای با طبیعت گرم باید رفت ، دلیلش چیه از نظر علمی ؟
آیا گفتن که طبیعت سرد خوراکی ها چه واکنشی رو و چرا و چطور در بدن ایجاد میکنه ؟
اینا رو باید بدونیم که بیخود پرهیز غذایی نکنیم .مثلا اگه دور لیمو ترش و ماست و لبنیات و ...رو خط بکشیم بدن ما از این مواد مفید محروم میشه ، اگه کسی به نتایجی دست پیدا کرده باید به صورت علمی ثابت بشه ، یا پزشکان برن دربارش تحقیق کنن .
اگه کسی پرونده پزشکی داره که سالها بیماری پیشرونده ای داشته که منجر به ناتوانی شدیدش شده ، چرا نباید برای پزشکان جالب باشه که به جای این که تحقیقاتی رو در موردش شروع کنن ، اون رو پس بزنن و بهش اهمیت ندن ؟ این عجیب به نظر میرسه . نمیگم باور نمی کنم ، ولی کاش اون دختر با این که خوب شده ولی به خاطر دیگران این رو پیگیری میکرد ، از طریق سایتها و نشریات علمی معتبر و پزشکان دیگر و......
نکته بعدی اینه که همه متخصصصان مغز و اعصاب که نونشون از این بیماری توی روغن نیست ، بعضیها باشرکتهای دارویی بزرگ قرارداد دارن ، ولی همه که اینطور نیستن پس نباید فکر کنیم بی درمان ماندن اون به نفع پزشکانه ، بیماریهای مغز و اعصاب زیاده و مشتری هم زیاد دارن ، از سر تا دنبالچه مربوط به این تخصص میشه .
پیش هر دکتر گیاهی که بری میگن سردی بده گرمی خوبه برای هر مرضی ،
ولی چرا ؟ چراش باید معلوم بشه .Huh
هردوشون باهم خوبه و برای استفاده ما خلق شده :
زسردی و گرمی و از خشک و تر ، سرشتی به اندازه یکدگر
والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته
صلوات !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2010/02/23, 10:55 AM)behbood نوشته است: سلام دوستان
من اطلاعاتی ندارم ونمیدونم بالاخره آقای خدادادی یا دیگرانی که به گیاه درمانی و تغذیه درمانی برای این بیماری می پردازند حرفشون معتبره یا نه . فقط این برام سواله که آیا علت موثر بودن این درمانها رو هم ذکر کردن یا نه . مثلا اگه سردی رو منع میکنن و میگن به طرف خوراکیهای با طبیعت گرم باید رفت ، دلیلش چیه از نظر علمی ؟
اینا رو باید بدونیم که بیخود پرهیز غذایی نکنیم .مثلا اگه دور لیمو ترش و ماست و لبنیات و ...رو خط بکشیم بدن ما از این مواد مفید محروم میشه ، اگه کسی به نتایجی دست پیدا کرده باید به صورت علمی ثابت بشه ، یا پزشکان برن دربارش تحقیق کنن .
اگه کسی پرونده پزشکی داره که سالها بیماری پیشرونده ای داشته که منجر به ناتوانی شدیدش شده ، چرا نباید برای پزشکان جالب باشه که به جای این که تحقیقاتی رو در موردش شروع کنن ، اون رو پس بزنن و بهش اهمیت ندن ؟ این عجیب به نظر میرسه . نمیگم باور نمی کنم ، ولی کاش اون دختر با این که خوب شده ولی به خاطر دیگران این رو پیگیری میکرد ، از طریق سایتها و نشریات علمی معتبر و پزشکان دیگر و......
نکته بعدی اینه که همه متخصصصان مغز و اعصاب که نونشون از این بیماری توی روغن نیست ، بعضیها باشرکتهای دارویی بزرگ قرارداد دارن ، ولی همه که اینطور نیستن پس نباید فکر کنیم بی درمان ماندن اون به نفع پزشکانه ، بیماریهای مغز و اعصاب زیاده و مشتری هم زیاد دارن ، از سر تا دنبالچه مربوط به این تخصص میشه .
صلوات !
بهبود جان ما 2 نوع اعصاب داریم
سمپاتیک و پارا سمپاتیک .
غذاهای با طبع گرم غذاهایی هستند که اعصاب سمپاتیک و تحریک میکنند
و غذاهایی با طبع سرد اعصاب پارا سمپاتیک رو تحریک میکنند .
و غذاهای با طبع معتدل هر دو این هارو به یک مقدار
سر همینه عسل میخوری هوشیار میشی ولی دوغ میخوری شل و ول
و خوابالوده میشی .
طبیعتا تو بیماری ما که همه اش از خستگی مینالیم هرچی اعصاب سمپاتیکمون و بیشتر فعال کنیم . راحت تر و شاداب تریم ! آما !
این تحریک زیاد و بی حد و حصر باعث این میشه که مدام عصبی
پرخاشگر و پر استرس باشی .
و آستانه تحمل و تحریکت هم میاد پایین .
علت اینکه اون دکتر هام این چیزا رو قبول نمیکنن همین مورد اینه که !
یک نفره بوده که اینجوری شده . راستشو بخواید من دختری رو میشناسم
که بعد از فلج کامل و 2 سال مدام تحت درمان قرار گرفتن یه دکتر بنده خدایی متوجه میشه که این بیمار یه بیمار روحیه ! نه جسمی .
بعد از اینکه اطلاع میدن بهش که دستت رو شده و حنات رنگ نداره
سالم و سرحال شده و الان 3 4 ساله نه حمله داره نه دارو مصرف میکنه
نه پلاکاش تغییری کردن .
برای اینکه بدونید چه جوری فهمیده بوده این دکتر و بعدا نگید دارم
دروغ میگم . و الخ !
دکتره ردیابی پلاک هارو انجام داده و دیده فعال شدن پلاک عصب بینایی
به جای اینکه کم بینی ایجاد کنه ! فلجش کرده . بعد می افته
دنبال پدر مادر و پیشینه و اینا !!!
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : nahid
نقل قول از محمد:
نقل قول: من شنیدم که نماینده شرکت بیوژن - تولید کننده آونکس - در کنگره بین المللی ام اس در پراگ گفته بود که "ما نمونه سینووکس تولید شده در ایران را به آمریکا برده و کاملا آزمایش کردیم و ازنظر مشابهت هیچ تقاوتی با آونکس ندارد بلکه از نظر خلوص بالاتر هم هست."
حتی در سال 2009 یک پتنت (ثبت اختراع علمی) در آمریکا ثبت شده در مورد اثر استفاده از اینترفرون بتا بر روی ضایعه های نخاعی که در آن از ربیف، آونکس، بتاسرون و سینووکس به عنوان داروهای موثر نام می برد.

این اگر درست باشه یعنی این که فقط تجارت و سود و ... اهمیت نداره .
نماینده یه شرکت دیگه بیاد تولید شرکت رقیب رو تایید کنه .
البته نمیدونیم کاملا صحت داره یا نه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2010/02/23, 10:55 AM)behbood نوشته است: سلام دوستان
صلوات !

این متن قسمتی از مقاله آقای خدادادی است که عیناً آورده شده:

‌سيستم مغز و اعصاب (اعصاب مركزي) از طبع سردي برخوردار است يعني اين اندام گرايش بحالت ا سيدي دارد و اگر افراد از غذاهاي سردي بخش (‌اسيدي)‌ مرتب استفاده نمايند اين عضو حساس را دچار اختلال و بيماري خواهند نمود از جمله ( MS )‌.

متابوليسم مغز

مغز و متابوليسم مغز ويژگيهاي خاصي دارد كه توضيح مختصري بيان مي شود.

ميزان كل متابوليسم و ميزان متابوليسم نورون ها:‌

متابوليسم مغز در حال استراحت ۱۵ درصد متابوليسم كل بدن را تشكيل مي دهد با وجودي كه جرم مغز فقط 2 درصد جرم كل بدن است.

بنابراين متابوليسم مغز در حال استراحت حدود ۵/۷ برابر متابوليسم بقيه بدن ا ست قسمت اعظم بافت هاي بدن مي توانند براي چندين دقيقه و بعضي تا نيم ساعت بدون اكسيژن به كار خود ادامه دهند. در اين مدت سلول هاي بافتي انرژي خود را از طريق متابوليسم بي هوازي بدست مي آورند كه به معني آزاد شدن انرژي تجزيه نسبي گلوكز و گليكوژن اما بدون تركيب با اكسيژن ا ست.

اما متاسفانه مغز قادر به انجام متابوليسم بي هوازي زيادي نيست, زيرا متابوليسم بسيار زياد نرون ها اجازه چنين كاري را نمي دهند زيرا انرژي بسيار زيادي كه براي هر سلول مغز در مقايسه با بيشتر بافتها مورد نياز است. دليل ديگر مقدار گليكوژن انبار شده در نورون ها بسيار مختصر است.

سومين دليل به ذخائر اكسيژن در بافتهاي مغزي نيز بسيار اندك است بنابراين فعاليت نورون هاي مغز بستگي به رسيدن ثانيه به ثانيه اكسيژن خون دارد. با كنار هم گذاشتن اين عوامل مختلف مي توان براحتي درك كرد كه چرا قطع ناگهاني جريان خون به مغز يا كمبود ناگهاني اكسيژن در خون مي تواند در ظرف ۵ تا ۱۰ ثانيه موجب از هوش رفتن انسان شود.

نتيجه:‌ افرادي كه مبتلا به بيماري MS هستند بايد از غذاهاي انرژي زا مانند عسل و ليموترش تازه مرتب استفاده نمايند واز هواي پاك كه داراي اكسيژن كافي است همچنين برخوردار شوند.

تا اين بيماري بسرعت از بين برود با آگاهي از شرائط مغز بيماران از خوردن غذاهاي سردي بخش يا (ا سيدي) و يا غذاهاي كم انرژي پرهيز نمايند. زيرا نتيجه عكس خواهد شد و اين گونه بيماران دچار كمبود انرژي شده و بسرعت خسته خواهند شد. زيرا خوردن ماست يا برنج سفيد آن انرژي لازم را براي مغز ايجاد نمي كند و به همين دليل اكثر بيماران مبتلا به ( MS )‌ از كمبود انرژي و خسته شدن شكايت دارند. براي جبران اين نتيجه بايد از عسل بمقدار 200 گرم روزانه مصرف نمود,‌ زيرا يكي از مهمترين شگفتي هاي عسل اين است كه براي جذب نياز به انسولين ندارد. ثانيا بسرعت جذب سلولهاي مغزي مي شود ثالثاً چون از نوع قندهاي چپ گرا مي باشد در ساختمان اسيد آمينه ها بكار مي رود و الا آخر.
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : nahid , pariya , # پریسا # , هانیه , فریبا
من بوقلمون و عسل رو تو رژیم غذایی گذاشتم حالا ببینیم خوب میشم یا نه؟
بچه ها منتظر باشید ببینید22 فروردبن من سالم میام یا نه اونوقت میفهمیم دکتر خدادادی راس میگه یا دروغ چون من سرسختانه رو رژیمش هستم
تجربیاتم رو حتما براتون خواهم گفت
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
 تشکر شده توسط : nahid
به نظر من هم اگه حتی یه نفر هم خوب بشه عالیه حالا به هر وسیله و از هر طریقی مهم اینه که خوب شه agreement2
البته مطمئنا این درمانها رو هیچوقت نمیشه به صورت گسترده واسه بقیه هم دید چون شاید اصلا درمانی در کار نبودهicon_cry
(2010/02/23, 11:24 AM)zaynab نوشته است: من بوقلمون و عسل رو تو رژیم غذایی گذاشتم حالا ببینیم خوب میشم یا نه؟
بچه ها منتظر باشید ببینید22 فروردبن من سالم میام یا نه اونوقت میفهمیم دکتر خدادادی راس میگه یا دروغ چون من سرسختانه رو رژیمش هستم
تجربیاتم رو حتما براتون خواهم گفت

زینب جونم با تجربه من، تو که حتما خوب میشی شک نکنagreement2agreement2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : zaynab
حالا چه شیمیایی باشه چه فیزیکی و چه گیاهی
بالاخره دارو مصرف میکنیم و تحت درمانیم
ولی یادمون میره که ما هممون به خصوص ما ام اسی ها به یه دلیلی ام اس اومده سراغمون
خودمون از همه بهتر میدونیم
...........
۳ روز قبل خونه دکتر علم الهدی رفته بودم برا رفع ایرادات سیستم عاملش
تبریز دکتر معروفیه ... ۶ ماه ایرانه و ۶ ماه آمریکا
جزو معدود کسایی هستش که میدونه من ام اس دارم
چند هفته قبل که پیشش بودم بهش در مورد تئوری دکتر زامبونی گفتم که اون موقع گفت از این تئوریا زیاد میدن
.... ولی این سری گفت : آمریکا که بودم پرسیدم و جدیدا هم خیلی تحقیق کردم ... مسئاله زیاد شوخی نیست ... گفت دوستای منم تو آمریکا دارن رو همین کار میکنن و تو مرحله آزمایشن
همه ما قبلا میگفتیم که توی مغز ام اسی ها آهن زیاد تولید میشه ولی دلیلش معلوم نبود
خلاصه بعد از کلی صحبت و حرف و حدیث گفت: سینا اصلا گیرم که همین تئوری جواب بده
مهم این نیست .... مهم این دارو ها نیست .... مهم قضیه life style change هستش
یعنی نوع زندگی کردنت و تغییر بده .... یا اگه میتونی نوع فکر کردنت و تغییر بده .... جهان بینیت و عوض کن
گفت تو یه اشتباهی تو نوع زندگیت داری که به اینجا رسیدی
که البته منم گفتم : اشتباهم این بود که لینوکس کار میکنم و با یه دکتر رفیق شدم و مجبورم الان به نصیحتاش گوش بدم ... که نصف لیوان چایی رو سرم خالی شد smiling
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : hamid , sadaf , ثریا , هانیه , فریبا , sargol
اشتباه همه ما اینه خیلی همه چیز رو بزرگ میدونیم
یعنی سره یه اتفاق مسخره کلی حرص میخوریم
یا بزرگ میدونستیم بعضی هامون و الان سعی کردیم عوض شیم
امیدوارم بتونیم!
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
 تشکر شده توسط : فریبا
سلام icon_biggrin

اينكه يه نفر با داروي گياهي اينقدر تغييرات داشته رو نميشه ناديده گرفت angry2
اينم درست ميگيد كه حرفهاي اين بنده خدا ثبت نشده... اگه ثبت شده بود ميشد بهش اعتماد كردicon_cry به نظرمن بد نيست در كنار داروههامون يه رژيم غذايي داشته باشيم، نه افراط نه تفريط ،خوب چيزايي كه برامون ميگن ضرر داره كمتر بخوريم{يعني ميشه!!!!!}laughing3...ولي حالا بعد از همه ي اينا توصيه هاي ايمني رو جدي بگيريد ... ورزش كنيد... داروهاتونو سر وقت بزنيد{دودر نكنيد}angry3...مسواك بزنيد ...شب زود بخوابيد...تا هميشه شما فرشته هاي مهربونو توي ميعاد گاهمون سالم وسرحال ببينيم HeartHeart HeartHeartHeart
...........................
به تو سوگند
وبه ناز گل سرخ
وبه پروانه كه در عشق فنا ميگردد
زندگي زيبا نيست
آنچه زيباست تويي[/color]icon_question
 تشکر شده توسط : sadaf , مرضیه :) , فریبا

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 38
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,560 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
Rainbow توصیه های غذایی برای بهبود ام اس dr.dentist 118 112,277 2017/09/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,758 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,110 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,909 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,749 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان