•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بنیاد بیماریهای خاص (دریافت کمک هزینه دارو)
بنیاد بیماری های خاص :بزرگراه صدر-بالاتر از پل شریعتی-ورودی بلوار قیطریه شمالی-خیابان بهار-نبش سعید شرقی پلاک2
مرکز پزشکی خاص ویلا:خیابان انقلاب-نبش استاد نجات الهی پلاک 10 (که ساختمون اصلی در کوچه سمنان هست،بعد ازایستگاه مترو فردوسی)
بعدش شمارو به کمیته امداد محله اتون ارجاع میدن برای امضای یک برگه
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : فرناز , مهسا24 , pariya1361
خانم هاشمی نظرتان درباره راجع به خبر رایگان شدن درمان بیماری‌های خاص چیست؟
(با خنده پاسخ می‌دهد) درمان آن‌ها كه تا به حال رایگان بوده! حالا پس از مشكلات به وجود آمده و یكسال تحمیل هزینه‌ها به بیماران، این خبر را می‌شنویم.در 1376 و پس از تشكیل بنیاد امور بیمار‌ی‌های خاص، اولین پیشنهاد بنیاد به دولت سازندگی، رایگان شدن درمان سه گروه از بیماری‌های خاص بود و در همان زمان، درمان و بیمه سه گروه بیماری تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی رایگان شد، چون بیماران حتی توان پرداخت سرانه بیمه را هم نداشتند. این روند ادامه داشت تا این‌كه از سال گذشته اتفاقاتی افتاد و دارو با ارز مبادلاتی وارد كشور شد و مابه‌التفاوت ارز را برای بیماران پرداخت نكردند، یعنی دارو با همان قیمت ارز مرجع در اختیار بیمار گذاشته می‌شد و مابه‌التفاوت آن را خود بیمار باید پرداخت می‌كرد اما این خلاف قانون بود. دارو با هر قیمتی كه وارد می‌شود باید رایگان در اختیار بیمار قرار گیرد.

در این خصوص چه اقدامی كردید؟
با به وجود آمدن این مشكل در همان زمان خیلی پیگیری كردم و دنبال این بودم كه درمان مثل گذشته رایگان باشد كه این اتفاق نیفتاد. در دولت جدید هم با دكتر روحانی و وزیر بهداشت صحبت كردم و خوشبختانه وزیر بهداشت در این زمینه پیشنهادها و دستورهای خوبی دادند اما متاسفانه در این زمینه اشتباه بزرگی رخ داد و اعلام شده که مابه‌التفاوت دارو در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. من این اتفاق را اشتباه بزرگ سازمان تأمین اجتماعی می‌دانم چون این پول به جای این‌كه به مریض داده شود باید در اختیار بیمه‌ها گذاشته شود. پیشنهاد وزارت بهداشت هم همین بود. مشكل این تصمیم این است كه بیماران در سطح كشور پراكنده هستند و افرادی كه دسترسی راحتی دارند پول را می‌گیرند اما كسانی كه در روستاها زندگی می‌كنند به علت اطلاع‌‌رسانی ضعیف و دور بودن از شهرها، پولی دریافت نمی‌كنند.

راه‌حل چیست؟
بهترین كار این است كه طبق پیشنهاد وزارت بهداشت، پول در اختیار بیمه‌ها قرار گیرد.تا وقتی بیمار به داروخانه و مراكز درمانی مراجعه می‌كند مثل گذشته همه دارو و خدمات را رایگان دریافت كند و هزینه‌ها از سوی بیمه‌ها پرداخت شود.

شما فقط از این سه بیماری با عنوان خاص نام بردید، پس تكلیف بیماری‌هایی مانند‌ام اس و سرطان چیست؟
دولت هنوز بقیه بیماری‌ها را جزو بیماری‌های خاص قبول نكرده، در حالی كه اتفاق سال گذشته و افزایش ناگهانی قیمت دارو موجب شد بقیه بیمارهای صعب‌العلاج هم دچار مشكل شوند. در جلسه‌ای كه اخیراً با كمیته سلامت وزارت رفاه داشتیم، بحث این بود كه بیماری ‌ام‌اس هم جزو بیماران خاص قرار گیرد، چون با مشكل هزینه دارو مواجه هستند. بیمه می‌گوید 90درصد هزینه‌های این بیماری را پرداخت می‌كند و وزارت بهداشت هم 10درصد هزینه‌ها را می‌دهد؛ پس در این صورت بیمار نباید هزینه‌ای برای دارو بدهد، اما با این حال بیماران برای گرفتن پول داروهایشان هنوز به بنیاد مراجعه می‌كنند. در دولت قبل هم این پیشنهاد ارائه شد كه نتیجه‌ای نداشت.

پیشنهاد ما این است كه سالانه یك بیماری به بیماری‌های خاص مورد حمایت دولت اضافه شود در این صورت پس از گذشت چند سال می‌بینیم درمان همه بیماران كشور بدون هیچ مشكلی انجام می‌شود. آقای هاشمی، وزیر بهداشت هم از این پیشنهاد استقبال كردند و اعلام كردند اگر تحریم برداشته شود و بودجه طرح تأمین شود، این اتفاق خواهد افتاد.
http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=83737&cat=9
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hadisss , DavidBili , مهسا24 , محبوب64 , pariya1361
سلام دوستان. کمک هزینه چقدر هست؟ تحقیقات محلی هم داره!!!!!!!!!!!
confused
 تشکر شده توسط : pariya1361
(2013/10/03, 11:54 AM)e.ehsan نوشته است: سلام دوستان. کمک هزینه چقدر هست؟ تحقیقات محلی هم داره!!!!!!!!!!!
confused

30 درصد هزینه دارو، تحقیقات محلی نداره ولی 1 نامه بهتون می دن که کمیته امداد منطقه تون باید تایید کنه اونجا هم سختگیری خاصی اعمال نمی شه و نامه رو بهتون می دن

[quote='نازی ی' pid='352149' dateline='1380799321']
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : e.ehsan , pariya1361
سلام بچه ها زنگ زدم برا ام آر ای(اصفهان) میگه:165 تومن میشه!!angry3اصفهان کسی جایی رو نمشناسه که برای ام اس تخفیف بدن؟icon_cry
همراهی خـــــدا با انسان مثل نفس کشیدن است: آرام ، بیصــدا و همیشگی...
 تشکر شده توسط : مریییم , pariya1361
(2014/09/15, 08:38 AM)مسافر خسته نوشته است: سلام بچه ها زنگ زدم برا ام آر ای(اصفهان) میگه:165 تومن میشه!!angry3اصفهان کسی جایی رو نمشناسه که برای ام اس تخفیف بدن؟icon_cry
از انجمن ام اس شهرتون بپرسین حتما راهنمایی می کنند.
بیمارستان دولتی فکر کنم برای ییمارن ام اس برایگان باشه، البته باید بیماریتون تایید شده باشه (پرونده داشته باشین)
 تشکر شده توسط : مریییم , pariya1361
(2014/09/15, 08:38 AM)مسافر خسته نوشته است: سلام بچه ها زنگ زدم برا ام آر ای(اصفهان) میگه:165 تومن میشه!!angry3اصفهان کسی جایی رو نمشناسه که برای ام اس تخفیف بدن؟icon_cry
براتون با پ خ مبفرستم علاوه بر اون از انجمنم میتونین بپرسین32678999
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
سلام.من زنگ زدم بنیاد امور بیماریهای خاص استان گیلان.گفتن کمک هزینه فقط به داروهای ایرانی تعلق میگیره.

سلام
بیمارستان الزهرا برای بیماران ام اس رایگانه. به کلینیک ام اس بیمارستان مراجعه کنید
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : pariya1361 , movahedi
salam بچه ها من یه سوال داشتم من تازه 1 هفته است فهمیدم دچار MS شدم و دکتر برام سینووکس تجویز کرده می خواستم بپرسم قیمتش چنده من شنیدم گفتن با بیمه 50 الان اگه من برم عضو بنیاد بشم تو قیمتش تغییری می کنه و شنیدم بعضی شهرها رایگانه کسی می دونه کدوم شهرها چون واقعا هزینه داروها گرونه خوشحال می شم کسی جواب منو بده ممنون می شم

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیمه طلایی-پرداخت بدون سقف هزینه بیماران خاص paeazan 33 29,778 2019/12/15, 09:11 AM
آخرین ارسال: glassheart
  مراکز دریافت حواله دارو ( پیامک معاونت درمان وزارت بهداشت) nahid 37 32,646 2017/11/18, 10:22 PM
آخرین ارسال: sadegh
  کمک هزینه داروی سینووکس nilo0far 33 19,240 2017/06/30, 04:18 PM
آخرین ارسال: yas8866
Star سامانه پیام کوتاه دارو naazanin 9 6,410 2016/12/16, 12:08 AM
آخرین ارسال: glassheart
  حواله دریافت داروی رایگان برای بیماران ام اس استان البرز مرتضی 22 16,721 2016/10/25, 10:01 PM
آخرین ارسال: majid1
  اهدا دارو taranom 3 6,134 2011/11/28, 02:59 PM
آخرین ارسال: MAHDI

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست