•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان)
آره! منم گشتم نبود!
حتما پاکش کردن.
حمید اطلاعیه داده بود که تاپیکایی که حالت گفتگو پیدا کرده رو پاک کرده.
حتما اینم از همونا بوده.

من روزه میگیرم.
دکتر گفت نگیر بدتر میشی.
اما من از سحر تا عصر میخوابم تا فشاری بهم نیاد.
خدا رو شکر توی سه سال اخیر مشکلی نداشتم.
سعی میکنم بیشتر به تغذیه و استراحتم برسم که مشکلی پیش نیاد.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , kohedard , hamid_147 , سالومه , rey123
خودم دکترم گفت میتونی بگیری ولی به اصرار بابام چند روز میگیرم چند روز نمیگیرمicon_cryicon_cryمیخوام بدونم واقعا مشکل پیش میادHuhHuh
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : kohedard , SSA , سالومه
ولی چون من تحرکم زیاده دکتر از روز اول گفته هر وقت تشنت شد زود اب بخور وروزه هم نگیر مگرنه من در دمای 50درجه فصل خرما پزان قصر شیرین هم روزه میگرفتم وقتی بیمار نشده بودمsadsadsadSmile (16)
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , عسل راد , سالومه , MoNa rajabi
اگه تمام عالم هم بگن برات بده وقتی خدا گفته بگیر من میگیرم
خودش مراقبمه
دکتر منم گفت نمیخواد بگیری،مادرم هم گفت ولی 4ساله دارم میگیرم خدا هم کمک کرد و مشکلی پیش نیومد
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , SSA , سالومه , مریم۷۲ , silent
اما همون خدا گفته اگه برات ضرر داره نگیر!

در مورد ام اس خفیف هیچکس تضمینی واسه روزه گرفتن نداره. نه برای ضررش نه برای بی ضرر بودنش.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , عسل راد , DavidBili , hamid_147 , سالومه , FBF , maryam.N
اینا بهونه های ماست
وگرنه مطمین باش گرفتنش بهتره
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : SSA , همراز , سالومه , سمیرا67
من نمیتونم بگیرم چون که روزی چند تا قرص میخورم که 2 تاشون را باید ظهر بخورم ضمن اینکه دکترم هم گفته که نگیرم
 تشکر شده توسط : سالومه , مریم 1361
دکتر من بهم گفت هر جور خودت میدونی .اما ام اس که چیزی نیست که با یه روز روزه گرفتن اگه قراره حالت بد شه معلوم بشه اثرش بعد مشخص میشه.
من سال اول بیماریم 12 تا روزه گرفتم خیلی هم خو ب بود اما بعدش تا 2 ماه درگیر عوارض همین 12 روز بودم واسه همین دیگه روزه نمیگیرمsad2sad2
 تشکر شده توسط : همراز , Exhautless , DavidBili , سالومه , مریم 1361 , FBF
من توی این 12 سالی که ام اس دارم هر سال روزه اش رو گرفتم و به هیچ مشکلی هم بر نخوردم.Smile (16)Smile (16)
فقط باید یه خورده بیشتر از زمانهای دیگه مراقب خودت باشی و فشار جسمی و روحی کمتری به خودت وارد کنی. icon_biggrinicon_biggrin
البته هر کس باید به شرایط جسمی خودش نگاه کنه. من که تونستم بگیرم.baybaybaybay
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد...
 تشکر شده توسط : عسل راد , Exhautless , مریم 1361 , سالومه , سمیرا67 , silent , سیدرضا , baron
من روزه گرفتم و روزه بودم و باشگاه هم رفتم خداروشکر مشکلی نداشتم تا الان icon_cry
یقین داشته باش روزی پروانه خواهیم شد ...
بگذار روزگار تا میتواند پیله کند ...
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , سالومه , سمیرا67

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...