•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان)
بيماران مبتلا به ام اس منعي براي روزه داري ندارند

بيماران مبتلا به ام اس كه مشكل خاصي ندارند هيچ منعي براي روزه داري وجود ندارد ولي بايد قبل از روزه داري با پزشك معالج خود مشورت كنند.
بيگلر معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ايران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در برخي بيماري ها،مي توان با استفاده از داروهايي كه اثر طولاني مدت تري دارند و نيز استفاده از يك يا دو دوز دارو، به جاي مصرف سه دوز منقسم، بيماري را كنترل كرد و در عين حال روزه گرفت كه برخي بيماري هاي مغز و اعصاب از اين جمله اند.
وي گفت: در برخي از اين بيماران،مانند افراد مبتلا به صرع،مصرف سر وقت و به موقع داروهاي ضد تشنج در طول شبانه روز الزامي است به همين علت روزه گرفتن براي اين بيماران توصيه نمي شود به خصوص اينكه تغييرات قند خون،املاح و الكتروليت ها در بدن بر آستانه تشنج بيمار تاثير گذار است به گفته متخصصان مغز و اعصاب نود و نه درصد بيماران مبتلا به صرع به همين دلايل قادر به روزه داري نيستند.
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ايران افزود: در بيماران مبتلا به ام اس كه مشكل خاصي ندارند، به دليل اينكه گرفتاري آنان عمدتا در سيستم اعصاب مركزي است هيچ منعي براي روزه داري وجود ندارد با اين حال بهتر است قبل از روزه داري با پزشك معالج خود مشورت كنند.
من سال قبل روزه نگرفتم ولی به لطف دکتر جدیدم دیگه می تونم
 تشکر شده توسط : yummy , okhtapus , min00 , DavidBili
از مهمترین اهداف روزه، سلامتی و تزکیه نفس هست. اطمینان داشته باشید که برای یک بیمار ام اس روزه گرفتن کاملا مضر هست. همه ما که سالها با این بیماری زندگی کردیم اون را تجربه کردیم و نیازی هم به تحقیق نیست چون مغز بیشتر از هر اندام دیگری نیاز به تغذیه داره. اونهم مغزی که مواد غذایی لازم بهش نرسیده و بیمار شده، بنابراین بیشتر نیاز به مراقبت داره.confused
در مورد تزکیه نفس هم اطمینان داشته باشید اگر بهش نرسیدید حتما با این بیماری خواهید رسید.wink2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : نازلی , okhtapus , warrior , DavidBili , مریم۷۲ , arezooo82 , yaro , niloofary
منم اصلا نمیتونم روزه بگیرم . کلا گرسنگی عصبیم میکنه...angry
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : DavidBili
من هم تجربه خوبی ندارم
سردرد میشدم
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
من همین که احساس گرسنگی میکنم پشت پام شروع به گزگز میکنه
انگار زود تر از معدم متوجه خالی بودنش میشه Huh
تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
سلام بچه ها با توجه به این که ماه رمضون در پیش داریم میخوام بدونم شما میتونین روزه بگیرین؟آیا از روزه گرفتن منع شدین یا نه؟
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : omid_nejad , SSA , kohedard , عسل راد , hamid_147 , سالومه , DavidBili , maryam.N
دوست عزیز!
تاپیک مشابه این داریم و سالهای پیش کلی درموردش بحث کردیم!
میتونی جستجو کنی.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : omid_nejad , سمیرا67 , kohedard , سالومه , مـه ســـا
من كه نميگيرم wink2

تشکر شده توسط : سمیرا67 , سالومه
من خیلی دوست دارم روزه هامو بگیرم ولی چون دوسال پیش بعد از ماه رمضان وضعم بدتر شد پارسال نگرفتم امسالم نمیگیرم.love51
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , kohedard , عسل راد , سالومه
هرچی گشتم نبودicon_cryicon_cryicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : kohedard , SSA , سالومه

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16