•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان)
تاثیر روزه داری بر ام اس

متاسفانه تاکنون مطالعه و بررسی کاملی که بتواند تاثیر روزه داری را بر ام اس را نشان دهد انجام نشده و تحقیقات انجام شده نیز محدود بوده است. با توجه به اینکه میدانیم استرس فیزیکی و جسمی نیز میتواند سبب تشدید علایم شود و این احتمال در مورد روزه داری نیز وجود دارد، ایا بیمار مبتلا به ام اس مجاز به روزه داری است؟
تقریبا اکثر متخصصین مغز و اعصاب معتقد هستند روزه گرفتن در مورد بیماری که دچار حمله شده یا بیماری که هنوز بیماری وی کنترل نشده ، جایز نیست اما در بیماری که بیماری وی کنترل شده و دچار حمله هم نیست اختلاف نظر وجود دارد.

بعضی از همکاران به بیماران توصیه می کنند شروع به روزه گرفتن کنند و اگر مشکلی پیش نیامد و علایم تشدید نشد این کار را ادامه دهند. اما مشکلی که در این توصیه هست بیمارانی هستند که روزه داری را شروع می کنند و مشکلی هم برای انها پیش نمی اید و ان را ادامه می دهند اما در نیمه دوم ماه رمضان دچار عود بیماری میشوند.

با توجه به موارد گفته شده و تجربه بنده در مورد بیمارانی که ام اس خاموش داشتند و در ابتدای ماه رمضان نیز روزه داری را به خوبی تحمل کردند اما متاسفانه بعضی از انها در نیمه دوم ماه دچار عود بیماری شدند لذا بی ضرر بودن این عمل برای مبتلایان به ام اس برای من مشخص نشده است و من به بیماران خودم توصیه می کنم که روزه نگیرند.( عزیزانی که بنده پزشک معالج انها نیستم حتما با پزشک خودشان مشورت کنند)

دکتر امیررضا عظیمی, [26.05.17 - 5 خرداد 96 ]

( به نقل از کانال دکتر عظیمی )
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : yas8866 , glassheart , آنا , hadisss , Karen , pariya1361
من این چند ساله که ام اس دارم نتونستم روزه بگیرم
عذاب وژدان هم داشتم
دیروز دیگه از دکترم پرسیدم آیا واقعا نباید بگیرم؟
گفت آره تو نباید بگیری
دیگه با توجه به سیر بیماری و دارو و در کل شرایطی که دارم
مخصوصا با گرمای شدید جنوب

میخوام از نظر شرعی هم پیگیر شم پس تکلیف ماهایی که منع روزه داری رو داریم واقعا چیه؟305320_JC_thinking
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : yas8866 , Karen , atkh , pariya1361
سلام منم خیلی دوست دارم روزه بگیرم ولی نمی تونم.
حدیث جان من از نظر شرعی هم سوال کردم نباید بگیریم .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : Karen , hadisss , pariya1361
(2017/06/13, 02:59 PM)hadisss نوشته است: میخوام از نظر شرعی هم پیگیر شم پس تکلیف ماهایی که منع روزه داری رو داریم واقعا چیه؟305320_JC_thinking

اینجا خیلی خوب توضیح داده، ضمن اینکه مبنای اسلام عقلانیت است و از اونجا که تحقیقات رسمی در مورد تاثیر روزه بر ام اس انجام نشده بهتر است به پزشک اعتماد کنیم.
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
 تشکر شده توسط : hadisss , pariya1361
من چیزی نخورم بدنم میلرزه و بشدت خسته میشم
حال من خوب است اما تو باور نکن
 تشکر شده توسط : pariya1361
من سال اول که ام اس تشخیص داده شد پنج تا بیشتر نگرفتم چون تازه فهمیده بودم و حالم خوب نیود.سال دوم ۱۲ تا گرفتم .هیچ مشکلیم نبود و برام راحت بود‌
اما ام اس که مث دیابت نیس که همون موقه حالت بد شه بفهی.بعد اون ۱۲ روز مشکل مثانه من جدی شد که شد!دیگم تا حالا روزه نگرفتم با این که دکتر گفت اختیار با خودته
(2017/06/14, 02:43 PM)atkh نوشته است:
(2017/06/13, 02:59 PM)hadisss نوشته است: میخوام از نظر شرعی هم پیگیر شم پس تکلیف ماهایی که منع روزه داری رو داریم واقعا چیه؟305320_JC_thinking

اینجا خیلی خوب توضیح داده، ضمن اینکه مبنای اسلام عقلانیت است و از اونجا که تحقیقات رسمی در مورد تاثیر روزه بر ام اس انجام نشده بهتر است به پزشک اعتماد کنیم.

مرسی
لینک برام باز نمیشه
چک میکنی لطفا؟
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
سلام‌همگی خوبید روزه نبایدبگیرید اصلا چون بدنتون ضعیف میشه
 تشکر شده توسط : Syd , kaveh_plus , pariya1361
سلام
من روزه کله گنجشکی میگیرم و راضی هستم.?
آخه سر کار متاسفانه مردم درک درستی ندارند که من بخوام واسشون توضیح بدم...icon_biggrin
 تشکر شده توسط : alireza1111 , Syd , pariya1361
(2018/05/30, 08:17 PM)هنگامه ۲۳۶۸ نوشته است: سلام‌همگی خوبید روزه نبایدبگیرید اصلا چون بدنتون ضعیف میشه
سلام
من نمیگیرم، ولی اصلا نمیشه حکم کلی داد
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16