امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عصب چشم و نوريت اپتيك
(2011/02/15, 06:46 PM)arezoomand نوشته است: من 10 سال پیش دچار تاری چشم راست شدم. دکترا گفتن التهاب اعصاب چشمه و با تزریق کورتون بعد از چند وقت تاری چشمم برطرف شد.

الان بعد از 10 سال چشم چپم دچار همین مشکل شده، وقتی با بالا نگاه می کنم خوب می بینم ولی انگار نیمه پایینی تاره. چند وقتی هم هست که شبها مرتبا بیدار می شم و دو سه ساعت خوابم نمی بره. دستام هم دو هفته ای هست که شب ها یک کم خواب می ره. البته من کلا آدم زود رنجی هستم و زیاد ناراحت می شم. یبوست مزاج هم دارم. توی چند تا سایت خوندم که اینها می تونن علائم بیماری ام اس باشن.

آیا من دارای بیماری ام اس هستم؟ چگونه می تونم تشخیص بدم و اینکه اگر ام اس دارم باید چکار کنم. لطفا اگر می شه اسامی دکتر و بیمارستانهایی که برای تشخیص می تونم مراجعه کنم رو هم بگین

با تشکر
منم بهتون پیشنهاد میکنم که اصلا از ام اس نترسید اولا که مشکل شما ابتداباید با مراجعه به دکتر مشخص شه مشکل منم تاری چشم چپ بود که خیلی زود دکتر رفتم و تشخیص داده شد و آمپول ... خدا را شکر بعد 3سال هیچ مشکل خاص دیگه ای جز پرش چشم (گاهی اوقات ) ندارم پس شما هم با توکل به خدا حتما به دکتر مراجعه کنید و پیگیری کنید
 تشکر شده توسط : movahedi
Salaam be hame,
Man ham moshkelam ba tarie cheshm shooroo shood, aval ye lake tar bood dar tule 2 mah, ke dr ha nafahmidan moshkelam chie. dobare 6 mah bad etefagh oftad baram ye lakeye bozorg tar, va 4 mah pish almost hichi cheshme rastam nemidid, kheili tarside boodam, ta inke 3 hafte pish tashkhise ms dadan baram. MRI va spinal tab (azmayeshe nokh) tanha rahe tashkhise, ta onja ham ke shenidam tu iran kheili sari mituni MRI begiri, aslan taalol nakun, hatman booroo pishe ye dr neurologit.

Agar che ishalah ke chizi nabashe.
 تشکر شده توسط : hedieh
(2011/05/02, 06:25 AM)Parand نوشته است: Salaam be hame,
Man ham moshkelam ba tarie cheshm shooroo shood, aval ye lake tar bood dar tule 2 mah, ke dr ha nafahmidan moshkelam chie. dobare 6 mah bad etefagh oftad baram ye lakeye bozorg tar, va 4 mah pish almost hichi cheshme rastam nemidid, kheili tarside boodam, ta inke 3 hafte pish tashkhise ms dadan baram. MRI va spinal tab (azmayeshe nokh) tanha rahe tashkhise, ta onja ham ke shenidam tu iran kheili sari mituni MRI begiri, aslan taalol nakun, hatman booroo pishe ye dr neurologit.

Agar che ishalah ke chizi nabashe.

پرندجان ممنون از توضيح قشنگت فقط ميشه راجع به داروي خودت توضيح بدي چيه و چرا اسمش با بقيه داروها فرق ميكنه؟ ايا خوراكي يا تزيريقيه؟ ويا هراطلاعات ديگه ي كه بتونه كمك كنه با شناخت بهترش. ممنون ميشم ادرس ايميل من موجوده. برات ارزوي موفقيت و سلامتي دارمSmile
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
 تشکر شده توسط : Parand
Salaam Mojadad.
Kheili mamnoon Hedye jan, manam barat arezooye moafaghiat va salamat mikunam.
In daroo ke man masraf mikunam, Copaxone, tazrighie (albate hanooz shooroo nakardam gharare ke pas farda nurse biad khunam va behem amoozesh bede ke che joor be khudam tazrighesh kunam.) daroo bayad roozane tazrigh beshe. Esme aslish ham: glatiramer acetate.
In daroo ye meghdari geroone, age man bime nadashtam no way ke mitunestam azash estefade kunam! shayad dalilesh in bashe ke tu iran hanooz nist!
Rasti ye website hast ke doctoraye inja be man pishnehad kardan azash estefade kunam
mswatch.ca
Age soale dige ham bood begid khush hal misham betunam kumaki kunam.

Hamishe hale khubi dashte bashin;
Parand.
 تشکر شده توسط : nahid , hedieh , sanaz-sss
خب یه سوال:
من وقتی VEP انجام دادم دکتر گفت چشمات تاره در حالی که من هیچ تار بودنی رو حس نمیکردم

چون عینکی هستم مسلما بدون عینک تار میبینم که مشکل قرنیه هست نه عصب اینو بهش گفتم ولی قبول نکرد

انگاری به زور می خواست علائم ام اس رو تو من پیدا کنهlaughing3

سوال من اینه این تست پتانسیل چشمی واسه عینکیا چطوره؟؟؟؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

(2011/05/06, 07:17 PM)sara.161 نوشته است: خب یه سوال:
من وقتی VEP انجام دادم دکتر گفت چشمات تاره در حالی که من هیچ تار بودنی رو حس نمیکردم

چون عینکی هستم مسلما بدون عینک تار میبینم که مشکل قرنیه هست نه عصب اینو بهش گفتم ولی قبول نکرد

انگاری به زور می خواست علائم ام اس رو تو من پیدا کنهlaughing3

سوال من اینه این تست پتانسیل چشمی واسه عینکیا چطوره؟؟؟؟

وی ای پی چیکار به تار بودن داره؟

ببینید این آزمایش (VEP(Visual Evoked Potential
میاد سرعت میزان پاسخ اعصاب چشم رو به محرک ها در 60 ثانیه پیدا میکنه.
اصلا شما باید عینک تون رو بزنید هنگام تست! (تا اونجایی که بنده اطلاع دارم)
بعد میاد برای هر چشم دو تا نمودار رسم میکنه
اون وقت با دقت میلی ثانیه تاخیر عملکرد اعصاب چشم رو در میاره!
بعد تشخیص میدن شما علائم چشمی ام اس رو داری یا نه!
معاینه ی چشم که نیست.!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Maz
دو تا نمودار رو دیدم ولی من که چیزی سر در نمیارمangry2

گفت بدون عینک

منم گفتم خب 100% تاره چون بدون عینک تاره دیگه
این دکتره صحراییان نبوده هاااا یه وقت فکر نکین اون بودهconfused

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

البته اين علائم از علائم ام اس هست .ولي سعي كنيد هر چه زودتر به دكتر مراجعه كنيد تا از بودن يا نبودن ام اس مطمئن بشيد.فكر ميكنم اينطوري خيلي بهتره .سلامت باشيد Smile
Salam arz shod khedmate tamame dostan.man 4 mahe pish cheshme chapam tar shod rafyam doktor goftan ms dari.10 rooz bastari shodam korton behem tazrigh kardan va bad az on ampole betafrondadan behem dadan ke bad az 2 mah tazrigh hanoz tarie didam dorost nashode.az dostan khahesh mikonam rahnamayim konan
سلام دوستان دوبار دچار تاری دید شدم بار اول دکتر گفت چیزی نیست اما برای بار دوم که چشمم باز تار شد ومدت بیشتری طول کشید به طور جدی مشکلم رو دنبال کرد تا اینکه گفت التهاب عصب چشم داری الان هم چون کم کم روبه بهبودی هستی کاریش نداریم وشاید دیگه اصلا برنگرده اما اگه دیدی برگشت باید بیای بستری بشی الان موندم تو این مدت که هیچ دارویی تجویز نکرده نکنه دچار حمله بدتری بشم کسانی که التهاب عصب چشم داشتن پزشکتون بعد از تشخیص بلافاصله دارو براتون تجویز کردن؟؟؟

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان