•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ مربوط به ام اس!
(2010/05/12, 06:53 PM)tanha نوشته است: حالا یه سوال فنی: آیا بستری شدن واسه تزریق کورتن دلیل خاصی داره؟ یعنی دلیلی وجود داره که دکتر تشخیص بده که طرف تو بیمارستان واسه تزریق بستری بشه یا نه؟! بستری شدن تو بیمارستان فقط واسه اینه که زیر نظر دکتر باشه؟!

من وقتی از دکترم پرسیدم بستری شدن چه لزومی داره گفت فقط واسه این که فشارت و قند خونتو نمیدونم پتاسیم و از اینطور چیزا... تحت کنترل باشه.
آیدای عزیز من اصلا منظورتو متوجه نشدم.شاید آنی جون متوجه شده و جواب داده.ولی من فکر نمیکنم حرف بدی زده باشم که شما ناراحت شدید.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
 تشکر شده توسط : tanha , anaram
منم یستری شدم اون موقع نگفتن تو خونه هم میشه ، بعدا از حرف دوستان فهمیدم در صورت رعایت کامل شرایط یا آمدن پرستار بالای سر بیمار شاید بذارن. اما بستری برای اینه که همه یه جور نیستن بعضیا واکنش نشون میدن مثلا قندشون بالا میره مثل من که خیلی بالا رفت و کلا تا چند هفته رژیم وغذاهای بی قند و نمک دادن.کلا برای چک کردن مداوم فشار خون ونبض و قلب و قند و تزریق درست کورتن در مدت معین و.... هست.اگه در منزل کسی این کارا رو بلد نیست حتما لازمه بستری بشه چند روزم بیشتر نیست.من اصلا صورتم جوش نزد یه مقدار صورت تپل و گرد میشه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : tanha
آنيتا جون ترس نداره كه دختر خوب ...
سرمه ديگه عين همه ي سرماي ديگه
ناهيد راس ميگه واسه اين بستري ميكنن چون ممكنه كه مثلا فشارت تغير كنه يا قرمز بشي همين ... هيچ جوره خاصي نيست. بستري هم بشي بهتره چون زير نظر پرستاري ديگه .
فقط مايعات زياد بخور ،‌مصرف نمك و شوري رو به حداقل برسون . اين اصطلاح بادكنك هم اين طوري نيست كه دقيقا عين بادكنك بشي. فقط يه زره صورتت پف مي كنه و ممكنه جوش بزني و اينم در صورتي كه رژيم غذاييت رو رعايت كني قابل حله و مشكلي برات پيش نمياد .
هر دارويي عوارض داره .
آيدا جونم نگرانته عزيزم و حرفي رو بدون علت نميزنه...
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : anita
بهنام جان شما درباره علايم من پرسيده بودي
از پارسال مدتي بود كه وقتي زياد سرپا مي موندم احساس مي كردم كمرم سست شده
و هرجا كه بودم بايد فورا مي نشستم بعد از يه مدت اين حالت برطرف شد ولي همش زود خسته ميشدم همه بهم مي گفتن ويتامين بخور واز اين حرفا كه معمولا دكتراي خانگي مي زنن
ولي چند هفته پيش چشم راستم يدفعه تار شد و بعد از چند روز دركمال وحشت ديدم كه همه چيزو با چشم راستم دوتايي مي بينم رفتم پيش چشم پزشك گفت بايد به نورلوژيست مراجعه كنم منم رفتم دكتر و بهم ام ار ايو نوار چشم داد
بعدم تشخيص ام اس دادن ولي تمام اين حالتها طولاني نبودن غير از سست شدن كمر كه مدتش بيشتر طول كشيده بود بقيه زود برطرف شدن الانم يه چند روز همش حس مي كنم دست راستم سنگينه.
ديگر گذشته را به باد نخواهم سپرد
گذشته من با وجود تو بهشتي است
كه من آن را با ذره ذره هستي ام به آينده خواهم سپرد
(2010/05/12, 06:53 PM)tanha نوشته است: آنارام جان گفتی که: معمولن هم براي كوتن گرفتن بيمارا رو بستري نميكنن ( يعني من كه هيچ وقت بستري نشدم ، متوجه هم شدم بقيه رو هم بستري نميكنن حالا ممكنه مواردي كه من ديده باشم اونور بوده ان )

حالا یه سوال فنی: آیا بستری شدن واسه تزریق کورتن دلیل خاصی داره؟ یعنی دلیلی وجود داره که دکتر تشخیص بده که طرف تو بیمارستان واسه تزریق بستری بشه یا نه؟! بستری شدن تو بیمارستان فقط واسه اینه که زیر نظر دکتر باشه؟!

بهنام جان همونجور كه بچه ها گفته ان بستري شدن تويه بيمارستان حين دريافت كورتن ضمن كنترل ساعات دريافت دارو براي اينه كه ميزان فشار خون و .... كنترل بشه
منم اگر تويه خونه دارو گرفتم به اين خاطر بود كه كسي كنارم بود تا هم داروم رو برام كنترل كنه هم فشار خون و ... ام تحت نظرش باشه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : tanha
آنیتا جان یکی دو روز اول خیلی خوشگل میشی اما بعدش کمی جوش میزنی که اهمیت نده خودش برطرف میشه. ممکنه یکی دو روز هم بیخواب بشی که باز هم مهم نیست.
من در درمانگاه تزریق میکردم. محیطش از بیمارستان آرومتره. تو خونه زمان طولانی تر میشه حوصلت سر میره.
بچه ها من امروز بعد از تزريق به شدت چشمام تار شدن با دكترم تماس گرفتم گفت
عيب نداره از اثرات كورتنه الان تا حد زيادي برطرف شده ولي خب بازم راحت نيستم
ميگم نكنه برا خاطر من گفته كه نترسم نكنه دوباره دوتايي ببينم
تازه گاهي به شدت قرمز ميشم و احساس مي كنم برافروختم
پس كي اين حالتا تموم ميشه؟
ديگر گذشته را به باد نخواهم سپرد
گذشته من با وجود تو بهشتي است
كه من آن را با ذره ذره هستي ام به آينده خواهم سپرد
(2010/05/15, 09:38 PM)آنيتا نوشته است: بچه ها من امروز بعد از تزريق به شدت چشمام تار شدن با دكترم تماس گرفتم گفت
عيب نداره از اثرات كورتنه الان تا حد زيادي برطرف شده ولي خب بازم راحت نيستم
ميگم نكنه برا خاطر من گفته كه نترسم نكنه دوباره دوتايي ببينم
تازه گاهي به شدت قرمز ميشم و احساس مي كنم برافروختم
پس كي اين حالتا تموم ميشه؟

آنيتاي عزيز اين عاديه.يه مدت بعد برطرف ميشه.فقط بايد داروهاتو استفاده كني.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
در اين مورد نظر من اينه كه داروهايي كه دكترتون بهتون داده رو با خيال راحت مصرف كنيد از طرفي سردي و گرمي تغذيه رو هم تا حد امكان رعايت كنيد البته وسواسي كه بعدش استرس بياره رو هم بذارين كنار مثلا اگه يه لواشك خوردين فكر نكنين چون سردي بوده الانه كه سروكله ام اس پيدا بشه فوقش هر وقت وقت شد يه چاي دارچين هم بخورين كه سردي اوونو جبران كنه.
دوستاي من با توكل بر خدا هممون خوب ميشيمlove51
گر نگهدار من آنست كه من ميدانم شيشه را در بغل سنگ نگه مي دارد.
میشه به من یه کمکی کنید؟
من چند روز پیش صبح که از خواب پا شدم چشمام سیاهی رفت تا اینکه بالاخره همه جا سیاه شد و چند ثانیه طول کشید تا برطرف بشه بعد دیگه هر موقع از جا بلند میشدم همی اتفاق میافتاد تا اینکه همون طور که گفتم الان چشمام تارتر شده شماره چشمام 5/1و 75/1 ولی من خیلی تارتر میبینم. یه مشکل دیگه هم اینه که وقتی گریه یا خمیازه می کشم پلک چشمام برنمی گرده یعنی وقتی چشمم بسته میشه خیلی سخت پلکش باز میشه.
یه ده روزی هم هست که تازه که می خوام بخوابم ( نه اینکه خوابم برده باشه ) ناخودآگاه بدنم یا دستام یا پاهام یه پرش شدیدی دارن
اینا برای چیه خواهش می کنم بهم بگین.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا صدای سوت در سر و فس فس گوش مربوط به ام اس می باشد hamed2006 26 37,086 2014/04/08, 09:23 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان