•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن
(2012/01/16, 12:35 PM)مولتی ام اس نوشته است: ممنون، خوب بود ولی مطلب جدیدی نگفته بود
تا حالا هیچ موازی کاری کار دیگری رو قبول نداشته هیچ علمی علم دیگری رو تائید نکرده گاهی این راست میگه گاهی اون ما هم سر این دو راهی موندیم چیکار کنیم.

طب سنتی در بسیاری ازموارد بهتراز طب های دیگرعمل می کند.
طب اسلامی و دستوراتی هم که از طریق روایات بدست ما رسیده بسیارمفیده.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : somaye_602000 , ostad2000 , رزمینا , nahal
منكه خودم فكر ميكنم از بس ماست و خيار و ترشي و لواشك و آلوچه و دوغ خوردم ام اس گرفتم من زياااااد سردي ميخوردم خيلي زيادangry2angry2 بيشتر از اينكه اين چيزا را دوست داشته باشم چون كالري كمتري داشت و فكر ميكردم باعث لاغري ميشه ميخوردم و همين باعث شد به خوردنشون عادت كنم عاشق خرما و شيريني بودم اما سردي و ترشي مي خوردمangry2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : رزمینا , ثریا , شفا یافته
(2012/01/30, 05:34 PM)parisa2011 نوشته است: به نظر من در درمان ام اس طب سنتی خیلی بهتر از پزشکی کلاسیکه .
چون ظب سنتی علت را توضیح میده و سعی میکنه علت را از بین ببره ولی توی درمانهای معمولی بدون اینکه بدانند علت دقیق بیماری چیه ، فقط دارو تجویز میکنن.

در ادامه مطلب شما، داروهای شیمیایی عوارض دارند هرچند اندک باشه ولی داروهای طب سنتی برای بیماری سودمند نباشند مضر هم نیستند چون همون غذا و گیاهانی هستند که معمولا استفاده می کنیم فقط توصیه شده که از سردیجات استفاده نکنیم بیشتر گرمیجات مصرف بشه
جانم فدای امام هادی علیه السلام.

السلام علیک یا علی بن محمد الهادی

تشکر شده توسط : ostad2000 , رزمینا , شفا یافته
به نظر من میشه هم از طب مدرن استفاده کرد و هم از طب سنتی بهره برد و بطور همزمان دستورات هر دو را اگر با هم تعارض نداشته باشند، رعایت کرد.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : nahid
منم خیلی به طب سنتی و اسلامی اعتقاد دارم من برای ام اس تا حالا هیچ قرص یا امپولی استفاده نکردم و از روند درمانم هم راضیم خدا رو شکر.
هر چی گشتم بیماری به ذهنم نیومد که طب کلاسیک بتونه کامل درمانش کنه (نه اینکه فقط نشانه های بیماری رو کم و بیش کنترل کنه)نمی خوام بگم دستاوردی نداشته اما خرابکاریهاش بیشتر از دستاورداش بوده.ConfusedConfusedConfused
 تشکر شده توسط : ostad2000 , somaye_602000 , ثریا , parisa2011 , sahar1361
خوب خوب همگی برن کنار من اومدمagreement2
روز پنج شنبه تو برنامه سیمای خانواده یه آقاهه(دکترای طب سنتی) اومده بود
منم اس ام اس دادم و پرسیدم برای ما ام اسی ها چه غذا یا گیاهی خوبه؟
(خدایی اصلاً فکرشم نمیکردم اس منو بخوننhappy0065.gif)
بهرحال پاسخ دکترو ضبط کردم و حالا واستون میذارم
اگه فکر کردین نیازه لینک دانلودشم میذارم
این شما و این...
... موردی شاید برخی از درمانهای سنتی جواب بدن ولی واقعیت اینه که ماهیت این بیماری طوری هست که اوج و فرود و فراز و نشیب داره و آدم نمیتونه تشخیص بده که آیاپاسخی که بیمار میده و یا بهبودی که داره ناشی از درمان بوده و یا بعلت فروکش کردن خود بیماری هست.
(یه سری جمله هم گفت با این مظمون که بیمارا مراقب باشن و بیگدار به آب نزنن و پیش یه سری از این مدعی ها نرن و حتماً با مشورت پزشک معالجشون باشه)
... اما کارهایی که طب سنتی میتونه روی عوارض جانبی این بیماری بکنه و راجع به کیفیت زندگی این بیماران اولاً این رو میتونم با صراحت بگم که بله طب سنتی میتونه کارهایی بکنه و به بیمارا کمک بکنه
راهنمایی که میتونم بکنم اینه که در اغلب بیماران نه در همه موارد شاید در بیش از 90% موارد آنچه که ما در طب سنتی بهش ماده غذایی سرد مزاج میگییم و اون چیزهایی که خیلی رطوبت بخش هست یا بدن رو خشک میکنن و یا ترکیبی از اینها
حالا من مثال میزنم:
انواع فست فودها،قارچ،سوسیس و کالباس،بادمجان،میوه های تابستانی که سرد هستن مثل خیار،هندوانه،گوجه سبز توت فرنگی معمولاً خود افراد متوجه میشن که بعد از خوردنشون لخت میشن سست میشن حالت خستگیشون تشدید میشه این موارد رو باید احتیاط بکنن
کمتر استفاده بکنن
گاهی که حوس میکنن حتماً با مصلحش مصرف کنن
البته بعضی از بیماران رو هم دیدم که یه اشتباهی میکنن و اون مصرف بیش از حد اون چیزیست که ما به اون گرمیجات میگیم فلفل،زعفران،دارچین،زنجبیل و ادویه خیلی تند خوردن هم براشون مناسب نیست
و یه نکته مهم اینه که لینت مزاجشون رو باید حفظ کنن
منتها با چیزهایی که طبیعت نسبتاً گرم داره مثل انجیر،خاکشیر
هر چی یبوستشون کمتر باشه قطعاً عوارضشون هم کمتره

خواستین روزای 5شنبه تو برنامه سیمای خانواده حرفاشو گوش کنین
من فقط نقل قول کردم
دیگه پای خودش هرچی گفتهicon_cry
راستی اگر غلط املایی و یا دستور زبان داره ببخشید گوش کردم stop زدم تایپ کردم دوباره play کردم سخته دیگهconfused2
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : najva , somaye_602000 , parisa2011 , afsaneh , شفا یافته , BABA , niloofary
(2012/06/07, 01:08 PM)زهراجون نوشته است: خوب خوب همگی برن کنار من اومدمagreement2
روز پنج شنبه تو برنامه سیمای خانواده یه آقاهه(دکترای طب سنتی) اومده بود
منم اس ام اس دادم و پرسیدم برای ما ام اسی ها چه غذا یا گیاهی خوبه؟
(خدایی اصلاً فکرشم نمیکردم اس منو بخوننhappy0065.gif)
بهرحال پاسخ دکترو ضبط کردم و حالا واستون میذارم
اگه فکر کردین نیازه لینک دانلودشم میذارم
این شما و این...
... موردی شاید برخی از درمانهای سنتی جواب بدن ولی واقعیت اینه که ماهیت این بیماری طوری هست که اوج و فرود و فراز و نشیب داره و آدم نمیتونه تشخیص بده که آیاپاسخی که بیمار میده و یا بهبودی که داره ناشی از درمان بوده و یا بعلت فروکش کردن خود بیماری هست.
(یه سری جمله هم گفت با این مظمون که بیمارا مراقب باشن و بیگدار به آب نزنن و پیش یه سری از این مدعی ها نرن و حتماً با مشورت پزشک معالجشون باشه)
... اما کارهایی که طب سنتی میتونه روی عوارض جانبی این بیماری بکنه و راجع به کیفیت زندگی این بیماران اولاً این رو میتونم با صراحت بگم که بله طب سنتی میتونه کارهایی بکنه و به بیمارا کمک بکنه
راهنمایی که میتونم بکنم اینه که در اغلب بیماران نه در همه موارد شاید در بیش از 90% موارد آنچه که ما در طب سنتی بهش ماده غذایی سرد مزاج میگییم و اون چیزهایی که خیلی رطوبت بخش هست یا بدن رو خشک میکنن و یا ترکیبی از اینها
حالا من مثال میزنم:
انواع فست فودها،قارچ،سوسیس و کالباس،بادمجان،میوه های تابستانی که سرد هستن مثل خیار،هندوانه،گوجه سبز توت فرنگی معمولاً خود افراد متوجه میشن که بعد از خوردنشون لخت میشن سست میشن حالت خستگیشون تشدید میشه این موارد رو باید احتیاط بکنن
کمتر استفاده بکنن
گاهی که حوس میکنن حتماً با مصلحش مصرف کنن
البته بعضی از بیماران رو هم دیدم که یه اشتباهی میکنن و اون مصرف بیش از حد اون چیزیست که ما به اون گرمیجات میگیم فلفل،زعفران،دارچین،زنجبیل و ادویه خیلی تند خوردن هم براشون مناسب نیست
و یه نکته مهم اینه که لینت مزاجشون رو باید حفظ کنن
منتها با چیزهایی که طبیعت نسبتاً گرم داره مثل انجیر،خاکشیر
هر چی یبوستشون کمتر باشه قطعاً عوارضشون هم کمتره

خواستین روزای 5شنبه تو برنامه سیمای خانواده حرفاشو گوش کنین
من فقط نقل قول کردم
دیگه پای خودش هرچی گفتهicon_cry
راستی اگر غلط املایی و یا دستور زبان داره ببخشید گوش کردم stop زدم تایپ کردم دوباره play کردم سخته دیگهconfused2

اینم نصفه نیمه نظر منو گفته ، نمیشه واسه همه یک مدل تجویز انجام بشه ولی اینکه گفته بیش از 90% فلان ... احتمالا من جزو اون 10% هستم که این چیزا روم تاثیری نداره چون همیشه به تعادل غذا مصرف کردم .
هیچوقت چیزای ترش نخوردم و هیچ وقت یادم نمیاد زیادی ماست و اینجور چیزا خورده باشم.
قشنگ یادمه وقتی بچه بودم همیشه ماست رو با نعناع دوست می داشتم عاشق ماست و نعناع بودم Rolleyes یا خرما و دارچین و عسل و زنجبیل و ... خلاصه که همه چیز 100% نیست مواظب بدن خودتون باشید icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : zohrevand , mehrshin57 , شيدا رها
اخه چه جوری به علم این پی بردنangry3angry3angry3angry3.....مبنای تحقیقاتشو چی بوده......مثلا من ماست مصرف بکنم بر چه مبنائی باعث تحریک سیستم ایمنی بدن من میشه تا حمله اغاز بشهconfusedconfusedconfused
اصلا من روزی نیم کیلو ماست شروع میکنم میخورم یه ام اسی دیگه هم پیدا میکنم که ماست نما(شبیه همون دارو نما)بخوره ببینم من دچار حمله میشم یا اون....نتایجشو چاپ میکنم میدم بیرون....agreement2
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : mehrshin57 , TootFarangi , yummy , chipchip
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا؛ افرادي كه علاقه زيادي به خوردن ترشي، سركه، تمرهندي، ماست، قره‌قروت و ... دارند، اگر در مورد غذاي مصرفي روزانه خود دقيق نباشند در معرض ابتلا به ام.اس قرار مي‌گيرند.

براساس اين گزارش اختلال در غدد درون‌ريز موجب مي‌شود كه سيستم داخلي بدن بر هم ريخته و انسان از حالت تعادلي روحي و رواني خارج شود. بهترين راهكار درماني كه در زمينه پيشگيري از بيماري ام.اس آن است كه افراد زودرنج و حساس بايد تلاش كنند تا تفسير خود را از موقعيت‌هاي اجتماعي به‌گونه‌اي تغيير دهند تا كمترين فشار رواني بر آنان وارد شود.

معمولا در مبتلايان به ام.اس، ph خون گرايش به حالت اسيدي دارد و اگر اين حالت بر اثر نوع تغذيه تكرار شود، بيمار در معرض حملات مداوم قرار مي‌گيرد و حال بيمار به مرور رو به وخامت خواهد رفت.
(خوب ماست هم در بدن اسید لاکتیک تولید میکند وph خون را پایین میاورد)
http://mscenter.ir/Thread-%D9%85%D8%B5%D...9%87%D8%AF
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , زهراجون , ثریا , min00 , rana , najva , شفا یافته , BABA

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,731 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,150 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,106 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 52,930 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,824 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,325 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  تعریف شما از درمان ام اس FBF 12 6,887 2014/04/18, 09:43 AM
آخرین ارسال: سالومه
  انتخاب درمان ام اس - مسئله ای مهم همسر یک مشکوک به ام اس 4 4,160 2012/11/14, 02:53 PM
آخرین ارسال: mehdernet2
  در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ nahid 18 11,927 2012/09/28, 02:40 AM
آخرین ارسال: edarzi
  تشکیل گروهی برای درمان farda20032020 150 91,600 2012/05/20, 11:21 PM
آخرین ارسال: farda20032020

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست