امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ميزان گسترش سندرم دويك در جهان.

ميزان شيوع و گسترش سندرم دويك در جهان هنوز به طور اساسي و كلي بررسي نشده است. زيرا گزارشات كامل و كافي از ان به دست نيامده است و اغلب اوقات اين بيماري با ام اس اشتباه تشخيص داده ميشود.

سندرم دويك بيشتر در زنان شايع است تا مردان و دو سوم از جمعيت اين بيماري را زنان شامل ميشوند. واين بيماري در 80 درصد از مبتلايان دچار عود هاي مكرر ميشود.

بر طبق گزارشات Walton Center در انگلستان :
"به نظر ميرسد كه NMO در حال گسترش در سرتاسر جهان است, بر خلاف MS كه شيوع ان بيشتر در مناطق داراي اب و هواي معتدل و داراي نژاد سفيد پوست است.
همچنين خطر ابتلابه NMO در مردم افريقا و اسيا به خصوص اسياي دور بيشتر از ساير نقاط جهان است.
((نقاط داراي اب و هواي معتدل )).
[تصویر:  cold-temperate-climates.jpg]
هنوز آمار واضح و روشني از شيوع اين بيماري به دست نيامده و به دست اوردن امار كامل و معين كاري بسيار دشوار است."

همچنين بسياري از بيماران دويك در مراجعات اوليه, بيماري اشان به اشتباه ام اس تشخيص داده ميشود. به عنوان مثال 35 درصد از بيماران امريكايي افريقايي به هنگام مراجعه, بيماري اشان به اشتباه ام اس تشخيص داده شد. در حالي كه بيماري انها سندرم دويك بوده.

سندرم دويك بيشتر در مردم اسيا شايع است تا سفيدپوستان امريكاي شمالي و اروپا. در حقيقت در بيماران اسيايي نوعي از ام اس به نام ام اس اپتيك-اسپينال اسيايي (كه 30 درصد از انواع ام اس را در ژاپن شامل ميشود)
به اشتباه با سندرم دويك يكسان تلقي ميشود. ( اپتيك-اسپينال نوعي ام اس است كه با ام اس كلاسيك و اصلي در ژاپن تفاوت هايي دارد.).
در مردم بومي نواحي گرمسيري خط استوا و حاشيه هاي ان شيوع ام اس كمتر است و اگر هم مواردي وجود داشته باشد بيشتر به صورت ام اس اپتيك-اسپينال پديدار ميشود. و همچنين اكثر بيماراني كه سندرم دويك دارند, روابط خويشاوندي ندارند و به طور كلي به نظر ميرسد كه اين بيماري به شرايط فاميلي ارتباطي نداشته باشد.
((نواحي قرمز, خط استوا و حاشيه ان است.))
[تصویر:  640px-World_map_torrid.svg.png]

ترجمه :رامين
برگرفته از :ويكيپديا
انجمن تخصصي ام اس سنتر.

هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : baran , havaars , عمومهربان , nazii , نسترنى , شفا یافته , sarir , shokolat
من فقط از چشم مشکل داشتم تاحالا هيچ مشکله حرکتی نداشتم نکنه دويک دارمconfused يادم باشه اين دفعه از دکترم بپرسمHuh
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
كلاً ام اس و دويك چه تفاوتهايى با هم دارند؟ Huh
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
تو این تاپیک در مورد تفاوت هاشون توصیح داده شده
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : nazii

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت بین ام اس و سندرم دویک سـاناز 91 90,534 2023/06/08, 06:17 PM
آخرین ارسال: Goil
  مبتلايان به "سندروم دويك" از استرس بپرهيزند یه غریبه 3 5,665 2018/06/10, 05:40 PM
آخرین ارسال: Mahnazsenobary
  سندرم Devic چیست؟ havaars 12 18,384 2018/05/14, 02:23 PM
آخرین ارسال: haniehh
  سايت هايي مفيد در رابطه با سندرم دويك. warrior 3 6,224 2014/04/27, 07:45 PM
آخرین ارسال: ghazallll
  معيارهاي تشخيص دويك و انواع آن. warrior 1 6,307 2012/01/13, 10:11 PM
آخرین ارسال: warrior
  تاريخچه دويك. warrior 3 4,640 2012/01/09, 11:40 PM
آخرین ارسال: Aynaz
  [split] تفاوت بین ام اس و سندرم دویک 0 1,482 کم‌تر از 1 دقیقه‌ی پیش
آخرین ارسال:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: