امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ورزش بیش از اندازه به سیستم ایمنی بدن آسیب میرساند
ورزش بیش از اندازه به سیستم ایمنی بدن آسیب میرساند.

[تصویر:  bardar-sport.gif]

سلامت نیوز :پروفسور مایک گلسیون گفت :ورزش در حد تعادل به تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری های عفونی نظیر سرماخوردگی ، آنفولانزا ، سینوزیت کمک می کند . اما باید توجه داشت که ورزش بیش از اندازه می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند .
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه دیلی تلگراف این عضو انجمن آموزش علوم بریتانیا گفت : اگر در طول روز تحرک کمی دارید و یا کارتان با تحرک کم ،نظیر کارهایست که باید پشت میز بنشینید ؛ خطر ابتلا به عفونت در شما 2 تا 3 برابر بیشتر از دیگران است . تحقیقات نشان می دهد کسانی که به صورت مداوم ورزش می کنند شانس ابتلا به عفونت های تنفسی مثل سرماخوردگی در آنها تا نزدیک یک سوم کاهش می یابد .
در مقابل پس از یک دوره ورزش شدید و طولانی مدت احتمال ابتلا به عفونت و تبدیل شدن فرد به یک بیمار افزایش می یابد .
این عضو انجمن میکروبیولوژی عمومی جامعه بریتانیا تاکید کرد : ورزش در حد تعادل به تقویت عملکرد سلول های سیستم ایمنی بدن کمک می کند و تغییرات هورمونی که در اثر استرس و ... اتفاق می افتد را کنترل می کند اما ورزش بیش از اندازه میتواند به همان میزان مضر باشد بنابراین در صورت داشتن بیماری مثلا اگر سرماخورده اید از ورزش کردن پرهیز کنید.
لازم به ذکر است که ورزش علاوه بر فواید جسمانی که دارد مهمترین عامل در از بین بردن افسردگی‌ها و یا پیشگیری از به وجود آمدن این نوع بیماریها است. ثابت شده است كه نرمشهای مداوم روزانه موجب كاهش اضطراب، افسردگی، تنظیم وتعدیل میزان استرس وحتی تغییرات شخصیتی(پیدایش دید مثبت تری نسبت به زندگی) می شود.

هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : نسترنى , earth , MFhealth , آنا , Aynaz , Ali 324 , دیبا , paeazan
من به محض اينكه يه مدت ورزش نميكنم بهم حمله دست ميده، ولى آخه بعضى موقعها يه موقعيتي پيش مياد كه آدم نميتونه ورزش كنه .party0048.gif
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
من توی ایروبیک وقتی پشت سر هم حرکات رو انجام می دم یهویی احساس خستگی شدید می کنم و حتما چند دقیقه باید استراحت کنمconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
مقاله چاپ شده برایم جالب بود. یکسال قبل از شناخته شدن بیماری در من به شدت ورزش می کردم و وزن خودم را از 68 به 58 رسانده بودم. هر روز 2 الی 3 ساعت ورزش میکردم. بدنسازی . ایروبیک و استخر. تا اینکه یک شب بعد از استخر و سونا تا صبح حالم بد بود و مدام گلاب به روتون..........
بعد از چند روز هم دست راستم گاهی فلج میشد و بعدش هم تشخیص ام اس با ام ار ای.Sad

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ورزش زومبا shokolat 6 8,490 2015/10/04, 08:57 PM
آخرین ارسال: عسل راد
  معجزه اثر ورزش shokolat 0 3,109 2013/01/22, 06:59 PM
آخرین ارسال: shokolat
  درمان چاقی: تغذیه،ورزش،دارو shokolat 4 4,438 2012/12/12, 05:06 PM
آخرین ارسال: chipchip
  ورزش پیلاتس و ام اس goli61 16 15,727 2012/12/12, 03:49 PM
  ورزش درماني در ايران رايج نيست shokolat 7 4,869 2012/10/13, 08:14 AM
آخرین ارسال: toktam*
  10 ورزش بسیار خطرناک shokolat 10 8,146 2012/09/25, 10:24 AM
آخرین ارسال: شفا یافته
  8 اصل برای ورزش های تابستانی shokolat 0 2,319 2012/09/01, 09:41 AM
  ورزش در اوقات فراغت و افسردگی chipchip 0 2,412 2012/07/28, 05:17 AM
آخرین ارسال: chipchip
  با اندازه دور کمر اضافه وزن خود را تشخیص دهید shokolat 0 2,036 2012/07/22, 04:05 PM
  ورزش پس از زایمان Saina 1 3,548 2012/07/02, 03:09 PM
آخرین ارسال: # پریسا #

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان