امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین دارو برای شما
بهترین دارو برای شما

سلامت نیوز: در زمینه شاد بودن و سبک بالی، بهتر است سعی کنیم به کودکان نگاه کنیم و از آنها بیاموزیم. کودکان موجوداتی لطیف و بی گناه هستند که به گونه ای طبیعی و بدون احساس خجالت و تکلف، به همه چیز می خندند.

فردی به نام "نورمن کازینز" در کتاب تشریح یک بیماری اینطور می گوید که برای داشتن یک زندگی خوب وسالم، به چه نحوی با بیماری فلج به مبارزه پرداخته است. او اعتقاد دارد که خندیدن زیاد به عنوان داروی اصلی او برای درمانش عمل کرده است. کازینز معتقد بود که بازگشت جدی او به زندگی، باعث سرعت گرفتن مراحل درمانی اش شده بود و به این نتیجه رسید که خنده، می تواند شرایط را برای او تغییر دهد. او آنقدر به بهانه های مختلف به خندیدن پرداخت تا علائم و درد بیماری اش به تدریج ناپدید شد و به این ترتیب توانست به همگان ثابت کند که : " خنده بهترین داروست."(به نقل از کتاب راز شاد زیستن)

آنچه مسلم است اینکه وقتی ما می خندیم، گویا همه چیز به نفع جسم و ذهن ما پیش می رود.

"ماده آندروفینی" که در هنگام خندیدن در مغز ما آزاد می شود، به گونه ای است که احساس داشتن "پرواز طبیعی" را به ما می دهد و در سیستم تنفسی به گونه ای عمل می کند که انگار به ورزش دویدن پرداخته ایم.

خندیدن مزایای بسیاری دارد. خنده موجب کاهش درد می شود. اما فراموش نکنیم که تنها زمانی قادر به خندیدن هستیم که خیالی آسوده داشته باشیم. شاید به همین خاطر است که فیلم ها و کتاب های کمدی و خنده دار، مثل مسکن هایی عمل می کنند که موجب کاهش درد در بدن هستند. بهتر است باور کنیم که آنچه بیش از هر چیز برای سالم ماندن به آن نیازمندیم، خندیدن است.

افرادی را تصور کنید که با مشکلات مختلفی مواجه هستند. یکی مشکل مالی دارد و در آستانه ورشکستگی است. فرد دیگر با یک سانحه رانندگی مواجه شده. دیگری درگیر مشکلات خانوادگی و جدایی از همسرش است. در این شرایط به شما خندیدن را تجویز نمی کنیم اما همه ما می دانیم که غمگین بودن در این شرایط و فرو رفتن در غصه و ماتم، اوضاع را بسیار بدتر از انچه که هست، می کند.

لازمه ی هنر شاد بودن، توانایی خندیدن به مشکلات در کوتاه ترین زمان ممکن، بعد از وقوع آنهاست. ممکن است افرادی باشند که با داشتن مشکلاتی مشابه با مشکلات مذکور تا دو سال نتوانند بخندند. در این میان کسانی هم هستند که در مدت زمانی کوتاه به این نتیجه می رسند که به مشکلاتشان بخندند. بنابراین افراد خودشان باید انتخاب کنند که تا چه مدت زمانی در غم و اندوه باقی بمانند.
به یاد داشته باشیم که همه ما در قبال خود و دیگران مسئولیم. مسئولیتی که به ما می گوید از زندگی مان لذت ببریم. آنچه مشخص است اینکه همه ما با شاد بودن، از بهترین احساسات بهره مند می شویم

همه مردمی که بر روی کره زمین زندگی می کنند به نوعی با مشکلات مواجهه هستند. هرکس در زندگی برای خود مشکلاتی دارد اما آن دسته از مردم که شاد هستند به این معنا نیست که از تمامی امکانات خوشبختی و رفاه در زندگی برخوردارند. آنچه زیباست این است که چنین افرادی خود را از انتظار کشیدن برای ناخوشی های بعدی زندگی، نجات می دهند.

بیائید گه گاه به خود خاطر نشان کنیم که ما انسان هستیم و مثل همه انسانهای دیگر، ممکن است اشتباه کنیم. هیچ یک از ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که زندگی بی عیب و نقصی برای خود دست و پا کنیم. چون ما از سیاره دیگری به زمین نیامده ایم.

خندیدن

در زمینه شاد بودن و سبک بالی، بهتر است سعی کنیم به کودکان نگاه کنیم و از انها بیاموزیم. کودکان موجوداتی لطیف و بی گناه هستند که به گونه ای طبیعی و بدون احساس خجالت و تکلف، به همه چیز می خندند. گویا کودکان بهتر از سایرین می دانند که خنده های واقعی و از اعماق دل، آنها را سالم ومتوازن نگه می دارد.

بچه ها در حالی به این جهان می آیند که تمامی وجودشان سرشار از نوعی شادی سیری ناپذیر است. این خجالت آور است که بیشتر ما انسانها، وقتی به دوران بزرگسالی وارد می شویم، فکر می کنیم که باید با این نگرش جایگزین، زندگی کنیم که: " زندگی سراسر جدی است و شوخی بردار نیست."

به یاد داشته باشیم که همه ما در قبال خود و دیگران مسئولیم. مسئولیتی که به ما می گوید از زندگی مان لذت ببریم. آنچه مشخص است اینکه همه ما با شاد بودن، از بهترین احساسات بهره مند می شویم. انسانی که شاد است، با دیگران رفتاری خوب و شایسته دارد، در انجام کارهایش با عملکرد بهتری روبروست و کارایی بالاتری دارد. فردی که شاد است، احتمالا خوش خلق است و اطرافیان از مصاحبت با فرد خوشرو و خنده رو، لذت می برند و از حضور چنین فردی انرژی کسب می کنند.

کلام آخر اینکه: زندگی آنقدرها هم جدی نیست. بیایید خندیدن و شاد بودن را جدی تر بگیریم.

منبع: تبیان
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : # پریسا # , TootFarangi , arezoo_azizi , نسترنى , naz.gigili , edarzi
من واقعا دوست دارم شاد باشم و پر از انرژی ولی لامصب این ام اس نمی زاره دوست دارم خفه اش کنم به خدا به خویش تشنه ام من می خوام از زندگیم لذت ببرم نمی زاره می خوام بدون سرگیجه راه برم می خوام سنگین نباشم................
 تشکر شده توسط : najva , نسترنى , Amirsam
من همیشه شاد بودم ومی خندمsmilingخودم خیلی راضیم....حتی بعد از پذیرش ام اس هم همچنان می خندمsmilingsmilingاز شنیده های نقل شده هم اینه که ای بابا مریض هم شده بازم میخندهangry2angry2شوک بهم وارد شد ........زمانش کوتاه بود........بازم روال گذشته بی بهانه با بهانه میخندمicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
 تشکر شده توسط : نسترنى , najva , ساغر
بخند تا دنيا به روت بخنده عزيزم :60::60::60::60::60::60::60::60::60::60:laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : najva , arezoo_azizi , ساغر
من تا اونجایی که میشه سعی میکنم خودمو با غصه درگیر نکنم اما تنهایی و بیماری و هزار تا کوفت و زهر مار دیگه شادی رو از ادم میگیرهconfused2
کاش یکم خُل بودمSmile (16)confused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : najva , arezoo_azizi , edarzi , neda.n
منم همیشه شاد بودم و میخندم همیشه بعضیا بهم میگفتن خوش بحالت چقدر خنده رویی چقد شادی انگار هیچ غمی توی زندگی نداری laughing3
راست میگن من که غمی توی زندگی ندارم بیکاری که چیزی نیست ام اس که چیزی نیست علایم که چیزی نیست امپول زدن و عوارض که چیزی نیست confused2 اونیکه سرما میخوره و زمین رو به اسمون میبره اون غم داره نه من Smile (52)

من همیشه حتی توی اوجیکه حمله داشتم البته 4.5 سال پیش میخندیدم دکتر اومد گفت هر کی میخوابه روی این تختا گریه میکنه دپرس میشه خوشحالم که تو اینطور نیستی evilgrin0039.gif منم گفتم بله دیگه ashamed0006.gif شرمنده میکنی بهرحال همین خنده ها باعث میشه که کسی شک نکنه بیمار هستی یا .............
 تشکر شده توسط : نازلی , edarzi , Parla
من که به قول مامانم به ترک دیوارم می خندم . به علائم ام اس هم همینطور . مثلا وقتی پام یهو وسط یه جلسه کاریه مهم با یه عالمه مدیر و مدیر عامل و .... . اسپاسم پیدا می کنه و حالا همه بلند شدن برن من اون وسط پاو ویرش گرفته گیر کنه . می میرم از خنده . به خدا مریضیه خودش خنده داره با این همه تنوع درد .
 تشکر شده توسط : fireboud , najva , Parla
خنده بر هر درد بی درمان دواست
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : پروانه , najva
N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)[size=xx-large]من همیشه لبخند رولبام هست ام دلم میخواد همیشه با  صدای بلند بخندم ولی نمشود نمیدونم چرا دلم میخواد بلند بخندممممممممممممممممممممممممممممممممممN_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)
 تشکر شده توسط : fireboud , najva

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آشنایی با قرص متورال 50 برای فشار خون و درد قفسه سینه sepidar 0 3,410 2021/01/02, 02:51 PM
آخرین ارسال: sepidar
  توصیه هایی برای پاهای خسته و بی قرار نازلی 37 44,588 2017/10/01, 07:34 PM
آخرین ارسال: Silverlight
Music گرما درمانی و سرما درمانی برای تسکین درد نازلی 0 2,782 2015/09/06, 04:25 PM
آخرین ارسال: نازلی
  بهترین زمان‌ها برای خوردن ، خوابیدن و فعالیت mohabat 4 5,293 2015/06/17, 09:41 PM
آخرین ارسال: nahid
  كدام يك از غذاها برای سلول هاي خاكستري مغز مفيدند؟ نازلی 1 2,941 2015/05/27, 08:24 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  راه حل هایی برای مقابله با مشکلات گوارشی نازلی 0 2,288 2015/05/27, 08:24 PM
  5 دلیل برای اینکه صندل نپوشید نازلی 0 2,686 2015/05/22, 07:18 PM
  توصیه هایی برای تناسب اندام افرادی که از ویلچر استفاده می کنند نازلی 0 2,929 2013/09/14, 08:49 PM
  ناتوانی در تشخیص طعنه، علامتی برای تشخیص زودهنگام دمانس nahid 0 2,620 2013/08/15, 08:12 PM
آخرین ارسال: nahid
  روغن هایی برای تسکین درد شيدا رها 0 3,086 2013/07/28, 09:41 PM
آخرین ارسال: شيدا رها

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست