•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو
اول بگم اینکه یه شرکت دارو سازی بیاد بگه که بهتره همیشه داروتون رو مصرف کنین خوب معلومه که زیاد اعتباری نداره
کلا ام اس یه موجود عجیبه که تنها راه مقابله باهاش نترسیدن ازشه.
منم الان چند وقته دارومو قطع کردم اوایل ترس بود اما الان نه. البته با مشورت پزشکم بود که میگفت نترس خاموشه حالا حالا هام روشن نمیشه
اعتماد به پزشکتون خیلی مهمه و از همه مهمتر ارامش و اعتقاد به اینکه من می تونم با هر چیزی مقابله کنم و ام اس ضعیف تر از اراده منه.
دست های من خیلی اذیتم میکردن از گزگز کردن. دست راستم به نظر خودم با تمرکز و اینکه باید خوب بشه و مرتب ازش کار کشیدم الان خیلی بهتر از دست چپمه. با وجودیکه هر دو یه جور بودن.
نگرانی بدترین حمله است
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : fireboud , darya2 , Matilat , liliyam , hamed , maya , nazaninn , Narges , عمومهربان , pariya1361
دریا جان من خودم هم دقیق نمیدونم فک کنم اینطوریه که اون لکه های سفید توی ام آر آی رو پلاک میگن که فعالشو دکتر متخصص ام ار ای مینویسه چند تاست.خود دکتر مغز و اعصاب هم میتونه بگه چند تاست.
واسه من 7 تا پلاک دیدن که یکیش فقط فعاله.شنیدم اگه اون یکی هم خاموش شه دارو رو موقتا قطع میکنن.نمیدونم چقدر صحت داره

البته پلاک غیر فعال هر کسی میتونه داشته باشه و هر پلاکی نشان دهنده ام اس نیست.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : darya2 , pariya1361
(2011/04/05, 10:20 PM)hamed نوشته است: بنظر من دکتر تشخیص داده که شما نیازی به مصرف دارو نداری .
این که ام اس دوبار فرصت نمی ده درست نیست چون افرادی هستند که بیش از دوبار دچار حمله شدند و الان هم مشکلی ندارند .

اره نظر دکترمم این بود که با قطع دارو مشکلی ندارم
(2011/04/05, 10:31 PM)MAHDI نوشته است: اول بگم اینکه یه شرکت دارو سازی بیاد بگه که بهتره همیشه داروتون رو مصرف کنین خوب معلومه که زیاد اعتباری نداره
کلا ام اس یه موجود عجیبه که تنها راه مقابله باهاش نترسیدن ازشه.
منم الان چند وقته دارومو قطع کردم اوایل ترس بود اما الان نه. البته با مشورت پزشکم بود که میگفت نترس خاموشه حالا حالا هام روشن نمیشه
اعتماد به پزشکتون خیلی مهمه و از همه مهمتر ارامش و اعتقاد به اینکه من می تونم با هر چیزی مقابله کنم و ام اس ضعیف تر از اراده منه.
دست های من خیلی اذیتم میکردن از گزگز کردن. دست راستم به نظر خودم با تمرکز و اینکه باید خوب بشه و مرتب ازش کار کشیدم الان خیلی بهتر از دست چپمه. با وجودیکه هر دو یه جور بودن.
نگرانی بدترین حمله است

منم همین طوری فک میکنم ...حتی چشمم پیش میاد که در شرف تار شدنه اما من اینقدر موج مثبت به خودم میدم وواقعا اعتقادم اینه که هر طوری که فک کنم همون پیش میاد و بعد چند روز چشم خوب میشه
 تشکر شده توسط : MAHDI , Narges , pariya1361
(2011/04/05, 10:39 PM)sara.161 نوشته است: دریا جان من خودم هم دقیق نمیدونم فک کنم اینطوریه که اون لکه های سفید توی ام آر آی رو پلاک میگن که فعالشو دکتر متخصص ام ار ای مینویسه چند تاست.خود دکتر مغز و اعصاب هم میتونه بگه چند تاست.
واسه من 7 تا پلاک دیدن که یکیش فقط فعاله.شنیدم اگه اون یکی هم خاموش شه دارو رو موقتا قطع میکنن.نمیدونم چقدر صحت داره

البته پلاک غیر فعال هر کسی میتونه داشته باشه و هر پلاکی نشان دهنده ام اس نیست.

متشکرم عزیزم...منم میدونستم اون لکه های سفید پلاک هستند اما چیزی درباره فعال و غیر فعال بودنش نه از دکتر متخصص ام آر آی و نه از دکتر خودم نشنیدم...پس با این صحبت شما مال من همه غیر فعال بودن که داروی خاصی برام تجویز نشدهSmile باز هم مرسیicon_question

شاید وقتی دیگر، جایی دیگر...اما بدون شک اتفاق می افتد!
 تشکر شده توسط : pariya1361
واسه من اولین بار که ام ار ای دادم بدون تزریق دکتر صحرائییان گفت CIS و دارو نمیخاد بعدش گفت یه ام ار از گردن و یکی با تزریق بیار

اینطوری بود که فعال خودش رو نشون دادwink2

با فعال شدن پلاک ها بیمار ام اس دچار حمله می شه ،که این حمله ممکن تاری دید یا گزگز کردن یا چیزهای دیگه باشه . این حمله بسته به شدت فعال شدن پلاک ها متغیر هست . در این گونه موارد پزشک با تجویز داروهایی مثل کورتون سعی می کنه حمله ها رو از بین ببره .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
(2011/04/05, 10:58 PM)hamed نوشته است: با فعال شدن پلاک ها بیمار ام اس دچار حمله می شه ،که این حمله ممکن تاری دید یا گزگز کردن یا چیزهای دیگه باشه . این حمله بسته به شدت فعال شدن پلاک ها متغیر هست . در این گونه موارد پزشک با تجویز داروهایی مثل کورتون سعی می کنه حمله ها رو از بین ببره .

با این حساب وقتی علائم برطرف شه یعنی پلاک غیر فعال شده.اونایی که با نظر دکتر دارو رو قطع میکنن یعنی پلاکاشون خاموشه؟پلاکاشون با پلاکای یکی مثل من که دارو مصرف میکنم چه فرقی داره؟

من 27 ماه میشه که داروم رو قطع کردم وبعد از اون یک بار حمله داشتم که با 3 جلسه کورتون خوب شدم اما الان نمیدونم که این وضعیت رو ادامه بدم یا نه ؟منم معتقدم که شرکت های دارویی این مسئله رو خیلی گنده کردن در واقع یک جریان پروپاگاندای(تبلیغات) دارویی راه انداختند ،حالابه من بگید چی کنم ؟دارو رو بزنم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
(2011/04/06, 12:29 AM)آرمین نوشته است: من 27 ماه میشه که داروم رو قطع کردم وبعد از اون یک بار حمله داشتم که با 3 جلسه کورتون خوب شدم اما الان نمیدونم که این وضعیت رو ادامه بدم یا نه ؟منم معتقدم که شرکت های دارویی این مسئله رو خیلی گنده کردن در واقع یک جریان پروپاگاندای(تبلیغات) دارویی راه انداختند ،حالابه من بگید چی کنم ؟دارو رو بزنم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

مطمئن باشید این جریان بیشتر به ضرر دولت ها شرکت های بیمه است تا مردم.
و اون ها زیر بار سنگین مالی قضیه نمی روند.
من حرف شما رو قبول ندارم.
شما شاید 20% هزینه های درمان رو میدید و 20% از درآمد اون شرکت های دارویی هستید.
شرکت های بیمه پول الکی به اونا نمیدن.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : najva , pariya1361
مصرف یا قطع هر دارویی باید زیر نظر پزشک باشه هر کار خودسرانه ای ممکنه اثرات زیان باری واسه همه بیماریها داشته باشه
ولی نمیشه از این موضوعی که مهدی بهش اشاره کرد غافل شد و اونم ایمان به تن و بدن خودمونه اگه واقعا بهش اطمینان بدیم که میتونه از پس بیماری بر بیاد قطعا تا حد زیادی بدن انسانها قادر خواهد بود با بیماریها مبارزه کنه اما این کار منوط به داشتن اراده ای قوی و ممارست تو کارمونه نه اینکه مقطعی و همینجوری رو هوا
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,193 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,618 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  قطع کردن دارو golemaryam 149 75,197 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,808 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,784 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,238 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,406 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
  تغییر دارو 7714 31 18,783 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva
  تزريق دارو و مصرف مسكن liliyam 44 28,490 2014/07/19, 04:09 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  نحوه تهیه دارو در ترکیه ؟ minotum 6 7,333 2013/12/06, 04:13 PM
آخرین ارسال: minotum

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست