امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فلج عضلات یك‌ طرف‌ صورت یا فلج‌ بِلز
بچه ها...........
میشه این تاپیکو بالا نیارین؟خواهش میکنمsad2angry3angry3angry3
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : parastoo joon
اکثر این عوارض رو گذروندم ولی شکرخداinnocent0001.gif این یکی رو نداشتمinnocent0001.gif
چشم شیرین عزیز
چشم اگه اذیتت میکنه چشم 41: evilgrin0039.gif
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : شیرین
وای خدای من.sad2sad2sad2
منم اولین حمله که داشتم سال 86 (اگه اشتباه نکنم )همین کج شدن صورتم بود بار دوم سال 87 و بار آخر هم سال 89.rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesتا اینکه آذر 90 فهمیدیم قضیه ام اسه نه بلزangry3sad
اگر با من نبودش هیچ میلی ، چرا ظرف مرا بشکست لیلی
ولی من فکر نمیکنم ربطی به ام اس داشته باشه. افرادی را میشناسم که دچار این مشکل شدند اما ام اس نداشتند. خودم هم تا حالا نشنیده بودم که ام اسی ها دچار این مشکل میشند!
من شنیده بودم این یک بیماری ویروسی هست که چندسال پیش در کشورهای همسایه غیرعربی پیش اومده بود و مسافران این ویروس را به ایران آورده بودند. این ویروس هم از راه گوش منتقل میشد. یکی از دوستان ورزشکار که برای مسابقات بین المللی رفته بود دچار این مشکل شده بود و از مسابقه هم باز موند. کلی تحت مداوا قرار گرفت تا خوب شد. این اطلاعات را اونجا گفته بودند.
مدتی در ایران زیاد پیش میومد. امیدوارم دیگه کسی تجربه نکنه.Angel
من هم ام اس داشتم.
دوستای عزیزم دونکته ارو همیشه بخاطر بسپارید
1-مطالب تاپیک در درجه اول برای اشنایی وبالابردن اطلاعات اناتومی فیزیولوژی وکلا توانبخشیه که بدونید درصورت بروز همچین اتفاقایی چه راهکارهایی وجود داره.
2-تمام مطالب رو به خودتون تلقین نکنید که باعث ناراحتیتون احیانا بشه.
همه چیزو مثبت نگاه کنیم ومثبت برداشت کنیم ،مطمئنا مثبت پیش میره.امیدوارم مطالبی که میزاریم فقط برای بالابردن اگاهیتون باش نه خدای نکرده ناراحتیBlush
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : nahid , MFhealth , عمومهربان , ghaside , مـه ســـا , parastoo joon
وایییییییییییییییییییییییی من 3 ماه درگیرش بودم پلکم می پرید صدا ها به شدت اذیتم میکرد دهنم کج شده بود و صورتم سمت راست گزگز میکرد شدیدا زمان برد ولی خدا رو شکر خوب شد نمیدونم بگم به ام اس ربط داره یا نه ولی به نظر نمیرسه بی ربط باشه icon_cryAngel
آرزو میکنم در میان مــــردمی که می دوند برای زنده بودن آرام قدم برداری برای زندگی کردن..........................icon_question
منم سه سال پیش درگیرش بودم ..... خیلی شدید بود .... واقعا قیافه ام وحشتناک شده بودد..... اولش دکتر بهم گفت که ویروسیه ویه سری دارو و فیزیوتراپی تجویز کرد ....
بعد از حدود یک ماه خوب شد اما دوباره دو سه هفته بعد تکرار شد .... این دفعه که ام ار ای دادم مشخص شد ویروسی نیس ام اسه ....
بابا لِنگ‌دراز عزیزم:
تمام دلخوشی دنیای من این است که تو ندانی
و من دوستت بدارم.
وقتی میفهمی و می‌رانی‌اَم،
چیزی درون دلم فرو می‌ریزد...
چیزی شبیه غرور!
بابا لنگ دراز عزیزم:
لطفا گاهی خودت را به نفهمیدن بِزن، و بگذار دوستت بدارم!
من همین که هستی را دوســــت می‌دارم...
حتی سایه‌ات که هیچ وقت به من نمی‌رسد!
سلام!

مهر امسال دقیقا با گوش درد و پرش پلک شروع شد، بعدش نصف صورتم فلج شد! 3 هفته همین طور بود! دکترم فلج بل و تشخیص داد. اما ام آر آی مشکوک به ام اس بود. دکترم گف چیز مهمی نیس! و بیخیالش باشم.
1 ماه بعد یه ام ار آی با تزریق و یک ام آر آی گردن هم دادم ! چون یک سری از اعلائم ام اس و داشتم.

دکترم گف ام اس نیست ولی دیسک گردن خفیف دارم برام دارو نوشت: گاباپنتین 100 روزی 2 تا - پروپرانولول روزی یکی - فلوکستین روزی یکی و قرص کلسیم روزی یکی!

الان ماهه که دارم مصرف می کنم. تو این دوماه 3-4 بار گزگز انگشتان و داشتم نزدیک 20 روزه که لرزش دست دارم روزی 5-6 ساعت! خووابم خیلی زیاده! پاهام همیشه میلرزه و پای راستم گاهی نمیتونه وزن بدنمو تحمل کنه که باعث میشه تو بلند شدن از زمین و راه رفتن و ورزش کردن خیلی مشکل داشته باشم.

البته لرزش دست و پا رواز دو هفته قبل ام ار آی جدید هم داشتم. بعد چیز دیگه ای که آزارم میده اینکه فک می کنم دکترم واسه اینکه نترسم راستشو بهم نمی گه!

روحیه ام خیلی داغونه، تو رو خدا کمکم کنید واقعا نیاز دارم بدونم چمه sad
 تشکر شده توسط : kohedard
(2015/01/29, 10:35 PM)zreali نوشته است: سلام!

مهر امسال دقیقا با گوش درد و پرش پلک شروع شد، بعدش نصف صورتم فلج شد! 3 هفته همین طور بود! دکترم فلج بل و تشخیص داد. اما ام آر آی مشکوک به ام اس بود. دکترم گف چیز مهمی نیس! و بیخیالش باشم.
1 ماه بعد یه ام ار آی با تزریق و یک ام آر آی گردن هم دادم ! چون یک سری از اعلائم ام اس و داشتم.

دکترم گف ام اس نیست ولی دیسک گردن خفیف دارم برام دارو نوشت: گاباپنتین 100 روزی 2 تا - پروپرانولول روزی یکی - فلوکستین روزی یکی و قرص کلسیم روزی یکی!

الان ماهه که دارم مصرف می کنم. تو این دوماه 3-4 بار گزگز انگشتان و داشتم نزدیک 20 روزه که لرزش دست دارم روزی 5-6 ساعت! خووابم خیلی زیاده! پاهام همیشه میلرزه و پای راستم گاهی نمیتونه وزن بدنمو تحمل کنه که باعث میشه تو بلند شدن از زمین و راه رفتن و ورزش کردن خیلی مشکل داشته باشم.

البته لرزش دست و پا رواز دو هفته قبل ام ار آی جدید هم داشتم. بعد چیز دیگه ای که آزارم میده اینکه فک می کنم دکترم واسه اینکه نترسم راستشو بهم نمی گه!

سلام دوست من بهترین کار برا اینکه مطمعن بشه دکترت راست گفته بهت رفتن پیش1دکتر دیگست چون بعضی دکترا برا روحیه بیمارشون اول اسم بیماریرو نمیگن حتما با یه دکتر دیگه هم حرف بزن و ازمایشات و ام ار ایتو بهش نشون بده تا مطمعن بشی
حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که دوستش دارم
 تشکر شده توسط : رامنا , zreali
(2015/01/30, 01:08 AM)كوه درد نوشته است:
(2015/01/29, 10:35 PM)zreali نوشته است: سلام!

سلام دوست من بهترین کار برا اینکه مطمعن بشه دکترت راست گفته بهت رفتن پیش1دکتر دیگست چون بعضی دکترا برا روحیه بیمارشون اول اسم بیماریرو نمیگن حتما با یه دکتر دیگه هم حرف بزن و ازمایشات و ام ار ایتو بهش نشون بده تا مطمعن بشی
منم معتقدم وقتى شك به ام اس وجود داره بهتره آدم با دو متخصص مشورت كنه و بعد اگر لازم بود يكى رو براى ويزيت ها يا چك آپ هاى بعدى انتخاب كنه، اما در هر حال منطقيه كه بخواى راجع به مشكلت بدونى و براى كنترلش برنامه ريزى كنى اما به صلاح نيست كه به آنچه اتفاق نيافتاده و هرگز يقينى در اتفاق افتادنش وجود نخواهد داشت بيش از حد فكر كنى و به ترس كه بدترين احساس بشرى ه اجازه بدى بدنت و روانت رو تخريب كنه، نگران نباش اين روزهات هم ميگذره و آرامشت برميگرده...
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : zreali , nahid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  كرفتگي عضلات يك سمت بدن !!!!! omidvari 8 14,067 2022/02/17, 01:20 AM
آخرین ارسال: hrshz
  با اسپاسم (گرفتگی) عضلات چه کنم ؟ baran1390 46 31,375 2020/06/25, 05:20 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  تحلیل عضلات sami 5 8,550 2011/06/09, 02:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: