امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت منيزيم براي سلامت بدن
منيزيم معجزه املاح معدني براي سلامت بدن .

ايسنا: منيزيم يكي از ضروري‌ترين املاح معدني در رژيم غذايي انسان است كه براي انجام بيش از 300 واكنش بيوشيمايي در بدن مورد نياز بوده و نقش حياتي در حفظ سلامت استخوان‌ها و قلب ايفا مي‌كند.مهمترين علائم كمبود منيزيم كدامند؟

[تصویر:  5i3yv9nhxnt6l1t7hi.jpg]

پزشكان مي‌گويند: با وجود اهميت حياتي‌ منيزيم براي بدن، برخي از عوامل موجب شده‌ كه نقش آن در سلامت بدن مورد بي‌توجهي و غفلت قرار گيرد. براي نمونه، آمار‌ها نشان مي‌دهد كه بيش از 80 درصد از مردم آمريكا با كمبود اين ريزمغذي اصلي مواجه هستند كه اين كمبود مي‌تواند به طيف وسيعي از اختلالات خفيف يا حتي بيماري‌هاي جدي منتهي شود.

به گزارش سايت اينترنتي ارگانيك، منيزيم در بدن موجب تسكين اعصاب و عضلات، ساخته شدن و تقويت استخوان‌ها، آرام نگه داشتن گردش خود در بدن، كمك به خواب بهتر، مقابله با استرس، حفظ سلامت و بهداشت رواني در برابر افسردگي و نوسانات احساسي مي‌شود و طاقت ورزشكاران را نيز افزايش مي‌دهد.

مهم‌ترين علائم كمبود منيزيم عبارتند از:

ـ ضعف و گرفتگي عضلات

ـ بي‌نظمي در ضربان قلب شامل انقباضات نامنظم عضله قلب و يا افزايش ضربان قلب

ـ سفتي و ضعف استخوان‌ها

ـ عدم تعادل در ميزان قند خون

ـ سردرد

ـ بالا رفتن فشار خون

يك رژيم غذايي ايده‌آل و مناسب بايد حاوي مقادير كافي از منيزيم باشد؛ اما متاسفانه گرايش به مصرف مواد غذايي فرآوري شده، طبخ زياد غذاها و مشكلات معمول گوارشي، مانع از جذب كافي اين ماده معدني مهم در بدن مي‌شود.

بهترين منابع غذايي حاوي منيزيم شامل اسفناج، كلم بروكلي، تخمه كدو، دانه‌هاي گياه كتان، كنجد، نعناع و گياه خردل است. علاوه بر آن خيار، لوبيا سبز و تخمه آفتاب‌گردان نيز از منابع غني از منيزيم محسوب مي‌شوند.

علاوه بر اين‌ها مي‌توان كمبود اين عنصر حياتي را با مصرف مكمل‌ها نيز جبران كرد. البته براي افرادي كه به دليل اختلالات گوارشي با هضم مكمل‌ منيزيم مشكل دارند، روغن منيزيم توصيه مي‌شود. در صورت نياز به مصرف مكمل‌ها نيز توصيه مي‌شود كه اين اقدام با مشورت متخصص انجام شود.

تشکر شده توسط : مـه ســـا , Ali 324 , najva
خیلی خوب بود !!! تشکر icon_questionicon_questionicon_question

عنصر مس هم بسیار حیاتی ست برای بدن !!! ظاهرا زحمتش رو خودتون می کشید چون اینقدر خوب مینویسید که ما جرات دست به قلم بردن نداریم !!!!!icon_cryicon_cryicon_cry
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اهمیت زیاد ویتامین های گروه ب (B) وفولیک اسید earth 24 85,815 2016/01/16, 10:11 AM
آخرین ارسال: niloofary
  جامعه آرمانی سلامت از دیدگاه طب سنتی najva 3 4,539 2015/01/07, 03:10 PM
آخرین ارسال: مریم۷۲
  آیا مصرف تیلاپیلا به سلامت قلب کمک می‌کند؟ نازلی 0 2,269 2013/11/12, 11:59 PM
آخرین ارسال: نازلی
  توصيه هاي غذایی براي سلامت روزه داران نازلی 14 9,085 2013/07/24, 02:20 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  اهمیت عنصر روي وعلائم كمبود آن دربدن نازلی 4 5,425 2012/09/08, 08:32 AM
آخرین ارسال: yummy
  براي غذا خوردن وقت بگذاريد yaro 2 3,276 2012/08/03, 05:01 AM
آخرین ارسال: chipchip
  چند توصيه سالم براي كمك به هضم غذا نازلی 1 2,944 2012/02/18, 03:20 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  پنج ماده غذايي سودمند براي حفظ سلامتي کارمندان نازلی 3 4,412 2011/09/25, 11:16 PM
آخرین ارسال: ساغر
  مكمل روي براي مبتلايان به ديابت مفيد است نازلی 0 2,015 2011/07/04, 07:48 AM
  چند ميان‌بر براي دسترسي سريع به جاده سلامتي نازلی 0 2,043 2011/06/27, 06:04 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست