امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دويدن با پاي برهنه ( Barefoot ) ، مفيدتر از دويدن با کفش است
محققان با بررسي تاثير پوشيدن يا نپوشيدن کفش‌هاي ورزشي جديد در هنگام دويدن دريافتند که هنگام دويدن با کفش، تنش بيشتري به مفصل ران، زانو و عضلات قوزک پا وارد مي‌شود، اين تنش‌ها حتي از پوشيدن کفش پاشنه بلند بيشتر است.

براي اين تحقيق 68 نفر از جوانان(37 زن و 31 مرد) که هيچ نوع مصدوميت عضلاني استخواني نداشته و مرتبا 15 مايل در هفته با کفش‌هاي جديد مي‌دويدند، مورد بررسي قرار گرفتند. هر يك از شرکت کنندگان در اين آزمايش، يک جفت کفش ورزشي با طراحي يکسان دريافت كردند، سپس حرکت دويدن آنها بر روي تردميل مورد تحليل قرار گرفت.

اطلاعات پس از زمان گرم شدن بدن و در حالي که دوندگان با سرعتي که خودشان ترجيح مي‌دادند با آن سرعت به دويدن ادامه دهند، جمع آوري شدند. در مقايسه با دويدن با پاي برهنه، محققان به نتايج پيچش بيشتر ماهيچه‌هاي ران، زانو و قوزک پا، افزايش گشتار چرخشي داخلي دوران و انحناي بيشتر ران، افزايش به طور متوسط 54 درصد در چرخش داخلي ران، 36 درصد در انحناي زانو، گشتاور مفصل، معياري از ميزان پيچش بر محوري است که مفصل بر روي آن قرار دارد دست يافتند.

همچنين پياده روي با کفش‌هاي پاشنه بلند، 20 الي 26 درصد و دويدن با کفش‌هاي ورزشي 36 الي 38 درصد، گشتاور مفاصل زانو را افزايش مي‌دهد.

محققان نتيجه گرفتند که هر چند دويدن با کفش‌هاي ورزشي به حفظ سلامتي بدن کمک مي‌کند ولي باعث افزايش تنش در مفاصل ران، زانو و قوزک پا مي‌شود.

تشکر شده توسط : TootFarangi , najva , انیس , nedaaa , Aynaz , Ali 324 , mahdiye1989
من روی تردمیل پا برهنه که می دوم کمر درد می گیرم واسه همین کفش می پوشم .
چند وقت پیش هم رفتم کفش مخصوص پیاده روی خریدم به قول خودش توش کپسول داشت که مانع کمر درد میشد و خوب راست هم می گفت واقا با اونا کمردرد نمیشم ولی مشکلی که داره اینه که به دلیل اینکه شبیه کفش های پاشنه داره پام توش سر می خوره ضمن اینکه قوزک پام رو زحمی کرد دیگه نپوشیدم الآن کفش های قدیمیم رو می پوشم.
الآنم حدود 10 سالی میشه که دیگه کفش پاشنه بلند نپوشیدم فقط تو عروسی ها اونم همون یکی دو ساعت smiling
حالا اینکه زانوم چیش شده دیگه نمی دونم confused2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : # پریسا # , mahdiye1989

من تردمیل ندارم فقیرمsad2sad2sad2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : mahdiye1989
(2011/10/13, 01:21 PM)najva نوشته است: من تردمیل ندارم فقیرمsad2sad2sad2

چرا سرقت ادبی می کنید شما ؟ laughing3laughing3laughing3laughing3 اون واسه من بود تازه واسه لپ تاپه :60:
ضمن اینکه منم تردمیل ندارم یکی از اقوام داره منم وقتی می رم خونش میرم روی تردمیل و الا قیمت تردمیل با لپ تاپ برابره smiling

من یک انسان فقیر بی ترد میلم sad2laughing3laughing3laughing3
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
یک سوال فنی ! این تاپیک چرا تو بخش تغذیه می باشد ؟
 تشکر شده توسط : نازلی , mahdiye1989

سلام دوستان love51

من با توجه به رشته ی تحصیلیم نظرمو میگم smiling

کفشهای ورزشی مناسب هنگام دویدن و یا حتی پیاده روی فشارد وارد بر پاشنه و به طبع آن زانو و درنهایت فشارد وارد به کمر رو دفع میکنه ، یعنی به اصطلاح لژ

کفش ورزشی مانع وارد شدن فشار به بدن شما میشود . همچنین کفش ورزشی مناسب باید سبک و نرم و به اصطلاح انعطاف پذیر باشد .

همچنین کفش ورزشی باید دقیقا اندازه ی پاتون باشه ، نه کوچکتر و نه بزرگتر .

کسانیکه که هم تردمیل دارند باید ابتدا طرز استفاده ی صحیح اون رو بدونند چون در صورت استفاده نابه جا ( مخصوصا از نظر سرعت و شیب ) آسیب های جدی خواهند دید .
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : انیس , نازلی , TootFarangi , Aynaz , O#!!! , mahdiye1989
ای بابا این محققان هم فقط برای اینکه تعداد مقالاتشون رو ببرن بالا هر روز میرن به یه چیز گیر می دن و یه نتیجه گیری می کنن. امروز یه چیز میگن فردا نقضش می کنن!!!
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : نازلی , Ali 324 , mahdiye1989
(2011/10/13, 04:05 PM)Saina نوشته است: سلام دوستان love51

من با توجه به رشته ی تحصیلیم نظرمو میگم smiling

کفشهای ورزشی مناسب هنگام دویدن و یا حتی پیاده روی فشارد وارد بر پاشنه و به طبع آن زانو و درنهایت فشارد وارد به کمر رو دفع میکنه ، یعنی به اصطلاح لژ کفش ورزشی مانع وارد شدن فشار به بدن شما میشود . همچنین کفش ورزشی مناسب باید سبک و نرم و به اصطلاح انعطاف پذیر باشد .

همچنین کفش ورزشی باید دقیقا اندازه ی پاتون باشه ، نه کوچکتر و نه بزرگتر .

کسانیکه که هم تردمیل دارند باید ابتدا طرز استفاده ی صحیح اون رو بدونند چون در صورت استفاده نابه جا ( مخصوصا از نظر سرعت و شیب ) آسیب های جدی خواهند دید .

من مشکل سایز پا دارم واسه همین بیشتر مواقع کفش پام بزرگ می شه سایزش sad2
البته 1 شماره فقط ولی همون یک شماره هم کلی بیچارگی باید بگردم دنبال کفش تو هزار تا مغازه یکیش سایز کوچیک داره confused
(کلن من سیندرا ام ورژن ایرانیش laughing3laughing3 )
حالا سوالم اینه که ممکنه این درد کمرم به دلیل بزرگ بودن کفش باشه ؟ هیچ بعید نیست با این صحبت شما مشکل اصلی واسه اون باشه .
(2011/10/13, 06:37 PM)Milo نوشته است: من مشکل سایز پا دارم واسه همین بیشتر مواقع کفش پام بزرگ می شه سایزش sad2
البته 1 شماره فقط ولی همون یک شماره هم کلی بیچارگی باید بگردم دنبال کفش تو هزار تا مغازه یکیش سایز کوچیک داره confused
(کلن من سیندرا ام ورژن ایرانیش laughing3laughing3 )
حالا سوالم اینه که ممکنه این درد کمرم به دلیل بزرگ بودن کفش باشه ؟ هیچ بعید نیست با این صحبت شما مشکل اصلی واسه اون باشه .

عزیزم کمر درد میتونه 1001 دلیل داشته باشه

مگه نگفتی کمر دردت با کفش ورزشی حل شده ؟
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان