امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماهی واسمون خوبه یا بد؟
Sahare azizam yadet bashe mahi ghazaye salamati be khosos baraye ma.omega3va6 va fosfor mahi zede afsordegi va zavale aghl vataghviyat konande hafzas dar zemn vitamin d mojod darmahi mane az boroze pokie ostekhan mishe.bokhor va bakhordane araghe nana az sardish natars.

همانطور که آقا حامد گفت برخی از ماهی ها سردی هستد بعضی ها هم مثل سالمون گرمی

البته به نظرم بستگی به طبع خود فرد هم داره
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : Hasty
بچه ها از راهنمایی همتون ممنونم........مرسی.........icon_question
دکتر رژیم درمانی به من گفت هفته ای سه بار ماهی بخور چون واسه بدنت خیلی لازمه.میتونی واسه خنثی کردن سردیش بعدش خرما بخوری
روزی 1قرص امگا3 هم میتونه تا حدی جبران کنه
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
اما من از فروشگاه شهروند کوسه ماهی میخرم.
اگه حرام بود که نمیفروختن.
هم خیلی لطیفه هم خوشمزه هم ارزون.(بسته ای حدودا 5 هزار تومن)
پرورشی هم هست.
اما مطمئن نیستم که گرم باشه.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
(2011/10/09, 03:33 PM)SSA نوشته است: اما من از فروشگاه شهروند کوسه ماهی میخرم.
اگه حرام بود که نمیفروختن.
هم خیلی لطیفه هم خوشمزه هم ارزون.(بسته ای حدودا 5 هزار تومن)
پرورشی هم هست.
اما مطمئن نیستم که گرم باشه.

آیا منظور از فلس برای حلال بودن ماهی دقیقا پولک است یا پوست کلفتی که بعضی از ماهیها دارند هم قابل قبول است؟با توجه به اینکه ماهی های بدون پولک در بازار به وفور به فروش میرسد؟

سلام علیکم

به نحو كلى نظر مراجع این است: هر ماهى كه فلس داشته باشد حلال است و بى‏ فلس حرام است و لازم نیست تمام بدن آن فلس داشته باشد و اگر بعض بدن حتى اطراف دم یا اطراف سر فلس داشته باشد كافى است و لازم نیست فلس همیشه در بدن آن باشد و اگر بدانند فلس دارد لكن خودش را مى‏ ساید به چیزى و فلسش مى‏ ریزد حلال است و تشخیص این كه فلس دارد یا نه با خود اشخاص است و فلس عبارت است از پولك‏هاى ریز یا درشت كه در بدن ماهى دیده مى ‏شود.پوست کلفت ، فلس محسوب نمی شود.

توضیح المسائل محشی ، مساله 2615 به بعد

در بین تمام حیواناتی که همیشه یا گاهی در آب زندگی می کنند فقط و فقط ماهی فلس(پولک)دار و میگو حلال هستند و بقیه همگی حرام گوشتند که باید از خوردن آنها پرهیز کرد. بنابراین موجودات زیر که گاهی پخت و خوردن گوشت آنها دیده و یا توصیه می شود از دسته حرام گوشتان خواهند بود:

انواع و اقسام خرچنگ- کوسه- صدف- هشت پا- دلفین- نهنگ- تمساح و هر آنچه که ماهی فلس دار و میگو نباشد.

توصیه های پزشکی به خوردن غذاهای حرام

متاسفانه گاهی دیده می شود کارشناسان علم تغذیه چنان محو ارزش غذایی احتمالی و یا یقینی یک خوردنی می شوند که به کل از حکم شرعی آن غافل شده و به آن توجهی نمی کنند. به فرض که فلان ماده غذایی که خوردنش حرام است فلان ارزش غذایی را هم داشته باشد؛ چه اشکالی دارد که ما آن عنصر غذایی را با خوردن غذای دیگری که هم حلال است و هم سرشار از همان عنصر، تامین کنیم؟

بله؛ اگر ضرورتی پیش آمد البته که مصرف آن به مقدار برطرف شدن آن حالت اضطرار و ضرورت مانعی ندارد و این به شرطی است که جایگزینی برای آن وجود نداشته باشد.

برای حلال گوشت بودن یک آبزی وجود این دو شرط لازم است: شرط اول این است که ظاهر آن به شکل ماهی باشد و شرط دوم هم این که به طور طبیعی روی بدنش پولک داشته باشد؛ پس اگر در هنگام صید بترسد و پولکش بریزد آسیبی به حلال بودن آن نمی زند

منبع

بنده مرجع تقلید ندارم کلن انسان آزادی هستم ولی از اینکه یکی بیاد نظری خلاف مقررات دینی رو بده ناراحت میشم.
با یک جستجو کوچیک تو اینترنت و اگر مرجع تقلید دارید یک تلفن به دفتر مرجع تون می تونید متوجه بشید که کوسه ای که می خرید حلال هست یا نه ؟
اینجا هم فیله کوسه فراوان هستش ولی ما از وقتی متوجه شدیم حرام هست نمی خریم.
شما هم می تونید به روش خودتون ادامه بدید ، من مسئول اعمال شما و بقیه دوستان نیستم.
هرکسی رو داخل قبر خودش می زارن.

ضمن اینکه همون یکی دو باری هم کوشت کوسه خوردم هم کاملا یادمه بسیار لذیذ و خوشمزه بود انکار نمی کنم.
هرکس هر طوری دوست میداره عمل کنه به من ربطی نداره .

ضمنا همه جا عنوان کردن در صورت تجویز پزشک حاذق نه ...

آيا خوردن كوسه حرام است؟

خوردن ماهي کوسه که فلس ندارد، حرام است.و خريد و فروش آن هم شرعا جايز نيست.
از نظر شرعي در مورد حليت ماهي, فلس داشتن شرط است. هر ماهي که فلس داشته باشد در صورتي که صيد شود و زنده به خارج از آب منتقل شود, حلال است و تشخيص فلس داشتن به عهده عرف است. بلی اگر اشیاء حرام بعنوان داروی منحصر برای معالجه بیماری باشد با تجویز پزشک حاذق متدین ،بمقدار ضرورت اشکال ندارد.اما به صرف تجویز پزشک بدون شرایط فوق جایز نیست.

منبع

من ندیدم پزشکی به بیمارش بگه برو گوشت کوسه بخور.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
سرچ کردم دیدم تو مذاهب و شاخه های مختلف اسلام این حرام و حلال بودن فرق داره.

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : برگ 7 , arezooo82
ای بابا حلال و حرام ...............................
تعادل کافیه.
 تشکر شده توسط : Hasty , برگ 7 , arezooo82
اگر حروم بود در فروشگاههای زنجیره ای عرضه نمیشد.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : برگ 7 , arezooo82
فقط می تونم بگم متاسفم angry2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Hasty

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست