•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است
من از سال 87 ام اس گرفتمmen
با دوبینی شروع شدicon_cry،پزشک عمومی گفت قنده دیدیم نیستConfused
چشم پزشک رفتیم گفت سالمیHuh
متخصص اعصاب و روان رفتیم گفت برو متخصص مغزو اعصاب و بعد فهمیدیم MSهستsad2
1سال و نیم سینووکس میزدم که کبدم NASHگرفتconfused و دکترم آمپولا رو قطع کرد بعد غلظت خونم بالا رفت و دریچه قلبم گشاد شدو بماند دیگه رو سیبیل امام زمان زندگی کردیمagreement2
رفتم تهران پیش دکتر باقری(متخصص گوارش و کبد) بعد از 6ماه کار گفت یا باید مراقب کبدت باشی یا MSتangry3
دکتر خودمم گفت کبدت واجب تره و تا آلان من هیچ امپولی نمیزنم(دلتون بسوزه اینقد راحتتتتتتتتتتتتتم که نگوN_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35))
خودم به دکتر پیشنهاد دادم گفتم دکتر اینجوری هفته ای 1بار یادم میفته ms دارم ولی از وقتی آمپولام قطع شده باورنمیکنید بعضی وقتا یادم میره مریضم ایشون هم با اکراه قبول کرد گفت خطرناکه گفتم باشه اشکال نداره ولی پلاکام از 3تا توی مغز شد 20تا توی مغز و3تا توی گردن
ولی گویا خود دکتر هم راضیه.میگه تعداد پلاکها مهم نیست فعال یا غیر فعال بودنشون مهمه.confused2
قلبم هم با دارو درست شدSmile
کبدم هم با روزه گرفتن درست شده و غلظت خونم اومده پایینhappy0065.gif
فقط یک بار دوباره دوبینی گرفتم که با یه آمپول درستش کردfighting0030.gif
و همین3هفته پیشم عدم تعادل گرفتم که بیمارستان بستری شدم یه جفت امپول بهم زدن و الانم
دارم 2نوع قرص به نامهای betasercوlevebelمصرف میکنم که در عرض یک هفته 90%مشکلم حل شد Angelولی هنوز دارو هارو میخورم
قرصها خارجی هستن و با دفترچه و ... بازم باید آزاد حساب بشن
beta sercهر ورق25عدد قرص ورقی 15000تومن
levebelهر ورق قرص10عدد ورقی12000تومن
ولی یه چیزی رو فهمیدم دوست دارید باور کنید دوست دارید بخندید به من ربطی ندارهicon_biggrin
امام سجاد میگه:ما هرچی که از طرف خدا برسه رو دوست داریم،پول برسه دوست داریم فقر برسه دوست داریم سلامتی بیاد دوست داریم
بیماری بیاد دوست داریم
امام حسین وقتی گلوی علی اصفر پاره شد هیچی نگفت، فقط گفت: خدایا، تو دیدی کافیه
به اونچه از طرف خدا میرسه ایمان داشته باشید خدا بهتر میدونه برای هر بندش چی لازمهangel
منم وقتی دچار مشکل میشم میگم خدایا تو میبینی دارم اذیت میشم ولی چون درد از طرف خودته من خوشحالم
پیغمبر میگه:بیماری مثل برگ درخت باعث میشه گناهانتون بریزه
ببینید چققققققققققققققدر خدا دوستمون داره که لایق دونسته گناهانمون رو ببخشهsad2
والا بخدا این بیماری نیست لطف خداستlove51
سعی کنید باهاش نجنگید،اجازه بدید گه گاهی یه شیطنتی بکنه و شما هم به شیطنتش لبخند بزنید بگید اشکال ندارهDodgy
این بیماری روحیه،با قرص و دارو درست نمیشه،روحیتونو نبازیدparty0048.gif:60:
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , leili-asmaneh , rey123 , عمومهربان , elham 66 , sange sabor , الهام ج , نداا , 666 , laleh , paeeze , خاطره68
شرح حال :
من سال 85 بود که چندروز پشت سرهم سرگیجه یا بهتر بگم بی تعادل بودم گوشام وزوز می کرد و نمی تونستم غذا بخورم خیلی دکتر رفتم همه می گفتن برم دکتر اعصاب و روان شاید عصبی شدم تا اینکه بعد چند روز از خواب بلند شدم همه چیزو دو تا می دیدم تا ازجام بلند شدم برم جلو آیینه خوردم زمین و منو بردن بیمارستان سه روز اونجا بمن کورتون تزریق شد.
سال 88 بودکه یه روز موقع راه رفتن پام قفل کرد و خوردم زمین، چندروز همین جوری بودم تا دوباره تو بیمارستان سه روز به من کورتون تزریق شد. الان دارم با بیماری زندگی می کنم وراضیم به رضای خدا. هیچی این مریضی سخت نیست اگه کسایی رو داشته باشی که درکت کنن.
کسی را دارم ..
که انقدر برایم کسی هست که
نگاهم دنبال کسی نیست
این را هزاران بار فریاد زده ام و میزنم که دیگر
کسی به چشمانم نمی آید " هرگز "
 تشکر شده توسط : FBF , elham 66 , sange sabor , الهام ج , Exhautless , سمیرا67 , برگ 7 , خاطره68 , عمومهربان , samiramiss
سلام. من 3 ساله که ام اس دارم و حمله هام بصورت تاری دید و بی حسی بوده همیشه. آخرین باری که حمله داشتم فروردین امسال بود که با بی حسی انگشتای دستم شروع شد و کل بدنمو گرفت. 8 تا پالس گرفتم. بی حسی بدنم یک هفته ای درست شد فقط دو تا انگشتای آخریه هر دو دستم خوب نمیشه. الان که آذره من هنوز بی حسی رو دارم و دکترم میگه اگه استرس نداشته باشی خوب میشه بهش فکر نکن !! نمی دونم چرا کورتن اثر نداشت رو دستم !؟ دیگه اینهمه که نباید طول بکشه اثرش ؟؟ confused2rolleyes
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , خاطره68
چون ایجاد کننده تاپیک خواسته تجربیاتمون رو بگیم . منم میگم ولي از زير پالس فعلا در رفتم
دوهفته پیش من احساس خواب رفتگی و کرختی مثل بیحسی دندانپزشکی در صورتم پیدا کردم که هر روز این کرختی بیشتر شد و به نیمه راست بدنم گسترش پیدا کرد ولی بیشتر در دهان و بینی و چشم بود. بعد از يه هفته صبر ،رفتم دکتر، تا اینو شنید ، معاینه کرد و بعد گفت برو mri ، بعدشم پالس ! گفتم نه من تراکم استخونم کمه ! گفت 5-6 گرم چیزی نمیشه ! ( ولی من باور ندارم )
گفتم خودش خوب میشه دیگه ؟! گفت کورتون بیماری رو آروم میکنه (یه همچین چیزی گفت )
منم که هنوز باورم نشده بود که عجله داره گفتم همین ماه برم mri ؟ گفت چی میگی ؟ من میگم سریع ! همین امشب یا فردا صبح ! چون کورتون بزنی ممکنه روی پلاکات اثر بذاره دیده نشه و... بعد نوشت اورژانسی که زود وقت بدن بهم!
گفتم یعنی حمله س ؟ گفت یه حمله کوچیکه .
من بزحمت برای سه روز بعدش وقت گرفتم ، تو این مدت کم کم احساس خواب رفتگی کمتر شد ( گوش شیطون کور Tongue) و بعد از mri از رادیولوژیسته پرسیدم پلاک فعال دارم ؟ گفت من که پلاک فعالی ندیدم !Smile
منم خوشحال شدم و پالس بیخود نرفتم تا جوابش بیاد ببینیم شاید دکترم از حرفش برگشت چون بعد از دو هفته دیگه پالسِ چی ؟ کشکِ چی ؟Smile (16)
این بود حمله من !baybay
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , سمیرا67 , nilan , helli , عمومهربان , paeeze , خاطره68
5_6 ماهه پیش بود بدجوری سرما خورده بودم همه جور دارو استفاده کردم اما خوب نمی‌شدم 4 بار تب و لرز کردم و یک ماه طول کشید تا بهتر بشم یه روز که خیلی حالم بد بود تا صبح نخوابیدم و صبح که از اتاق بیرون اومدم دیدم چشم چپم درست نمیبینه مسافرت بودیم اونجا پیش پزشک عمومی رفتم ماجرا رو گفتم اما اهمیتی نداد و باز منو بست به آنتی بیوتیک...
چند روز بعد اومدم تهران و رفتم پیش یه چشم پزشک که بهم گفت بخاطر سرماخوردگیه و ویتامین بدنت کم شده! دو هفته صبر کردم اما خوب نشد رفتم بیمارستان نور که به سرعت تشخیص نوریت اپتیک دادن و منو معرفی کردن به نورولوژیست دکترم بهم گفت که باید بستری بشم من گیج شده بودم که چرا باید بخاطر التهاب یه چشم بستری شم توی ام آر آی نوشته بودن پلاک های متعدد دیده شده اما نمیدونستم پلاک چیه ... رفتم برای پالس تراپی و اونجا مدام حرف ام اس میزدن یا پرستارا ازم میپرسیدن ام اس داری؟! انقدر گفتن و منم مقاومت کردم تا آخر سر گریمو در اوردن ...
نمیخواستم قبول کنم که ام اس دارم دکترم هم چیزی نگفته بود مرخص شدم پر از جوش شده بودم و باد کرده بودم مادر و پدرم میدونستن چمه منم بعد از تجویز سینووکس دستگیرم شد که چه خبره... woman
 تشکر شده توسط : Exhautless , nahid , سمیرا67 , عمومهربان , خاطره68
از منم خیلی سخت نبود.یه خواب بد دیدم از خواب پریدم وکم کم تو چهار روز یه سمت صورتم از زیر چشمم تا زیر گوشم بی حس شد.اختلال دید یا حرکت نداشتم تنها مشکلم همون بود.دستمو رو صورتم حس میکردم ولی یه سمت صورتم حالت سنگین وسر بود.چندروزم خیلی بد خواب شده بودم از 24ساعت شبانه روز در خوش بینانه ترین حالت 3یا4ساعت میخوابیدم اونم نه پشت سرهم confused2confused2confused2خلاصه دکتر رفتم کلی آزمایش گرفتن بعد دکتر چون دکتر داخلی بود با سوالایی که ازم پرسید ومتوجه بدخوابی من شدن ازمن خواستن یه سری کارا انجام بدم ونگاه کردن منو معرفی کردم متخصص مغز واعصاب وایشون هم برامmriنوشتن وبعدم ms تشخیص دادن چهار روز پالس تراپی شدم وحسم برگشت بعدشم پرونده ms تو بیمه وگرفتن سینووکس و...شد آنچه شد.خداروشکر خوب کنترلش کردم وبعد از اون دیگه مشکلی ندارم.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : nilan , خاطره68 , عمومهربان
(2014/11/24, 03:48 PM)نداا نوشته است: سلام. من 3 ساله که ام اس دارم و حمله هام بصورت تاری دید و بی حسی بوده همیشه. آخرین باری که حمله داشتم فروردین امسال بود که با بی حسی انگشتای دستم شروع شد و کل بدنمو گرفت. 8 تا پالس گرفتم. بی حسی بدنم یک هفته ای درست شد فقط دو تا انگشتای آخریه هر دو دستم خوب نمیشه. الان که آذره من هنوز بی حسی رو دارم و دکترم میگه اگه استرس نداشته باشی خوب میشه بهش فکر نکن !! نمی دونم چرا کورتن اثر نداشت رو دستم !؟ دیگه اینهمه که نباید طول بکشه اثرش ؟؟ confused2rolleyes

منم برای تاری دیدم 5 پالس کورتون گرفتم اما تازه بعد از 4 ماه دیدم.معمولی شده!
 تشکر شده توسط : خاطره68
منم اولین حمله که ماه اول بارداریم بود بی حسی تو دستم نمیتونستم هر چیزی را دستم بگیرم میافتاد
وقتی به پزشک زنان گفتم گفت چیزی نیست از عوارض بارداریهconfused
بازم پیش متخصص مغزواعصاب رفتم ایشون هم حرفشون را تایید کردنlaughing3

به هر حال زود خوب شدم وفراموش شد ولی بعداز بارداری خیلی پیش میومد که یه دفعه زیر پام خالی میشد یه بار در حین بازی بسکتبال مثل کسی که یکدفعه پام را بگیرن خوردم زمین
وخلاصه از این دست علایم
تا سال 91زمانی که دخترم از شیر گرفتم نشانه های ام اس مخصوصا سردرد شدت گرفت
تا یه روز که از خواب بیدار شدم دیدم از کمر به پایین بی حسه یه جور بی حسی سطحی
مثلا میرفتمدستشوئی با دمپایی بیرون میومدم متوجه نمیشدم که پامه
دو هفته ای این بی حسی همراه با سر درد ادامه داشت رفتم پزشک عمومی گفت احتمالا کم خونی داری ولی میدونستم ندارم
تا اینکه با خواهرم رفتم بیرون یه پیاده روی طولانی اخراش دیگه تعادل نداشتم همه تعجب کرده بودن از راه رفتنم
پس فهمیدم مشکل جدیه ورفتم دکتر مغزواعصاب ایشون هم بعدازیه شرح حال سریع فهمیدن ام اسه وام ار ای وکورتن
چقدر حرف زدمlaughing3
خسته نباشید از خوندنشicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : عمومهربان , nahid , paeeze , خاطره68
(2014/11/28, 10:20 PM)nahid نوشته است: چون ایجاد کننده تاپیک خواسته تجربیاتمون رو بگیم . منم میگم ولي از زير پالس فعلا در رفتم
دوهفته پیش من احساس خواب رفتگی و کرختی مثل بیحسی دندانپزشکی در صورتم پیدا کردم که هر روز این کرختی بیشتر شد و به نیمه راست بدنم گسترش پیدا کرد ولی بیشتر در دهان و بینی و چشم بود. بعد از يه هفته صبر ،رفتم دکتر، تا اینو شنید ، معاینه کرد و بعد گفت برو mri ، بعدشم پالس ! گفتم نه من تراکم استخونم کمه ! گفت 5-6 گرم چیزی نمیشه ! ( ولی من باور ندارم )
گفتم خودش خوب میشه دیگه ؟! گفت کورتون بیماری رو آروم میکنه (یه همچین چیزی گفت )
منم که هنوز باورم نشده بود که عجله داره گفتم همین ماه برم mri ؟ گفت چی میگی ؟ من میگم سریع ! همین امشب یا فردا صبح ! چون کورتون بزنی ممکنه روی پلاکات اثر بذاره دیده نشه و... بعد نوشت اورژانسی که زود وقت بدن بهم!
گفتم یعنی حمله س ؟ گفت یه حمله کوچیکه .
من بزحمت برای سه روز بعدش وقت گرفتم ، تو این مدت کم کم احساس خواب رفتگی کمتر شد ( گوش شیطون کور Tongue) و بعد از mri از رادیولوژیسته پرسیدم پلاک فعال دارم ؟ گفت من که پلاک فعالی ندیدم !Smile
منم خوشحال شدم و پالس بیخود نرفتم تا جوابش بیاد ببینیم شاید دکترم از حرفش برگشت چون بعد از دو هفته دیگه پالسِ چی ؟ کشکِ چی ؟Smile (16)
این بود حمله من !baybay

خب ناهید جون بقیشم بگو بهمونTongueconfused
MRI رو به دکترت نشون دادی چی گفت؟ کورتن لازم نداشت؟
منم چند بار ازین کارا کردم با قرص البته.چون واااقعا حوصله بیمارستانو ندارم/نداشتم.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : nahid , طاهره. , خاطره68
هیچی دیگه وقتی رفتم دکتر ،گفتم رادیولوژیست گفت برو اول MRI رو به دکترت نشون بده ، اونم دید زمان گذشته ، گفت نرفتی پالس دیگه ؟ گفتم نه داره رفع میشه !گفت خوب ...اگه خودت میگی بهتر شدی ، پس هیچی دیگه ببینیم چی میشه . سفارش کرد ویتامین D رو مرتب بخور ( ماهی دوبار ).
البته من مدتی بعدش دیدم باز کامل رفع نشده و یه طرف تنم حس میکنم یه حالت خواب رفتگی و کرختی داره ولی محل ندادم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeeze , خاطره68 , sweetbasil

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,475 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,579 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,708 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,479 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,399 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان