امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بدون استفاده از دارو
(2015/12/22, 11:33 PM)مهوش نوشته است: سلام دوستان من تا به حال حاضر نشدم امپولی برای ام اس استفاده کنم و در این مدت خداروشکر بچه دار شدم و مشکلی هم برام پیش نیومده. خیلی دوست دارم نظر بقیه رو بدونم درباره ام اس بدون دارو.کسانی که حاضر به استفاده از دارو نیستن حالشون چطوره؟در کل کار درستی هست یا نه؟والا توش موندمconfused2
بدون صلاحدید پزشک قطع دارو اصلااااا کار درستی نیست هرچند خودتون احساس کنید حالتون خوبه و مشکلی ندارید
ام اس اگر کنترل نشه یک باره منفجر میشه و اونموقع قطعا پشیمون میشید
اثر دارو در کنترل ام اس اثبات شده ولی اثر رژیم غذایی نه به طور قطعیBlush
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : یه غریبه , nahid , hadisss , mahdi1004 , alireza1111 , niloofary , طاهره. , پریا حقیقت پور
استرس و اعصاب در آشکار شدن نشانه های بیماری نقش دارن .
خود بیماری میتونه به صورت خاموش پیشرفت کنه.

کسانی بودن که دارو مصرف نکردن ولی بعد از چند سال به دارو روی آوردن ولی معمولا نمیان بگن چی شد که دارو تجویز شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : alireza1111 , hadisss , niloofary , طاهره. , برگ 7 , پریا حقیقت پور
خب کسانی هم هستن که با ورزش و روحیه خوب و تغذیه درست بدون دارو کنترل کردن بیماریشونو.به نظر من داروها بدن رو بشدت وابسته به خودشون میکنن,طوری که با قطع دارو شخص ممکنه حالش بدتر بشه!تحمل عوارض دارو هم و فشار روحی هم هست.همه این ها برای فقط ۳۰تا۴۰درصد فایده ایی هست که میگن!!!!
 تشکر شده توسط : niloofary , طاهره. , پریا حقیقت پور
ورزش و روحیه و تغذیه شاید به بهتر شدن حال و کاهش برخی علایم کمک کنه
اما اینا که از پیشرفت بیماری جلوگیری نمیکنن!
ام اس بیماریه هزار چهره و خاموشه
هیچ بعید نیس پیشرفت کنه و متوجه نشی و یهو عود کنه و خودشو نشون بده
مطمئن ترین راه برای جلوگری از پیشرفت مصرف مداوم داروهاست زیر نظر پزشک!
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : niloofary , majid1 , kaveh_plus , glassheart , طاهره. , برگ 7 , nahid , پریا حقیقت پور
(2016/10/26, 10:15 AM)مهوش نوشته است: خب کسانی هم هستن که با ورزش و روحیه خوب و تغذیه درست بدون دارو کنترل کردن بیماریشونو.به نظر من داروها بدن رو بشدت وابسته به خودشون میکنن,طوری که با قطع دارو شخص ممکنه حالش بدتر بشه!تحمل عوارض دارو هم و فشار روحی هم هست.همه این ها برای فقط ۳۰تا۴۰درصد فایده ایی هست که میگن!!!!

دوست عزیز این مواردی که شما گفتی در کنار دارو مفید هست نه بدون اون
معمولا بیمار داروی خواب نمیخوره که بهش وابسته میشه ولی خب ام اس بدون دارو ی ریسک واقعا بزرگیه
شما مصرف کنید مطمئن باشید وابسته نمیشید
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : طاهره. , پریا حقیقت پور
من اگه حمله اولم را تشخیص داده بودن وتحت نظر بودم شاید حمله بعدیم اینقدر شدید نبود که منجر به پلاسما فرز بشه
اینم در صورتیکه که من تو اون مدت مرتب شنا میرفتم و ورزش میکردم ولی اینا باعث جلوگیری از حمله بعدیم نشد
دوست همسرم دارو استفاده نمیکنه وهر روز بدتر از دیروز متاسفانهUndecided
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2016/10/25, 11:50 PM)nahid نوشته است: استرس و اعصاب در آشکار شدن نشانه های بیماری نقش دارن .

کسانی بودن که دارو مصرف نکردن ولی بعد از چند سال به دارو روی آوردن ولی معمولا نمیان بگن چی شد که دارو تجویز شد.

آره واقعا من دو سال اول آوونکس تزریق کردم بیماریم خاموش شد و پلاکای زیادی داشتم که همگی پاک شدن بعد دکتر گفت دیگه دارو استفاده نکن معجزه شده تو خوب شدی.
یک سال بعد ام آر آی دادم که دوباره پلاک تشکیل شده بود و دارو شروع کردم..

وابستگی به دارو در بیماری ما امری بسیار ضروری هس هیچ اشکالی نداره که تا موقعی که داروی اصلی انشاالله بیاد ما دارو مصرف کنیم همچنانکه من مصرفش رو البته تحت نظر دکتر!!!قطع کردم و در خاموشی پیشرفت کرد.
اینقدر نازک نارنجی نباشیم دوستان گلمlove51love51love51

(2016/10/26, 12:25 PM)طاهره. نوشته است: من اگه حمله اولم را تشخیص داده بودن وتحت نظر بودم شاید حمله بعدیم اینقدر شدید نبود که منجر به پلاسما فرز بشه
اینم در صورتیکه که من تو اون مدت مرتب شنا میرفتم و ورزش میکردم ولی اینا باعث جلوگیری از حمله بعدیم نشد

عزیز جان میشه در مورد پلاسما فرز بیشتر توضیح بدین؟
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
(2016/10/26, 12:49 PM)برگ 7 نوشته است:
(2016/10/25, 11:50 PM)nahid نوشته است: استرس و اعصاب در آشکار شدن نشانه های بیماری نقش دارن .

آره واقعا من دو سال اول آوونکس تزریق کردم بیماریم خاموش شد و پلاکای زیادی داشتم که همگی پاک شدن بعد دکتر گفت دیگه دارو استفاده نکن معجزه شده تو خوب شدی.
یک سال بعد ام آر آی دادم که دوباره پلاک تشکیل شده بود و دارو شروع کردم..

وابستگی به دارو در بیماری ما امری بسیار ضروری هس هیچ اشکالی نداره که تا موقعی که داروی اصلی انشاالله بیاد ما دارو مصرف کنیم همچنانکه من مصرفش رو البته تحت نظر دکتر!!!قطع کردم و در خاموشی پیشرفت کرد.
اینقدر نازک نارنجی نباشیم دوستان گلمlove51love51love51

(2016/10/26, 12:25 PM)طاهره. نوشته است: من اگه حمله اولم را تشخیص داده بودن وتحت نظر بودم شاید حمله بعدیم اینقدر شدید نبود که منجر به پلاسما فرز بشه

عزیز جان میشه در مورد پلاسما فرز بیشتر توضیح بدین؟
پلاسمافرز تصویه خون هست یه دستگاهی که شامل دوتا شلنگ هست به رگ اصلی تو بدن وصل میشه از یه طرف خون از بدن خارج میشه پلاسمای بد خون را میگیره واز راه دیگه خون تصویه شده وارد بدن میشه
واقعا ام اس بیماری هزارچهره س!
(2016/10/25, 05:53 PM)glassheart نوشته است:
(2015/12/22, 11:33 PM)مهوش نوشته است: سلام دوستان من تا به حال حاضر نشدم امپولی برای ام اس استفاده کنم و در این مدت خداروشکر بچه دار شدم و مشکلی هم برام پیش نیومده. خیلی دوست دارم نظر بقیه رو بدونم درباره ام اس بدون دارو.کسانی که حاضر به استفاده از دارو نیستن حالشون چطوره؟در کل کار درستی هست یا نه؟والا توش موندمconfused2
بدون صلاحدید پزشک قطع دارو اصلااااا کار درستی نیست هرچند خودتون احساس کنید حالتون خوبه و مشکلی ندارید
منم از سال نود و یک که برام تشخیص ام اس دادن دارو مصرف نکردم
تا حالا مشکل خاصی نداشتم. بیشتر گرمیجات میخورم. ولی استرس زیاد دارم این ماه میرم یه ام آر آی دیگه بدم بعد با مدرک راجعه به آینده تصمیم بگیرم

(2016/10/25, 05:53 PM)glassheart نوشته است:
منم از سال نود و یک که برام تشخیص ام اس دادن دارو مصرف نکردم
تا حالا مشکل خاصی نداشتم. بیشتر گرمیجات میخورم. ولی استرس زیاد دارم این ماه میرم یه ام آر آی دیگه بدم بعد با مدرک راجعه به آینده تصمیم بگیرم

صبر کن عاطفه دلگیر شود بعد برو
یاکمی از تو دلم سیر شود بعد برو
باش تامرگ که درهجرتومشتاق وی ام
بهر م
ن قسمت و تقدیر شود بعد برو

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تولید یک دارو توسط چند شرکت داروسازی چه لزومی داره ؟! nahid 14 4,638 2018/07/16, 08:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,944 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,902 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,355 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  اگر استفاده از امپول به عهده خودتان باشد...؟ مهوش 5 4,162 2014/07/13, 01:04 AM
آخرین ارسال: آرزو
  گزارش بازدید از شرکت زیست دارو و داروی زیفرون توسط ام اس سنتر گزارشگر 8 9,266 2013/10/12, 10:02 PM
آخرین ارسال: یه غریبه
  دستور ویژه روحانی برای ترخیص کالاهای اساسی و دارو با ارز 1226 تومانی matinfard 0 2,234 2013/08/12, 11:59 PM
آخرین ارسال: matinfard
  داروهای ایرانی‌ِ ام اس؛ دارو یا دارونما؟ nedaaa 21 7,941 2013/07/27, 01:30 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  داروی جایگزین شما در صورت کمبود دارو چیست؟ shahrzad.s 15 9,892 2012/10/19, 06:42 PM
آخرین ارسال: reza_akrami_a
  بانک مرکزی ارز مرجع جهت واردات دارو را در اختیار وزارت بهداشت قرار نازلی 0 2,028 2012/05/29, 12:54 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان