امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(حرکات خوابیده به پشت)
سلام این بار میریم سراغ حرکاتی که خوابیده و رو به کمر باید انجام بدین
ببین تو این حرکتها که یکی یکی مشخصه ولی خب من اینجا هم میگم برای کشش و توانایی جسمی شما هست
یه جورایی صبر میخواد و حس خستگی شما رو مشخص میکنه که ایا زود خسته میشید یا نه ؟

گوش بدین :

وقتی راحت دراز کشیدین پاها رو بسمت بالا میارین طوریکه زانوها صاف بشن اگه هنوز سختتون هست خب اشکال نداره اول کمی زانوهاتون خم باشه ولی بعد از مدتی که تونستید این حرکت رو انجام بدین
اصلش این هست که هر دو پا رو بیارید بالا و زانوها صاف باشن و نفس بکشید دم و بازدم

.jpg   4834.jpg (اندازه: 6.25 KB / تعداد دفعات دریافت: 17)
بعد از مدتی که احساس خستگی در پاها کردید پاها رو اروم بیارید پایین ولی از زانو خم کنیند برا استراحت زانوها رو خم کنیند این طور بهتر خستگی در پاها بیرون میره� Smile

.gif   double-leg-raise-step1.gif (اندازه: 5.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 18)
خب ببینین احساس درد در پشت زانوها احساس میکنین درسته ؟

ولی اگر مرتب انجامش بدین بهتر میشین و حرکت خوبی هست من سعی میکنم حرکاتی که خودم انجام دادم و خوب بوده رو بذارم که شماها هم انجام بدین� 8)

منتظر نظراتتون هستم

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : salman121 , vernal , mirali , hamed , Sina , anaram , behzad100 , ostad2000 , nazaninn , sadaf , TootFarangi , یگانه
دیگه صدف جان یاسی خانوم یه دونه است ...
بی خود نشده کاربر یوگا...
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
یاسی جون ممنون از تمرینات.تمریناتی که میگی خیلی سبک و خوبه.بازم ممنون.
اگه اونقد صاف و كشيده مقل گونيا نشد چه كنيم؟confusedangry3UndecidedConfused
فان مع العسر يسرا
(2010/01/01, 12:17 PM)yas نوشته است: سلام این بار میریم سراغ حرکاتی که خوابیده و رو به کمر باید انجام بدین
ببین تو این حرکتها که یکی یکی مشخصه ولی خب من اینجا هم میگم برای کشش و توانایی جسمی شما هست
یه جورایی صبر میخواد و حس خستگی شما رو مشخص میکنه که ایا زود خسته میشید یا نه ؟

گوش بدین :

وقتی راحت دراز کشیدین پاها رو بسمت بالا میارین طوریکه زانوها صاف بشن اگه هنوز سختتون هست خب اشکال نداره اول کمی زانوهاتون خم باشه ولی بعد از مدتی که تونستید این حرکت رو انجام بدین
اصلش این هست که هر دو پا رو بیارید بالا و زانوها صاف باشن و نفس بکشید دم و بازدم

بعد از مدتی که احساس خستگی در پاها کردید پاها رو اروم بیارید پایین ولی از زانو خم کنیند برا استراحت زانوها رو خم کنیند این طور بهتر خستگی در پاها بیرون میره� Smile

خب ببینین احساس درد در پشت زانوها احساس میکنین درسته ؟

ولی اگر مرتب انجامش بدین بهتر میشین و حرکت خوبی هست من سعی میکنم حرکاتی که خودم انجام دادم و خوب بوده رو بذارم که شماها هم انجام بدین� 8)

منتظر نظراتتون هستم
وقتی در این حرکت پیشرفت کردید ، بعد از اینکه 90درجه پاها رو اوردید بالا و30ثانیه پارو بالا نگه داشتیدبازدم کنید و پاها رو با زاویه 60درجه تا زمین نگه دارید (پاها کاملا" صاف باشد )20تا30ثانیه در حرکت بمانید
بازدم کنید و پاها را با زاویه 30در جه تا زمین نگه دارید (20تا 30ثانیه حرکت را نگه دارید)
توجه کنید که در طول حزکت مهره های کمری را از حد طبیعی بیشتر گود نکنیددر غیراینصورت به کمر شما فشار وارد می شود.
این حرکت را 2 تا 4 بار انجام دهید.
میتونید دستتونو زیر باسن بگذارید تا کمتر به کمر فشار وارد بشه.

فواید:
کاهش چربیهای اطراف شکم و کمر
تقویت عضلات کمر
تقویت اندامهای شکمی
تسکین مشکلات گوارشی (نفخ را کاهش میدهد)
پیشگیری و التیام رگهای واریسی

موارد احتیاط و محدودیت:
اگر مشکلات کمری دارید دستها را زیر باسن بگذارید.
در زمان قاعدگی و بارداری انجام ندهید.
شاد و پر انرژی باشید.Smile
 تشکر شده توسط : salman121 , nazaninn , TootFarangi
سلام دوستان
من اصلا نمیتونم پاهام رو صاف بیارم بالا...angry3
کلی هم قبلش نرمش کردم که بدنم گرم بشه ولی بازم...Sad
حالا من چیتار تُنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناراحت نباش عزیز و به خودت فشار نیار. اوایل با یک پا تمرین کن تمرین کن فقط تا آستانه درد

راستی کمر دردیها زانوهاشون رو خم کنند و کف پا روی زمین باشه یه پا رو صاف کنند ببرند بالا دوباره خم کنند کف پا رو بذارن زمین
 تشکر شده توسط : hamid , nazaninn , TootFarangi
صدف جان خودتم عضو باشگاه یوگایی؟من پیام مهر سعادت اباد میرفتم تو چی؟
عزیزم من گرگان مربی یوگام.حتما استاد شریفی-گوران و عراقی رومیشناسی استادامون بودن و چند نفر از شهر خودمون.البته هنوز بعد 2 سال دوره تموم نشده.هی چیزای جدید مثل آناتومیه یوگا و ....اضافه میشه

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انواع یوگا و حرکات shokolat 0 4,772 2013/11/11, 07:31 PM
آخرین ارسال: shokolat
  حرکات مختلف یوگا yas 19 12,663 2012/11/07, 06:45 PM
آخرین ارسال: shokolat
  حرکات چشم yas 9 3,320 2011/09/15, 03:59 PM
آخرین ارسال: sadaf

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان