•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه موقع ودرچه فواصلی ام آرآی لازم میشه ؟
(2011/08/24, 11:36 AM)sara.161 نوشته است: هر 6 ماه یه بار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میدونی چه بلایی سر مغز بیچاره میاد با اون میدان مغناطیسی؟حالا بقیه اعضا رو ولش کنیم

اگه ببيني كه پلاك ها در حال بهبود هستن اين دوره بلندتر ميشه.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
عواقب مرگبار استفاده بی رویه از 'ام آر آی' و ' سی تی اسكن'

نیویورك -سازمان غذا و داروی آمریكا اعلام كرده است استفاده از گروهی از داروهای تزریقی كه در آزمایش تشخیصی 'ام آر ای' به كار می رود، می تواند با عواقب مرگبار همراه شود.

به گزارش ایرنا، این سازمان اعلام كرد كه شدیدترین برچسب هشدار را بر ماده حاجب شامل 'گادولینیوم' نصب كرده و نسبت به استفاده از این مواد در بیماران كلیوی شدیدا هشدار خواهد داد.

ام آر آی و سی تی اسكن دستگاههای تشخیصی هستند كه برای دیدن داخل بدن برشهایی از مقطع های مختلف بدن را نشان می دهند.

گاهی اوقات برخی از مواد حاجب كه در عكس به صورت سفید دیده می شوند، برای دید بهتر احشاء استفاده می شوند. استفاده از ماده حاجب در بیماران كلیوی می تواند موجب صدمه شدید به كلیه ها شود.
مقامات وزارت بهداشت آمریكا گفته اند :' تغییرات اخیر برچسب هایی كه روی این داروها باید نصب شوند برای استفاده درست تر از این مواد است.'

آنها در بیانیه ای به وجود یك سندرم نادر اشاره كردند كه چشم، احشاء، مفاصل و كلیه را گرفتار می كند و گاهی اوقات موجب مرگ بیمار می شود.
سندرم مذكور درمان نداشته و در صورت وقوع نیاز به پیوند كلیه دارد. نام این سندرم ' نفروژنیك فیروزینگ درموپاتی' است.

ظرف بیست سال گذشته پنج نوع ماده حاجب توسط اداره غذا و داروی آمریكا تایید شده است.بر اساس دستورالعمل اخیر پزشكان باید قبل از استفاده از این داروها بیماران کلیوی را شناسایی كنند.
استفاده بی رویه از دستگاههای تشخیصی پزشكی در آمریكا یكی از مشكلات بزرگ نظام بهداشتی این كشور است. صرف نظر از هزینه بالا استفاده از سی تی اسكن می تواند احتمال سرطان را افزایش دهد.
برخی از دستگاههای پزشكی آمریكا بیش از حد معمول اشعه به بیمار وارد می كنند كه در درازمدت می تواند با خطر سرطان همراه شود.

تشکر شده توسط : warrior , Hegan
Rainbow 
من دوشنبه رفته بودم پیش 1 خانم دکتر که 1 نامه بگیرم برای انجمن ام اس (نامه پزشک خودم رو قبول نکردن چون ایشون جراح مغز و اعصاب هستن). خانم دکتر اول انواع معاینات رو انجام دادن گفتن مشکلی نیست بعد ام آر آی منو دیدن که زمانش واسه اردیبهشت 87 بود گفتن توی مغز و نخاع التهاب دیده میشه که محتمل ترین تشخیص ام اسه بعد از من پرسیدن مجردی؟ گفتم بله گفتن باید دوباره بری MRI مگه نمی خوای ازدواج کنی و بچه دار بشی برام توی دفترچه MRI نوشتن هم با تزریق هم بدون تزریق sad2 sad2 البته من تا دکتر خودم تجویز نکنن نمی رم MRI بچه ها کسانی که مبتلا به ام اس هستن چند بار باید تست MRI بدن؟ بعد MRI چه ربطی به ازدواج داره؟؟ بعد من وقتی به دکتر گفتم عضو ام اس سنتر هستم یکدفعه گفت امان از این ام اس سنتر چرااااااااا؟
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : rad007 , coffeedot , arezooo82
نمی دونم والا چه ربطی به ازدواح داره
اما میدونم ازدواج چیزه خوبیه
من دو بار MRI انجام دادم یه بار سال 88 یه ار سال 90
سال 90 هم با تزریق بود هم بدون تزریق
هم گردن بود هم نخاع هم مغزم
اما چرا که گفتن امان از ام اس سنتر دلایل سیاسی پشتشه که من نمیتونم بگم
یعنی نمی دونم که بخوام بگم

باشه چون پست رنگین کمان عزیزمه میگم
همون سیاست آگاهی مردم دیگه
هرچی آگاهی بره بالا سطح توقعات بالا میره
پس امان از ام اس سنترangry3angry3angry3angry3
ماییم و نوای بی نوایی.بسم لله اگر حرف مایی
 تشکر شده توسط : رنگین کمان , coffeedot , ساغر , Prime , Majid , arezooo82 , baran1390 , MFhealth , roya-n , نازی ی , sanaz-sss , DavidBili
من که فقط یه بار اونم واسه تشخیص ام اس ام ار ای دادم! نمیدونم چرا دکترم دیگه برام نمینویسه ببینیم توو مخم چه خبره!confused2 یه بار بهش گفتم پوزخند زد و گفت نمیخوادSad
اما راجب جمله ی "امان از ام اس سنتر" متاسفانه منم با آقا رضا موافقم angry2
ببخشید نتونستم کمکی بکنم و پاسخی به سوالاتون بدم
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : رنگین کمان , Majid
از اینکه دکتر گفته ام ار یا بده برای ازدواج و بچه داری
یکی بخاطر اینکه ببینه توی کله مبارکت چی میگذره و ببینه ام است از چه نوعیه و برای ازدواج و بچه هم اگه پلاگهای توی مغزت غیرفعال باشن میتونی براحتی بچه دار بشی اون زمان البته icon_cry

و اینکه 4 تا ام ار ای هست بی تزریق مغز و گردن و با تزریق مغغز و گردن من از سال 86 تا الان تقریبا 6-7 بار ام ار ای انجام دادم

و برای ام اس سنتر بخاطر اینکه شاید توی تلویزیون بچه ها تبلیغش رو کردن و شایدم یه حرفهایی هست که خودمون اینجا میگیم مینویسیم از تجربیات و ................ تا بیشتر بدونیم در مورد بیماریم میگه امان
اخه اون اوایلم من به دکترم میگفتم من میرم توی سایت بخاطر بیماریم میگفت بیخیال اینا چین تو فقط برو خوش باش و زندگیت رو بکن هیچیت نیست من میام اینجا اگه کسی چیزی پرسید یا خودم سوالی داشتم بپرسم همین و بس wink2
 تشکر شده توسط : arezooo82 , رنگین کمان
من 89 که تشخیص دادن یک بار MRI دادم .
بعدش شهریور بعد از پلاسمافرز یک دور دیگه MRI دادم .
بعد باز شهریور امسال هم یک دور دیگه MRI دادم .

هیچ ربطی هم به ازدواج و بچه نداره اون یک چیزی گفته . فلان فامیل مون خواست واسم MRI بنویسه چون اونم جراح مغز و اعصاب هست گفت بهتره پزشک خودت برات بنویسه چون یکمی قوانین تغییر کرده می ترسم اذیت بشی واسه همین پزشک خودم واسم نوشت.

البته واسه آمپول و اینها نامه جراح رو قبول نکردن و رفتیم پیش یک متخصص مغز و اعصاب که امضا و مهر اون رو قبول کنند و ...

واسه ام اس سنتر هم احتمالا همین که دوستان می گن به دلیل افزایش سطح آگاهی جامعه با این سایت. البته ممکنه خیلی ها هم برن بپرسن اینو بخوریم ؟ اونو نخوریم ؟ و ... بعد دکتر میگه واس چی می پرسی ؟ می گن از فلان سایت. این خوب نیست گاهی حساسیت های بی خودی این عواقب رو واسه همه داره.

شایدم دلیلش چیز دیگه ای بوده.

به هر حال موفق باشی دوست جان.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : رنگین کمان
سلام
من که یک ساله بیماریم تشخیص داده شد تا حالا 4 تا ام آر آی دادم!
تو از یکیش نترس
بالاخره اون شخصی که حدود یه ملیارد هزینه میکنه دستگاه ام آر آی میخره هم باید خرج زن و بچشو در بیاره دیگه
آدَم ها را بدون اینڪــہ
بـــہ وُجودِشآن نیاز داشتہ باشے دوســـــت بـِــــدار . . .
ڪــارے که خـــــدا با تـــو مے ڪُــند. . .!
 تشکر شده توسط : ساغر , رنگین کمان
من چهار بار ام ار ای رفتم برای ام اس !!! همگی بدون تزریق !! و همون بار اول دکترم گفت ام اس داری !!! بقیه مقایسه ای بودن !!!angry3

راست میگن بالاخره اونی که چند میلیارد هزینه کرده باید زن و بچش نون بخورند دیگه !!! شاید دکتره با ام ار ای قرار داد داره و پورسانت میگیره !!!confusedconfusedangry3angry3angry3angry3
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : هاجی , رنگین کمان
این همه بیمار بینوا رو ول کردین چسبیدین به نون زن و بچه ی میلیاردرا!!!!!!!!!!!!نون اونا میرسه به هر حالconfused

چه دکتر آینده نگری............

منم دوتا ام ار ای همون اول دادم کسی هم نگفت مجردی یا نه......مثل اینکه من اصلا مهم نیستمlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3

ولی دکتر جان من در شهرمان خیلی روشنفکره میگه همش دنبال اطلاعات در مورد بیماریت باشsmiling

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : رنگین کمان

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...